KONCERT „POD DACHAMI PARYŻA”

03.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
w wykonaniu ZESPOŁU w składzie: Joanna Hort – wokal, Piotr Kopietz – akordeon, narracja, Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne.

Piotr Kopietz
– muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl

Joanna Hort – wokalistka, aktorka. Absolwentka Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Jest finalistką kilku ogólnopolskich konkursów piosenki aktorskiej i kabaretowej. Za swoją twórczość estradową skupioną wokół piosenek z okresu międzywojennego, otrzymała „Złoty Liść Retro” – Grand Prix IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Jej recital „Artystką była w pewnym kabarecie...” zainaugurował cykl spotkań poświęconych międzywojennej Warszawie w ramach projektu Niepodległa 2017. Z repertuarem piosenek międzywojennych występowała w wielu miejscach na mapie kulturalnej Warszawy, m.in.: w Teatrze Kamienica i Teatrze Syrena, w Studio im. Agnieszki Osieckiej oraz w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, m.in. u boku Sławy Przybylskiej oraz Tadeusza Woźniakowskiego. Koncertowała ponadto na scenach Białegostoku, Lublina czy Białej Podlaskiej.

Jarema Jarosiński – perkusista, pianista, aranżer, kompozytor. Studiuje na wydziale instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Narodową, Warszawską Operą Kameralną, Filharmonią Warmińsko-Mazurską oraz teatrami IMKA i ATENEUM, w obsadzie m.in. z: Agatą Kuleszą, Marcinem Dorocińskim, Tomaszem Karolakiem, Magdaleną Boczarską, Iwoną Bielską. W 2014 roku wystąpił na festiwalu muzyki żydowskiej „Warszawa Singera”, a w 2016, jako jeden z solistów zagrał w operze „La Malentendu” w ramach festiwalu „Warszawska Jesień”. Jest współtwórcą i aranżerem zespołu „Folklomerat”. Jest ponadto autorem wielu opracowań muzycznych, w tym: dla Jacka Kawalca, Violetty Arlak, firmy CASIO oraz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.