NIEPODLEGŁA SZTUKA: „Sztuka światłoczuła”

21.09.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
Wykład zostanie poświęcony międzywojennym fotografom, między innymi Zofii Chomętowskiej i Czesławowi Olszewskiemu. Wymienione nazwiska to obecnie synonimy nie tylko dokumentacji fotograficznej na najwyższym poziomie, ale także obowiązującej w masowej wyobraźni panoramy polskiej architektury dwudziestolecia międzywojennego. Zachowane w pamięci fotograficznej kliszy budynki ukształtowały bowiem powszechne wyobrażenie o wybitnej kulturze artystycznej Polski w latach 1918–1939, a tylko nieliczni wiedzą, że przed ostatecznym kadrem polewano bruk wodą dla wydobycia idealnego obrazu fotografowanych obiektów. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.