15-26.01.2018 r.

Zachęcamy do miłego spędzania czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy na cykl twórczych spotkań z różnych dziedzin. Za każdym razem staramy się łączyć artystyczne doświadczenia z międzypokoleniową zabawą.

PROGRAM DLA DZIECI OD LAT 6

WTORKI „PAPIEROWE FANTAZJE”
GODZ. 10:00
Prowadzenie: Anna Zielińska
Podczas dwóch kolejnych spotkań uczestnicy wykonają niezwykłe prace z papieru, krepy i krepiny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

ŚRODY „KOSMICZNE WARSZTATY”
GODZ.10:00
17.01. „Lecimy w kosmos” – interaktywne zajęcia poświęcone technice i fazom lotów kosmicznych, historii podboju kosmosu oraz dotychczasowym i przyszłym celom misji kosmicznych. Podczas zajęć uczestnicy wezmą udział pogadance i prezentacji multimedialnej, zbudują model rakiety oraz wcielą się w role astronautów podczas konkursu. Na koniec każdy otrzyma drobny upominek.
24.01. „Teleskop bez tajemnic” – eksperymenty z soczewkami, lustrami i pryzmatami, dzięki którym będzie można poznać podstawy optyki, m.in. zasadę działania teleskopów. Uczestnicy samodzielnie wykonają prosty przyrząd optyczny – spektroskop lub filtr do bezpiecznego oglądania Słońca, który wezmą ze sobą na pamiątkę. Integralną częścią warsztatów będzie obserwowanie Słońca (lub innego oddalonego obiektu w przypadku zachmurzenia) przez teleskop.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

SUPER PIĄTKI
GODZ. 10:00
19.01. „CZEGO NIE WIE KRÓL, CZYLI BAJKI O…” – spotkanie autorskie z Marcinem Strzemboszem towarzyszące najnowszej wystawie ilustracji do książki „Bajki o…”. Podczas spotkania wędrować będziemy przez kolejne bajki, rozwiązywać zagadki, budować makietę miasta i malować królewskie portrety.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK Józefów
26.01. „MOBILNE PLANETARIUM” – podczas seansu w mobilnym planetarium zabierzemy widzów w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokazy dostarczą niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, pozwolą rozbudzić zainteresowania, zaspokoić ciekawość, uzupełnić przerabiany w szkole materiał.
GODZ. 10:00 i 11:00 pokaz „Wyprawa na Ziemię” – akcja filmu toczy się w 2081 r. podczas zaćmienia Słońca, które widzimy z kosmosu i Księżyca. Oglądamy wizję bazy księżycowej. Dziadek opowiada wnukom, urodzonym na Księżycu, o życiu na Ziemi podczas wielkiego zlodowacenia i w czasach dinozaurów, zobaczymy przy tym jak wyginęły te wielkie gady. Obejrzymy także wybuch wulkanu i dowiemy się jak powstają kratery księżycowe i skąd bierze się woda na Ziemi.
Miejsce: Klub Hydrofornia

SPECJALNY, FAMILIJNY WEEKEND FILMOWY DLA BABCI I DZIADKA Z WNUCZĘTAMI

20.01.2018 (SOBOTA) GODZ. 16:00 PRZYGODOWY FILM od lat 7 - Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swej przyjaciółki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna, zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko Bella wyruszają na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem, okażą się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej, niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego zaginionego ojca.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

21.01.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 16:00 ANIMOWANY FILM b/o - to nominowana do Oscara najpiękniejsza bajka roku 2015, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki pół ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci, których wspólna podróż pomoże odkryć siłę, która tkwi w rodzinie. To „przebój kinowy z duszą” (...).
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK


PROGRAM DLA MŁODZIEŻY

SPOTKANIE „Astro-FUN!”
17.01. (ŚRODA) GODZ. 12:00
Warsztat w formie pokazu ciekawych programów komputerowych, stron www i aplikacji poświęconych astronomii i badaniom kosmosu. Uczestnicy nauczą się obsługiwać wybrane programy i poznają ich możliwości. Wszystkie zaprezentowane programy są bezpłatnym otwartym oprogramowaniem, a więc zdobytą wiedzę i informacje uczestnicy będą mogli wykorzystywać także w swoich domach.
Miejsce: Klub PORT

Z BABCIĄ I Z DZIADKIEM – RODZINNY PLENER FOTOGRAFICZNY „ŚWIDER I ŚWIDERMAJERY ZIMOWĄ PORĄ”
20.01. (SOBOTA) GODZ. 11:00
Robiliście kiedyś wspólnie zdjęcia? Jeżeli nie, to wybierzcie się razem z nami na międzypokoleniowy józefowski plener. Zabierzcie ze sobą aparat i koniecznie termos z ciepłą herbatą, pamiętajcie, by ubrać się bardzo ciepło (nie zapomnijcie o rękawiczkach z pięcioma palcami). Spotykamy się o godzinie 11:00 na parkingu przy dawnym moście kolejki wąskotorowej w Józefowie. Zaprasza Sekcja Fotograficzna Józefów wraz z instruktorami.

„KULTURA I NATURA – PRZYRODA OKOLIC JÓZEFOWA”
I SPOTKANIE: „LAS I JEGO MIESZKAŃCY”
26.01.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
Zapraszamy na cykl spotkań o przyrodzie okolic Józefowa, w czasie którego nie zabraknie odniesień do śladów, jakie pozostawiła ona w polskiej, czy światowej kulturze. Podczas pierwszego spotkania zapoznamy się z mieszkańcami lasu, zarówno tymi pospolitymi, co nie znaczy znanymi, jak i nieco rzadszymi, nierzadko będącymi prawdziwymi atrakcjami!
Prowadzący Konrad Malec – z wykształcenia przyrodnik, specjalizuje się w ornitologii i herpetologii, choć zdarza mu się wykraczać poza swoją „działkę”.
Miejsce: sala widowiskowa MOK


KINO „POD PARASOLEM”

DZIECI 3 – 6 LAT
czwartki: godz. 10:00
Serdecznie zapraszamy w każdy czwartek do naszego kina dzieci wraz z opiekunami oraz przedszkolne grupy zorganizowane na specjalne pokazy. Seanse odbywać się będą w półmroku i przy ściszonym dźwięku.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

DZIECI 6 – 12 LAT
poniedziałki i czwartki: godz. 11:30
Serdecznie zapraszamy do zimowego kina w MOK-u, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

MŁODZIEŻ
poniedziałki: godz. 17:00
Serdecznie zapraszamy do zimowego kina w MOK, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach „Artystycznego Stycznia w MOK-u” wstęp jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: 22 789 22 84, 796 892 284 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.
Serdecznie zapraszamy
facebook