FILMOWY KLUB SENIORA

17.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
O filmie: osieroconego chłopca przygarniają przyjaciele nieżyjących rodziców. Chłopak żeni się z ich córką, gdy oboje dorastają. Studiujący medycynę bohater przypadkowo spotyka w tramwaju inną kobietę, o której odtąd nie potrafi zapomnieć. Los połączy ich ponownie. Tymczasem w zbliża się rewolucja, która odmieni życie bohaterów.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

NIEPODLEGŁA SZTUKA: „Sztuka światłoczuła”

21.09.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
Wykład zostanie poświęcony międzywojennym fotografom, między innymi Zofii Chomętowskiej i Czesławowi Olszewskiemu. Wymienione nazwiska to obecnie synonimy nie tylko dokumentacji fotograficznej na najwyższym poziomie, ale także obowiązującej w masowej wyobraźni panoramy polskiej architektury dwudziestolecia międzywojennego. Zachowane w pamięci fotograficznej kliszy budynki ukształtowały bowiem powszechne wyobrażenie o wybitnej kulturze artystycznej Polski w latach 1918–1939, a tylko nieliczni wiedzą, że przed ostatecznym kadrem polewano bruk wodą dla wydobycia idealnego obrazu fotografowanych obiektów. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

ROWERKIEM PO LINII „Szlak historyczny do Wiązownej”

22.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 10:00
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

VILLADS (6+)

Reż. Frederik Meldal Nørgaard, 2015 r, Dania, 76 min.
Villads! Villads? Villads?! 6-letni bohater co chwilę słyszy swoje imię. Rodzice wciąż czegoś od niego chcą. Ustalają zasady i przerywają zabawę w najlepszym momencie. Czy tak będzie też w szkole? Dorośli i ich zasady! Nie zawsze da się je wszystkie zapamiętać, a co dopiero zrozumieć. I chociaż Villads bardzo się stara, nie zawsze udaje mu się ich przestrzegać. To przecież nie jego wina, że dookoła jest tyle rzeczy do zrobienia. I każda jest dużo bardziej intrygująca od siedzenia w szkolnej ławce. A to, dlaczego trzeba siedzieć, kiedy można robić coś ciekawszego, nie zostało wcale wyjaśnione. Czy pierwsza klasa może być w ogóle fajna? Czy szkoła da się lubić? Aby tak było, postarać się musi nie tylko Villads, ale i poważni dorośli

SOLAN I LUDWIK – WIELKI WYŚCIG Z SEREM (7+),

Reż. Rasmus A. Sivertsen, 2015 r, Norwegia, 78 min.
Czy gra się, aby wygrać, czy gra się, tylko aby grać? Pewny siebie i uwielbiający rywalizację Solan nie ma wątpliwości – marzy o zwycięstwie w wielkim serowym wyścigu.

Zawadiacki Solan jest mistrzem w niejednej dyscyplinie. Łyżwiarstwo, skok wzwyż czy warcaby – zawsze jest najlepszy. Remis? Dla niego to słowo mogłoby nie istnieć. Liczy się tylko sukces, a on zawsze wygrywa. Pewien kolejnego zwycięstwa bez zastanowienia staje do wielkiego wyścigu z serem. Jeśli wygra, zyska kolejny mistrzowski tytuł, jeśli przegra, on i jego przyjaciele stracą dach nad głową. Na trasie czekają liczne niebezpieczeństwa. Przeciwnicy zastawiają pułapki (w końcu wszystkie chwyty dozwolone). Czy Solan i jego drużyna zwyciężą?

Zapraszamy na stronę Festiwalu www.kinodzieci.pl
Seanse niebiletowane.