21.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 2 – Świąteczne stroiki i girlandy.
Na spotkaniu zobaczymy jak się robi wiszący stroik bożonarodzeniowy z bawełnianego sznurka oraz girlandę z szyszek i aromatycznych suszonych skórek po cytrusach.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: agnieszka,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki
25–26.11.2017 (SOBOTA–NIEDZIELA)
26.11.2017 GODZ. 13:00 FINAŁY OTWARTE DLA PUBLICZNOŚCI
Wydarzenie inspirowane narodową tradycją taneczną. Jego celem jest prezentacja współczesnych interpretacji polskich tańców narodowych, tworzonych przez młodych choreografów. Konkurs to spotkanie tancerzy i choreografów z całej Polski.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

Wystawa prezentuje najpiękniejsze zdjęcia wykonane w 2015 roku podczas prac nad projektem „Fortepian w zbiorach polskich” Instytutu Muzyki i Tańca i jest wizytówką portalu dokumentującego ponad 120 obiektów pochodzących z Kolekcji im. Andrzeja Szwalbego w Ostromecku k. Bydgoszczy, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu (www.instrumenty.edu.pl). Wystawa prezentuje to, co kryje się pod skrzynią fortepianu - mechanizmy instrumentów budowane z niemal zegarmistrzowską precyzją, pięknie zdobione ramy, szlachetnie profilowane klawisze, fortepiany rozebrane na części i zawarte w nich zaskakujące urządzenia, wnikliwe oko dojrzy także ślady niechcianych lokatorów w obiektach, które w przeszłości nie miały dostępu do prawidłowej opieki konserwatora. Autorem fotografii jest Waldemar Kielichowski, kuratorem wystawy Agata Mierzejewska​.

Polub nas