10.12.20108 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: rywalizujący z bratem zapaśnik zostaje zaproszony przez multimilionera do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach do Olimpiady w Seulu.
Miejsce: Kino MUZA MOK

PIERNIKI KORONKĄ MALOWANE – WARSZTAT RODZINNY 5+

15.12.2018 (SOBOTA)
Czemu królowie obdarowywali się piernikami? Skąd bierze się ich korzenny smak? W czasie warsztatów poznamy historię pierników i dowiemy się dlaczego w średniowieczu były bardzo cenne. W formie zabawy odgadniemy przyprawy użyte do wypieku ciasta. Obejrzymy dawne formy drewniane, formy trójdzielne, a nawet starą formę do wypieku opłatków. Uczestnicy poznają sprzęty takie jak: niecka, łopata do pieczenia chleba i szufla. Odkryjemy tajemnice doskonałego lukru oraz triki pomagające w zdobieniu pierników metodą koronkową (białym lukrem). Ozdobimy pierniki i zabierzemy je do domu. Pierniki wykonujemy zawsze z „prawdziwych” składników tj. miodu z własnej pasieki oraz masła o wysokiej zawartości tłuszczu. Prowadzenie: Furtka Wyobraźni.
Udział w warsztacie jest płatny – 15 zł od osoby. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

17.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: bezdomny nastolatek zostaje otoczony opieką przez bogatą rodzinę. Dzięki niej wyrasta na gwiazdę amerykańskiego futbolu.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 45–LECIA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

KULTURALNA PROPOZYCJA NA PREZENT POD CHOINKĘ

WIECZÓR Z GWIAZDAMI – GRAŻYNA WOLSZCZAK, ANTONI PAWLICKI, PIOTR CYRWUS/PIOTR DĄBROWSKI, LESZEK LICHOTA ORAZ AGNIESZKA WIĘDŁOCHA w SPEKTAKLU pt. „POLOWANIE NA ŁOSIA”

20.01.2019 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
– autor Michał Walczak
To współczesna komedia – nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko-gorzka, znakomita!
Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi…
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.12.2018 do 18.01.2019 r. w kasie MOK. W dniu spektaklu od godziny 17:00.

10.12.20108 (PONIEDZIAŁEK)
Miejsce: Kino MUZA MOK