18.06.2018 (PONIEDZIAŁEK)
Spektakl „Szewczyk” jest inspirowany bajką Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”, opublikowanej w 1973 r., opartej na podaniach ludowych. Spektakl opowiada o chłopcu, który wcielił się w postać Szewczyka. Jest on symbolem skromności, pracowitości, dobroci i dziecięcej radości, dzięki której nawet najbardziej smutne i ponure osoby mogą choć na chwilę uśmiechnąć się i zapomnieć o codziennych smutkach. Spektakl ukazuje dziecięcą chęć poznawania tego, czego jeszcze nie znamy, a być może czegoś poszukujemy i za tym tęsknimy.

Tańcem, śpiewem, a także żywą muzyką wykonawcy przeniosą widza w kolorowy świat baśni. Podczas spektaklu będzie można podziwiać premierę „Tańców Pasterskich”, „Mazura”, oraz kilku nowych utworów muzycznych. Spektakl jest również okazją do świętowania 10-lecia pracy artystycznej Zespołu Tańca Polskiego w Józefowie, które przypada na trwający sezon artystyczny. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne, wokalne, a także grupa instrumentalna Zespołu. Premiera spektaklu odbyła się 16 października 2017 roku.

Kierownik artystyczny, reżyseria, choreografia – Łukasz Neter, Kapelmistrz – Mateusz Chmielewski, Korepetytor śpiewu – Mikołaj Gąsiorek, Szewczyk – Jan Kwaśniewski, Dziewczynka – Małgorzata Kuźma, Taniec, śpiew – Zespół Tańca Polskiego.
Cena biletu: 15 zł. Odbiór biletów w godz. 14:00 do 18:00 w Sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.
22.06.2018 (PIĄTEK)
w wykonaniu aktorów młodzieżowego Teatru „GENERACJA” . Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Występują: Oliwia Maciejkowicz, Dominika Turlikowska, Wiktoria Onufrowicz, Ola Osiak, Marlena Śladewska, Weronika Świdlicka.
Zwariowana komedia o bitwach, jakie toczą ze sobą pory roku, by zdobyć przewagę w naturze. Złą postacią jest zima, która chce rządzić innymi. W tym celu, żeby pokonać wiosnę, lato i jesień, próbuje zaczarować rzeczywistość. Efekty magii są jednak zaskakujące...
23.06.2018 (SOBOTA)
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3-4 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Spektakl oparty na tekstach Lidii Gierwiałło, Joanny Noemi Zasady oraz Rafała Wojasińskiego, scenariusz i reżyseria Piotr Ziniewicz, scenografia Piotr Siła, muzyka Jerzy Derfel.

„Polne kwiatki” to spektakl poetycko-muzyczny o tematyce ludowej wg prozy Rafała Wojasińskiego, z piosenkami Lidii Gierwiałło i Joanny Noemi Zasady, z muzyką Jerzego Defla. Autorzy oddają hołd takim twórcom jak Oskar Kolberg i Wojciech Siemion, którego „Wieża malowana” była inspiracją do powstania spektaklu.

W historiach z życia mieszkańców maleńkiej wioski Kopki leżącej nad Świdrem, tej maleńkiej, ale jakże niezwykłej społeczności zawarta jest refleksja, zaduma, radość życia. Widz odnajduje w tym spektaklu cząstkę siebie - to opowieść o każdym z nas, zwyczajnym człowieku, z jego codziennymi radościami i smutkami, głęboko osadzona w lokalnym krajobrazie i klimacie.
25.06.2018 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: dalsze losy Grega i jego narzeczonej, którzy przekonani są, że już teraz nic nie stanie im na drodze do ślubu. Do czasu – katastrofą okazuje się bowiem wspólne spotkanie obu rodzin.
Miejsce: Kino MUZA.