21.07.2018 (SOBOTA)
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3–4 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
21.07.2018 (SOBOTA)
– do udziału w mistrzostwach zapraszamy wszystkich miłośników krzyżówek. Organizator: Klub Szaradzistów "Kon-Tiki".

Już za rok jubileuszowa edycja naszej imprezy. Zawsze gromadziła ona na starcie ponad trzydziestu zawodników z całej Polski, z tak odległych miast jak Sosnowiec, Rzeszów, Poznań, Kraków, Olsztyn czy Białystok, ale nie brakowało również mieszkańców Józefowa, Warszawy i miast ościennych.
Podczas każdego organizowanego przez nas turnieju szaradziarskiego uczestnicy mają do rozwiązania dwa zestawy zadań na czas (90 i 75 minut). Zawierają one głównie zadania diagramowe, czyli różnego typu krzyżówki (z wyjątkiem panoramicznych), zadania obrazkowe, czyli rebusy oraz zadania wierszowane (anagramy, kalambury, homonimy, metagramy, krótki). Za każde zadanie przyznawane są punkty, których ilość uzależniona jest od stopnia trudności zadania, jego wielkości i przewidywanego czasu potrzebnego na jego rozwiązanie.
W większości zadań punktacja jest kilkustopniowa, zatem brak jednego czy czasami nawet kilku wyrazów nie dyskwalifikuje całego zadania. Zwycięża uczestnik z największą ilością punktów zgromadzonych łącznie w obu rundach.
Gdy uczestnicy kończą pisać, wolny czas wykorzystują na posiłek, rozmowy o rozwiązywanych przed chwilą zadaniach, wymianę opinii na temat aktualnych i przyszłych wydarzeń szaradziarskich (inne turnieje, mistrzostwa Polski, rozgrywki klubowe), itp. W tym czasie jury zawodów sprawdza prace uczestników.
Turniej kończy się ogłoszeniem wyników, rozdaniem pucharów i nagród.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Józefowa oraz okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w naszej lipcowej imprezie i wypróbowania swoich szaradziarskich umiejętności.
Patron medialny: Linia Otwocka. Wsparcie organizacyjne: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, pizzeria Gusto Dominium.
Zgłoszenia przyjmuje (do 19 lipca) Przemysław Ketner, tel. 603 879 499, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.
GODZ 18:00
Celem turnieju jest promocja gry w szachy oraz wyłonienie najlepszej drużyny „Bitwy pod Grunwaldem”. Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. W turnieju uczestniczyć mogą drużyny złożone z 3 do 5 osób, drużynę tworzyć może rodzina, grupa kolegów, firma, klub szachowy, itp.
Zgłoszenia: w biurze Domu Nauki i Sztuki tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis, trener sekcji szachowej przy MOK Józefów: tel. 505 381 209.
Miejsce: Klub Hydrofornia.
22.07.2018 (NIEDZIELA)
Skład kapeli: Bożena Miszczyk – skrzypce, Brygida Sordyl – altówka, śpiew, Maciej Ormaniec – kontrabas, śpiew, Wojciech Maciejowski – skrzypce, Zuzanna Węglarz – skrzypce, śpiew.

Kapelę „PoPieronie” od 2009 roku tworzy czwórka młodych, zdolnych ludzi (w 2015 roku dołączyła piąta osoba). Od dzieciństwa każdy z nich dorastał wśród tradycji i kultury Beskidu Żywieckiego. Stały się one dla nich podstawą, fundamentem, na którym zbudowali swoją przyjaźń. Po latach zdobywania doświadczeń artystycznych oraz kształcenia się w kierunkach muzycznych, podjęli oni chęć kontynuacji tej rodzimej tradycji. Razem tworzą unikalny styl gry, łącząc swoje indywidualne pasje twórcze na gruncie muzyki głęboko zakorzenionej w ich góralskiej obyczajowości. Każdy z nich poznał także muzykę pogranicza kultur: polskiej, słowackiej oraz węgierskiej, których pierwiastki można dostrzec w ich twórczości. Promieniuje ona radością, optymizmem, czasem melancholią, skłania do refleksji i prowokuje do zatrzymania się w obecnym zabieganym świecie.
Dotychczasowe osiągnięcia kapeli to m.in.:
– 3-cie miejsce krążka pt. „Wierni korzeniom” w konkursie Folkowy Fonogram Dwójki 2014 organizowanym przez Polskie Radio Dwójka (2014 r.),
– udział w Festiwalu SARI- MUZYKA ŚWIATA (2014 r.),
– udział w 6. edycji Męskiego Grania w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu (2015 r.),
– autorski koncert na żywo na gali wręczenia nagród Polskiego Radia Katowice im. Stanisława Ligonia (2015 r.) i inne.

Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.
02–27.07.2018
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami na cykl porannych spotkań. W tym roku motywem przewodnim będą podróże połączone z artystyczną i międzypokoleniową zabawą. We wtorki czekają aktywności w STREFIE PRZYGODY, w środy zapraszamy na ekscytujące spotkania w STREFIE PODRÓŻNIKA, a w piątki na inspirujące ARTYSTYCZNE PRZYGODY. Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem”. Na wszystkie wydarzenia
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

Szczegółowy program