Aktualności

BAJKOWY SPEKTAKL TANECZNY pt. „SZEWCZYK” w wykonaniu dzieci z ZESPOŁU TAŃCA POLSKIEGO

16.10.2017 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 19:00
Kierownik artystyczny, reżyser, choreograf: Łukasz Neter; kapelmistrz, korepetytor śpiewu: Mateusz Chmielewski.
Spektakl inspirowany jest bajką Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka” – opartej na podaniach ludowych opublikowanej w 1973. Spektakl opowiada o chłopcu, który wcielił się w postać Szewczyka. Jest On symbolem skromności, pracowitości, dobroci i dziecięcej radości, dzięki której nawet najbardziej smutne i ponure osoby mogą choć na chwilę uśmiechnąć się i zapomnieć o codziennych smutkach. Spektakl ukazuje dziecięcą chęć poznawania tego czego jeszcze nie znamy, a być może czegoś poszukujemy i za tym tęsknimy. Tańcem, śpiewem, a także żywą muzyką wykonawcy przeniosą widza w kolorowy świat baśni. Podczas spektaklu będzie można podziwiać premierę „Tańców Pasterskich”, „Mazura”, a także kilku nowych utworów muzycznych. Spektakl jest również okazją do świętowania 10 lecia pracy artystycznej Zespołu Tańca Polskiego w Józefowie, które przypada na trwający sezon artystyczny. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne, wokalne, a także grupa instrumentalna Zespołu.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.10 do 13.10 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK
Polub nas