Warsztaty-2017

RODZINNE PIERNIKOWANIE

16.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Święta to wyjątkowe smaki, zapachy i kolory. Pierniczki to jeden ze specjałów bożonarodzeniowych, który smakuje i cieszy oko. Nazwa piernik wywodzi się od staropolskiego słowa "pierny", czyli pieprzny, a przywędrował do nas z okolic Holandii. Pierwotnie był wielkim luksusem ze względu na koszty importu przypraw korzennych i bakalii. W Toruniu wypiekano już w XVII wieku słynne katarzynki. Nasze ciasto będzie nawiązywało właśnie do toruńskiego specjału. Przygotujemy je duuużo wcześniej, a na warsztatach uczestnicy będą wycinać, piec i dekorować pierniki. Spotkanie poprowadzi nasza koleżanka Agata Parzych-Bucka.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

PLENER FOTOGRAFICZNY „ZIMOWO I ŚWIĄTECZNIE”

17.12.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00
Zdjęcia świąteczne, szczególnie nocą, to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii. Za sprawą świetlnych dekoracji miasta nabierają zupełnie innego, wyjątkowego charakteru. Zobaczymy jak w okresie Bożego Narodzenia wygląda w obiektywie nasz Józefów. Spotkanie zaczynamy chwilę przed zachodem słońca aby uchwycić te piękne chwile, kiedy niebo jest już prawie czarne, ale widać na nim jeszcze resztki dnia. Oprócz aparatu proszę zabrać ze sobą statyw, ciepłe ubranie i dobry nastrój.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce spotkania: przed Urzędem Miasta Józefów. Na plener zaprasza: MOK Józefów, Sekcja Fotograficzna Józefów oraz instruktorzy: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

„Święta na Mazowszu” – spotkanie z etnolożką

09.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00

NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY i MOK JÓZEFÓW zapraszają dzieci w wieku 7-11 lat na „Święta na Mazowszu” – spotkanie z etnolożką, która zaznajomi nas ze zwyczajami świątecznymi w regionie Mazowsza. Dowiemy się, jak ludzie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia i jak je dawniej obchodzili.
Wstęp wolny. Zapisy: www.naud.edu.pl (szukaj formularza zapisów).
Miejsce: Klub Hydrofornia.

„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania glinianych bombek.

Świąteczne stroiki i girlandy

21.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 2 – Świąteczne stroiki i girlandy.
Na spotkaniu zobaczymy jak się robi wiszący stroik bożonarodzeniowy z bawełnianego sznurka oraz girlandę z szyszek i aromatycznych suszonych skórek po cytrusach.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: agnieszka,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

POWIATOWA AKCJA „ZA KULISAMI”

– cykl spotkań, warsztatów i spektakli, podczas których będzie można podglądać aktora i proces tworzenia, a także zapoznać się z tajnikami sztuki i uczestniczyć w powstaniu krótkich form teatralnych.

WARSZTATY „EMOCJE W SCENIE” – CZ. II – WSTĘP WOLNY

18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 14:00–17:30
Jak tworzyć sceny, w które publiczność uwierzy od pierwszych sekund. Jak czytać partnera i tworzyć relacje między postaciami. Będziemy robić sceny mocno osadzone, mięsiste i często dotykające rozmaitych uczuć. Weźcie chusteczki.
Wstęp wolny, zapisy: tel. 22 788 15 34 wew. 387.

OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 2 – Świąteczne stroiki i girlandy.

21.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 2 – Świąteczne stroiki i girlandy.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 1 – drzewko świąteczne.

07.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
W trakcie pierwszych spotkań poświęconych artystycznym przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia zrobimy świąteczne drzewka na nóżkach. Będą one miały kształt choinki lub bombki.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

KREATYWNY MALUCH I TY – NOWOŚĆ! ZAJĘCIA DLA DZIECI 0-3 LAT WRAZ Z OPIEKUNAMI

07.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
Jak pielęgnować wrodzoną postawę twórczą swojego dziecka? Podczas spotkań muzyka, plastyka, elementy teatru połączą się, aby kultura stała się naturalnym środowiskiem Twojego dziecka. Edukacja przez sztukę od najmłodszych lat to skuteczny sposób wychowania wrażliwego i kreatywnego człowieka. Twórczy ludzie wychowują kreatywne dzieci więc przyjdź, aby spędzić czas na multidyscyplinarnej zabawie ze swoim dzieckiem.
Opłata miesięczna: 100 zł, pojedyncze spotkanie: 30 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.