Aktualności

ARCYKOMEDIA ALEKSANDRA FREDRY pt. „DAMY I HUZARY” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH"

20.05.2018 (NIEDZIELA)
Komedia Aleksandra Fredry „Damy i Huzary” należy obok „Zemsty” i „Ślubów panieńskich” do najczęściej granych utworów autora. Pomysł jej zaczerpnął Fredro z własnych doświadczeń wojskowych, gdy w armii napoleońskiej uczestniczył w odwrocie spod Moskwy. Talent komediowy autora i bystra obserwacja żołnierskiej rzeczywistości stały się materiałem do pełnej przepysznego humoru komedii. Postacie Majora i jego trzech sióstr są majstersztykiem komediowych charakterów.
Beztroski śmiech towarzyszy nam od pierwszych do ostatnich scen tej komedii, którą Parabuch po raz 30-ty zagra w plenerze, przed publicznością Józefowa.
Miejsce: scena plenerowa MOK. W razie deszczu spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka.