RECITAL PT. „PIAF” w wykonaniu PATRYCJI ZYWERT-SZYPKI

14.04.2018 (SOBOTA)
Recital-monodram złożony z największych przebojów niezapomnianego Wróbelka. Przepleciona opowieścią o jej życiu mini-inscenizacja jest wspomnieniem o mężczyznach, tęsknotach, wzlotach, upadkach i odwiecznej pogoni za miłością, która była dla niej sensem istnienia, a której miała tak mało.
Opowieść ta to kreacja. Piaf jest obecna na scenie. Charakteryzacja, kostium, żywe wcielenie w osobę Piaf, sprawia, że Patrycja Zywert-Szypka przenosi nas w najbardziej skryte zakątki Paryża, przenosi w czasie, abyśmy mogli spotkać się z Piaf taką jaka była. Prawdopodobnie...

Patrycja Zywert-Szypka – aktorka, wokalistka jazzowa, pedagog, wykładowca Wyższej Szkoły Sztuk Filmowych i Teatralnych w Warszawie, współpracuje z Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Midraszowym w Krakowie; od ponad 15 lat na scenach teatrów i estrad w Polsce i zagranicą. Można było ją zobaczyć w przedstawieniach teatralnych i musicalach takich jak: Siostrunie, Korporacja, Carmen Latina, Przedostatnia instancja, Pokojówki, Pinokio, Tajemniczy ogród, Hiob, Alicja w krainie czarów, Pamiętnik narkomanki czy w jej najukochańszym Skrzypku na dachu, gdzie wciela się w postać jednej z córek Tewiego Mleczarza - Hudel i demonicznej zmarłej żony Lejzora Wolfa - Frumy Sahry. Swoją drogę wokalną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH. (Bardzo Atrakcyjny Chór), który był nazywany polskim Manhattan Transfer. Potem współpraca z absolutną śmietanką polskiej i światowej sceny muzycznej: Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem. Kiedy gra na scenie, śpiew dodaje jej skrzydeł. Kiedy śpiewa, teatr jest dla niej dopełnieniem dźwięków.
Patrycja Zywert-Szypka zagrała również Edith Piaf w spektaklu „Trzy Razy Piaf” w reżyserii Artura Barcisia w Teatrze Muzycznym w Lublinie.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.04 do 13.04.2018 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.