ZOOM NA TRADYCJĘ „ETNOILUSTRACJE” – RODZINNY WERNISAŻ

Zapraszamy na spotkanie z autorami wystawy "Etnoilustracje" oraz rodzinną przygodę z tradycją. Podczas spotkania odbędzie się warsztat plastyczno - etnograficzny o sowach , które są jednym z motywów przewodnich wystawy.
„Etnoilustracje” to cykl Michała Stachowiaka i Moniki Michaluk, zawierający 23 sceny obrzędowe opracowane w estetyce etnodesignu. Prace zdobyły uznanie odbiorców poprzednich ekspozycji oraz etnografów. Po raz kolejny przyciągną uwagę dużych i małych widzów w naszym MOK-u.

W maju nakładem Wydawnictwa Albus ukazała się również książka autorów pod tytułem „ETNOGADKI, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”. Książka jest wynikiem idei zapoczątkowanej w „Etnoilustracjach”. Michał Stachowiak i Monika Michaluk tym razem zaprosili do współpracy etnografa, Witolda Przewoźnego. Powstała historia, której celem jest przekazanie wiedzy na temat rodzimej obrzędowości, zbliżenie pokoleń i obudzenie dialogu na rzecz podtrzymania tradycji. Zapraszamy na spotkanie z autorami oraz rodzinną przygodę z tradycją.
Miejsce: MOK Józefów.