Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

imprezy-2018

ARTYSTYCZNA ZIMA W MOK-u

26.01. – 10.02.2019 r.

Zachęcamy do miłego spędzania czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy na cykl twórczych spotkań z różnych dziedzin. Za każdym razem staramy się łączyć artystyczne doświadczenia z międzypokoleniową zabawą.

PROGRAM /6-12 lat/

WTORKI: „ZDERZENIA Z MASĄ”
GODZ. 10:00
Podczas kolejnych dwóch spotkań będziemy konstruować i dekorować przedmioty wykonane z różnych mas i materiałów. 30 stycznia popracujemy z kamieniami i wykonamy magnesy z kamienia, a 6 lutego zrobimy portfele z TetraPack.
Prowadzenie: Małgorzata Nasiłowska, Marta Augustynowicz
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

ŚRODY: ZIMOWY KALEJDOSKOP – CZY ZIMA NAS INSPIRUJE?
GODZ. 10:00
Warsztaty oparte na poszukiwaniu inspiracji płynących z pory roku jaką jest zima. Zobaczymy jak zima inspirowała malarzy oraz muzyków, a potem sami stworzymy własną zimową impresję. Podczas zajęć nie zabraknie zadań specjalnych takich jak: kalambury zimowe czy zgadule zimowe. Wykonamy również mini makietę własnej Krainy Lodu bądź Narnii. Czy uda nam się zrobić sztuczny śnieg? Przyjdź i zobacz sam.
Prowadzenie: Agata Parzych-Bucka, Anna Zielińska
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

PIĄTKI: JA TEŻ MOGĘ BYĆ AKTOREM
GODZ. 10:00-11:30
W dwa kolejne piątki zapraszamy na zajęcia teatralne z aktorem filmowym i teatralnym oraz autorem bajek – Przemysławem Kaczyńskim. Podczas spotkań będziemy poszerzać wyobraźnię, odkrywać swoją kreatywność i pewność siebie. Zajęcia opierają się na improwizacji i składają z rozmaitych ćwiczeń, zabaw i scenek aktorskich. W programie zajęć wizyta na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.
Prowadzenie: Przemysław Kaczyński
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki


PROGRAM DLA MŁODZIEŻY /12+/

PIĄTKI: JA TEŻ MOGĘ BYĆ AKTOREM
GODZ. 12:00-13:30
W dwa kolejne piątki zapraszamy na zajęcia teatralne z aktorem filmowym i teatralnym – Przemysławem Kaczyńskim. Podczas dwóch spotkań będziemy poszerzać wyobraźnię, odkrywać swoją kreatywność i pewność siebie. Zajęcia opierają się na improwizacji i składają z rozmaitych ćwiczeń, zabaw i scenek aktorskich. W programie zajęć wizyta na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.
Prowadzenie: Przemysław Kaczyński
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

01.02.2019 (PIĄTEK) GODZ. 17:00 
MŁODZIEŻ AFRYKI – jaka jest, o czym marzy, co chce robić w życiu?
Rozmowa Roberta Zduńczyka, podróżnika, współzałożyciela Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia, eksperta w dziedzinie rozwoju i skutecznego zarządzania z John’em Nzoka, młodym Kenijczykiem, studentem Politechniki Warszawskiej. Robert i John – na przykładzie Kenii – porozmawiają o życiu ucznia w szkole w Afryce, o tym, jak wygląda dzień w szkole z internatem, czy i dlaczego młodzi Kenijczycy lubią się uczyć, jak się bawią, co robią po ukończeniu szkoły podstawowej, a następnie średniej.
Aby lepiej poznać i zapamiętać ważne rzeczy na temat młodych Afrykańczyków – rozmowie towarzyszyć będą interesujące obrazy z Afryki i krótki kurs niezwykłego afrykańskiego tańca!
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

KINO „POD PARASOLEM”
DZIECI /3 – 6 LAT/

czwartki: godz. 10:00
Serdecznie zapraszamy w każdy czwartek do naszego kina dzieci wraz z opiekunami oraz przedszkolne grupy zorganizowane na specjalne pokazy. Seanse odbywać się będą w półmroku i przy ściszonym dźwięku.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

DZIECI /6 – 12 LAT/

poniedziałki i czwartki: godz. 11:30
Serdecznie zapraszamy do zimowego kina w MOK-u, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

MŁODZIEŻ

poniedziałki: godz. 17:00
Serdecznie zapraszamy do zimowego kina w MOK, gdzie zobaczycie znane i lubiane filmy.
Miejsce: sala widowiskowa MOK


Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach „Artystycznej Zimy w MOK-u” wstęp jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: 22 789 22 84 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.
www.mokjozefow.pl

_OFERTA KOMERCYJNA – organizacja: firma Twój Robot
ZAJĘCIA Z ROBOTYKI /7-12 lat/
W trakcie tygodniowego lub dwutygodniowego turnusu każdego dnia budujemy i programujemy innego robota z klocków Lego. To doskonała okazja, aby w niepowtarzalny sposób spędzić czas i nauczyć się czegoś nowego. Organizator zajęć: Twój Robot.
INFORMACJE I ZAPISY pod numerem 797 912 059.
Zajęcia odbywać się będą w Klubie Hydrofornia.

FILMOWY KLUB SENIORA

10.12.20108 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
O filmie: rywalizujący z bratem zapaśnik zostaje zaproszony przez multimilionera do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach do Olimpiady w Seulu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

PIERNIKI KORONKĄ MALOWANE – WARSZTAT RODZINNY 5+

15.12.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
Czemu królowie obdarowywali się piernikami? Skąd bierze się ich korzenny smak? W czasie warsztatów poznamy historię pierników i dowiemy się dlaczego w średniowieczu były bardzo cenne. W formie zabawy odgadniemy przyprawy użyte do wypieku ciasta. Obejrzymy dawne formy drewniane, formy trójdzielne, a nawet starą formę do wypieku opłatków. Uczestnicy poznają sprzęty takie jak: niecka, łopata do pieczenia chleba i szufla. Odkryjemy tajemnice doskonałego lukru oraz triki pomagające w zdobieniu pierników metodą koronkową (białym lukrem). Ozdobimy pierniki i zabierzemy je do domu. Pierniki wykonujemy zawsze z „prawdziwych” składników tj. miodu z własnej pasieki oraz masła o wysokiej zawartości tłuszczu. Prowadzenie: Furtka Wyobraźni.
Udział w warsztacie jest płatny – 15 zł od osoby. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

FILMOWY KLUB SENIORA

17.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 
O filmie: bezdomny nastolatek zostaje otoczony opieką przez bogatą rodzinę. Dzięki niej wyrasta na gwiazdę amerykańskiego futbolu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 45–LECIA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

KULTURALNA PROPOZYCJA NA PREZENT POD CHOINKĘ

WIECZÓR Z GWIAZDAMI – GRAŻYNA WOLSZCZAK, ANTONI PAWLICKI, PIOTR CYRWUS/PIOTR DĄBROWSKI, LESZEK LICHOTA ORAZ AGNIESZKA WIĘDŁOCHA w SPEKTAKLU pt. „POLOWANIE NA ŁOSIA”

20.01.2019 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 
– autor Michał Walczak
To współczesna komedia – nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko-gorzka, znakomita!
Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi…
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.12.2018 do 18.01.2019 r. w kasie MOK. W dniu spektaklu od godziny 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

FILMOWY KLUB SENIORA

03.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 
O filmie: w luksusowym pociągu ginie wpływowy biznesmen. Detektyw podejmuje się rozwiązania zagadki i wskazania mordercy spośród trzynastu współpasażerów.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

LATARKA: Magiczne święta? Co to znaczy? (dzieci 5-10 lat)

03.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 
Na pytania odpowiemy poprzez czytanie, smakowanie, bombkowanie, malowanie. Prowadzenie: Mariola Ładna.
Wstęp wolny I TYLKO Z LATARKAMI. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7

SZTUKA DLA DOROSŁYCH: CESARSTWO i ZAŚCIANEK, czyli „Pan Tadeusz” i sztuka

07.12.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
Nasza epopeja narodowa powstała dla pokrzepienia serc i podniesienia ducha w ojczyźnie rozdartej przez zabory. Adam Mickiewicz ukazał nasz kraj jako malowniczą krainę, pełną nadziei i patriotyzmu. Te nadzieje wzbudzał nie kto inny, jak sam Napoleon Bonaparte. Ale czasy napoleońskie to nie tylko polityka i wielkie bitwy, ale też wielka sztuka. Z jaką sztuką, stylami, dziełami architektury, malarstwa mogli zetknąć się bohaterowie „Pana Tadeusza”? Na to pytanie spróbujemy znaleźć odpowiedź podczas kolejnego spotkania w ramach naszego cyklu. Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. Wykład czwarty: DLACZEGO NIE WSZYSCY MYŚLĄ TAK, JAK MY?

07.12.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
O kulturach współczesnego świata, o fundamentalnych różnicach pomiędzy kulturami Wschodu i Zachodu, o różnicach w sposobie myślenia i zachowania ludzi wychowanych w różnych kulturach opowie DOROTA CZOŁAK, psycholog, trener biznesu, praktyk handlu międzynarodowego.
Dlaczego tak często zdumiewa nas zachowanie przedstawicieli innej kultury – odmienne od naszego? Dlaczego dziwimy się zachowaniu naszych kolegów z pracy lub szefów –cudzoziemców? Czy wzorce zachowań charakterystyczne dla nas – Polaków, Europejczyków, obowiązują na całym świecie? Czy wszyscy myślą i zachowują się tak samo w konkretnej sytuacji społecznej? Czy „nasze” zachowanie jest tym jedynie słusznym?
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

„O ZŁOTYM DZWONKU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” – SPEKTAKL DLA DZIECI 3+

GODZ. 11:00
Najważniejszy atrybut Świętego Mikołaja – Złoty Dzwonek sprawdzający grzeczność dzieci spada na Ziemię. Tu znajdują go rodzeństwo, które z niecierpliwością czeka na świąteczne upominki. Zosia i Staś martwią się, czy aby na pewno każdy z nich zasługuje na prezent, dlatego też wcale nie są pewni, czy chcą, aby Dzwonek wrócił do Świętego Mikołaja… Spektakl pełen melodyjnych piosenek, zabawnych sytuacji i interakcji z aktorami.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania i robienia świątecznych ozdób.

GODZ. 16:00
Zaproszonymi gośćmi są artyści – plastycy, przedstawiciele lokalnych grup oraz wszyscy ci, którzy chcą pomóc i popróbować swoich sił pod okiem instruktorów: Małgosi i Grzegorza Kruków. W tym roku dołącza do nas warsztat „Uszytkowe Święta”, czyli igłą i nitką robione ozdoby bożonarodzeniowe – prowadzenie: Agata Kałasa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa oraz na lokalną akcję „Gwiazdobranie i Dawanie”.
Zapisy telefoniczne: 22 789 20 26 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

WIECZÓR Z GWIAZDAMI – JOANNA LISZOWSKA, WOJCIECH MALAJKAT, PIOTR SZWEDES I ADRIANNA KALSKA W SPEKTAKLU „KŁAMSTWO”

09.12.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
wg Floriana Zellera, przekład: Barbara Grzegorzewska, reżyseria: Wojciech Malajkat.
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 05.11.2018 r. do 07.12.2018 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
Przepraszamy, niestety wszystkie bilety są wyprzedane. Następna oferta spektaklu z gwiazdami, na styczeń, znajduje się na końcu terminarza.

FILMOWY KLUB SENIORA

10.12.20108 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
O filmie: rywalizujący z bratem zapaśnik zostaje zaproszony przez multimilionera do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach do Olimpiady w Seulu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

SPEKTAKL „WIGILIA PO POLSKU”

02.12.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
w wykonaniu: Magdaleny Mroszkiewicz, Pawła Rusinowskiego/Bartosza Dermonta, Jarosława Grudy i Aleksandry Długosz
Akcja sztuki rozgrywa się we współczesnej rodzinie, która od lat nie obchodzi Świąt Bożego Narodzenia. Cała historia ma swój początek, gdy pojawia się Anioł, który w imieniu nic nie wiedzących o tym bohaterów, zaprasza gości na Wigilię, czym na nowo budzi dziecięce pragnienia oraz ducha Świąt Bożego Narodzenia.
Nie wiadomo czemu dzieje się tak, że im bardziej się staramy, tym gorzej wychodzi i tym więcej rzeczy się nie udaje. Co może się wydarzyć w jedno popołudnie? Czy możliwe są przygotowania do świąt bez kłótni? Ile osób może przewinąć się przez małe mieszkanie w ciągu jednej Wigilii? Czy możliwy jest szczęśliwy finał?
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 19.11 do 30.11 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

FILMOWY KLUB SENIORA

03.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 
O filmie: w luksusowym pociągu ginie wpływowy biznesmen. Detektyw podejmuje się rozwiązania zagadki i wskazania mordercy spośród trzynastu współpasażerów.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK
facebook