Aktualności

WIECZÓR Z GWIAZDAMI: STANISŁAWA CELIŃSKA I LUCYNA MALEC W SPEKTAKLU „GRACE I GLORIA”

03.02.2019 (NIEDZIELA)
Spektakl został specjalnie przygotowany z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej. Jest to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji. Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.

Spektakl zdobył trzy pierwsze nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach w 2013 roku:
- Pierwszą Nagrodę Jury w kategorii Najlepszy Spektakl
- Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepszy Spektakl
- Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepsza Scenografia

Stanisława Celińska
– aktorka Teatru Nowego w Warszawie, znana z wielu wybitnych kreacji teatralnych i filmowych, świetnie czuje się zarówno w repertuarze komediowym, jak i dramatycznym. Długoletnia współpraca z Krzysztofem Warlikowskim niejednokrotnie stawiała ją przed trudnymi, śmiałymi, a często również szokującymi zadaniami aktorskimi. Spektakl Grace i Gloria to dla niej powrót do teatru tradycyjnego, bliższego widzom. Stworzona przez Stanisławę Celińską postać Grace ujmuje mądrością, dystansem i wiarą
w dobro, choć poznajemy ją kiedy stacza ze sobą najważniejszą i ostatnią walkę.

Lucyna Malec – aktorka Teatru Kwadrat w Warszawie. Szerokiej publiczności znana z m.in. z seriali: Na Wspólnej, Hotel 52, Bulionerzy. Sympatię widzów przyniosła jej obecność w programie Komiczny Odcinek Cykliczny (KOC) Grzegorza Wasowskiego i Sławomira Szczęśniaka. Dla tej niezwykle energetycznej aktorki, specjalizującej się w komedii, spektakl Grace i Gloria jest zwrotem w stronę repertuaru o innym ciężarze gatunkowym. Kreacja Glorii potwierdza jednak zasadę, że rasowa aktorka ma wiele twarzy, a rutyna w repertuarze komicznym nie przeszkadza w sprawnym prowadzeniu postaci dramatycznej. Co więcej, komediowe wyczucie Lucyny Malec odkrywa wiele humoru w tej pozornie tylko niezabawnej historii.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż biletów od 14.01 do 01.02 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK