Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Imprezy 2017

CYKL: „SIĘGNIJ PO ZDROWIE I RADOŚĆ ŻYCIA Z NATURY I KULTURY!” – IV SPOTKANIE pt. „HILDEGARDA Z BINGEN – JEJ HOLISTYCZNE SPOJRZENIE NA CZŁOWIEKA I PRAKTYCZNE RECEPTY NA NASZE ZDROWIE

12.01.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 ”.
Prowadzenie – JOLANTA ROMASZEWSKA-HRYMNIAK.
Jak św. Hildegarda postrzegała człowieka i jego zdrowie?
Skąd czerpała swoją ogromną wiedzę?
Czy stosowanie medycyny Hildegardy jest opłacalne?
Jak wprowadzić we własne życie cudowną medycynę tej średniowiecznej uzdrowicielki?
Szanowni Państwo, medycyna św. Hildegardy jest szansą na zdrowie i pogodę ducha dla każdego z nas, dla każdego który kocha dane mu ŻYCIE! Zapraszamy na wykład.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

NOWY CYKL – KLASYKA W TEATRZE – SPEKTAKL KOMEDIOWY - „DOŻYWOCIE” ALEKSANDRA FREDRY W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU PARABUCH

28.01.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
„Dożywocie” to utwór przedstawiający w komediowej formie rodzący się w XIX wieku kapitalizm. Jest to galeria cudownie nakreślonych postaci, wśród których lichwiarz Łatka należy obok Cześnika, czy Rejenta z „Zemsty”, do najważniejszych typów ludzkich przedstawionych przez Fredrę. Choć głównym wątkiem utworu jest pogoń za pieniądzem, to jak na komedię przystało, towarzyszy mu uroczy wątek romansowy, kończący się happy endem. Na szczególną uwagę zasługuje piękny „fredrowski” wiersz, którym komedia jest napisana.
Cena biletu: 20 zł.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

RODZINNE PIERNIKOWANIE

16.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 
Święta to wyjątkowe smaki, zapachy i kolory. Pierniczki to jeden ze specjałów bożonarodzeniowych, który smakuje i cieszy oko. Nazwa piernik wywodzi się od staropolskiego słowa "pierny", czyli pieprzny, a przywędrował do nas z okolic Holandii. Pierwotnie był wielkim luksusem ze względu na koszty importu przypraw korzennych i bakalii. W Toruniu wypiekano już w XVII wieku słynne katarzynki. Nasze ciasto będzie nawiązywało właśnie do toruńskiego specjału. Przygotujemy je duuużo wcześniej, a na warsztatach uczestnicy będą wycinać, piec i dekorować pierniki. Spotkanie poprowadzi nasza koleżanka Agata Parzych-Bucka.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

PLENER FOTOGRAFICZNY „ZIMOWO I ŚWIĄTECZNIE”

17.12.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00 
Zdjęcia świąteczne, szczególnie nocą, to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii. Za sprawą świetlnych dekoracji miasta nabierają zupełnie innego, wyjątkowego charakteru. Zobaczymy jak w okresie Bożego Narodzenia wygląda w obiektywie nasz Józefów. Spotkanie zaczynamy chwilę przed zachodem słońca aby uchwycić te piękne chwile, kiedy niebo jest już prawie czarne, ale widać na nim jeszcze resztki dnia. Oprócz aparatu proszę zabrać ze sobą statyw, ciepłe ubranie i dobry nastrój.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce spotkania: przed Urzędem Miasta Józefów. Na plener zaprasza: MOK Józefów, Sekcja Fotograficzna Józefów oraz instruktorzy: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

SZTUKA DLA DOROSŁYCH „IDĄ ŚWIĘTA, czyli o BOŻYM NARODZENIU w sztuce”

08.12.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 
Zbliżająca się Gwiazdka to świetna okazja, aby zapoznać się z dziełami sztuki wielkich artystów, takich jak: Fra Angelico, Velazquez, Rembrandt czy El Greco. BOŻE NARODZENIE to bowiem tematyka, którą zajmowali się najwięksi mistrzowie malarstwa – od średniowiecza po sztukę nowożytną, a nawet nowoczesną. Podczas świątecznego spotkania ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH obejrzymy obrazy z różnych epok, z kręgu kultury chrześcijańskiej, nawiązujące tematycznie do Bożego Narodzenia (Zwiastowanie, Pokłon Trzech Króli, Pokłon Pasterzy).
Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

„Święta na Mazowszu” – spotkanie z etnolożką

09.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00

NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY i MOK JÓZEFÓW zapraszają dzieci w wieku 7-11 lat na „Święta na Mazowszu” – spotkanie z etnolożką, która zaznajomi nas ze zwyczajami świątecznymi w regionie Mazowsza. Dowiemy się, jak ludzie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia i jak je dawniej obchodzili.
Wstęp wolny. Zapisy: www.naud.edu.pl (szukaj formularza zapisów).
Miejsce: Klub Hydrofornia.

„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania glinianych bombek.

JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI

  • józefowskie mikołajki
02.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 – 17:00 
JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI to już nasza tradycja. Gwarantujemy świąteczną atmosferę i dobrą zabawę. Na wszystkich czekają fantastyczne filmy, piękna wystawa, taniec i żonglerka ogniem oraz dużo kolorowych lampeczek. Zapraszamy!

„PŁATEK ŚNIEGU” – FILMY DLA DZIECI 4+

GODZ. 12:00 
Zestaw filmów animowanych stworzony specjalnie na Boże Narodzenie wprowadzi w świąteczny nastrój nie tylko najmłodszych widzów. Podczas projekcji zostaną pokazane następujące filmy: „Płatek śniegu”, Rosja 2012, 6 min | „Mały Gruffalo”, Wielka Brytania 2011, 27 min | „Mały ptaszek i liść”, Szwajcaria 2012, 4 min | „Śnieg”, Francja 2015, 26 min
Miejsce: MOK Józefów

SEANS FILMOWY „Zimowe przygody Jill i Joy” – FILM DLA DZIECI 5+

GODZ. 17:00
W piątek polska premiera filmu, a w sobotę już u nas w Józefowie! Zapraszamy na premierowe i świąteczne spotkanie z rodziną Malutkich. Święta coraz bliżej. Jill i Joy goszczą u siebie państwa Malutkich. Najmniejsza rodzina na świecie straciła dom przez dużych. Dziewczynki oferują im pobyt w domku dla lalek. Przynajmniej do przyjazdu pani Róży. Tak, tej samej, która kiedyś zaprojektowała dom dla dziewczynek. Ona na pewno zaradzi coś na kłopoty mieszkaniowe Malutkich. Jednak w oczekiwaniu na świąteczną wizytę pani Róży Malutcy mają kolejne kłopoty. I znów przez dużych! Sąsiadka dziewczynek – Adela – chce ich złapać i sprzedać do gabinetu osobliwości. Czy Jill i Joy staną w obronie nowych przyjaciół?
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY. Na filmy obowiązują WEJŚCIÓWKI do odbioru w kasie MOK Józefów od 27.11.2017 r. w godz. 14:00 – 18:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

GWIAZDY Z TELEWIZYJNYCH PROGRAMÓW WOKALNYCH – I KONCERT – ALEXANDER MARTINEZ z MAM TALENT!

03.12.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00

PRAPREMIERA NOWEGO CYKLU „TV STARS” 
Aleksander (Alex) Martinez – tancerz, piosenkarz i imitator. Pochodzi z Filipin, a od 15 lat mieszka w Polsce. Niebywały talent wokalny, skala głosu umożliwiająca zaśpiewanie praktycznie każdego utworu, niezależnie od gatunku muzycznego, idą u niego w parze ze skromną osobowością.
W „Mam Talent!” zaskoczył najpierw brawurowym wykonaniem „Time To Say Goodbay”, a następnie zmienił kompletnie wizerunek i pokazał się jako prawdziwe „zwierzę” sceniczne w piosence „The Final Countdown”. Znakomite warunki głosowe umożliwiają mu swobodne poruszanie się niemal we wszystkich gatunkach muzycznych od muzyki pop, rock, poprzez jazz i na klasyce skończywszy. Zajął III miejsce w drugiej edycji programu.
Wystąpił na Koncercie Inauguracyjnym Europejskiego Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdrój. Śpiewał również wielokrotnie z Orkiestrą OBLIGATO m.in. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Auditorium Maximum w Krakowie i wielu innych.
W najbliższym czasie odbędzie się premiera płyty „It’s Impossible”, którą sam napisał i do której skomponował wszystkie piosenki.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 20.11 do 03.12. w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Świąteczne stroiki i girlandy

21.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 2 – Świąteczne stroiki i girlandy.
Na spotkaniu zobaczymy jak się robi wiszący stroik bożonarodzeniowy z bawełnianego sznurka oraz girlandę z szyszek i aromatycznych suszonych skórek po cytrusach.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: agnieszka,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

SZTUKA DLA DOROSŁYCH „UCHO i SŁONECZNIKI, czyli po prostu VAN GOGH”

17.11.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
„Słoneczniki” to tytuł jednego z najsłynniejszych obrazów świata. Ale czy wiedzą Państwo, że istnieje kilka wersji tego wspaniałego obrazu? Co jeszcze malował van Gogh? Jakie tematy pojawiają się w jego pracach? Jak podpisywał swoje dzieła? Kim był ten mistrz koloru i wielkich emocji? Podczas naszego spotkania obejrzymy słynne dzieła malarza, takie jak: „Nocna kawiarnia”, „Sypialnia”, autoportrety. Te zajęcia poświecimy wyłącznie słynnemu artyście i wielkiemu mistrzowi, jakim był VINCENT van GOGH. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

III SPOTKANIE pt. „POST – droga do zdrowia, wzmocnienia i witalności”

17.11.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
NOWY CYKL: „SIĘGNIJ PO ZDROWIE I RADOŚĆ ŻYCIA Z NATURY I KULTURY!”
Prowadzenie – JOLANTA ROMASZEWSKA-HRYMNIAK.
Narzekasz na złe samopoczucie?
Jesteś już po pierwszych jesiennych infekcjach?
Chcesz odzyskać zdrowie naturalnymi metodami?
Zapraszam, jako praktyk w postach krótkich i dłuższych (m.in. 40 dni o wodzie), dowiesz się:
jaką formę postu wybrać?
jak bezpiecznie pościć,
praktyczne porady i zalecenia dla poszczących,
zioła i produkty wspierające organizm w poście,
oraz wiele innych praktycznych sekretów leczniczych.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

POWIATOWA AKCJA „ZA KULISAMI”

– cykl spotkań, warsztatów i spektakli, podczas których będzie można podglądać aktora i proces tworzenia, a także zapoznać się z tajnikami sztuki i uczestniczyć w powstaniu krótkich form teatralnych.

„BAJKA O GAJOWYM CHROBOTKU” – SPEKTAKL DLA DZIECI OD LAT 3

18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Poznajcie Chrobotka, bohatera bajki Vaclava Ctvrtek’a, autora dobrze nam znanych bajek: „Rumcajs”, „Bajek z mchu i paproci” (o Żwirku i Muchomorku) czy „Makowa Panienka”. Bohater spektaklu, dobry gajowy, nauczy was jak zachowywać się w lesie i tego, że nie warto się kłócić.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

WARSZTATY „EMOCJE W SCENIE” – CZ. II – WSTĘP WOLNY

18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 14:00–17:30
Jak tworzyć sceny, w które publiczność uwierzy od pierwszych sekund. Jak czytać partnera i tworzyć relacje między postaciami. Będziemy robić sceny mocno osadzone, mięsiste i często dotykające rozmaitych uczuć. Weźcie chusteczki.
Wstęp wolny, zapisy: tel. 22 788 15 34 wew. 387.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

„ZROZUMIEĆ KOBIETĘ” – Teatr GENERACJA

18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00–19:00 
Ilu mężczyznom udało się odkryć tajniki kobiecej natury? Czym się różnią chłopaki od dziewczyn? Czy jest jakiś klucz, którym można otworzyć serca i umysły kobiet? Czy istnieje uniwersalny kod porozumienia między płciami? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi, lub nie… Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
facebook