Imprezy 2017

CYKL: „SIĘGNIJ PO ZDROWIE I RADOŚĆ ŻYCIA Z NATURY I KULTURY!” – IV SPOTKANIE pt. „HILDEGARDA Z BINGEN – JEJ HOLISTYCZNE SPOJRZENIE NA CZŁOWIEKA I PRAKTYCZNE RECEPTY NA NASZE ZDROWIE

12.01.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 ”.
Prowadzenie – JOLANTA ROMASZEWSKA-HRYMNIAK.
Jak św. Hildegarda postrzegała człowieka i jego zdrowie?
Skąd czerpała swoją ogromną wiedzę?
Czy stosowanie medycyny Hildegardy jest opłacalne?
Jak wprowadzić we własne życie cudowną medycynę tej średniowiecznej uzdrowicielki?
Szanowni Państwo, medycyna św. Hildegardy jest szansą na zdrowie i pogodę ducha dla każdego z nas, dla każdego który kocha dane mu ŻYCIE! Zapraszamy na wykład.

NOWY CYKL – KLASYKA W TEATRZE – SPEKTAKL KOMEDIOWY - „DOŻYWOCIE” ALEKSANDRA FREDRY W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU PARABUCH

28.01.2018 (NIEDZIELA)
„Dożywocie” to utwór przedstawiający w komediowej formie rodzący się w XIX wieku kapitalizm. Jest to galeria cudownie nakreślonych postaci, wśród których lichwiarz Łatka należy obok Cześnika, czy Rejenta z „Zemsty”, do najważniejszych typów ludzkich przedstawionych przez Fredrę. Choć głównym wątkiem utworu jest pogoń za pieniądzem, to jak na komedię przystało, towarzyszy mu uroczy wątek romansowy, kończący się happy endem. Na szczególną uwagę zasługuje piękny „fredrowski” wiersz, którym komedia jest napisana.
Cena biletu: 20 zł.

RODZINNE PIERNIKOWANIE

16.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Święta to wyjątkowe smaki, zapachy i kolory. Pierniczki to jeden ze specjałów bożonarodzeniowych, który smakuje i cieszy oko. Nazwa piernik wywodzi się od staropolskiego słowa "pierny", czyli pieprzny, a przywędrował do nas z okolic Holandii. Pierwotnie był wielkim luksusem ze względu na koszty importu przypraw korzennych i bakalii. W Toruniu wypiekano już w XVII wieku słynne katarzynki. Nasze ciasto będzie nawiązywało właśnie do toruńskiego specjału. Przygotujemy je duuużo wcześniej, a na warsztatach uczestnicy będą wycinać, piec i dekorować pierniki. Spotkanie poprowadzi nasza koleżanka Agata Parzych-Bucka.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

PLENER FOTOGRAFICZNY „ZIMOWO I ŚWIĄTECZNIE”

17.12.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00
Zdjęcia świąteczne, szczególnie nocą, to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii. Za sprawą świetlnych dekoracji miasta nabierają zupełnie innego, wyjątkowego charakteru. Zobaczymy jak w okresie Bożego Narodzenia wygląda w obiektywie nasz Józefów. Spotkanie zaczynamy chwilę przed zachodem słońca aby uchwycić te piękne chwile, kiedy niebo jest już prawie czarne, ale widać na nim jeszcze resztki dnia. Oprócz aparatu proszę zabrać ze sobą statyw, ciepłe ubranie i dobry nastrój.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce spotkania: przed Urzędem Miasta Józefów. Na plener zaprasza: MOK Józefów, Sekcja Fotograficzna Józefów oraz instruktorzy: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

SZTUKA DLA DOROSŁYCH „IDĄ ŚWIĘTA, czyli o BOŻYM NARODZENIU w sztuce”

08.12.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
Zbliżająca się Gwiazdka to świetna okazja, aby zapoznać się z dziełami sztuki wielkich artystów, takich jak: Fra Angelico, Velazquez, Rembrandt czy El Greco. BOŻE NARODZENIE to bowiem tematyka, którą zajmowali się najwięksi mistrzowie malarstwa – od średniowiecza po sztukę nowożytną, a nawet nowoczesną. Podczas świątecznego spotkania ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH obejrzymy obrazy z różnych epok, z kręgu kultury chrześcijańskiej, nawiązujące tematycznie do Bożego Narodzenia (Zwiastowanie, Pokłon Trzech Króli, Pokłon Pasterzy).
Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

„Święta na Mazowszu” – spotkanie z etnolożką

09.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00

NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY i MOK JÓZEFÓW zapraszają dzieci w wieku 7-11 lat na „Święta na Mazowszu” – spotkanie z etnolożką, która zaznajomi nas ze zwyczajami świątecznymi w regionie Mazowsza. Dowiemy się, jak ludzie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia i jak je dawniej obchodzili.
Wstęp wolny. Zapisy: www.naud.edu.pl (szukaj formularza zapisów).
Miejsce: Klub Hydrofornia.

„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania glinianych bombek.

JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI

• józefowskie mikołajki
02.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 – 17:00
JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI to już nasza tradycja. Gwarantujemy świąteczną atmosferę i dobrą zabawę. Na wszystkich czekają fantastyczne filmy, piękna wystawa, taniec i żonglerka ogniem oraz dużo kolorowych lampeczek. Zapraszamy!

„PŁATEK ŚNIEGU” – FILMY DLA DZIECI 4+

Zestaw filmów animowanych stworzony specjalnie na Boże Narodzenie wprowadzi w świąteczny nastrój nie tylko najmłodszych widzów. Podczas projekcji zostaną pokazane następujące filmy: „Płatek śniegu”, Rosja 2012, 6 min | „Mały Gruffalo”, Wielka Brytania 2011, 27 min | „Mały ptaszek i liść”, Szwajcaria 2012, 4 min | „Śnieg”, Francja 2015, 26 min
Miejsce: MOK Józefów