Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
16.10.2017 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 19:00
Kierownik artystyczny, reżyser, choreograf: Łukasz Neter; kapelmistrz, korepetytor śpiewu: Mateusz Chmielewski.
Spektakl inspirowany jest bajką Janiny Porazińskiej „Szewczyk Dratewka” – opartej na podaniach ludowych opublikowanej w 1973. Spektakl opowiada o chłopcu, który wcielił się w postać Szewczyka. Jest On symbolem skromności, pracowitości, dobroci i dziecięcej radości, dzięki której nawet najbardziej smutne i ponure osoby mogą choć na chwilę uśmiechnąć się i zapomnieć o codziennych smutkach. Spektakl ukazuje dziecięcą chęć poznawania tego czego jeszcze nie znamy, a być może czegoś poszukujemy i za tym tęsknimy. Tańcem, śpiewem, a także żywą muzyką wykonawcy przeniosą widza w kolorowy świat baśni. Podczas spektaklu będzie można podziwiać premierę „Tańców Pasterskich”, „Mazura”, a także kilku nowych utworów muzycznych. Spektakl jest również okazją do świętowania 10 lecia pracy artystycznej Zespołu Tańca Polskiego w Józefowie, które przypada na trwający sezon artystyczny. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne, wokalne, a także grupa instrumentalna Zespołu.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.10 do 13.10 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK
17.10.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00–12:00 
Spotkanie, na którym ponownie wykorzystywać będziemy rzeczy przeznaczone do recyklingu. Ze zwykłego słoika, pudełka, puszki, tacki czy tuby zrobimy organizery przydatne w codziennym życiu. Przynosimy: zbędne nam już puszki metalowe, tuby, pudełka np. po butach czy słoiki.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.
20.10.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 
Od artystki:
Dusza artysty była we mnie od zawsze. Tworzyłam wiersze jako nastolatka, śpiewałam w chórze, grałam na pianinie, tańczyłam. Kilka lat temu odezwała się we mnie potrzeba pisania wierszy, w których utrwalałam swoje myśli, refleksje nad codziennością, ludzką naturą…
Zachęcona przez znajomą malarkę, panią Edytę Tobiasz, napisałam wiersze o oczach, które Ona przepięknie pokazywała na płótnach. Odczytałam je na wernisażu „Obrazy duszy” – to było pierwsze publiczne przedstawienie mojej twórczości, ale nie ostatnie jak się później okazało.
Ponieważ pracuję z dziećmi od szeregu lat i poezja dziecięca jest mi bliska, napisałam wiersze dla dzieci. Kilka z nich doczekało się już publicznych wystąpień. Dla mnie to okazja zaprezentowania swojej pasji, dla uczniów recytujących je nabranie doświadczenia w wystąpieniach przed publicznością, pokonanie własnych ograniczeń, nieśmiałości, nauka dykcji, prezentacji.
Jesienią ubiegłego roku miał miejsce mój pierwszy wieczór poezji w MOK-u, a następnie kolejne w Domu Opieki w Józefowie i Liceum w Otwocku. Teraz zapraszam na ciąg dalszy do MOK-u, gdzie wspólnie z młodymi poetkami, gospodyniami piątkowego wieczoru oraz innymi uczniami „dwójki” przedstawimy nasze wiersze. Towarzyszyć nam będzie świetlicowa grupa artystyczna „Malowane słowa” również ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie.
Będzie to dla mnie i wielu dzieci nowe doświadczenie…

Dzień zachęty i próby, bo z publiką się zderzą
Będą czytać, zabawiać i stresować się trochę
Z moimi i swoimi wierszami się zmierzą
By dzięki Wam, z ciężkiej pracy mieć wielką radochę”

O artystce:
Nauczyciel – wychowawca świetlicy, od 10 lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Józefowie. Prywatnie żona, mama dwojga dzieci, gospodyni domowa, ogrodniczka i inne specjalności.
Teraz także poetka – wierszokletka.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
20.10.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 
Pudrowane fryzury, intymne ogrody i dworskie zabawy – to atmosfera, w której kwitła sztuka rokoka. Subtelna, piękna i zwiewna, pełna delikatnych, złoconych ornamentów i jasnych, pastelowych barw. Styl rokokowy rozwinął się i kwitł w XVIII-tym wieku, po raz pierwszy więc podczas SZTUKI DLA DOROSŁYCH cofniemy się w czasie i z XX-go wieku przeniesiemy się do innej epoki. W trakcie zajęć obejrzymy wspaniałe dzieła rokokowej architektury, rzeźby i malarstwa, w tym wielkich mistrzów pędzla, takich jak Boucher i Chardin. Porozmawiamy o tym, czy ROKOKO jest obecne wokół nas i czy któraś z wakacyjnych wypraw zaowocowała spotkaniem z tym niezwykłym stylem. Zapraszamy na spotkanie ze sztuką lekką, zabawną, ale też buduarową i figlarną, potrafiącą zaskoczyć! Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.
21.10.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Od pewnego czasu nad Wisłą zaczęły się dziać niepokojące rzeczy, rzeka coraz wolniej płynie, a z jej nurtów słychać tajemnicze dźwięki. Czyżby coś jej dolegało? Zaniepokojeni tym Sum i Czapla, postanawiają zgłębić tajemnicę. Podczas wyprawy Sum, poznaje chłopca Antka, który także chce rozwikłać wiślaną zagadkę. Wszystkich, którym nie jest obojętny los Królowej polskich rzek, serdecznie zapraszamy na autorski spektakl Teatru IGRASZKA.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
21.10.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00
w składzie: Sebastian Smędra – trąbka, Michał Gidziński – trąbka, Kornel Majchrzak – waltornia, Łukasz Hodor – puzon tenorowy, Grzegorz Zmysłowski – tuba. W programie: standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Kwintet Dęty Blaszany „The Sound” został powołany do życia niedawno i ma na celu zwiększenie zainteresowania brzmieniem instrumentów blaszanych. Prezentuje on szeroki repertuar. Od muzyki renesansu począwszy, przez muzykę romantyczną po współczesną i rozrywkową. W jego dorobku artystycznym znaleźć można szereg nagrań radiowych oraz telewizyjnych. Członkowie zespołu na co dzień współpracują z orkiestrami takimi jak Sinfonia Varsovia, Sinfonia Iuventus, Polska Orkiestra Radiowa, Filharmonia Narodowa oraz Opera Narodowa.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
22.10.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL: KLASYKA W TEATRZE – I SPEKTAKL: „ZEMSTA” ALEKSANDRA FREDRY W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU PARABUCH.
Reżyseria i scenografia: Ryszard Jakubisiak.
W pierwszoplanowe postaci wcielili się: Alek Pawlak (Rejent Milczek), Wiktor Skowroński (Cześnik Raptusiewicz), Edyta Mika (Klara) i Paweł Rusinowski (Papkin).
Amatorski Teatr Parabuch skupia ludzi różnych zawodów, miłośników teatru. Zespół istnieje od 1984 roku i początkowo związany był ze środowiskiem kolejarskim. Stąd nazwa zaczerpnięta z wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Z trupą teatralną związanych było ponad sto osób, wiele z nich zostało potem zawodowymi aktorami, prezenterami radiowymi i telewizyjnymi. W swoim dorobku Parabuch posiada kilkadziesiąt premier, głównie komedii. Wśród autorów są: Szekspir, Molier, Fredro i Czechow, jak również współcześni: Dürenmatt, Krzysztoń, Ionesco, Pinter, Schaeffer czy Mrożek. Teatr występował w ponad 800 miastach w Polsce, a także za granicą. Zespół był wielokrotnie nagradzany na festiwalach, a jego aktorzy wyróżniani za wysoki poziom sztuki aktorskiej.
Spektakl otrzymał następujące nagrody:
Nagroda za najlepszą reżyserię dla Ryszarda Jakubisiaka w IV Festiwalu Teatrów "Garderoba Białołęki" 2002 , Nagroda aktorska za rolę Cześnika dla Wiktora Skowrońskiego w IV Festiwalu Teatrów "Garderoba Białołęki" 2002 , Wyróżnienie aktorskie za rolę Papkina dla Pawła Rusinowskiego w IV Festiwalu Teatrów "Garderoba Białołęki" 2002 , Wyróżnienie aktorskie za rolę Dyndalskiego dla Piotra Wawra w IV Festiwalu Teatrów "Garderoba Białołęki" 2002.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 09.10 do 20.10 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK
24.10.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00–12:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH
Korzystając z tego co mamy pod ręką w domu, ogrodzie czy lesie zrobimy wieniec oraz stroik na groby. Przynosimy: zielone gałązki np. świerku czy tuji, niewielki znicz, szyszki, zasuszoną trawę, korę, kwiaty sztuczne oraz inne dekoracje.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.
Polub nas