16.04.2018 (PONIEDZIAŁEK)
Opis filmu: film opowiada historię Chrisa, który po ukończeniu nauki na studiach postanawia odmienić swoje życie. Sprzedaje swoje rzeczy i przekazuje oszczędności na cele charytatywne wyruszając autostopem w podróż na Alaskę by żyć w dzikiej głuszy. W czasie trwającej półtora roku podróży przeżywa wiele przygód oraz spotyka kilka niezwykłych osób, na których wywiera ogromny wpływ, samemu kształtując swój pogląd na świat.
Miejsce: kino MUZA
21.04.2018 (SOBOTA)
Otwarty konkurs dla dzieci i młodzieży grającej na instrumentach, uczących się w różnorodnych placówkach edukacyjnych, takich jak: szkoły muzyczne, ogniska muzyczne, domy kultury oraz pobierających lekcje indywidualnie.
Organizatorami konkursu są: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, Prywatna Szkoła Muzyczna Nr 1 w Otwocku, Starostwo powiatu otwockiego
Każde miejsce ma swoje niepowtarzalne brzmienie i puls. Wraz z Krzysztofem i Katarzyną
Świdrak, autorami książki „Ucho na świat”, uczestnicy przeniosą się m.in. w miejsce, gdzie gra orkiestra symfoniczna o niezliczonej liczbie instrumentów. Dowiedzą się również, jakie znaczenie ma cisza, gdzie rodzą się dźwięki i do czego są ludziom potrzebne, a ponadto jak brzmi piasek na pustyni, woda w Oceanie, i pewien fresk w katedrze w Sienie, zimowy wiatr na szczycie Everestu i zdjęcia Indian z XIX wieku. Warsztaty prowadzone są w formie bajki o chłopcu, który zgubił dźwięki. Wraz z dziećmi wyruszamy w podróż po świecie, by pomóc mu je odnaleźć.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki
Wał wiślany w okolicy Karczewa to świetne miejsce na spacery i wycieczki rowerowe, a o zachodzie słońca prezentuje się jeszcze bardziej magicznie. Przy odrobinie szczęścia można tu nawet spotkać łosia. ZBIÓRKA: przy przeprawie promowej Karczew-Gassy (ul. Wiślana, Karczew). Oprócz aparatu koniecznie zabierzcie też statyw i dobry nastrój.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.