VIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY” – Spektakl „STUKU, PUKU”, wiek 9 miesięcy – 3 lata.

23.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 11:30
Teatrzyk Domowy, Warszawa.
„Stuku, Puku” wypełnione jest dźwiękiem, ruchem, barwami oraz pyszną zabawą. Pokazujemy, że bez słów również można przedstawić piękne, czytelne historie. Poznajemy zwierzęta domowe, ich odgłosy, charaktery oraz uczymy się jak odpowiednio o nie dbać. To ważne, by szanować każde zwierzę – nawet niechcianą muchę. Każde życie jest ciekawe i wiele warte. Wiemy, że dzieci o tym wiedzą naturalnie. Chcemy pielęgnować w nich te piękne odruchy, ale także uczyć odpowiedniego traktowania zwierzątek domowych, każdego z osobna. I przede wszystkim – świetnie się bawić!
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Karnety na cały przegląd: 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun (z wyłączeniem spektaklu „Stuku, puku dla naj-najów”). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 25.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również internetowo. W dniu przedstawienia od godz. 10:00.
Miejsce: Galeria RAMA, MOK.

BURMISTRZ MIASTA JÓZEFOWA I TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ JÓZEFOWA ZAPRASZAJĄ NA IMIENINY MIASTA JÓZEFOWA

23.03.2019 (SOBOTA)
W części artystycznej: występ Genady Iskhakova z repertuarem pieśni cygańskich, romansów, popularnych arii operetkowych oraz Zespół jazzu tradycyjnego „Warsaw Diexielanders” w koncercie „Życie i twórczość Louisa Amstronga”.
Miejsce: AULA SZKOŁY NR 3 W JÓZEFOWIE

WIECZÓR Z GWIAZDAMI: KATARZYNA PAKOSIŃSKA I MIROSŁAW ZBROJEWICZ W KOMEDII „MAŁŻEŃSKI RAJD DAKAR”

24.03.2019 (NIEDZIELA)
Męczą Cię małżeńskie kłótnie i potyczki? Twój związek przeżywa kryzys? A może wręcz przeciwnie – zupełnie bezproblemowo dogadujesz się ze swoim partnerem i tylko zastanawiasz się jak długo potrwa cisza przed burzą? Ale jak sobie z nimi poradzić? Jak rozgrzać uczucia w związku i tchnąć w niego powiew świeżej miłości? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań znajdziecie Państwo w komedii Małżeński Rajd Dakar! Reżyserem spektaklu jest autor przebojowej komedii Kobieta Pierwotna – Sigitas Parulskis. Tym razem twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione są sensu ich spory i zatargi, a robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż biletów od 04.03. do 22.03.2019 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00. Możliwy także zakup biletów internetowo.

Filmowy Klub Seniora

25.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: młody Vito stawia pierwsze kroki w mafijnym świecie Nowego Jorku. Ponad 40 lat później jego syn Michael walczy o interesy i dobro rodziny.
Miejsce: Kino MUZA MOK

Spektakl „CZARNE I BIAŁE”, wiek 4+

30.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 VIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY”
Teatr Pod Orzełkiem, Białystok.
Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu „Kabaretu Starszych Panów”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznajemy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również internetowo. W dniu przedstawienia od godz. 10:00.

SPEKTAKL MUZYCZNY „PIEŚNI MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI”

30.03.2019 (SOBOTA)
SPEKTAKL MUZYCZNY „PIEŚNI MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI” na podstawie prozy, wierszy i piosenek LEONARDA COHENA W WYKONANIU STANISŁAWA GÓRKI przy akompaniamencie Jerzego Derfla – fortepian. Scenariusz i reżyseria: Sławomir Gaudyn, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Jerzy Derfel, produkcja et varia: Anna Jędrzejczyk
„Pieśni Miłości i Nienawiści” to spektakl na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena (tłumaczenie Macieja Karpińskiego, Macieja Zębatego oraz Wojciecha Fladzińskiego – książka „Różne postawy”).
Cohen stawiany dziś na równi z Okudżawą, Wysockim czy Brelem, urodził się w Montrealu w 1934 roku w religijnej rodzinie kanadyjskich Żydów. Nawiązania do Boga, odwołania do Biblii, biblijne cytaty są obecne w wielu jego utworach.
Twórcy „Pieśni Miłości i Nienawiści” skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do współczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet. W ciągu 60 minut poetyckiego spektaklu widz odnajdzie wszystkie odcienie uczucia zwanego "miłością". Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż po gorące pożądanie a później zdradę, i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.

KABARET „JURKI” w najnowszym programie „LAST MINUTE”

31.03.2019 (NIEDZIELA)
JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.
O programie: „Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi... tik tak tik tak tik tak...”.
CENA BILETU: 50 zł. Przedsprzedaż biletów od 18.03. do 29.03. w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu występu od godz. 17:00. Możliwy także zakup biletów internetowo.