NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. WYKŁAD TRZECI: „CHIŃSKA FABRYKA, CZYLI SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY W NASZYCH SKLEPACH”

16.11.2018 (PIĄTEK)
Znaczna część produktów w sklepach w Polsce i na świecie pochodzi z Chin. Czy słusznie kojarzymy towary wyprodukowane w Chinach ze słabą jakością? Czy tzw. „chińszczyzna” to zawsze rzeczy tanie? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, w jakich warunkach odbywa się produkcja? Czy nowe kolekcje pojawiające się w każdym sezonie w naszych sklepach warte są swojej ceny? Czy w chińskich fabrykach pracują dzieci? Na wszystkie te pytania odpowie Dorota Czołak – praktyk handlu zagranicznego, wieloletni szef importu z Chin, ekspert ds. rynku chińskiego.
Będą mieli Państwo okazję zobaczyć wiele zdjęć z chińskich fabryk, które przybliżają temat i skłaniają do refleksji dotyczących różnic w jakości życia i pracy pomiędzy Polską a Chinami.

ZOOM NA TRADYCJĘ „Podręczny warsztacik muzyczno-literacki”

17.11.2018 (SOBOTA)
Piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze... Wiersze i muzyka dla smyka w towarzystwie cymbałów, pianina, magicznych dzwonków i liry korbowej. Eksperymenty z dźwiękiem i rytmem. Szybka nauka wpadających w ucho melodyjek. Autorski pomysł na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem wdzięcznych rekwizytów, jak np. dzwonki, trójkąty i tamburyny. Prowadzenie: Ania Broda.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: MOK Józefów

DOKUMENT W MOK: „MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA”

17.11.2018 (SOBOTA)
Ostatni, bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami. Reż. Alicja Albrecht, 2017, Polska.
Miejsce: Kino MUZA MOK

WIECZÓR Z GWIAZDAMI: EDYTA OLSZÓWKA, MICHAŁ PIELA ORAZ LESŁAW ŻUREK W KOMEDII OMYŁEK „JOJO”

18.11.2018 (NIEDZIELA)
O ile to możliwe dla komedii, JOJO to mrożąca chwilami krew w żyłach postać typowej formuły związku kobiety i mężczyzny dla sytuacji niepewnej, przed którą każdy z nas odczuwa strach. Czy słusznie? Autor w niejednoznaczny sposób próbuje odpowiedzieć, a może raczej zadać pytanie co jest lepsze? Bardziej komfortowe, stabilne życie w kłamstwie czy może niepewne, nagłe uwolnienie się od czegoś co nas boli, uwiera? To wszystko podane w sposób, który na pewno nas rozśmieszy.
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 05.11 do 16.11 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.

FILMOWY KLUB SENIORA

19.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: Były neonazista po wyjściu z więzienia stara się przekonać młodszego brata, by nie podążał jego śladem.
Miejsce: Kino MUZA MOK.