SPEKTAKL KOMEDIOWY wg ALEKSANDRA FREDRY pt. „PAN JOWIALSKI” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”

14.10.2018 (NIEDZIELA)
„PAN JOWIALSKI” należy do ścisłego kanonu arcydzieł arcymistrza komedii, Aleksandra Fredry. Ta zdawałoby się niefrasobliwa historia dziejąca się w Pustakówce, majątku ziemskim Jowialskich, zawiera spory ładunek krytyki społecznej aktualnej do dziś. Warto również pamiętać, że słynne bajeczki autora; Osiołkowi w żłoby dano, Małpa w kąpieli, Dwa koguty i wiele innych Fredro pomieścił właśnie w tej komedii.
Pan Jowialski to galeria pysznych komediowych postaci na trwale zapisanych w polskiej literaturze dramatycznej. Tytułowy pan Jowialski sypiący przysłowiami jak z rękawa, jego nieodłączna, zapatrzona w męża żona, pantoflarz syn Szambelan i jego druga żona, primo voto generałowa majorowa Tuz. To tylko część tego zestawu komediowych charakterów.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.10 do 12.10 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od 17:00.