NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”.

12.10.2018 (PIĄTEK)
WYKŁAD DRUGI: O Konfucjuszu, jego życiu i filozofii opowie Dorota Czołak – psycholog, praktyk handlu zagranicznego, ekspert ds. rynku chińskiego.
Kulturowe wzorce stosunków społecznych w wielu społeczeństwach azjatyckich są odmienne od naszych, europejskich. Hierarchia wpływająca na zachowanie w grupie zawodowej; miejsce w hierarchii rodzinnej wyznaczone przez wiek i płeć; dobro grupy stawiane ponad dobro jednostki – to wszystko różni się od tego, co jest nam bliskie i znane we współczesnych społeczeństwach europejskich.
Jaka filozofia odcisnęła ślad na wzorcach wychowania i zachowania ludzi na Dalekim Wschodzie? Kto wywarł wpływ na sposób myślenia Chińczyków, Japończyków, Koreańczyków oraz innych narodów?