Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez GRUDZIEŃ 2018

WYSTAWA „TRZY SPOJRZENIA” autorstwa MAŁGORZATY JAWORSKIEJ, URSZULI PONCYLJUSZ oraz ANNY STACHERY – absolwentek studiów podyplomowych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, wydziału malarstwa i grafiki. Autorki prezentują prace w różnych technikach, niekiedy eksperymentalnych, z dziedziny malarstwa, grafiki i kolażu.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

01.12.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
FOTOGRAFICZNY SPACER KRAJOBRAZOWY Z RAFAŁEM MILACHEM
– fotografem, autorem książek, współzałożycielem kolektywu fotograficznego Sputnik Photos oraz laureatem World Press Photo. Wydarzenie jest wycieczką skupiającą się na współczesnej architekturze warszawskich i podwarszawskich dzielnic. Głównym motywem spaceru ma być obserwacja i dokumentacja współczesnej architektury, która powstała po roku 1989. Spacer ma na celu zwrócenie uwagi na różnorodność dużej (centra handlowe, instytucje, szkoły) i drobnej (kioski, budki, małe domki, domy, place zabaw) architektury i to w jaki sposób kształtuje ona przestrzeń w której mieszkamy. Po spacerze zostaną obejrzane i omówione wspólnie wykonane zdjęcia.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zbiórka: pod MOK Józefów.

01.12.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
„MAGICZNE ŚWIĘTA EMMY I KACPRA”, FILM 4+
Para przyjaciół: Kacper i Emma oczekują na Święta Bożego Narodzenia. Dziewczynka pragnie, by w ten wyjątkowy czas spadł śnieg. Aby jej marzenie się spełniło, postanawia interweniować u samego Świętego Mikołaja. Wspólnie z Kacprem starają się wprowadzić w domu bożonarodzeniowy, magiczny i rodzinny klimat. Obydwoje marzą także o tym, by dziadek, który zaplanował spędzenie świąt w górach z przyjaciółką Ingą, przyjechał jednak do nich. Zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby osiągnąć założony cel. Czy im się to uda? Czy na święta spadnie śnieg? Czy spędzą je w rodzinnym gronie? Reż: A. L. Naess, Norwegia/2014/80 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

01.12.2018 (SOBOTA)
GODZ. 12:30
ZWIERSZYKI, CZYLI WIERSZE JANA BRZECHWY (i nie tylko) – RODZINNY WERNISAŻ KALIGRAMÓW BARBARY GALIŃSKIEJ

Zwierszyki bawią małych i dużych. Nie odczytuje się ich z beztroską łatwością, a odnalezienie poszczególnych wyrazów czasem zajmuje dłuższą chwilę. Jednak daje przy tym dużo satysfakcji i radości zmuszając jednocześnie do sporej koncentracji. Wystawa to autorski projekt Barbary Galińskiej – mieszkanki Józefowa i mistrzyni kaligrafii. Wernisaż to wyjątkowa okazja do osobistego spotkania z artystką i otrzymania od niej pracy z własnoręcznie wykaligrafowanym imieniem.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

01.12.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
INSCENIZACJA PT. „DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI W PIEŚNI I OBRAZACH” w wykonaniu grupy studentów UTW w Józefowie i zaproszonych gości.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

02.12.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „WIGILIA PO POLSKU” w wykonaniu: Magdaleny Mroszkiewicz, Pawła Rusinowskiego/Bartosza Dermonta, Jarosława Grudy i Aleksandry Długosz
Akcja sztuki rozgrywa się we współczesnej rodzinie, która od lat nie obchodzi Świąt Bożego Narodzenia. Cała historia ma swój początek, gdy pojawia się Anioł, który w imieniu nic nie wiedzących o tym bohaterów, zaprasza gości na Wigilię, czym na nowo budzi dziecięce pragnienia oraz ducha Świąt Bożego Narodzenia.
Nie wiadomo czemu dzieje się tak, że im bardziej się staramy, tym gorzej wychodzi i tym więcej rzeczy się nie udaje. Co może się wydarzyć w jedno popołudnie? Czy możliwe są przygotowania do świąt bez kłótni? Ile osób może przewinąć się przez małe mieszkanie w ciągu jednej Wigilii? Czy możliwy jest szczęśliwy finał?
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 19.11 do 30.11 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

03.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: w luksusowym pociągu ginie wpływowy biznesmen. Detektyw podejmuje się rozwiązania zagadki i wskazania mordercy spośród trzynastu współpasażerów.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

03.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 LATARKA:
Magiczne święta? Co to znaczy? (dzieci 5-10 lat)
Na pytania odpowiemy poprzez czytanie, smakowanie, bombkowanie, malowanie. Prowadzenie: Mariola Ładna.
Wstęp wolny I TYLKO Z LATARKAMI. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7

07.12.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH: CESARSTWO i ZAŚCIANEK, czyli „Pan Tadeusz” i sztuka
Nasza epopeja narodowa powstała dla pokrzepienia serc i podniesienia ducha w ojczyźnie rozdartej przez zabory. Adam Mickiewicz ukazał nasz kraj jako malowniczą krainę, pełną nadziei i patriotyzmu. Te nadzieje wzbudzał nie kto inny, jak sam Napoleon Bonaparte. Ale czasy napoleońskie to nie tylko polityka i wielkie bitwy, ale też wielka sztuka. Z jaką sztuką, stylami, dziełami architektury, malarstwa mogli zetknąć się bohaterowie „Pana Tadeusza”? Na to pytanie spróbujemy znaleźć odpowiedź podczas kolejnego spotkania w ramach naszego cyklu. Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

07.12.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. Wykład czwarty: DLACZEGO NIE WSZYSCY MYŚLĄ TAK, JAK MY?

O kulturach współczesnego świata, o fundamentalnych różnicach pomiędzy kulturami Wschodu i Zachodu, o różnicach w sposobie myślenia i zachowania ludzi wychowanych w różnych kulturach opowie DOROTA CZOŁAK, psycholog, trener biznesu, praktyk handlu międzynarodowego.
Dlaczego tak często zdumiewa nas zachowanie przedstawicieli innej kultury – odmienne od naszego? Dlaczego dziwimy się zachowaniu naszych kolegów z pracy lub szefów –cudzoziemców? Czy wzorce zachowań charakterystyczne dla nas – Polaków, Europejczyków, obowiązują na całym świecie? Czy wszyscy myślą i zachowują się tak samo w konkretnej sytuacji społecznej? Czy „nasze” zachowanie jest tym jedynie słusznym?
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

08.12.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00-15:30
JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI

JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI to już nasza tradycja. Gwarantujemy świąteczną atmosferę i dobrą zabawę dla całej rodziny.

GODZ. 11:00
„O ZŁOTYM DZWONKU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” – SPEKTAKL DLA DZIECI 3+
Najważniejszy atrybut Świętego Mikołaja – Złoty Dzwonek sprawdzający grzeczność dzieci spada na Ziemię. Tu znajdują go rodzeństwo, które z niecierpliwością czeka na świąteczne upominki. Zosia i Staś martwią się, czy aby na pewno każdy z nich zasługuje na prezent, dlatego też wcale nie są pewni, czy chcą, aby Dzwonek wrócił do Świętego Mikołaja… Spektakl pełen melodyjnych piosenek, zabawnych sytuacji i interakcji z aktorami.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

GODZ. 14:30-15:30
ARTYSTYCZNA MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA W PLENERZE

Miejsce: Skwer im. Św. Jana Pawła II.

GODZ. 16:00
„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE”
– międzypokoleniowe warsztaty malowania i robienia świątecznych ozdób. Zaproszonymi gośćmi są artyści – plastycy, przedstawiciele lokalnych grup oraz wszyscy ci, którzy chcą pomóc i popróbować swoich sił pod okiem instruktorów: Małgosi i Grzegorza Kruków. W tym roku dołącza do nas warsztat „Uszytkowe Święta”, czyli igłą i nitką robione ozdoby bożonarodzeniowe – prowadzenie: Agata Kałasa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa oraz na lokalną akcję „Gwiazdobranie i Dawanie”.
Zapisy telefoniczne: 22 789 20 26 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

09.12.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 12:00-19:00
„GWIAZDOBRANIE I DAWANIE”, czyli 12 Przedgwiazdkowy Jarmark Ogólnojózkowy.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na największy jarmark charytatywny w Józefowie, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na dzieci mieszkające w mieście i będące pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Szczegóły na stronie: www.gwiazdobranie.pl. wg Floriana Zellera, przekład: Barbara Grzegorzewska, reżyseria: Wojciech Malajkat.
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 05.11.2018 r. do 07.12.2018 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK. Przepraszamy, niestety wszystkie bilety są wyprzedane. Następna oferta spektaklu z gwiazdami, na styczeń, znajduje się na końcu terminarza.


10.12.20108 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: rywalizujący z bratem zapaśnik zostaje zaproszony przez multimilionera do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach do Olimpiady w Seulu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

15.12.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
PIERNIKI KORONKĄ MALOWANE – WARSZTAT RODZINNY 5+ Czemu królowie obdarowywali się piernikami? Skąd bierze się ich korzenny smak? W czasie warsztatów poznamy historię pierników i dowiemy się dlaczego w średniowieczu były bardzo cenne. W formie zabawy odgadniemy przyprawy użyte do wypieku ciasta. Obejrzymy dawne formy drewniane, formy trójdzielne, a nawet starą formę do wypieku opłatków. Uczestnicy poznają sprzęty takie jak: niecka, łopata do pieczenia chleba i szufla. Odkryjemy tajemnice doskonałego lukru oraz triki pomagające w zdobieniu pierników metodą koronkową (białym lukrem). Ozdobimy pierniki i zabierzemy je do domu. Pierniki wykonujemy zawsze z „prawdziwych” składników tj. miodu z własnej pasieki oraz masła o wysokiej zawartości tłuszczu. Prowadzenie: Furtka Wyobraźni.
Cena biletu: 15 zł od osoby. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

17.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: bezdomny nastolatek zostaje otoczony opieką przez bogatą rodzinę. Dzięki niej wyrasta na gwiazdę amerykańskiego futbolu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 45–LECIA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

KULTURALNA PROPOZYCJA NA PREZENT POD CHOINKĘ

20.01.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMIGRAŻYNA WOLSZCZAK, ANTONI PAWLICKI, PIOTR CYRWUS/PIOTR DĄBROWSKI, LESZEK LICHOTA ORAZ AGNIESZKA WIĘDŁOCHA w SPEKTAKLU pt. „POLOWANIE NA ŁOSIA” – autor Michał Walczak
To współczesna komedia – nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko-gorzka, znakomita!
Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi…
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.12.2018 do 18.01.2019 r. w kasie MOK. W dniu spektaklu od godziny 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

Terminarz imprez - listopad 2018

WYSTAWA „CHŁOPCY MALOWANI. POEZJA I PROZA LEGIONÓW POLSKICH”.
Ilustracją utworów poetyckich i wspomnieniowych są archiwalne fotografie scen z życia legionistów. Ekspozycja złożona z 15 plakatów oparta na tekstach poetyckich stworzonych w okopach oraz wspomnień piłsudczyków. W utworach tych znajdujemy nadzieje związane z wyzwoleniem Polski, ale i dopadające żołnierzy zwątpienie. Poetycka apoteoza Ojczyzny staje obok prozy koszarowego życia zniechęcającego niedostatkami. Motywacja do walki miesza się z żalem za utraconą młodością z jej radosnymi przywilejami.
W poezji i prozie legionistów czytamy o bliskości śmierci, z którą żołnierze radzili sobie na różne sposoby – przypominaniem sensu poświęcenia, albo ucieczką w drwinę, żart.
Wydarzenie w ramach obchodów 100-lecia niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

09.11.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NIEPODLEGŁA SZTUKA: „Dom nowoczesny”
Czwarte spotkanie jest poświęcone zarówno samej idei nowoczesnego domu, jak i sposobom jej realizacji. Chodzi nie tylko o architekturę, nowoczesne meble, prototypy nowych materiałów, ale także o zmieniającą się rolę kobiety. W karierze zawodowej miała jej pomóc idealnie zaprojektowana kuchnia funkcjonalna, obliczona co do milimetra po to, aby w czasie zajęć gospodarskich pani domu nie traciła niepotrzebnie energii. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00
RODZINNY PLENER FOTOGRAFICZNY „JESIENNE KOLORY NAD ŚWIDREM”
Jesień to piękna pora roku na naukę fotografii dlatego tym razem zapraszamy z aparatami aby zobaczyć jak natura szykuje się do zimy. Zbiórka: przy moście dawnej kolejki wąskotorowej w Józefowie (ul. Turystyczna, naprzeciwko plaży miejskiej).
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

10.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „KOCHAM WOLNOŚĆ” – z okazji obchodów 100-lecia niepodległości MOKKA i Mała MOKKA wykonają utwory patriotyczne powstałe w ciągu ostatnich 100 lat. W programie m.in.: „Piechota”, „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Obława”, „Mury”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

12.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: rywalizujący z bratem zapaśnik zostaje zaproszony przez multimilionera do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach do Olimpiady w Seulu.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

12.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30
LATARKA (dzieci od 5-10 lat)

Na prośbę najmłodszych i ciut starszych moli książkowych wznawiamy jesienno-zimowy cykl literackich spotkań dla dzieci. „Nie liż tej książki” Idan Ben-Barak i Julian Frost, czyli jak żyją mikroby. W promieniach rozpalonych latarek poczytamy, pobawimy się, a nawet przeprowadzimy badania pod mikroskopem. Prowadzenie: Mariola Ładna.
Wstęp wolny I TYLKO Z LATARKAMI. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7

16.11.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. WYKŁAD TRZECI: „CHIŃSKA FABRYKA, CZYLI SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY W NASZYCH SKLEPACH”
Znaczna część produktów w sklepach w Polsce i na świecie pochodzi z Chin. Czy słusznie kojarzymy towary wyprodukowane w Chinach ze słabą jakością? Czy tzw. „chińszczyzna” to zawsze rzeczy tanie? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, w jakich warunkach odbywa się produkcja? Czy nowe kolekcje pojawiające się w każdym sezonie w naszych sklepach warte są swojej ceny? Czy w chińskich fabrykach pracują dzieci? Na wszystkie te pytania odpowie Dorota Czołak – praktyk handlu zagranicznego, wieloletni szef importu z Chin, ekspert ds. rynku chińskiego.
Będą mieli Państwo okazję zobaczyć wiele zdjęć z chińskich fabryk, które przybliżają temat i skłaniają do refleksji dotyczących różnic w jakości życia i pracy pomiędzy Polską a Chinami.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
ZOOM NA TRADYCJĘ „Podręczny warsztacik muzyczno-literacki”
Piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze... Wiersze i muzyka dla smyka w towarzystwie cymbałów, pianina, magicznych dzwonków i liry korbowej. Eksperymenty z dźwiękiem i rytmem. Szybka nauka wpadających w ucho melodyjek. Autorski pomysł na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem wdzięcznych rekwizytów, jak np. dzwonki, trójkąty i tamburyny. Prowadzenie: Ania Broda.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: MOK Józefów

17.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
DOKUMENT W MOK: „MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA”
Ostatni, bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami. Reż. Alicja Albrecht, 2017, Polska.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK

18.11.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI: EDYTA OLSZÓWKA, MICHAŁ PIELA ORAZ LESŁAW ŻUREK W KOMEDII OMYŁEK „JOJO”
O ile to możliwe dla komedii, JOJO to mrożąca chwilami krew w żyłach postać typowej formuły związku kobiety i mężczyzny dla sytuacji niepewnej, przed którą każdy z nas odczuwa strach. Czy słusznie? Autor w niejednoznaczny sposób próbuje odpowiedzieć, a może raczej zadać pytanie co jest lepsze? Bardziej komfortowe, stabilne życie w kłamstwie czy może niepewne, nagłe uwolnienie się od czegoś co nas boli, uwiera? To wszystko podane w sposób, który na pewno nas rozśmieszy.
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 05.11 do 16.11 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

19.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Były neonazista po wyjściu z więzienia stara się przekonać młodszego brata, by nie podążał jego śladem.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

23.11.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
„BUTELKI PANA JANUSZA. 100x100” – FINISAŻ WYSTAWY
Inspiracją do powstania najnowszej wystawy fotografii jest kolekcja opakowań szklanych Pana Janusza Prządki – józefowianisty, miłośnika i pasjonata Józefowa. W niezwykłym zbiorze znajdują się szklane butelki, opakowania i słoiki odnalezione na terenie Józefowa – Michalina – Falenicy. Ponad 100 butelek i opakowań szklanych sfotografowano na tle zabytkowego, drewnianego świdermajera. 100-letni budynek, 100-letnie szkło i ponad 100 butelek – tak powstała nietypowa wystawa, którą MOK Józefów przygotował z myślą o jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości. Podczas wernisażu Pan Janusz zaprezentuje swoje zbiory. Partner projektu: firma AG Poligrafia, winiarnia Winny Bułgar.
Wstęp wolny.
Miejsce: MOK Józefów.

24.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
FESTIWALOWE KINO DLA DZIECI „KACPER I EMMA – NAJLEPSI PRZYJACIELE”, DZIECI 4+
Emma niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Jest przekonana o tym, że to już najwyższy czas, by mogła dostać od mamy wymarzonego psa. Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest właśnie Emma – to dzięki niej ten dzień nie będzie dla niego taki trudny i okaże się początkiem wielkiej przyjaźni. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela. Reż. Arne Lindtner Næss/Norwegia/2013/74 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

24.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „KLASYCZNIE Z PRZYTUPEM” – przedsięwzięcie dwójki młodych i utalentowanych instrumentalistów: skrzypka Mikołaja Gąsiorka oraz pianisty Mateusza Chmielewskiego. Założeniem tego projektu jest opracowanie repertuaru, który zawiera utwory kompozytorów polskich, takich jak: Henryk Wieniawski, Fryderyk Chopin, Grażyna Bacewicz, którzy swoje inspiracje czerpali z muzyki ludowej. Program koncertu zawiera 14 polskich tańców narodowych (kujawiaki, polonezy, mazury, oberki i krakowiaki) oraz dwie kompozycje Mikołaja Gąsiorka. Każdy utwór charakteryzuje się dużą wirtuozerią oraz potężnym ładunkiem ekspresyjnym.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.11.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „PODAJ DŁOŃ” w wykonaniu aktorów teatru „MAM TEATR”. Obsada: Piotr – Aleksander Mikołajczak, Anna – Marzanna Graff. Reżyseria: Janusz Zakrzeński.
Czy naprawdę znasz swoich bliskich? W kochającej się rodzinie Lubienieckich skrywane są tajemnice. Pełna miłości do dzieci, wnuków i prawnuków babcia Anna nie rozmawiała z nikim o wojnie. Nikt nie wie jak naprawdę zginął wtedy dziadek. Gdy po śmierci babci wnuczka segreguje rzeczy prawda wychodzi na jaw. Od tej pory słowa wojna i Syberia dla całej rodziny nabiorą nowego znaczenia. Miłość i cierpienie potrafią iść ręka w rękę. Czy tym razem zwycięży miłość?
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 12.11 do 23.11 w godz. 14:00–18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

26.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Niezadowolona ze swojej pracy dziennikarka telewizyjna przyjmuje zlecenie zrobienia reportażu o inwazji na Afganistan.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

30.11.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY „TRZY SPOJRZENIA” autorstwa MAŁGORZATY JAWORSKIEJ, URSZULI PONCYLJUSZ oraz ANNY STACHERY – absolwentek studiów podyplomowych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, wydziału malarstwa i grafiki. Wieczór uświetni mini recital Mikołaja Poncyljusza – lidera zespołu jazzowego HOTS.
Artystki zaprezentują prace w różnych technikach, niekiedy eksperymentalnych, z dziedziny malarstwa, grafiki i kolażu.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

KULTURALNA PROPOZYCJA NA MIKOŁAJKOWY PREZENT:

09.12.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI – JOANNA LISZOWSKA, WOJCIECH MALAJKAT, PIOTR SZWEDES I ADRIANNA KALSKA W SPEKTAKLU „KŁAMSTWO”
wg Floriana Zellera, przekład: Barbara Grzegorzewska, reżyseria: Wojciech Malajkat.
Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody`ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jednie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 05.11.2018 r. do 07.12.2018 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

Terminarz imprez - październik 2018

01.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Frank samotnie wychowuje swoją uzdolnioną siostrzenicę Mary. Gdy talent dziewczynki ujawnia się, musi zawalczyć o prawa rodzicielskie z babcią dziewczynki.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

03.10.2018 (ŚRODA)
OTWARCIE WYSTAWY „WOLNOŚĆ I POECI” – w ramach cyklu wydarzeń na 100-lecie niepodległości.
Ekspozycja „Wolność i poeci” oparta jest na tekstach poetyckich polskich autorów, tworzących na przestrzeni ostatnich trzech wieków – od romantyzmu po współczesność. Zaprezentowane teksty mówią o wolności. W każdym z utworów jest ona jednak rozumiana inaczej. Wśród wybranych wierszy przewijają się wątki patriotyczne, inne nawiązują do wolności jako intymnego doświadczenia człowieka – wolności współtworzenia świata, społeczeństwa, ale też wolności życia na ich uboczu. Wolności jako celu stricte ludzkich dążeń oraz swobody wskazującej na przynależność człowieka do świata przyrody.
W wystawie wykorzystane zostały utwory: Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Antoniego Słonimskiego, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka, Ewy Lipskiej, Jerzego Harasymowicza, Tadeusza Różewicza. Ekspozycja bogata jest w ilustracje przedstawiające dzieła plastyczne polskich malarzy, rzeźbiarzy, fotografików.
W wystawie wykorzystano materiały z archiwum Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego. Scenariusz : Justyna Polakowska, opracowanie graficzne: Ewa Gołda.
Wystawa potrwa do 31.10.2018.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

06.10.2018 (SOBOTA)
GODZ.11:00 ZOOM NA TRADYCJĘ „ETNOILUSTRACJE” – RODZINNY WERNISAŻ
Zapraszamy na spotkanie z autorami wystawy "Etnoilustracje" oraz rodzinną przygodę z tradycją. Podczas spotkania odbędzie się warsztat plastyczno - etnograficzny o sowach , które są jednym z motywów przewodnich wystawy.
„Etnoilustracje” to cykl Michała Stachowiaka i Moniki Michaluk, zawierający 23 sceny obrzędowe opracowane w estetyce etnodesignu. Prace zdobyły uznanie odbiorców poprzednich ekspozycji oraz etnografów. Po raz kolejny przyciągną uwagę dużych i małych widzów w naszym MOK-u.
W maju nakładem Wydawnictwa Albus ukazała się również książka autorów pod tytułem „ETNOGADKI, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”. Książka jest wynikiem idei zapoczątkowanej w „Etnoilustracjach”. Michał Stachowiak i Monika Michaluk tym razem zaprosili do współpracy etnografa, Witolda Przewoźnego. Powstała historia, której celem jest przekazanie wiedzy na temat rodzimej obrzędowości, zbliżenie pokoleń i obudzenie dialogu na rzecz podtrzymania tradycji. Zapraszamy na spotkanie z autorami oraz rodzinną przygodę z tradycją.
Wstęp wolny.
Miejsce: MOK Józefów.

06.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 ...ISABELLE & PAUSA / PAUSA & ISABELLE... ten rytm zobaczycie w czasie PREMIEROWEGO POKAZU MODY – „WDECH... WYDECH…!” Ten sam proces – dwie czynności, naturalnie, harmonijnie i konsekwentnie przechodzące w siebie. Monika Reszczyk (PAUSA) i Izabela Witkowska (ISABELLE) zapraszają.

Warto przybyć na to wydarzenie, by zobaczyć mieszkanki Józefowa i bliskich okolic w rolach profesjonalnych modelek prezentujących kompletne stylizacje. Może rozpoznacie na wybiegu... swoją bliską sąsiadkę ;)
Wyjątkową wieczorną atrakcją muzyczną, będzie występ zaprzyjaźnionego zespołu bluesowego BLUES JUNKERS. To zespół z misją, jaką jest podtrzymywanie przy życiu bluesa, poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka. Warto wiedzieć, że Natalia Abłamowicz w 2017 roku została wybrana Najlepszą Polską Wokalistką Bluesową!
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

07.10.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: ARTUR ANDRUS – RECITAL KABARETOWY wraz z muzykami: Wojciechem Stecem – fortepian, gitara; Łukaszem Borowieckim – kontrabas, akordeon.
Usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także nowe, pochodzące z premierowego Albumu pt. „Sokrates18”. O podróżach – dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą nie trzeba przekonywać.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż od 24.09.2018 do 04.10 w godzinach 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

08.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Para zmaga się z dzielącymi ją różnicami kulturowymi, w miarę umacniania się związku.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

09.10.2018 (WTOREK)
GODZ. 10:00 KLUB KOBIET MIEJSKICH
W kolejne wtorki Panie zapraszają na naukę różnych form rękodzieła: 09 i 16.10 String Art, a 23 i 30.10 Exploding Box.
Na spotkania obowiązują zapisy. Dla stałych uczestniczek bezpłatnie, wstęp jednorazowy: 10 zł (opłata za materiały).
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

12.10.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. WYKŁAD DRUGI: O Konfucjuszu, jego życiu i filozofii opowie Dorota Czołak – psycholog, praktyk handlu zagranicznego, ekspert ds. rynku chińskiego.
Kulturowe wzorce stosunków społecznych w wielu społeczeństwach azjatyckich są odmienne od naszych, europejskich. Hierarchia wpływająca na zachowanie w grupie zawodowej;
Miejsce w hierarchii rodzinnej wyznaczone przez wiek i płeć; dobro grupy stawiane ponad dobro jednostki – to wszystko różni się od tego, co jest nam bliskie i znane we współczesnych społeczeństwach europejskich.
Jaka filozofia odcisnęła ślad na wzorcach wychowania i zachowania ludzi na Dalekim Wschodzie? Kto wywarł wpływ na sposób myślenia Chińczyków, Japończyków, Koreańczyków oraz innych narodów?
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

13.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 – 15:00 WAGON KULTURY W JÓZEFOWIE
Przedsięwzięcie WAGON KULTURY współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
GODZ. 11:00 „WESOŁY POCIĄG” SPEKTAKL DLA DZIECI 3+
Bohaterami bajki są instrumenty muzyczne, które w czasie podróży mają wiele kłopotów. Podczas przedstawienia dzieci poznają: obój, ksylofon, akordeon, skrzypce oraz keyboard. Wesoły dyrygent (lalka) zaprasza dzieci do udziału we wspólnym koncercie.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
GODZ. 12:00 – 15:00
Oprowadzanie po wystawie „WAGON KULTURY” w podziale na grupy wiekowe z przygotowanymi atrakcjami dla najmłodszych
Warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży
Czytanie popularnych wierszy na temat pociągów np. wiersza Brzechwy „Lokomotywa”

13.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KABARET „SZCZĘŚLIWA 60” ZAPRASZA NA PROGRAM KABARETOWY „U RODZINY”
„Rodzina nie cieszy, nie cieszy gdy jest, lecz kiedy jej nima samotnyś jak pies…”
Mistrzowski materiał piosenek z Kabaretu Starszych Panów pozwolił na stworzenie pasjonującego obrazu rodziny, historii pełnej rodzinnych konfliktów, ale i uczuć, z zaskakującymi zwrotami akcji. W programie „U Rodziny” wspólnie świętujemy urodziny dziadka seniora rodu, mając nadzieję, że wywoła to u Państwa uśmiech, ale i refleksję, a nawet wzruszenie.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.10 do 12.10.2018 w godz. od 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

14.10.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 16:00 – 19:30 WAGON KULTURY W JÓZEFOWIE
Przedsięwzięcie WAGON KULTURY współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
GODZ. 16:00 – 18:00
Oprowadzanie po wystawie „WAGON KULTURY” w podziale na grupy wiekowe z przygotowanymi atrakcjami dla najmłodszych
Warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży
Opowieści kolejarskie


14.10.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL KOMEDIOWY wg ALEKSANDRA FREDRY pt. „PAN JOWIALSKI” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”
„PAN JOWIALSKI” należy do ścisłego kanonu arcydzieł arcymistrza komedii, Aleksandra Fredry. Ta zdawałoby się niefrasobliwa historia dziejąca się w Pustakówce, majątku ziemskim Jowialskich, zawiera spory ładunek krytyki społecznej aktualnej do dziś. Warto również pamiętać, że słynne bajeczki autora; Osiołkowi w żłoby dano, Małpa w kąpieli, Dwa koguty i wiele innych Fredro pomieścił właśnie w tej komedii.
Pan Jowialski to galeria pysznych komediowych postaci na trwale zapisanych w polskiej literaturze dramatycznej. Tytułowy pan Jowialski sypiący przysłowiami jak z rękawa, jego nieodłączna, zapatrzona w męża żona, pantoflarz syn Szambelan i jego druga żona, primo voto generałowa majorowa Tuz. To tylko część tego zestawu komediowych charakterów.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.10 do 12.10 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

15.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Ofiara zamachu podczas bostońskiego maratonu 2013 roku pomaga policji wytropić zabójców, starając się jednocześnie otrząsnąć z druzgocącej traumy.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

19.10.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WYKŁAD WALDEMARA CZECHOWSKIEGO O BRONISŁAWIE PIŁSUDSKIM POŁĄCZONY Z PREZENTACJĄ AUTORSKIEGO FILMU DOKUMENTALNEGO pt. „PILSUDSKI BRONISŁAW – ZESŁANIEC, ETNOGRAF, PATRIOTA”
MOTTO FILMU: „Jeżeli ginie jeden naród – jego język i jego kultura – ginie cały świat”.
Film pokazuje postać niezłomnego człowieka zawsze stającego po stronie słabszych. Wielki etnograf-samouk, zesłaniec na katorgę (zesłany na 15 lat na wyspę śmierci Sachalin), który badał mniejszości etniczne Sachalinu i Hokkaido. Zachował i uratował w swoich pracach naukowych ginący język Oroków, Niwchów a przede wszystkim Ajnów. Nazywany „Królem Ajnów”. Wielki patriota, postać dialogu polsko-litewskiego, mediator polityczny we Francji i Szwajcarii, aktywnie działający wśród Polaków na uchodźctwie (przed 1 wojną przed odzyskaniem Polski wolności). Zasłużony dla polskiej etnografii – badacz ludów Podhala Szpisza i Orawy. Przypominamy w filmie dzieło Polaka, jednego z wielkich XX-wiecznych humanistów i badaczy Azji.
Postać: Kim był Bronisław Piłsudski
Nieznany, starszy brat Józefa Piłsudskiego, marszałka Polski.
Wybitny myśliciel, językoznawca, antropolog, który ma ustalone
Miejsce w historii powszechnej, jako odkrywca języka i kultury Ajnów (pogranicze Syberii, Sachalinu i Hokkaido) zasłużony dla nauki świata. Ceniony szczególnie w Polsce, Rosji i Japonii.
Jako pierwszy naukowiec stosował fonograf Edisona i zapisywał na wałkach woskowych mowę i pieśni Ajnów oraz do celów naukowych używał aparatu fotograficznego.
Rosjanie, jako pierwsi, w latach 70-XX wieku postawili mu pomnik na Sachalinie tam, gdzie pracował i spędził ponad 15 lat swojego twórczego życia. W 2013 na terenie Japonii, na Hokkaido, Japończycy z Polakami (MKIDN) postawili mu także pomnik (*).
Jego wnuk, Kimura Kazuyasu, (po ojcu Sukezo, pierworodnym synu Bronisława i Chiuksammy) mieszkający w Japonii jako jedyny dziś na świecie potomek rodu po linii męskiej ma prawo nosić nazwisko Piłsudski.
Piłsudski Bronisław – człowiekiem dialogu (szczególnie dla Polski i Litwy)
Można w Bronisławie Piłsudskim widzieć postać, którą wedle standardów i kryteriów konwencji UNESCO nazywa się „skarbnicą kultury ludzkości” (human living treasure)
Zapis w UNESCO „Każdy język świata i jego kultura (materialna i niematerialna – ustny przekaz) jest skarbnicą ogólnoświatowego dziedzictwa kultur”
(*) Pod koniec roku 2013 (połowa października) odsłaniany został na Hokkaido w Japonii pomnik dla Bronisława Piłsudskiego, stawiany z inicjatywy Japończyków i przy zasadniczym finansowym współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20 – 21.10 PUNKT WYBORCZY 2018

22.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Afroamerykanin należący do klasy robotniczej stara się utrzymać rodzinę i pokonać uprzedzenia rasowe.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

26.10.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „TAJEMNICA CZARNEGO MELONIKA, czyli SURREALIZMU ciąg dalszy”
Pierwsze powakacyjne spotkanie ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH rozpoczniemy opowieścią o SURREALIZMIE w malarstwie. Jest to temat, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych Słuchaczy. Podczas zajęć zgłębimy tajniki pracy słynnego artysty René Magritte’a. Malarza, którego obrazy wypełniają zagadki i melancholia. Sprawdzimy także, czy wśród surrealistów byli Polacy. Prowadzenie: Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

27.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 06:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „Wschód słońca z aparatem w dłoni, czyli magia jesiennego poranka”
Jeśli nie miałeś wystarczająco dużo motywacji, aby odważyć się na wędrówkę przed wschodem słońca, w ciemności, bez pewności, czy ten trud okaże się wartym, dołącz do nas. Zapraszamy wszystkich fotoamatorów na wyjątkowy plener fotograficzny.
Miejsce zbiórki: na parkingu przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: ul. Wyszyńskiego/Alei Nadwiślańskiej.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

27.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW” FILM 6+
10-letni Morten Viks pragnie być taki sam jak jego tata. Buduje model statku i marzy o dalekiej, morskiej wyprawie. Niespodziewanie kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi. Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa… Kapitan Morten i Królowa Pająków to zaskakująca animacja o potędze nieograniczonej dziecięcej wyobraźni. Reż.: Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt/2018/Belgia, Estonia, Irlandia, Wielka Brytania/Czas: 79 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.


27.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 MONODRAM MUZYCZNY O KALINIE JĘDRUSIK „KALINA” w wykonaniu PATRYCJI ZYWERT-SZYPKI.
Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szypka
To zaledwie mała próba odsłonięcia niezwykłej Kaliny Jędrusik – jaka była, ze swoimi marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, ze swoją największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym. I to na pewno nie jest wyścig, to tylko wspomnienie, muśnięcie wiatru, Kalinowego...
„Nie przypominam Kaliny Jędrusik, wyglądam zupełnie inaczej, mam inny głos, oczy, usta, nogi, biust..., no może ten wzrost, ale to i tak kusi, nęci, wabi, by choć przez chwilę spróbować znaleźć się w jej świecie”.
Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem... Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Skandalizowała. Szokowała. Całe życie jednak czarowała... miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie. Dziś zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna. Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 15.10.2018 do 26.10 w godzinach 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

28.10.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL „TYSIĄC FRANKÓW NORWIDA” /dramat w trzech aktach/ Producent spektaklu: Scena „Rode” Kraków – Rzeszów, Reżyseria: Mariusz Marczyk, Scenografia: Lidia Marczyk, Muzyka: Maria Natalia Rajkin
„Tysiąc franków Norwida” to nie tylko przejmująca historia życia autora „Promethidiona”, zwłaszcza jego ostatniej, paryskiej dekady. To także wzruszająca opowieść o jego miłości do polskiej emigracyjnej pisarki Marii Sadowskiej. Proponowana sztuka jest jednak czymś znacznie więcej. To opowieść o Polsce, tej pozbawionej państwowości i wygnanej oraz nadziei jaką nosił w sobie Norwid na urzeczywistnienie Polski zwycięskiej, niepodległej, uczciwej i uporządkowanej.
Tę nadzieję noszą w sobie Polacy także dziś, przeżywając wielkie kłopoty z zagospodarowaniem wolności, która powróciła do nas po 1989 r. Zapisane w dramacie diagnozy Norwida odnoszące się bezpośrednio do Polski i Polaków nic nie straciły ze swojej aktualności. Przeciwnie, upływ czasu jeszcze bardziej spotęgował siłę słów Norwida. Autor „Promethidiona” jest wielkim nauczycielem mądrego i nowoczesnego patriotyzmu. Warto się wsłuchać w słowa przenikliwe i prorocze wypowiedzi Norwida diagnozujące to, co trzeba z naszego życia społecznego usunąć i to, co może i powinno je wzbogacić i uszlachetnić.
Wykonawcy:
Maria Sadowska - Elwira Romańczuk, Olizarowski - Jerzy Miedziński, Cyprian Kamil Norwid - Mariusz Marczyk
Informacje o wykonawcach:
Elwira Romańczuk - magister sztuki, absolwentka PWSFiTV w Łodzi, Wydział Aktorski/1982/ Aktorka teatrów w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Tarnowie, Kaliszu, Krakowie / role filmowe – „Najciekawsza historia”, „Osobliwy pamiętnik grzesznika”
J.W. Hassa /, reżyser wielu autorskich spektakli teatralnych, wieloletni wykładowca sztuki aktorskiej / Uniwersytet „La Sapienza”, Akademia „Pietro Scharoff” – Rzym, Uniwersytet Jana Kochanowskiego – Kielce / Nagroda Ministra Kultury za działalność artystyczną /2004/Nagroda a rolę na Międzynarodowym Festiwalu w Sanki Petersburgu / 2003 / Od sezonu 2012/ 2013 współpracuje ze Sceną „Rode” Kraków-Tarnów-Rzeszów

Jerzy Miedziński - magister sztuki, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej w Wrocławiu. Aktor teatralny i filmowy, związany wieloletnią współpracą z teatrami Rzeszowa i Tarnowa.
Od sezonu 2009/2010 współpracuje ze Sceną „Rode” Kraków-Tarnów-Rzeszów

Mariusz Marczyk – aktor, dyplom aktorski ZASP, założyciel i dyrektor artystyczny Sceny „Rode” Kraków – Tarnów – Rzeszów / 2003 r. / Autor powieści, dramatów i książek poetyckich. Między innymi: „Dziadek – carski oficer” / powieść / „Fetysze Izydora Bluma” /powieść/, „Przypadki męskiej nieśmiałości” /powieść/ „Tysiąc franków Norwida” /dramat/
„Na dnie duszy prawda” /dramat/ , „Separacja” /farsa/ . Mistrz żywego słowa – zdobywca wielu nagród. Między innymi nagrody Grand Prix im. Mieczysława Kolarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Poznaniu, a także nagrody za najlepszą interpretację tekstu biblijnego oraz nagrody publiczności / Poznań 2006 /.
W ramach cyklu wydarzeń na 100-lecie niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

29.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: poruszająca opowieść o życiu u boku geniusza, jednego z największych naukowców wszechczasów, twórcy teorii czarnych dziur, wybitnego matematyka, sławy akademickiej i pisarza.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

Terminarz imprez - wrzesień

02.09 – 15.09.2018 FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – X EDYCJA „TOAST BLUESOWY”
Koncerty współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

02.09.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 17:00 OTWARCIE FESTIWALU: WERNISAŻ ZBIOROWEJ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ Grzegorza Muczke, Zbyszka Jędrzejczyka, Piotra Salwy i Jerzego Andrasiaka oraz plakatów ze wszystkich edycji festiwalu.
Miejsce: GALERIA RAMA i GALERIA WEJŚCIE MOK.

GODZ. 18:00 I KONCERT – „KRAKÓW STREET BAND” w składzie: Łukasz Wiśniewski/wokal, harmonijka; Tomek Kruk/gitara Dobro; Piotr Grząślewicz/banjo; Adam Partyka/perkusja; Wojtek Szela/trąbka; Miłosz Skwirut/kontrabas; Krzysztof Chlipała/saksofon; Marcin Hilarowicz/gitara.

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się nie tylko wizytówką miasta, ale całej polskiej sceny muzycznej. Grupa od czterech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.
W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. A to nie koniec wyróżnień! Poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany został za „Wokalistę Roku 2017”, a Tomek Kruk otrzymał tytuł „Gitarzysty Roku 2017” według czytelników czasopisma „Twój Blues”.
Trudno się temu dziwić – Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią.
Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach - m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”.
Miejsce: SCENA PLENEROWA MOK, skwer im. św. Jana Pawła II.


03.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: „Większość dni w roku jest nieistotnych, nie niosą za sobą żadnych wspomnień – takie zdanie pada w opisywanym filmie – Są jednak dni, w których dzieją się rzeczy, które na dłużej zapadają nam w pamięć. Pamiętam dzień, w którym się zakochałem, pamiętam pierwsze spotkania, wreszcie pamiętam, kiedy doszło do rozmowy i zawiązania naszego związku. Niestety pamiętam też datę rozstania. Na pewno zapamiętam również dzień, w którym obejrzałem film o sobie, o moim związku, o tym, co przeżywałem”.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

07.09.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. WYKŁAD PIERWSZY: „WSPÓŁCZESNE CHINY – PIĘKNE, DALEKIE I ODMIENNE”
Zapraszamy na prelekcję pokazującą Chiny widziane oczami cudzoziemca. Chiny to kraj wielu kontrastów, zachwycający i wzbudzający refleksje dotyczące różnic kulturowych. Pokażemy, co dziwi, co szokuje, a co wzbudza podziw. Pokażemy piękno architektury chińskiej, zaprezentujemy odmienne zwyczaje, opowiemy o ciekawostkach kulturowych, a także zachęcimy do zapoznania się z chińską kuchnią. Prowadzenie: DOROTA CZOŁAK – trener biznesu, wykładowca, praktyk handlu zagranicznego, ekspert ds. rynku chińskiego.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

08.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 09:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „MAZOWIECKI BARTEK I DOLINA MIENI”
Czy słyszeliście o Mazowieckim Bartku? Okazuje się, że znajduje się on zaledwie kilka kilometrów od Józefowa. To pomnikowy dąb szypułkowy, rosnący na lewym brzegu Mieni w rezerwacie Świder. To drzewo mające obwód 587 cm i wysokość ponad 25 m. Pień jest niewysoki, masywny i ciekawie skręcony wokół własnej osi oraz pokryty licznymi mchami oraz porostami. Drzewo jest prawdopodobnie całkowicie wypróchniałe wewnątrz pnia dlatego, póki jeszcze stoi, warto zobaczyć go na własne oczy i utrwalić na zdjęciach.
Miejsce zbiórki: MOK Józefów.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

08.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00 II KONCERT – „PIOTR NOWAK BAND” w składzie: Piotr Nowak/wokal; Robert Bartusik/perkusja; Marcin Dyś/piano; Wojciech Kwieciński/ bas; Sebastian Stachurski/gitara.
Piotr Nowak współtworzył legendarne grupy BLACKOUT i BREAKOUT, prywatnie był przyjacielem Tadeusza Nalepy. Obecnie po wielu latach przerwy powrócił na scenę tym razem nie tylko jako basista ale także wokalista i kompozytor. W hołdzie swojemu przyjacielowi Tadeuszowi Nalepie dedykuje utwór pt: „Pamięć”.
Założyciel zespołu Piotr Nowak powołał do swojego składu istniejącą już na rynku bluesowym grupę Portal Blues którą tworzą: Sebastian Stachurski, Wojciech Kwieciński, Marcin Dyś oraz Robert Bartusik.
Repertuar koncertu pochodzi z dwóch płyt, ta ostatnia wydana w marcu 2017 roku wzbogacona jest utworami Tadeusza Nalepy.
W dniu koncertu odbędzie się wystawa zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich „Galeria na wsi Niebrów” prezentująca kolekcję okładek płytowych zespołu Breakout w formie szklanych kafli podpisanych przez wszystkich autorów.
Miejsce: SCENA PLENEROWA MOK, skwer im. św. Jana Pawła II.


09.09.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 ROMANTYCZNE KINO W NIEDZIELĘ
Opis filmu: w czasach, kiedy romantyzm trzeba ukrywać pod grubą warstwą cynicznych dowcipów o wiecznych chłopcach bojących się odpowiedzialności, film opowiadający o mężczyznach wierzących w prawdziwą miłość to ewenement na skalę światową. Już tylko za to należałoby twórców pochwalić, że nie poprzestali na pomyśle i stworzyli naprawdę piękną, wzruszającą, ciepłą, a przy tym zabawną komedię.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

10.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: akcja rozpoczyna się w latach 20-tych, a kończy w latach 40-tych i skupia się na najbardziej twórczym etapie życia genialnego wynalazcy i milionera z żyłką do interesów. Był to czas realizacji jego najśmielszych i najbardziej nieprawdopodobnych pomysłów w dziedzinie latania i produkcji filmowej, jak również czas wielu burzliwych romansów i brutalnych przepychanek z korporacjami. Wtedy też, człowiek o wielkich ambicjach, po raz pierwszy zetknął się z ceną sławy, bogactwa i własnej obsesji, perfekcjonizmu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

15.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00 III KONCERT – „LEGENDARNI MUZYCY TADEUSZA NALEPY” w wykonaniu zespołu w składzie: Krzysztof Dłutowski/piano; Zbigniew Wypych/bas; Winicjusz Chróst/gitara; Andrzej Malcherek/gitara; Dariusz Kamiński/perkusja oraz Kazimierz Pabiasz/wokal, gitara.
Miejsce: SCENA PLENEROWA MOK, skwer im. św. Jana Pawła II.


16.09.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 16:00–19:00 DZIEŃ OTWARTY W MOK
Czekamy na wszystkich zainteresowanych nową ofertą programową przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury na sezon 2018/2019. To wyjątkowa okazja aby poznać naszą kadrę instruktorską, poznać pomysły na poszczególne zajęcia i projekty i wziąć w nich udział, wybrać coś z bogatej oferty artystycznej, a także zapisać się na miejscu. Musisz być z nami tego dnia!
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

17.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: osieroconego chłopca przygarniają przyjaciele nieżyjących rodziców. Chłopak żeni się z ich córką, gdy oboje dorastają. Studiujący medycynę bohater przypadkowo spotyka w tramwaju inną kobietę, o której odtąd nie potrafi zapomnieć. Los połączy ich ponownie. Tymczasem w zbliża się rewolucja, która odmieni życie bohaterów.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

21.09.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 NIEPODLEGŁA SZTUKA: „Sztuka światłoczuła”
Wykład zostanie poświęcony międzywojennym fotografom, między innymi Zofii Chomętowskiej i Czesławowi Olszewskiemu. Wymienione nazwiska to obecnie synonimy nie tylko dokumentacji fotograficznej na najwyższym poziomie, ale także obowiązującej w masowej wyobraźni panoramy polskiej architektury dwudziestolecia międzywojennego. Zachowane w pamięci fotograficznej kliszy budynki ukształtowały bowiem powszechne wyobrażenie o wybitnej kulturze artystycznej Polski w latach 1918–1939, a tylko nieliczni wiedzą, że przed ostatecznym kadrem polewano bruk wodą dla wydobycia idealnego obrazu fotografowanych obiektów. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII „Szlak historyczny do Wiązownej”
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

22.09.2018 (SOBOTA) RODZINNE OGLĄDANIE W RAMACH FESTIWALU FILMOWEGO „KINO DZIECI”
W ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiego Festiwalu w naszym MOK-u zaprezentujemy dwa filmy z sekcji Panorama, w której znalazły się zwycięskie filmy z ubiegłego roku i najnowsze filmy dla młodych widzów, które gościły w polskich i europejskich kinach.

GODZ. 16:00 VILLADS (6+), Reż. Frederik Meldal Nørgaard, 2015 r, Dania, 76 min. Villads! Villads? Villads?! 6-letni bohater co chwilę słyszy swoje imię. Rodzice wciąż czegoś od niego chcą. Ustalają zasady i przerywają zabawę w najlepszym momencie. Czy tak będzie też w szkole? Dorośli i ich zasady! Nie zawsze da się je wszystkie zapamiętać, a co dopiero zrozumieć. I chociaż Villads bardzo się stara, nie zawsze udaje mu się ich przestrzegać. To przecież nie jego wina, że dookoła jest tyle rzeczy do zrobienia. I każda jest dużo bardziej intrygująca od siedzenia w szkolnej ławce. A to, dlaczego trzeba siedzieć, kiedy można robić coś ciekawszego, nie zostało wcale wyjaśnione. Czy pierwsza klasa może być w ogóle fajna? Czy szkoła da się lubić? Aby tak było, postarać się musi nie tylko Villads, ale i poważni dorośli.

GODZ. 17:30 SOLAN I LUDWIK – WIELKI WYŚCIG Z SEREM (7+), Reż. Rasmus A. Sivertsen, 2015 r, Norwegia, 78 min.
Czy gra się, aby wygrać, czy gra się, tylko aby grać? Pewny siebie i uwielbiający rywalizację Solan nie ma wątpliwości – marzy o zwycięstwie w wielkim serowym wyścigu.

Zawadiacki Solan jest mistrzem w niejednej dyscyplinie. Łyżwiarstwo, skok wzwyż czy warcaby – zawsze jest najlepszy. Remis? Dla niego to słowo mogłoby nie istnieć. Liczy się tylko sukces, a on zawsze wygrywa. Pewien kolejnego zwycięstwa bez zastanowienia staje do wielkiego wyścigu z serem. Jeśli wygra, zyska kolejny mistrzowski tytuł, jeśli przegra, on i jego przyjaciele stracą dach nad głową. Na trasie czekają liczne niebezpieczeństwa. Przeciwnicy zastawiają pułapki (w końcu wszystkie chwyty dozwolone). Czy Solan i jego drużyna zwyciężą?

Zapraszamy na stronę Festiwalu www.kinodzieci.pl
Seanse niebiletowane. Miejsce: Kino MUZA MOK.

24.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: akcja filmu toczy się w stanie Missisipi w latach 60-tych. Dziewczyna z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki, niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Służąca decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

29.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00 SPEKTAKL DLA DZIECI „PRZYGODY URWIPOŁCIA” (3+)
Widownia już czeka, przygasły światła, cudowna teatralna cisza. Przedstawienie czas za… Niestety, nie możemy zacząć spektaklu, a wszystko przez Urwipołcia! Kim on jest i co takiego zrobił?

To pewien jegomość, który wystraszył wszystkie lalki. Te uciekły przez niego i teraz nie możemy zagrać przedstawienia. To dzieci spróbują nam pomóc naprawić całą sytuację, ale najpierw naprawić Urwipołcia i sprawić, może nawet w jakiś magiczny sposób, że zmieni się, zacznie szanować innych i zamiast uciekać przyjaciele będą do niego lgnąć. Bajka dla widzów najmłodszych, która uczy jak wartościowa może być przyjaźń i że dobrze być w życiu po prostu miłym i grzecznym. Wprowadza dzieci w świat teatru, a także pokazuje jak można zrobić teatr przy użyciu najprostszych metod i jak zaangażować w to swoich najbliższych. Scenariusz i reżyseria: Patrycja Zywert-Szypka, Grzegorz Szypka.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

29.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00 WYJĄTKOWY KONCERT „TANGO WOLNOŚCI” w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski w wykonaniu ZESPOŁU w składzie: Joanna Hort/wokal; Łukasz Chrzęszczyk/fortepian; Mateusz Szemraj/gitara; Piotr Kopietz /bandoneon, kierownictwo artystyczne.

Muzycy zespołu sięgając do Historii Polskiej Piosenki, przypominają najpiękniejsze polskie tanga ostatnich 100 lat. Ich autorzy, jak Jerzy Petersburski czy Henryk Wars, byli nie tylko wybitnymi kompozytorami, lecz także wielkimi patriotami. Należeli do grona kompozytorów, którzy mieli szczęście tworzyć w niepodległej już i wolnej Polsce.
Zespół swoim repertuarem nawiązuje m.in. do czasów eleganckich kawiarni i podwórkowych teatrów, gdzie Polacy po wielu latach życia pod zaborami, mogli swobodnie słuchać oraz tańczyć piękne i popularne do dziś, polskie Tango Wolności.
To co zespół wyróżnia, to nowe, autorskie aranżacje starych tangowych przebojów oraz niepowtarzalne brzmienie argentyńskiego bandoneonu połączone z dźwiękami fortepianu i gitary. Dopełnieniem całości jest wyjątkowy, żeński wokal.
W programie koncertu m.in.: To ostatnia niedziela, Tango milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Już nigdy, Chryzantemy złociste, Odrobinę szczęścia w miłości, a także kompozycje własne zespołu.
Cena biletu: 20 zł, bilet ulgowy 15 zł (zniżka dla seniorów). Przedsprzedaż od 16.09 do 28.09 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

30.09.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: DOMINIKA OSTAŁOWSKA, ARTUR PONTEK I DARIUSZ TARASZKIEWICZ W KOMEDII TERAPEUTYCZNEJ „CUDOWNA TERAPIA”
Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, którzy są, byli lub planują być w związku.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.09 do 28.09 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK


W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 10:00 JOGA W PARKU W JÓZEFOWIE.

Terminarz imprez - SIERPIEŃ 2018

05.08.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „MUZYKA PROSTO Z KUBY” W WYKONANIU YAREMI KORDOS Z ZESPOŁEM
W programie usłyszymy kubańskie rytmy, tradycyjną muzykę z Kuby i aktualne hity latino z prawdziwą kubańską energią i radością „wypełnioną” słońcem. To wspaniała muzyczna podróż po Karaibach.

Yaremi Kordos – w jej żyłach płynie hawańska krew, a w sercu od małego gra muzyka. Ukończyła Konserwatorium Muzyczne w stolicy Kuby. Studiowała gitarę klasyczną i wokal. Koncertowała na Kubie u boku takich wielkich gwiazd jak Omara Portuondo z Buena Vista Social Club. Do Polski przyjechała w 2004 r. na zaproszenie Jose Torresa, z którym współpracuje do dziś.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

12.08.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 NAJWIĘKSZE PRZEBOJE WŁOSKIEGO DUETU – AL BANO e ROMINA POWER W WYKONANIU AN DREO e KARINA
AN DREO e KARINA to jedyny na świecie cover Al Bano e Romina Power. Odbyli setki koncertów w Polsce i za granicą. Wygrali Europejski Festiwal Coverów. Zaśpiewali z 50-cio osobową Orkiestrą Symfoniczną na Festiwalu Kultury Włoskiej. Wydali 3 płyty z największymi przebojami Al Bano e Romina Power. Byli gośćmi różnych programów telewizyjnych i muzycznych.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

19.08.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT ZESPOŁU „REGGAESIDE” Z ELEMENTAMI FUNKY, ROCKA, POPU I SKA
W programie energetyczna muzyka z pozytywnym i wartościowym przekazem.
Zespół powstał w 2012 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Jest finalistą 9-tej edycji programu „Tylko Muzyka. Must Be the Music”. W kwietniu 2017 roku ukazał się debiutancki album zespołu wraz z dwoma promującymi singlami. Zespół zagrał wiele koncertów plenerowych i zdobył wiele prestiżowych nagród w konkursach.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

20-31.08.2018 (od PONIEDZIAŁKU do PIĄTKU) SZACHY PRZY FONTANNIE
GODZ. 18:00-19:30
Zapraszamy na plenerowe rozgrywki szachowe z instruktorem, Panem Tadeuszem Popisem.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

25.08.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–18:00 PIKNIK NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI PRZYGOTOWANY PRZEZ INTEGRACYJNE CENTRUM SPORTU I REKREACJI WSPÓLNIE Z MIEJSKIM OŚRODKIEM KULTURY
W programie: malowanie buziek, dmuchane zabawki, warsztaty garncarskie, stanowiska gier i zabaw zręcznościowych (m.in.: strącanie wiader, rzuty ringo) oraz słodkości dla dzieci. W trakcie pikniku odbędzie się także wyprzedaż garażowa oraz prezentacja klubów sportowych z terenu Józefowa, do których będzie można zapisać dzieci.

GODZ. 18:00 KONCERT WIECZORU: LEGENDARNY ZESPÓŁ „GANG MARCELA”
Zespół wykonuje głównie muzykę folk i country-pop. Grupa powstała w 1978 roku, a już rok później debiutowała nagraniami dla Polskiego Radia. Gang Marcela w latach 80-tych współpracował z takimi piosenkarzami jak Krzysztof Krawczyk czy Maryla Rodowicz.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

26.08.2018 (niedziela)  godz. 18.00 ZABAWA W PLENERZE
na prośbę przyjaciół, znajomych i sąsiadów 
ŚPIEWA GRAŻYNA GÓRKA
akompaniament: Wiktor Sosnowski
Miejsce: Skwer przy MOK Józefów

Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

Terminarz na LIPIEC i SIERPIEŃ

LIPIEC 2018

01.07.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT „PIOSENKI POLSKIE. OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” w wykonaniu JANUSZA YANINY IWAŃSKIEGO Z ZESPOŁEM
w składzie: Dariusz Bafeltowski – gitary, vocal, Przemysław Pacan – cajon, instrumenty perkusyjne, vocal, Agnieszka Djatri Kural – bass. W programie utwory wybitnych twórców polskiej muzyki rozrywkowej, m.in.: Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena, Tadeusza Nalepy, Marka Grechuty, Miry Kubasińskiej, Marka Jackowskiego.

Podczas koncertu z pewnością pojawi się wiele niezapomnianych przebojów, a wśród nich: BIAŁY KRZYŻ, MODLITWA, ŚWIAT W OBŁOKACH, OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA, OPRÓCZ BŁĘKITNEGO NIEBA czy TOLERANCJA. Nie zabraknie oczywiście hitu WIELKIE PODZIELENIE oraz kilku innych autorskich piosenek z ostatniej płyty ‚,Kręci się”.
Janusz Yanina Iwański – artysta, którego nie trzeba rekomendować. Gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów. W ostatnich latach znany szerokiej publiczności przede wszystkim ze współpracy z zespołem MAANAM, a także ze wcześniejszych dokonań duetu SOYKA YANINA, z którym to ma na koncie ponad 1500 koncertów zagranych w kraju, a także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Jest autorem i wykonawcą przeboju WIELKIE PODZIELENIE, który pomimo upływu czasu nadal jest grany przez wiele rozgłośni radiowych.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.

Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

02–27.07.2018
ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami na cykl porannych spotkań. W tym roku motywem przewodnim będą podróże połączone z artystyczną i międzypokoleniową zabawą. We wtorki czekają aktywności w STREFIE PRZYGODY, w środy zapraszamy na ekscytujące spotkania w STREFIE PODRÓŻNIKA, a w piątki na inspirujące ARTYSTYCZNE PRZYGODY. Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem”.
Na wszystkie wydarzenia  - Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

Zobacz program (link do całego programu)

05.07.2018 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII „Magia fotografii, czyli świat pod drugiej stronie obiektywu”.
Prace przygotowali uczestnicy kursów fotograficznych realizowanych w MOK Józefów przez instruktorów Zofię i Mirosława Nowaczyków.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

07.07.2018 (SOBOTA)
GODZ. 03:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „Wschód słońca z aparatem, czyli polowanie na mgłę”.
Wędrówka przed wschodem słońca, w ciemności, bez pewności czy ten trud okaże się wart zachodu. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią takie klimaty na wspólny plener. Prosimy zabrać aparaty i statywy. Miejsce zbiórki: parking przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: ul. Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

08.07.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR BRAZYLIJSKI – AMILCAR BATISTA CRUZ Z ZESPOŁEM.
Amilcar Batista Cruz, brazylijski wirtuoz gitary klasycznej, kompozytor i wokalista, zabierze Państwa w świat brazylijskiej muzyki i tańca. Zagra nie tylko perełki Bossa Novy, jak Aqua de beber, Mas que Nada, Samba de Vearo, Desafinado, ale także zaprezentuje własne kompozycje: Flor de Lotus i Brincar de Amor, które są już promowane w wielu stacjach radiowych.

Jak zwykle tancerze zaproszą Państwa do wspólnej zabawy, tak by wieczór zamienił się w jedną wielką fiestę i pozostał na długo w Państwa pamięci jako miłe wspomnienie.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

15.07.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT „KABARET STARSZYCH PANÓW PRZEBOJE WSZECH CZASÓW” – ŚPIEWA ARTUR GOTZ Z ZESPOŁEM
w składzie: Dawid Ludkiewicz – instrumenty klawiszowe, Łukasz Jerzykowski – gitara basowa, Pancho Campos – perkusja.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku.

Na program składają się wielkie szlagiery: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko. Jest to również wyjątkowa okazja do odkrycia na nowo piosenek mniej znanych: Torreador i kastaniety, Sposoby robienia kariery, Wesoły deszczyk, Adziba.
Ten niezwykły koncert z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

21.07.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00
ROWERKIEM PO LINII – WZDŁUŻ MIENI I ŚWIDRA.
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3–4 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

21.07.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
IX OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA
– do udziału w mistrzostwach zapraszamy wszystkich miłośników krzyżówek. Organizator: Klub Szaradzistów "Kon-Tiki".

Podczas każdego organizowanego przez nas turnieju szaradziarskiego uczestnicy mają do rozwiązania dwa zestawy zadań na czas (90 i 75 minut). Zawierają one głównie zadania diagramowe, czyli różnego typu krzyżówki (z wyjątkiem panoramicznych), zadania obrazkowe, czyli rebusy oraz zadania wierszowane (anagramy, kalambury, homonimy, metagramy, krótki). Za każde zadanie przyznawane są punkty, których ilość uzależniona jest od stopnia trudności zadania, jego wielkości i przewidywanego czasu potrzebnego na jego rozwiązanie.
W większości zadań punktacja jest kilkustopniowa, zatem brak jednego czy czasami nawet kilku wyrazów nie dyskwalifikuje całego zadania. Zwycięża uczestnik z największą ilością punktów zgromadzonych łącznie w obu rundach.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Józefowa oraz okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w naszej lipcowej imprezie i wypróbowania swoich szaradziarskich umiejętności.
Patron medialny: Linia Otwocka. Wsparcie organizacyjne: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, pizzeria Gusto Dominium.
Zgłoszenia przyjmuje (do 19 lipca) Przemysław Ketner, tel. 603 879 499, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

21.07.2018 (SOBOTA)
GODZ 18:00
TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.
Celem turnieju jest promocja gry w szachy oraz wyłonienie najlepszej drużyny „Bitwy pod Grunwaldem”. Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. W turnieju uczestniczyć mogą drużyny złożone z 3 do 5 osób, drużynę tworzyć może rodzina, grupa kolegów, firma, klub szachowy, itp. Zgłoszenia: w biurze Domu Nauki i Sztuki tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis, trener sekcji szachowej przy MOK Józefów: tel. 505 381 209.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

22.07.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT „W STRONĘ GÓR” Z KAPELĄ „PoPieronie”.
Skład kapeli: Bożena Miszczyk – skrzypce, Brygida Sordyl – altówka, śpiew, Maciej Ormaniec – kontrabas, śpiew, Wojciech Maciejowski – skrzypce, Zuzanna Węglarz – skrzypce, śpiew.

Kapelę „PoPieronie” od 2009 roku tworzy czwórka młodych, zdolnych ludzi (w 2015 roku dołączyła piąta osoba). Od dzieciństwa każdy z nich dorastał wśród tradycji i kultury Beskidu Żywieckiego. Stały się one dla nich podstawą, fundamentem, na którym zbudowali swoją przyjaźń. Po latach zdobywania doświadczeń artystycznych oraz kształcenia się w kierunkach muzycznych, podjęli oni chęć kontynuacji tej rodzimej tradycji. Razem tworzą unikalny styl gry, łącząc swoje indywidualne pasje twórcze na gruncie muzyki głęboko zakorzenionej w ich góralskiej obyczajowości. Każdy z nich poznał także muzykę pogranicza kultur: polskiej, słowackiej oraz węgierskiej, których pierwiastki można dostrzec w ich twórczości. Promieniuje ona radością, optymizmem, czasem melancholią, skłania do refleksji i prowokuje do zatrzymania się w obecnym zabieganym świecie.
Dotychczasowe osiągnięcia kapeli to m.in.:
– 3-cie
Miejsce krążka pt. „Wierni korzeniom” w konkursie Folkowy Fonogram Dwójki 2014 organizowanym przez Polskie Radio Dwójka (2014 r.),
– udział w Festiwalu SARI- MUZYKA ŚWIATA (2014 r.),
– udział w 6. edycji Męskiego Grania w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu (2015 r.),
– autorski koncert na żywo na gali wręczenia nagród Polskiego Radia Katowice im. Stanisława Ligonia (2015 r.) i inne.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

29.07.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
EWA GAPON ZAPRASZA NA RELAKS W RYTMIE SWINGA I BOSSANOVY,
przy akompaniamencie ANDRZEJA SAJDAKA – keybord oraz ZBYSZKA SZULARZA – gitara.
Tym razem usłyszymy piękne i znane standardy polskiej i światowej muzyki, a także utwory własne z tekstem Ewy Gapon i muzyką Sławomira Kuczka.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.


SIERPIEŃ

05.08.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT „MUZYKA PROSTO Z KUBY” W WYKONANIU YAREMI KORDOS Z ZESPOŁEM
W programie usłyszymy kubańskie rytmy, tradycyjną muzykę z Kuby i aktualne hity latino z prawdziwą kubańską energią i radością „wypełnioną” słońcem. To wspaniała muzyczna podróż po Karaibach.

Yaremi Kordos – w jej żyłach płynie hawańska krew, a w sercu od małego gra muzyka. Ukończyła Konserwatorium Muzyczne w stolicy Kuby. Studiowała gitarę klasyczną i wokal. Koncertowała na Kubie u boku takich wielkich gwiazd jak Omara Portuondo z Buena Vista Social Club. Do Polski przyjechała w 2004 r. na zaproszenie Jose Torresa, z którym współpracuje do dziś.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

12.08.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
NAJWIĘKSZE PRZEBOJE WŁOSKIEGO DUETU – AL BANO e ROMINA POWER W WYKONANIU AN DREO e KARINA
AN DREO e KARINA to jedyny na świecie cover Al Bano e Romina Power. Odbyli setki koncertów w Polsce i za granicą. Wygrali Europejski Festiwal Coverów. Zaśpiewali z 50-cio osobową Orkiestrą Symfoniczną na Festiwalu Kultury Włoskiej. Wydali 3 płyty z największymi przebojami Al Bano e Romina Power. Byli gośćmi różnych programów telewizyjnych i muzycznych.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

19.08.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT ZESPOŁU „REGGAESIDE” Z ELEMENTAMI FUNKY, ROCKA, POPU I SKA
W programie energetyczna muzyka z pozytywnym i wartościowym przekazem.
Zespół powstał w 2012 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Jest finalistą 9-tej edycji programu „Tylko Muzyka. Must Be the Music”. W kwietniu 2017 roku ukazał się debiutancki album zespołu wraz z dwoma promującymi singlami. Zespół zagrał wiele koncertów plenerowych i zdobył wiele prestiżowych nagród w konkursach.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

25.08.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–18:00
PIKNIK NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI PRZYGOTOWANY PRZEZ INTEGRACYJNE CENTRUM SPORTU I REKREACJI WSPÓLNIE Z MIEJSKIM OŚRODKIEM KULTURY
W programie: malowanie buziek, dmuchane zabawki, warsztaty garncarskie, stanowiska gier i zabaw zręcznościowych (m.in.: strącanie wiader, rzuty ringo) oraz słodkości dla dzieci. W trakcie pikniku odbędzie się także wyprzedaż garażowa oraz prezentacja klubów sportowych z terenu Józefowa, do których będzie można zapisać dzieci.

GODZ. 18:00
KONCERT WIECZORU: LEGENDARNY ZESPÓŁ „GANG MARCELA”
Zespół wykonuje głównie muzykę folk i country-pop. Grupa powstała w 1978 roku, a już rok później debiutowała nagraniami dla Polskiego Radia. Gang Marcela w latach 80-tych współpracował z takimi piosenkarzami jak Krzysztof Krawczyk czy Maryla Rodowicz.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

20-31.08.2018 (od PONIEDZIAŁKU do PIĄTKU) SZACHY PRZY FONTANNIE
GODZ. 18:00-19:30
Zapraszamy na plenerowe rozgrywki szachowe z instruktorem, Panem Tadeuszem Popisem.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

26.08.2018 (NIEDZIELA)
RECITAL FORTEPIANOWY W WYKONANIU KRZYSZTOFA KOZŁOWSKIEGO pt. „ŁAGODNIE, MIŁO I PRZYJEMNIE”
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Krzysztof Kozłowski – pianista i kompozytor
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

Terminarz na czerwiec 2018

02.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–18:00 DZIEŃ DZIECKA – WYDARZENIE PLENEROWE PRZYGOTOWANE PRZEZ INTEGRACYJNE CENTRUM SPORTU I REKREACJI WSPÓLNIE Z MIEJSKIM OŚRODKIEM KULTURY
W programie: koncert dla najmłodszych w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” z największymi przebojami m.in.: Majki Jeżowskiej, Natalii Kukulskiej, Zespołu „Fasolki”, Zbigniewa Wodeckiego; występ Zespołu Tańca Polskiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie zabraknie również zabaw z konkursami i animacjami. Zapraszamy na: malowanie buziek, dmuchane zabawki, warsztaty garncarskie, stanowiska gier i zabaw zręcznościowych (m.in.: strącanie wiader, rzuty ringo) oraz słodkości dla dzieci.
W trakcie pikniku odbędzie się także wyprzedaż garażowa oraz prezentacja Klubów sportowych z terenu Józefowa, do których będzie można zapisać dzieci.
Podczas imprezy nastąpi rozdanie nagród i dyplomów laureatom miejskich eliminacji Konkursu „Warszawska Syrenka”.
Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II.

03.06.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 FILMOWA NIEDZIELA
Opis filmu: młody i ambitny perkusista za wszelką cenę pragnie dołączyć do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki jazzowej.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

04.06.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: Szeryf federalny Daniels stara się dowiedzieć, jakim sposobem z zamkniętej celi w pilnie strzeżonym szpitalu dla chorych psychicznie przestępców zniknęła pacjentka…
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

07.06.2018 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 „DZIŚ I WCZORAJ W KOLORACH” – WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW KURSU MALARSTWA I RYSUNKU
Na wystawie zaprezentujemy prace powstałe podczas całorocznego kursu prowadzonego pod okiem instruktorki Pani Pauliny Kopestyńskiej. Część prac przygotowana została przez uczestników kursu z okazji jubileuszu 500-lecia koronacji Królowej Bony.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

08.06.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY pt. „NOWE ODSŁONY 2018” CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA „PLASTYCY ZIEMI OTWOCKIEJ”
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

09.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII – SZLAK NADWIŚLAŃSKI
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3-4 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.


09.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „MOKKA NA 5!”- w tym roku Mokka obchodzi 5-te urodziny. Koncert jest podsumowaniem pracy i historii zespołu oraz przewodnikiem po pięknych, różnorodnych utworach polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.
Mokka to teoretycznie amatorski żeński zespół wokalny z Józefowa, jednak ponieważ wszystko w życiu jest względne, ten opis również wymaga szerszego wytłumaczenia. Zespół jest „amatorski”, bo nie składa się z zawodowych muzyków – są tu za to uczennice, studentki, matki, pedagodzy, lingwistki, artystki, pracownik naukowy, pracownik służby zdrowia, a nawet wykwalifikowana księgowa. Całością dyryguje Ewa Jurkiewicz – absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, przy akompaniamencie Natalii Pystiny, studentki Wydziału Fortepianu UMFC. I tyle, jeśli chodzi o amatorskość. Zespół porywa się na coraz trudniejsze utwory, większość z nich śpiewa w trzygłosie biorąc sobie do serca wszystkie dyrygenckie wskazówki dotyczące emisji głosu, oddechu, wymowy i ekspresji. Mokka powstała w Józefowie, ale pasja do śpiewania jest tak wielka, że wokalistki przyjeżdżają na cotygodniowe próby z Otwocka, Wawra i odległych dzielnic stolicy. Koncertują na terenie powiatu otwockiego i całej Warszawy – mają za sobą występy w PMDK w Otwocku, MOK w Józefowie, DK Praga, Starej Prochowni, a także okazjonalne koncerty w kościołach. Reszta się zgadza. Zespół jest wokalny, a w skład wchodzą same kobiety. Obecnie jest ich już ponad 20, ale grupa jest otwarta dla wszystkich chętnych. Wiek, doświadczenie, a nawet umiejętności wokalne nie grają roli. Ewenementem jest brak przesłuchań wstępnych – jedynym warunkiem dołączenia do zespołu są chęci i zaangażowanie.
WSTĘP WOLNY. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W SEKRETARIACIE MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W JÓZEFOWIE.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

10.06.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 15:00 – 19:00 RODZINNY PIKNIK NAUKOWY – ASTRONOMIA.
W programie: warsztaty, ścieżki zwiedzania, prelekcje, atrakcje dla dzieci i młodzieży, mobilne planetarium, astro¬nomiczne przyrządy do obserwacji nieba – teleskopy, itp. Do współpracy zaprosiliśmy: Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie, Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy, Tajemniczą Wyspę Inżyniera – Ośrodek zajęć pozaszkolnych w Otwocku.

GODZ. 19:00 KONCERT WIECZORU – PRZEMYSŁAW RUDŹ – solowy projekt muzyki elektronicznej dedykowa¬ny nasłuchowi Wszechświata przez radioastronomów.
Przemysław Mieszko Rudź – kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej, wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego. Popularyzację astronomii realizuje poprzez działalność wydawniczo-literacką, wykłady i prelekcje, pokazy nieba oraz uczestnictwo w zlotach astronomicznych na terenie całego kraju. Jest specjalistą w Departamencie Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej.
Ukończył Wydział Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia jest geografem klimatologiem.
Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II

11.06.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: Walt Kowalski to emerytowany weteran żyjący we własnym, poukładanym świecie. Jego spokój zostaje zburzony przez nowych sąsiadów z Azji, których syn próbuje ukraść mu ulubione auto…
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

15.06.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 KAWIARNIA NAUKOWA „Z czym się je to GMO?”
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, co to właściwie jest to GMO, porozmawiać o tym, z jakich względów może być pożyteczne, a jakie wiążą się z nim zagrożenia, czy też jaki może mieć wpływ na środowisko i społeczeństwo, zapraszamy serdecznie do kawiarni naukowej z udziałem biologa-genetyka prof. Pawła Golika i antropolożki dr Renaty Hryciuk z Uniwersytetu Warszawskiego. W swobodnej kawiarnianej atmosferze podzielą się z Państwem swoją wiedzą, a także udzielą odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Kawiarnia odbywa się w ramach realizowanego w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego projektu Wielki Piknik.
Wstęp wolny.
Miejsce: Ogród Domu Nauki i Sztuki.

16.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 09:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „Dolina dolnego Świdra”
Już za chwilę lato. Wszystko już w pełni zielone, a natura aż szaleje. I dlatego znów wrócimy nad Świder, żeby poszukać tam ciekawych ujęć przyrody. Tym razem powędrujemy nieco dalej. Zbiórka przy tablicy informacyjnej „Dolina dolnego Świdra” obok stadionu MLKS Józefovia Józefów.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

17.06.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00 – 19:00
TWÓRCZA EUROPA – OBCHODY 45-LECIA MOK JÓ-ZEFÓW I EUROPEJSKIEGO ROKU DZIEDZICTWA
Plenerowe wydarzenie edukacyjno-artystyczne przy¬gotowane w partnerstwie ze szkołami i przedszkolami z Józefowa, które przedstawią kulturę wybranych krajów europejskich: Polski, Francji, Irlandii, Czech, Rumunii, Hi¬szpanii, Niemiec, Anglii oraz Kresów Polskich. Placówki przygotują liczne warsztaty plastyczne, muzyczne i kulinarne, a także program artystyczny na scenie plenerowej.

GODZ. 20:00 KONCERT WIECZORU – STANISŁAW SOYKA TRIO.
Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.
Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i… nie tylko.
Podczas koncertów można więc usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać... Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 9 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z płyty „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.
Tym razem z zespołem o nazwie Soyka Trio. Towarzyszyć mu będą: syn Kuba na perkusji, Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej. Trio stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej. Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, a przekonacie się o tym osobiście.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.
Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II

18.06.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 19:00 SPEKTAKL TANECZNY W WYKONANIU ZESPOŁU TAŃCA POLSKIEGO
Spektakl „Szewczyk” jest inspirowany bajką Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”, opublikowanej w 1973 r., opartej na podaniach ludowych. Spektakl opowiada o chłopcu, który wcielił się w postać Szewczyka. Jest on symbolem skromności, pracowitości, dobroci i dziecięcej radości, dzięki której nawet najbardziej smutne i ponure osoby mogą choć na chwilę uśmiechnąć się i zapomnieć o codziennych smutkach. Spektakl ukazuje dziecięcą chęć poznawania tego, czego jeszcze nie znamy, a być może czegoś poszukujemy i za tym tęsknimy.
Tańcem, śpiewem, a także żywą muzyką wykonawcy przeniosą widza w kolorowy świat baśni. Podczas spektaklu będzie można podziwiać premierę „Tańców Pasterskich”, „Mazura”, oraz kilku nowych utworów muzycznych. Spektakl jest również okazją do świętowania 10-lecia pracy artystycznej Zespołu Tańca Polskiego w Józefowie, które przypada na trwający sezon artystyczny. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne, wokalne, a także grupa instrumentalna Zespołu. Premiera spektaklu odbyła się 16 października 2017 roku.
Kierownik artystyczny, reżyseria, choreografia – Łukasz Neter, Kapelmistrz – Mateusz Chmielewski, Korepetytor śpiewu – Mikołaj Gąsiorek, Szewczyk – Jan Kwaśniewski, Dziewczynka – Małgorzata Kuźma, Taniec, śpiew – Zespół Tańca Polskiego.
Cena biletu: 15 zł. Odbiór biletów w godz. 14:00 do 18:00 w Sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.06.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL „WOJNA PÓR ROKU” w wykonaniu aktorów młodzieżowego Teatru „GENERACJA” . Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Występują: Oliwia Maciejkowicz, Dominika Turlikowska, Wiktoria Onufrowicz, Ola Osiak, Marlena Śladewska, Weronika Świdlicka.
Zwariowana komedia o bitwach, jakie toczą ze sobą pory roku, by zdobyć przewagę w naturze. Złą postacią jest zima, która chce rządzić innymi. W tym celu, żeby pokonać wiosnę, lato i jesień, próbuje zaczarować rzeczywistość. Efekty magii są jednak zaskakujące...
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

23.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII – SZLAK NADWIŚLAŃSKI
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3-4 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

24.06.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 – 21:00 WIANKI – NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W JÓZEFOWIE. W programie: warsztaty wicia wianków, konkurs na naj¬piękniejszy wianek, animacje przy fontannie, muzyczny korowód, pokaz taneczny w wykonaniu Zespołu Assaya.

GODZ. 18:00  SPEKTAKL POETYCKI pt. „POLNE KWIATKI. KOPKI, MOJA MAŁA OJCZYZNA” - LUDOWA WYCINANKA Z POEZJI, PIEŚNI I PIOSENEK W WYKONANIU STANISŁAWA GÓRKI.
„Polne kwiatki” to spektakl poetycko-muzyczny o tematyce ludowej wg prozy Rafała Wojasińskiego, z piosenkami Lidii Gierwiałło i Joanny Noemi Zasady, z muzyką Jerzego Defla. Autorzy oddają hołd takim twórcom jak Oskar Kolberg i Wojciech Siemion, którego „Wieża malowana” była inspiracją do powstania spektaklu.
W historiach z życia mieszkańców maleńkiej wioski Kopki leżącej nad Świdrem, tej maleńkiej, ale jakże niezwykłej społeczności, zawarta jest refleksja, zaduma, radość życia. Widz odnajduje w tym spektaklu cząstkę siebie - to opowieść o każdym z nas, zwyczajnym człowieku, z jego codziennymi radościami i smutkami, głęboko osadzona w lokalnym krajobrazie i klimacie.
Scenariusz i reżyseria: Piotr Ziniewicz, scenografia Piotr Siła, muzyka Jerzy Derfel.

GODZ. 20:00 WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI SOBÓTKOWYCH
Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II.

25.06.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dalsze losy Grega Fockera i jego narzeczonej Pam Byrnes, którzy przekonani są, że już teraz nic nie stanie im na drodze do ślubu po tym, jak Gregowi udało się wywalczyć przychylność rodziców Pam. Do czasu – katastrofą okazuje się bowiem wspólne spotkanie obu rodzin. Wyluzowani państwo Fockerowie nijak bowiem nie mogą się porozumieć ze sztywnymi Byrnesami.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

Terminarz na maj

GALERIA WEJŚCIE

CIUCHCIE WARSZAWSKIE – wystawa planszowa poświęcona warszawskim kolejom dojazdowym, zwanym pieszczotliwie przez warszawiaków „ciuchciami”. Historia kolei dojazdowych sięga XIX w. Już wtedy były ważnym ogniwem łączącym ludność okolicznych miejscowości z Warszawą. Na podstawie powstałych linii planowano i tworzono całe założenia urbanistyczne i architektoniczne. W XX wieku, mimo ciężaru wojen i kolejnych okupacji, koleje dojazdowe były tym, co integrowało i spajało mentalność mieszkańców okolicznych miejscowości. Były swego rodzaju symbolem normalności w trudnych czasach.
Wystawę prezentować będziemy do 27.05.2018.
Organizator wystawy: Stacja Muzeum.
Wstęp wolny.

„DZIECI ŚWIATA. ROZMOWY W DRODZE”.
Wystawa fotografii oraz rozmów przeprowadzonych z dziećmi spotkanymi podczas podróży przez Indie, Nepal i Madagaskar. Autor: Krzysztof Świdrak.
Wystawa to prezent dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka.
Ekspozycja w terminie 28.05-04.06.2018.

05.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00
„ROWERKIEM PO LINII” – OTWOCK AŻ PO ŚRÓDBORÓW

Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

06.05.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ORGANIZACJI I WYKONANIU CHÓRU SCHOLA CANTORUM MAXIMILIANUM pod dyrekcją ZBIGNIEWA SIEKIERZYŃSKIEGO.

W programie: pieśni patriotyczne związane z tradycjami niepodległościowymi, podczas których będziecie mieli Państwo okazję przypomnieć sobie, na czym polega wyjątkowość pierwszej europejskiej konstytucji oraz jakie było jej znaczenie dla pokoleń Polaków walczących o wolność Ojczyzny. Zapraszamy do godnego i radosnego przeżycia święta narodowego.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

07.05.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

Opis filmu: Walter Mitty to marzyciel uciekający w świat wyobraźni. Kiedy jego kariera zostanie zagrożona, wyruszy w podróż, która da początek wydarzeniom bardziej niezwykłym niż jego fantazje.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA

08.05.2018 (WTORKI)
GODZ. 10:00-12:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH

Podczas dwóch kolejnych wtorków zapraszamy na: 08.05 – zajęcia z decoupage, 22.05 –obrazy z nici, czyli string art.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

12.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „Kwitnący maj, czyli wiosna w pełni”
Wiosna to czas kiedy można podziwiać budzącą się do życia naturę. Nie powinno być problemów ze znalezieniem dziko rosnących kwiatów – wybierzmy się więc razem, aby zrobić im piękne zdjęcia. Serdeczne zapraszamy z aparatami i rodzinami. To również świetna okazja na wspólny spacer. Oprócz aparatu koniecznie zabierzcie też statyw i dobry nastrój. ZBIÓRKA przed MOK Józefów.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

12.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
ZOOM NA TRADYCJĘ: „Melo Liryka Zakwita Muzyka” – warsztaty muzyczne z Anią Brodą

Warsztaty przedstawiające piosenki i wierszyki, melorecytacyjne zabawy związane ze światem roślin oraz gry dla dzieci z tradycji ludowej i najlepszej literatury dziecięcej. W roli głównej wystąpią: len, gryka, lawenda i róża… Pani Róża szepnęła – w moim ogródeczku tyle lenku niebieskiego, lawenda i gryka, zakwita muzyka… Program jest oparty na motywach z tradycji polskiej. Obejmuje piosenki i tańce jak np. „Maczek”, a także dawne gry i zabawy jak „Pani Róża” i inne.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury

12.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „RAZ.DWA.O TAK!” W WYKONANIU ZESPOŁU „BARDOTKA TRIO”
W repertuarze koncertowym znajdują się utwory z pierwszego autorskiego albumu zespołu pt. „Raz. Dwa. O tak !” wraz z międzynarodowym singlem pt. „Stop Googling Me! (Mówić chłopcom nie - Nie google-uj mnie)” będącym wynikiem współpracy wokalistek z ikoną muzyki swing - Marcellą Puppini (założycielką słynnych The Puppini Sisters). Koncert wzbogacają kompilacje doskonale znanych polskich i anglojęzycznych klasyków, jak również współczesnych przebojów: Blondie, Beyonce, Robbie Williamsa czy Amy Winehouse w stylowym i charakterystycznym dla zespołu wykonaniu
BARDOTKA TRIO – niepokorne muzycznie, śpiewające w idealnej harmonii wokalistki. Nazywane również „polskimi The Puppini Sisters”. Z zespołem tym łączy je wspólny międzynarodowy projekt pt. „Stop Googling Me!”. Dziewczyny jednak szybko udowodniły, że mają własny charakter i niepowtarzalny styl wydając swój autorski album pt. „Raz. Dwa. O tak!”. Muzyka zespołu to przede wszystkim nowocześnie wykonana, wybuchowa kompilacja vintage & retro pop oraz big beat, rock’n’roll z subtelną domieszką nastrojowego swingu, bossa novy. Trio wzięło udział m.in. w tak prestiżowych festiwalach jak: Ladies Jazz i Woodstock (scena główna) w duecie z Mariką.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK.

13.05.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL KOMEDIOWY „POMOC SĄSIEDZKA” W WYKONANIU MARZANNY GRAFF I ALEKSANDRA MIKOŁAJCZAKA – AKTORÓW TEATRU „MAM TEATR”

„Któż z nas nie zna przykładu denerwującego sąsiada? A co, jeśli sąsiadką jest ekscentryczna pracoholiczka singielka, która uwielbia egzotyczne podróże? Pana Stefana i Panią Jolę różni chyba wszystko. Do tego każde z nich lubi mieć rację. Czy taka dwójka jest w stanie znaleźć choć cień porozumienia?
Reżyseria: Karol Stępkowski, opieka artystyczna: Aldona Jankowska, scenariusz: Marzanna Graff, muzyka: Danuta Błażejczyk i Mieczysław Jurecki.

Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

14.05.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

Opis filmu: dwóch policjantów stara się złapać seryjnego mordercę wybierającego swoje ofiary wg specjalnego klucza.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA

18.05.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NIEPODLEGŁA SZTUKA: „Architektura w podróży”

Opowieść o rozwoju Gdyni i idei „Polski Morskiej”, dwóch polskich transatlantykach, dla których, poza pełnym wyposażeniem wnętrz, zaprojektowano zastawy stołowe i papeterie. To także przybliżenie lansowanej w dwudziestoleciu międzywojennym idei „nowego człowieka” oraz roli sportu, podróży i wypoczynku dla podniesienia jakości życia, czemu służyć miała pionierska w kraju kolejka liniowa na Kasprowy Wierch. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00-13:00
„ZIELONY JÓZEFÓW – MIKROŚWIAT ZAMKNIĘTY W SZKLE” – warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Podczas warsztatów dowiecie się jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Skorzystamy z odpowiednio przygotowanych materiałów, naczyń, narzędzi, roślin. Wykonamy podłoże, omówimy każdy etap pracy, a efektem będzie własna biosfera stworzona pod okiem eksperta. Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Prowadzenie: Magdalena Zawadka – absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego – CZRB w Powsinie. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.
Wstęp: 100 zł/osoba. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

19.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
FILMOWA SOBOTA

O filmie: Alexowi i Nancy – młodej, zakochanej parze nareszcie udaje się odnaleźć właśnie takie mieszkanie o jakim zawsze marzyli. Oboje niezwłocznie wprowadzają się do apartamentu nawet nie podejrzewając z jaką sąsiadką przyjdzie im mieszkać. W najczarniejszych myślach nie przypuszczali, że mieszkająca na górze staruszka stanie się największym problemem ich życia...
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA

20.05.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
ARCYKOMEDIA ALEKSANDRA FREDRY pt. „DAMY I HUZARY” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”

Komedia Aleksandra Fredry „Damy i Huzary” należy obok „Zemsty” i „Ślubów panieńskich” do najczęściej granych utworów autora. Pomysł jej zaczerpnął Fredro z własnych doświadczeń wojskowych, gdy w armii napoleońskiej uczestniczył w odwrocie spod Moskwy. Talent komediowy autora i bystra obserwacja żołnierskiej rzeczywistości stały się materiałem do pełnej przepysznego humoru komedii. Postacie Majora i jego trzech sióstr są majstersztykiem komediowych charakterów.
Beztroski śmiech towarzyszy nam od pierwszych do ostatnich scen tej komedii, którą Parabuch po raz 30-ty zagra w plenerze, przed publicznością Józefowa.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK. W razie deszczu spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka.

21.05.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

Opis filmu: ojciec sześciorga dzieci wychowuje swoje pociechy z dala od cywilizacyjnego świata. Przychodzi jednak dzień, w którym wszyscy muszą wrócić do realnego otoczenia.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA

25-26.05.2018 (PIĄTEK-SOBOTA)
X FESTIWAL OTWARTE OGRODY JÓZEFÓW 2018

Flagowe wydarzenie MOK-u, tworzone we współpracy z mieszkańcami, w tym artystami, oraz józefowskimi organizacjami. Jak co roku zapraszamy na kameralne wydarzenia w józefowskich, cudownych ogrodach. Wspólnie z gospodarzami będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach artystycznych, koncertach oraz wycieczkach.

Wstęp wolny. Różne punkty w mieście.

27.05.2018 (NIEDZIELA)
11:00-14:00 „SĄSIEDZKIE ŚNIADANIE z MAMĄ”
Rodzinne piknikowanie w tym roku przygotowane będzie specjalnie dla mam. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: warsztaty kulinarne, warsztaty wykonywania wianków, nie zabraknie też wykwintnej kuchni dla każdego. Zapraszamy na uroczy poranek w sercu Józefowa.

GODZ. 18:00 FINAŁ – KONCERT ZESPOŁU KRZIKOPA – reprezentanta Polski w Pyeongchang podczas Olimpiady Kulturalnej towarzyszącej Igrzyskom Olimpijskim. Krzikopa to nowoczesny zespół odradzający muzyczne tradycje Górnego Śląska. Muzycy używają akustycznych instrumentów (akordeon, skrzypce) i tradycyjnych technik śpiewu (biały śpiew), lecz owo akustyczne brzmienie wspomagane jest przez nowoczesne dźwięki elektroniki oraz nietypowy zestaw perkusyjny. To powoduje, że muzyka ta odżywa i ma szanse znów cieszyć się popularnością jaką miała pierwotnie, co czyni przygodę z Krzikopą unikatową podróżą w czasie i przestrzeni.
Miejsce: Skwer im. św. Jana Pawła II.

Terminarz imprez - KWIECIEŃ

GALERIA WEJŚCIE
„REKSIO JUBILAT” - wystawa planszowa przygotowana przez Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie związana z realizacją animacji o przygodach najsłynniejszego bajkowego pieska, który w 2017 roku obchodził 50-te urodziny.

06.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH

„Nostalgiczny czarodziej czyli Marc CHAGALL” Sztuka Marca Chagalla to magia i klimat maleńkich rosyjskich miasteczek. Z obrazów w ognistych barwach wyłaniają się postaci jak ze snów lub z „Baśni 1001 nocy”. W malarstwie Chagalla nostalgia łączy się z namiętnością i religijnością. Zapraszamy na spotkanie ze sztuką artysty-poety, na którego płótnach zegary mają skrzydła, a zieloni żydowscy skrzypkowie przygrywają na dachu swoje melodie. Prowadzi mgr historii sztuki: Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

06.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA MAGDALENY DĄBAŁY PT. „PRZEOBRAŻENIE”

O wystawie: „Prace powstawały w ciągu ostatnich kilku lat. To był dla mnie czas pełen wyzwań, pytań i poszukiwań. Co by się jednak w moim życiu nie zadziało, dobrego czy złego, zawsze towarzyszy mi obraz. Moja przestrzeń wolności, moja konstrukcja na nowo, moje przeobrażenie. Obrazy opowiadają o procesie nieustannej transformacji, czyli o życiu. Poprzez swoje malarstwo chcę zachęcić odbiorców aby korzystali z tego co mają, dostrzegali w tym wartość i konstruowali swoje życie wedle własnych potrzeb, tak jak ja to robię w obrazach”.
Zapraszam na moją stronę internetową o artystycznym malowaniu ścian i obrazów: magdasupercolor.com

O artystce:
„Jestem mamą z pomysłem na własną działalność. Ukończyłam z wyróżnieniem Malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Pracowałam w różnych miejscach aż w końcu zdecydowałam, że chcę robić to, co naprawdę kocham, by móc dawać radość innym i realizować się w tym co potrafię. Tak powstał pomysł na malowanie ścian.
Maluję też szyldy, tablice, drzwi, meble, obrazy na zamówienie oraz scenografie do sesji zdjęciowych. Malowanie nie ma ograniczeń, wszystko jest sprawą wyobraźni.”
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

07.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
MIĘDZYPOKOLENIOWY MOK: „PORANEK Z REKSIEM”

Czy wiecie, że pierwowzorem Reksia był terier ostrowłosy należący do pomysłodawcy serii, reżysera Lechosława Marszałka? Tego poranka poznacie wiele ciekawostek dotyczących kultowego bohatera serialu animowanego, a na dużym ekranie pokażemy ulubione odcinki z Reksiem w roli głównej. Zapraszamy dorosłych i dzieci.
Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA

07.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT WOKALNO-INSTRUMENTALNY „MUZYKA PISANA SŁOŃCEM” w wykonaniu Zespołu „IMPRESSJA” w składzie: Daniel Dwornik – gitara; Joanna Błażej-Łukasik – fortepian, słowo wiążące oraz wokalistka.
To wyjątkowy koncert ukazujący artystyczną spontaniczność artystów krajów Południa. Gorąca i częstokroć spontanicznie grana, a następnie spisywana muzyka odkrywająca niezwykle plastycznie przed słuchaczami całą swoją narrację o burzy uczuć, namiętnościach, tęsknotach, gniewie, smutku i rozpaczy.
W programie znajdą się kompozycje znanych i nieznanych autorów, nierzadko oparte na ludowych melodiach: pieśniach i tańcach krajów takich jak: Meksyk, Hiszpania, Argentyna, Portugalia, Italia, Gruzja, Armenia, itp.
Cały koncert okraszony będzie informacjami o utworach, anegdotami lub legendami z nimi związanymi.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

08.04.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL TEATRALNO–KABARETOWY PT. „POWSINOGI NA CZTERY NOGI”
w wykonaniu aktorów Teatru SCENA „RODE”. Reż. Mariusz Marczyk
Pełną humoru podróż przez polską wieś przerywa raz po raz opowieść odsłaniająca jej bardziej romantyczny, zakotwiczony w przeszłości charakter. Spektakl nawiązuje do dawnego teatru jarmarcznego, a zawarte w nim skecze, piosenki i humorystyczne monologi są gwarancją świetnej zabawy.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.03 do 06.03.2018 od godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

09.04.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: żołnierze alianccy, osaczeni i zmuszeni do odwrotu przez niemieckie wojska, zostają uwięzieni na plaży w Dunkierce. Pomimo prób ewakuacji, sami nie są w stanie poradzić sobie w tej dramatycznej sytuacji. Ich jedyną nadzieją jest trójka pilotów oraz dzielni żeglarze, którzy ryzykując życiem, postanowili wyruszyć na pomoc żołnierzom.
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA

10.04.2018 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH

Podczas dwóch kolejnych wtorków zapraszamy na robótki ze wstążki, czyli kanzashi, a 24.04 na warsztaty pirografii.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

13.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL PRZYRODNICZY: „KULTURA I NATURA – PRZYRODA OKOLIC JÓZEFOWA” – IV SPOTKANIE: „WYSPY ZAWADOWSKIE”

Prowadzący: Konrad Malec – z wykształcenia przyrodnik.
Czy mewy mieszkają tylko nad morzem? Czym różni się mewa od rybitwy? Czy kaczki mogą zakładać gniazda w dziuplach? Czy tuż pod Warszawą gniazdują ptaki zagrożone wyginięciem? Czy w Józefowie są ptaki, które omal nie wyginęły przez modę? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć podczas wyprawy do rezerwatu przyrody Wyspy Zawadowskie położonego na zachodnich rubieżach Józefowa. Gorąco zachęcamy do wycieczek w to piękne i urokliwe miejsce, ale nim się tam wybierzecie, zapraszamy na wykład „Wyspy Zawadowskie”, który przybliży słuchaczom skrzydlatych mieszkańców rezerwatu.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

14.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
POKAZ FILMOWY„BASIA” – OGÓLNOPOLSKA PREMIERA, DZIECI 4+
Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. „Basia” to opowieść o prawdziwych przygodach prawdziwej dziewczynki. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Reż. M. Wasilewski, Polska 2018, dubbing, 50 min. Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA

14.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
RECITAL PT. „PIAF” w wykonaniu PATRYCJI ZYWERT-SZYPKI
Recital-monodram złożony z największych przebojów niezapomnianego Wróbelka. Przepleciona opowieścią o jej życiu mini-inscenizacja jest wspomnieniem o mężczyznach, tęsknotach, wzlotach, upadkach i odwiecznej pogoni za miłością, która była dla niej sensem istnienia, a której miała tak mało.
Opowieść ta to kreacja. Piaf jest obecna na scenie. Charakteryzacja, kostium, żywe wcielenie w osobę Piaf, sprawia, że Patrycja Zywert-Szypka przenosi nas w najbardziej skryte zakątki Paryża, przenosi w czasie, abyśmy mogli spotkać się z Piaf taką jaka była. Prawdopodobnie...

O artystce
Patrycja Zywert-Szypka - aktorka, wokalistka jazzowa, pedagog, wykładowca Wyższej Szkoły Sztuk Filmowych i Teatralnych w Warszawie, współpracuje z Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Midraszowym w Krakowie; od ponad 15 lat na scenach teatrów i estrad w Polsce i zagranicą. Można było ją zobaczyć w przedstawieniach teatralnych i musicalach takich jak: Siostrunie, Korporacja, Carmen Latina, Przedostatnia instancja, Pokojówki, Pinokio, Tajemniczy ogród, Hiob, Alicja w krainie czarów, Pamiętnik narkomanki czy w jej najukochańszym Skrzypku na dachu, gdzie wciela się w postać jednej z córek Tewiego Mleczarza - Hudel i demonicznej zmarłej żony Lejzora Wolfa - Frumy Sahry. Swoją drogę wokalną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH. (Bardzo Atrakcyjny Chór), który był nazywany polskim Manhattan Transfer. Potem współpraca z absolutną śmietanką polskiej i światowej sceny muzycznej: Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem. Kiedy gra na scenie, śpiew dodaje jej skrzydeł. Kiedy śpiewa, teatr jest dla niej dopełnieniem dźwięków.
Patrycja Zywert-Szypka zagrała również Edith Piaf w spektaklu „Trzy Razy Piaf” w reżyserii Artura Barcisia w Teatrze Muzycznym w Lublinie.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.04 do 13.04.2018 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

15.04.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI: OLGĄ BOŃCZYK, PIOTREM GĄSOWSKIM I ZBIGNIEWEM KOZŁOWSKIM W SPEKTAKLU KOMEDIOWYM „ZA ROK O TEJ SAMEJ PORZE”.
George, żonaty księgowy z New Jersey i Doris – gospodyni domowa, mężatka i matka trojga dzieci z Oakland spotykają się przypadkowo w uzdrowisku w północnej Kalifornii w 1951 roku. Zakochują się w sobie, ale z oczywistych względów muszą się rozstać. Postanawiają spotykać się co roku, w tym samym hotelu, by wspólnie spędzić weekend. Spektakl ukazuje sześć spotkań tej osobliwej, nietypowej pary na przestrzeni blisko 30 lat. W tym czasie zmieniają nie tylko oni sami ale cały otaczający ich świat.
Romantyczna komedia Bernarda Slade’a była brodway’owskim przebojem w latach 70-tych. Zyskała uznanie widowni i krytyków, a sam autor otrzymał nominację do Oskara za scenariusz.
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.03 do 13.04.2018 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

16.04.2018 (PONIEDZIAŁEK)GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: film opowiada historię Chrisa, który po ukończeniu nauki na studiach postanawia odmienić swoje życie. Sprzedaje swoje rzeczy i przekazuje oszczędności na cele charytatywne wyruszając autostopem w podróż na Alaskę by żyć w dzikiej głuszy. W czasie trwającej półtora roku podróży przeżywa wiele przygód oraz spotyka kilka niezwykłych osób, na których wywiera ogromny wpływ, samemu kształtując swój pogląd na świat.
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA

20.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA BARTŁOMIEJA BUDZYŃSKIEGO W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT LAUREATÓW IV SZKOLNEGO KONKURSU MUZYCZNEGO „DWA TAŃCE”.
Wystąpią uczniowie szkoły nagrodzeni na konkursie oraz szkolne zespoły wokalne i klasy rytmiki.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

21.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 9:00
IV KONKURS MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW „SOSNOWE NUTKI” - PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE
Otwarty konkurs dla dzieci i młodzieży grającej na instrumentach, uczących się w różnorodnych placówkach edukacyjnych, takich jak: szkoły muzyczne, ogniska muzyczne, domy kultury oraz pobierających lekcje indywidualnie.
Organizatorami konkursu są: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, Prywatna Szkoła Muzyczna Nr 1 w Otwocku, Starostwo powiatu otwockiego.

21.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
UCHO NA ŚWIAT – WYJĄTKOWE WARSZTATY SENSORYCZNE, DZIECI 4+
Każde miejsce ma swoje niepowtarzalne brzmienie i puls. Wraz z Krzysztofem i Katarzyną
Świdrak, autorami książki „Ucho na świat”, uczestnicy przeniosą się m.in. w miejsce, gdzie gra orkiestra symfoniczna o niezliczonej liczbie instrumentów. Dowiedzą się również, jakie znaczenie ma cisza, gdzie rodzą się dźwięki i do czego są ludziom potrzebne, a ponadto jak brzmi piasek na pustyni, woda w Oceanie, i pewien fresk w katedrze w Sienie, zimowy wiatr na szczycie Everestu i zdjęcia Indian z XIX wieku. Warsztaty prowadzone są w formie bajki o chłopcu, który zgubił dźwięki. Wraz z dziećmi wyruszamy w podróż po świecie, by pomóc mu je odnaleźć.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

21.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 17:30
PLENER FOTOGRAFICZNY „Co w trawie piszczy, czyli wał wiślany o zachodzie słońca”
Wał wiślany w okolicy Karczewa to świetne miejsce na spacery i wycieczki rowerowe, a o zachodzie słońca prezentuje się jeszcze bardziej magicznie. Przy odrobinie szczęścia można tu nawet spotkać łosia. ZBIÓRKA: przy przeprawie promowej Karczew-Gassy (ul. Wiślana, Karczew). Oprócz aparatu koniecznie zabierzcie też statyw i dobry nastrój.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

21.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00 KONCERT PIANISTKI (MIESZKANKI JÓZEFOWA) MAMIKO UYEAMA I JEJ 11-LETNIEGO SYNA, RÓWNIEŻ PIANISTY – na zakończenie przesłuchań konkursowych.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

22.04.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
KONCERT LAUREATÓW IV KONKURSU MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW „SOSNOWE NUTKI”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

27.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY ALEKSANDRY STENCKIEJ PT. „PIEŚŃ WIOSNY” Wystawa malarstwa przygotowana na maj.
Od autorki:
„Prace, które mam przyjemność zaprezentować na najbliższej wystawie są odniesieniem do tego, co dzieje się w Naturze właśnie teraz. Wiosna, przebudzenie ze snu, pieśń życia pokazana poprzez baśniowe obrazy.
Wiosenna pieśń przejawia się w materii, dosłownie na naszych oczach. Słychać ją w śpiewie ptaków, widać w rozkwitających drzewach , kwiatach.
Ta potężna moc, odrodzenie i rodzenie się życia bezwarunkowo dzieje się wokół nas i przede wszystkim w nas. Raduje się nią serce każdej żywej istoty.
Wystawa obejmuje barwne malarskie obrazy na płótnie wykonane techniką mieszaną (tusz, farby akrylowe, pastele + dodatki). Obrazy te stworzyłam w ciągu ostatnich kilku lat, są tu również moje najnowsze, niepublikowane nigdzie wcześniej prace.
W czasie oglądania prac będą Państwo mogli posłuchać śpiewu intuicyjnego, którym zapraszam w tę piękną przestrzeń”.
O autorce:
Malarstwo
„Moją pasją jest tworzenie obrazów i muzyki, poprzez które przejawia się świat baśniowy.
Maluję od dzieciństwa, na co dzień zajmuję się również m.in. fotografią oraz śpiewem, prowadzę zajęcia dla dzieci i młodzieży w Zielonce gdzie mieszkam.
Ukończyłam kursy malarstwa, oraz studia: architekturę krajobrazu i fotografię na wydziale UMCS w Kazimierzu Dolnym.
To, czym się zajmuję, ujawniło się jednak w indywidualnej praktyce.
Inspiracją do tego, co tworzę jest dla mnie Natura.
W obrazach ukazuję wielowymiarowy, magiczny świat, niczym wspomnienie, być może marzenie. Legendarne krainy pełne ‘Mitycznych’ istot , cudownych zwierząt, duchów Przyrody.
Moje obrazy brały udział w wielu wystawach, głównie indywidualnych, w całej Polsce, a także w Czechach.
Muzyka
W 2015 r. wydałam pierwszą autorską płytę „Whitewater”, przy której nieocenioną pomoc okazał mi utalentowany kompozytor muzyki elektronicznej ¬- Artur Telakowiec.
Występując śpiewam głównie autorskie utwory w różnych językach, również intuicyjnie, improwizując. Bliskie mi są różne rodzaje muzyki: filmowa, celtycka, muzyka Natury.
Koncert i obraz to jakby podróż mocy, opowieść o pięknie prawdziwym dla mnie i dla osoby, która podobnie odczuwa. Dla takiej osoby może to być cudowną wędrówką lub po prostu przyjemnym relaksem.
Dziedziny, którymi się zajmuję, łączę przy okazji wernisażu, gdyż naturalnie przenikają się one nawzajem”.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

Terminarz imprez marzec 2018

GALERIA WEJŚCIE
„CUDA NIEWIDY” – WYSTAWA ILUSTRACJI DO KSIĄŻKI MARIANNY OKLEJAK.
Wytęż wzrok, wyostrz wszystkie zmysły! Wystawa to zagadki, zadania na spostrzegawczość, wyszukiwanie różnic i labirynty. Wszystkie te łamigłówki składają się na kolejną, po „Cudach wiankach”, książkę jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich ilustratorek.

02.03.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY PASTELI BARBARY KACZMAREK-KRZYŻAGÓRSKIEJ „MOJA AFRYKA”
Barbara Kaczmarek-Krzyżagórska studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki w pracowni prof. Tadeusza Kulisiewicza i prof. Haliny Chrostowskiej. Dyplom uzyskała w 1961 r. Zajmowała się grafiką warsztatową, użytkową i reklamową. W roku 1975 wyjechała z rodziną do Afryki Północnej, gdzie przez dziesięć lat pracowała w Instytucie Jamila Izmerli w Trypolisie, jako wykładowca malarstwa i rysunku. Miejscem, w którym odnalazła swoją nową drogę twórczą była pustynna i wypalona słońcem arabska część Afryki. Afrykańskie kolory i ostre słońce wyzwoliły potrzebę koloru w jej sztuce. Zaczęła malować. Obecna wystawa to plon pobytu w Libii i Sudanie. Drapieżność form i ekspresja wyrazu roślin oraz nierozerwalny, organiczny i tajemniczy związek człowieka z naturą – to jest to, co chciała pokazać w swoich obrazach. Fascynacja światem roślin – to temat całej jej twórczości. Nie tylko jednak nieme, choć piękne twory natury, przyciągnęły malarską uwagę Barbary Krzyżagórskiej. Zachwyciła się także mieszkańcami Afryki. Ich urodą, innością, osobowością, szczególnie dzieci. Malowała więc z czułością i znawstwem dziecięcej duszy mniej lub bardziej portrety małych Fatim, Achmedów i Zohr. Prace te przeleżały wiele lat w pracowni, nigdzie niepokazywane. Afryką interesuje się dziś świat. Może warto pokazać jej oblicza.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

03.03.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 VII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZ SCENY” – INAUGURACJA. Spektakl „KRAWIEC NITECZKA” – dla dzieci od lat 3
Historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał deszcz. Przedstawienie-monodram w wykonaniu Małgorzaty Wolańskiej, aktorki na co dzień związanej z łódzkim teatrem lalek ,,Arlekin”, skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Lalki i scenografia do spektaklu wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej wielu spektakli teatralnych. Teatr MALUTKI, Łódź.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa. Przegląd odbywa się przy wsparciu finansowym pochodzącym z budżetu Powiatu Otwockiego.
Bilety: 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun. Karnety na cały przegląd (przy zakupie karnetu jeden spektakl gratis): 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun. Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 19.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem. W dniu przedstawienia od godz. 10:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

03.03.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „POD DACHAMI PARYŻA”
w wykonaniu ZESPOŁU w składzie: Joanna Hort – wokal, Piotr Kopietz – akordeon, narracja, Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne.
W kulturze muzycznej Francji piosenka autorska zajmuje jedną z czołowych pozycji. Takie nazwiska jak Piaf, Brel, Aznavour, Dassin, Dalida jednoznacznie kojarzą się z przejmującymi opowieściami o miłości i zdradzie, szczęściu i rozpaczy, nadziei i zwątpieniu. Wszystko to oczywiście przy dźwiękach akordeonu, z jego niezwykłymi możliwościami sonorystycznymi i technicznymi.
Muzycy zespołu sięgając po utwory z repertuaru największych legend francuskiej piosenki i ubarwiając je tradycyjnymi walczykami musette przenoszą słuchaczy wprost na brukowane uliczki paryskiego Montmartre’u, tętniącego życiem ulicznych kawiarni i przepełnionego niezwykłymi opowieściami…

W programie koncertu m.in.: „Sous le ciel de Paris”, „Milord”, „La vie en rose”, „La Boheme”, „Nie opuszczaj mnie”, „La valse d’Amelie” oraz tradycyjne walce musette.
O muzykach
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

04.03.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: DOMINIKA GWIT, JOANNA KUPIŃSKA, LESZEK STANEK, ALAN ANDERSZ I MICHAŁ PIRÓG W PRZEŚMIESZNYM spektaklu „SZALONE NOŻYCZKI”.
Interaktywna komedia fryzjerska, której humor ostry jest jak brzytwa!
Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego, który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy...
O niewątpliwym sukcesie spektaklu świadczyć może fakt, że gramy go już od 18 lat i wystawiony został prawie 900 razy, a publiczność nadal doskonale się na niej bawi, zapełniając widownię po brzegi!
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 12.02 do 02.03.2018 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

05.03.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: Adaptacja musicalu na podstawie powieści Victora Hugo. Były więzień, Valjean, dzięki pomocy biskupa zdobywa pozycję i zaczyna pomagać biednym, podczas gdy prześladuje go inspektor Javert.
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA.

06.03.2018 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH

Kosze, koszyki, koszyczki – może tym razem sami przygotujemy koszyczki wielkanocne? Efekt naszych spotkań zauroczy nie tylko nas...
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

06.03.2018 (WTOREK) GODZ. 18:30
KURS FOTOGRAFICZNY „PIERWSZY KROK NA DRODZE DO DOBRYCH ZDJĘĆ” – NOWA EDYCJA.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Kurs to 12 dwugodzinnych spotkań. Koszt kursu 300 zł. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Miejsce: Klub PORT.

07.03.2018 (ŚRODA) GODZ. 18:00
„MATORIGAMI”, DZIECI 9-11 LAT, NOWOŚĆ !
Zapraszamy dzieci, które lubią matematykę, przygodę z papierem, a także majsterkowanie na zajęcia z matematycznego origami. Będziemy tworzyć różne formy geometryczne z modułu Sonobe, deltościany, gwiazdy Frobla, Spirale Fuse, itd. Udamy się na spotkanie z geometrią kartki papieru, a także spróbujemy wykonać figury niemożliwe. Cykl obejmuje 10 spotkań. Prowadząca: Katarzyna Olszewska – pedagog zdolności, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.
Opłata za cały cykl: 200 zł, pojedyncze zajęcia 30 zł. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

09.03.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
NIEPODLEGŁA SZTUKA – „3 X STYL NARODOWY” – NOWOŚĆ!
Nowy cykl czterech wykładów ilustrowanych archiwalnymi projektami i fotografiami, które przybliżą różne oblicza polskiej nowoczesności po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Podczas pierwszego spotkania zostaną przedstawione ścierające się nurty nowej polskiej architektury – inspirowanej rozwiązaniami międzynarodowymi, awangardy z nurtem dworkowym oraz stylem zakopiańskim, nie tylko w realizacjach domów, ale także dworców kolejowych, strażnic, schronisk oraz nowej zabudowy Warszawy, Gdyni, idealnego miasta przemysłowego Stalowej Woli i Krakowa. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
VII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZ SCENY”. „PINEZKOLOGIA” – spektakl międzypokoleniowy.
Spektakle Teatru Pinezka to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku. W spektaklach Teatru Pinezka nie ma tekstu więc występuje on na całym świecie nie mając bariery językowej. Teatr „PINEZKA”, Gdańsk.
Bilety: 10 zł/ dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

10.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
NIEZWYKŁY KONCERT PT. „JEJ PORTRET”
w wykonaniu KWINTETU w składzie: KATARZYNA GURAN – wokal, KINGA KUTRZUBA – wokal, PAWEŁ ŁUKASIK – altówka, ARTUR ŁUKASIK – altówka, JOANNA BŁAŻEJ – ŁUKASIK – fortepian, słowo wiążące. Koncert uświetniający rocznicę 100-LECIA NADANIA PRAW POLSKIM KOBIETOM.
To wyjątkowy muzyczny album ukazujący wizerunki najsłynniejszych artystek estradowych minionego stulecia, począwszy od Hanki Ordonówny, Toli Mankiewiczówny, Kaliny Jędrusik, Anny German po Hannę Banaszak, Irenę Santor, Danutę Rinn, Alicję Majewską…
Doskonałym dopełnieniem muzyki jest piękne słowo wiążące odsłaniające kulisy prywatnych biografii artystek, częstokroć w konfrontacji do blasku wielkich sław. Nie brakuje także fragmentów listów, wspomnień bohaterek koncertu a także ciekawostek i anegdot.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.02. do 09.03.2018 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

11.03.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KLASYKA W TEATRZE – CZARNA KOMEDIA pt. „ARSZENIK I STARE KORONKI” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”
Dwie urocze starsze panie postanowiły w oryginalny sposób pomagać samotnym starszym panom. A że to trochę niezgodne z prawem, to nic, bo w tym domu wiele rzeczy odbiega od normy… Ta pełna czarnego humoru amerykańska farsa Josepha Keeselringa od niemal 80 lat od nowojorskiej premiery bawi niezmiennie widzów na całym świecie. To prawdziwe panopticum ludzkich osobowości podane w formie zwartej fabuły, spektakl dla każdego.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.02 do 09.03.2018 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

12.03.2018 (PONIEDZIAŁEK)
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Joel odkrywa, że jego była dziewczyna poddała się zabiegowi wymazania go z pamięci. On postanawia zrobić to samo, ale w trakcie operacji uświadamia sobie, że wciąż ją kocha…
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA.

16.03.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 CYKL PRZYRODNICZY: „KULTURA I NATURA – PRZYRODA OKOLIC JÓZEFOWA” – III SPOTKANIE: „MIESZKAŃCY PRZYDOMOWYCH OGRÓDKÓW”
Józefów swą zabudową, zanurzoną w dużej ilości zieleni, jest zbliżony do dawnej koncepcji miasta ogrodu, zgodnie z którą ludzie mieli być szczęśliwsi w otoczeniu przyrody. Przydomowe ogródki mogą być domem dla wielu zwierząt, których podglądanie może dostarczyć wielu radości. Zapraszamy na wykład o mieszkańcach małych i dużych ogrodów, żyjących tuż za progiem naszych domów.
Prowadzący: Konrad Malec – z wykształcenia przyrodnik, specjalizuje się w ornitologii i herpetologii, choć zdarza mu się wykraczać poza swoją „działkę”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
VII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZ SCENY”. „DLA MNIE BOMBA” – spektakl dla dzieci 6-13 lat.

Widowisko teatralne inspirowane bajką napisaną przez Umberto Eco i ilustracjami Eugenio Carmiego. „Dla mnie bomba!!!” – to spektakl laboratorium. Główny aktor – naukowiec opowiada w nim swoją historię. W spektaklu zastosowano wiele ciekawych technik teatralnych, a poważne tematy poruszane są z przymrużeniem oka, dystansem i humorem. Teatr LALKI I LUDZIE, Supraśl.
Bilety: 10 zł/ dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

17.03.2018 (SOBOTA)
GODZ. 17:00 FESTIWAL FILMU „PATRZ WIĘCEJ” – PROJEKCJA 6 FILMÓW DOKUMENTALNYCH Z WAJDA SCHOOL
Zaprezentowane tytuły: „Koniec świata”, „Kiedy będę ptakiem”, „Paparazzi”, „Ślimaki”, „Trampkarze”, „Niewiadoma Henryka Fasta” zostały wybrane spośród filmów biorących udział w jubileuszu 15-lecia Wajda School & Studio. Organizacja Festiwalu: Agencja koncertowa yMusic.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.03.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
KONCERT LIMBOSKIEGO w ramach FESTIWALU FILMU „PATRZ WIĘCEJ” na 15-lecie Wajda School & Studio

Limboski – artysta co roku zaskakuje świeżymi pomysłami. Wędrując do samych początków, czyli płyty „Cafe Brumba” z knajpowymi balladami, odkrywamy niezapomniany przez wielu utwór „Piosenka dla mężatki”. Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa „Tribute do Georgie Buck” (nominacja do Fryderyków 2012) to kolejne interesujące zagranie LIMBOSKIEGO. W międzyczasie olśniewający występ w znanym programie telewizyjnym z nie do końca „telewizyjną piosenką” – „Czarny Otello” – i kolejny, piękny sukces. W 2016 roku wydał album „One Man Madness”.
Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA

19.03.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

Opis filmu: w latach Wielkiego Kryzysu złodziejaszek Ulysses i jego dwaj kompani uciekają z więzienia. Główny bohater mami towarzyszy wizją ukrytego skarbu…
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.03.2018 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH

Palmy Wielkanocne – tradycji musi stać się zadość. Wzorem lat ubiegłych, podczas spotkań wykonamy palmy wielkanocne.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

23.03.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
TU SIĘ MOVIE – MŁODZIEŻOWY KLUB FILMOWY

Zapraszamy na wspólne oglądanie filmów. Tematem spotkania będą: SUPER BOHATEROWIE i FILMY AKCJI. Zobaczymy amerykańską produkcję na podstawie serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics – Peter Quill z drużyną wyrzutków kontynuuje podróż przez kosmos i jako obrońca galaktyki stawia czoła nowym niebezpieczeństwom. Poznaje także prawdę o swoim ojcu oraz jego dziedzictwie.
Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA.

24.03.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 VII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZ SCENY”. „CZERWONY KAPTUREK” – spektakl dla dzieci od lat 3
Bajkę o „Czerwonym Kapturku” zna każde dziecko. Jednak w naszej wersji, oprócz dziewczynki, wilka, babci i gajowego, spotkać można wielką salamandrę, tygryska i dwie przekomarzające się przyjaciółki. Co ważne, w naszej bajce nie ma przemocy, jest za to dużo humoru. Teatr PIANKA, Mińsk Mazowiecki.
Bilety: 10 zł/ dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

24.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 15:00
ŚWIĄTECZNE TWORZENIE – „SZTUKA MALOWANIA ŚWIĄTECZNYCH JAJEK
Wśród gości zaproszonych na nasze spotkanie są plastycy z powiatu otwockiego. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, które organizuje corocznie akcje charytatywne. Ich celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję artystów z innych dziedzin sztuki: muzyków, wokalistów, fotografów, grafików oraz osoby dobrej woli, które chcą wspomóc ten szczytny cel w miłej i rodzinnej atmosferze.
Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o telefoniczne lub mailowe potwierdzenie swojego przybycia: tel. 22 789 20 26 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prowadzenie: Małgorzata i Grzegorz Krukowie.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

24.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT „ŚWIAT W OBŁOKACH”
w wykonaniu BARBARY LUBOS (wokal), przy akompaniamencie znakomitego pianisty ADAMA SNOPKA. Recital składa się z kilkunastu piosenek autorów: Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Jacka Kaczmarskiego.
Głównym łącznikiem spajającym te utwory jest spojrzenie w głąb człowieka i na jego kondycję we współczesnym świecie. Koncert jest opowieścią o pragnieniu miłości, walce z samotnością i przeciwstawieniu się okrucieństwu świata w imię zachowania głęboko ludzkiej, humanistycznej postawy.
Barbara Lubos – absolwentka PWST we Wrocławiu, laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pracowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Obecnie aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Korez i galerią Pod-Nad, gdzie powstał jej monodram Kamień-rzecz o Edycie Stain. Ma na swoim koncie kilka ról filmowych. Między innymi w Angelusie Lecha Majewskiego, Drzazgach i Barbórce Macieja Pieprzycy, Zgorszeniu Publicznym Macieja Prykowskiego, oraz główną rolę w Ewie Adama Sikory i Ingmara Villqista, za którą otrzymała nagrodę im. Elżbiety Czyżewskiej w Nowym Jorku.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 12.03 do 23.03.2018 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godziny 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.03.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
FILMOWA NIEDZIELA
O filmie: Jacqueline ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki…
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA.

26.03.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: na uroczystości pogrzebowej zjawia się nieznajomy, który grozi ujawnieniem tajemnicy nieboszczyka. Synowie zmarłego robią wszystko, aby go powstrzymać.
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA.

Terminarz imprez - luty 2018

01.02.2018 (CZWARTEK) GODZ. 17:00 – 18:30
„TEATR OD KULIS” – NOWY PROJEKT DLA DZIECI 6-10 LAT
Projekt z zakresu edukacji teatralnej mający na celu wszechstronny rozwój osobowości dziecka. Warsztaty zostaną podzielone na trzy części. W części pierwszej skupimy się na integracji zespołu i rozwoju własnej osobowości. Następnie wybierzemy się w podróż po scenach teatralnych, poznając różnorodne formy teatralne. Kiedy już poznamy własne możliwości i upodobania, zdobędziemy solidną wiedzę, przyjdzie czas na to, by podzielić się tą wiedzą z innymi. Jak? Przyjdźcie i zobaczcie sami! Zajęcia w każdy czwartek. Opłata miesięczna: 50 zł. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

02.02.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY OBRAZÓW AUTORSTWA MARKO VELJIĆA pt. „4 ANGELS 4 PROPHETS”
„4 ANGELS 4 PROPHETS” to debiut malarski Marko Veljića. Seria kilkunastu portretów łamie stereotypowe wyobrażenia o aniołach i prorokach. Obrazy malowane są w technice akrylu za pomocą dynamicznego ruchu pędzla i szpachli oraz precyzyjnych linii, geometrycznych form i kontrastowych zestawień. Jego anioły i prorocy to feeria barw w nowoczesnym wydaniu, ukryta symbolika i zaskakująca puenta. Za pomocą koloru, kontrastu, niezwykłej jaskrawości, artysta przekazuje emocje i metafizyczne oblicze relacji łączących go z postaciami na obrazach. O tym, kim są anioły i prorocy oraz gdzie ich szukać, będzie można przekonać się już wkrótce.

O autorze:
MARKO VELJIĆ, polsko-serbski artysta młodego pokolenia, absolwent wydziału grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Belgradzie – ¬laureat nagrody Mihajlo S. Petrova za najlepszą pracę dyplomową. Specjalizuje się w projektowaniu grafiki użytkowej, ilustracji oraz dizajnie. Jego wielką pasją i miłością są murale, duże formy malarskie, gdzie dominującą rolę odgrywa kolor. Marko Veljić jest też autorem wyjątkowych aranżacji wnętrz i murali w belgradzkich kawiarniach, klubach i siedzibach firm. Tworzył dla takich marek jak Converse, Henkel, Koffein, Nike, Subaru i Volvo. Współpracował z agencjami Ogilvi i Leo Burnett. Od 2014 roku mieszka w Warszawie gdzie rozpoczął nowy etap w artystycznej karierze, który zaowocował powstaniem cyklu obrazów 4 ANGELS 4 PROPHETS.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

03.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY – „O SOLE MIO, CZYLI O SOLI W ROLI GŁÓWNEJ”.
Wykład na zakończenie II semestru zajęć.
Ruszają zapisy na nowy semestr zajęć naukowych www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

03.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
ZOOM NA TRADYCJĘ – DYLU, DYLU NA BADYLU
Karnawał, czyli polskie zapusty, to czas kiedy świat staje na głowie i wszystko bywa na opak. Zapraszamy na wspólne, rodzinne tańcowanie w rytmie polki, oberka i kujawiaka z Kapelą do tańca i posłuchu. Podczas zabawy poznamy starodawne instrumenty takie jak: skrzypce, harmonia, ksylofon, bębenek obręczowy, baraban. Oswoimy dzieci z charakterem tradycyjnych polskich tańców i zabaw a w przerwie wykonamy tradycyjne maski turonia, niedźwiedzia i bociana.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

03.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL: „TV STARS” – „WIELKA 8semka” – KONCERT MICHAŁA GASZA, wokalisty PIOTRA RUBIKA, z ZESPOŁEM
Koncert jest wynikiem fascynacji ósemką najwybitniejszych wokalistów polskiej sceny muzycznej – zarówno tych, którzy już odeszli, jak również tych, którzy wciąż zachwycają swoimi koncertami. Zupełnie nowe aranżacje zaskoczą najbardziej wymagającą publiczność!
Podczas koncertu usłyszymy piosenki NAJWIĘKSZYCH!!!
Cena biletów: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 22.01 do 02.02 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

04.02.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
KABARET ZADRA PRZEDSTAWIA SPEKTAKL pt. „DZIWNY PRZYPADEK DOKROTA TRZYMAJA” – HUMORESKA O MIŁOŚCI, PIENIĄDZACH I RZECZ JASNA, O ZDROWIU.
Skład zespołu: Zofia Smulska, Krystyna Krakowiak, Ewa Gapon, Urszula Rutkowska, Dariusz Niedzielski, Wiktor Sosnowski, Wiktor Kowalski, Sławomir Kuczek.
Doktor Alojzy Trzymaj – człowiek znudzony życiem, niestroniący od alkoholu i kobiet, jak co dzień przychodzi do pracy po nocnych eskapadach. Osobiście stawia na zysk i po godzinach dorabia tzw. „wizytami domowymi”, choć w głębi duszy pragnie wzniosłej miłości. Spotkania z pacjentami traktuje raczej lekko i stara się ich unikać. Kiedy po jednej z wizyt, zapada w sen, odkrywa sens, którego od tak dawna szukał. Pomaga mu w tym upiór Skrzypczakowej – byłej pacjentki Trzymaja.
Kabaret Zadra – istnieje od 1980 r. Tworzy go grupa przyjaciół – osób utalentowanych nie tylko aktorsko, których pasją życiową jest śpiew, poezja, gra sceniczna. Kabaret cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na ciekawe, pełne pogody ducha i dowcipu teksty, oraz znakomite, barwne kreacje aktorskie. Ciągle tworzą nowe przedstawienia i zdobywają nagrody.
Cena biletów: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 22.01 do 02.02 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

05.02.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
NOWY CYKL: FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: pełna tajemnic, zaskakująca historia miłosna, która zadaje prowokacyjne pytania na temat życia i śmierci, żalu i przebaczenia, przyjaźni, miłości i odkupienia. To poruszająca opowieść o człowieku nękanym pewną tajemnicą, który decyduje się odkupić swoje winy drastycznie zmieniając życie siedmiu zupełnie obcych sobie osób. Kiedy już wprowadza swój plan w czyn, nic nie jest w stanie zmienić jego postanowienia. A może tak mu się tylko wydaje...
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

06.02.2018 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH
Cztery kolejne wtorkowe spotkania upłyną w atmosferze przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Tematami zajęć będą: wielkanocne kompozycje i wianki (06 i 13.02) oraz pisanki, kraszanki i drapanki (20 i 27.02). Zapraszamy do wspólnego tworzenia.
Udział w poszczególnych spotkaniach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

09.02.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
TU SIĘ MOVIE – INAUGURACJA MŁODZIEŻOWEGO KLUBU FILMOWEGO
Klub „Tu się MOVIE” zaprasza na pokaz filmowy rozpoczynający cykl 5 spotkań filmowo-dyskusyjnych. Zaprezentujemy wam filmy zrealizowane przez nas samych – 13-15-letnich ludzi, których pasjonuje praca z kamerą, światłem, dźwiękiem. Lubimy uwieczniać rzeczywistość, tworzyć filmowe pamiątki z podróży, eksperymentować z green screenem i różnymi stabilizatorami, montować nagrane materiały i realizować animacje ze zdjęć. Po seansie opowiemy trochę o naszym zainteresowaniu, o tym jak realizowaliśmy nasze prace i z jakimi problemami musi zmagać się młody twórca filmowy. Spróbujemy pokazać film „zza kulis” i trochę zarazić was naszą pasją.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
„UCIECZKA Z PIÓRNIKA” – SPEKTAKL DLA DZIECI OD LAT 4.
Teatr Czekoladowy Słoń zaprasza na nową bajkę. To niezwykła historia przyborów szkolnych, które... uciekają z piórnika. Kredka i Ołówek boją się temperowania. Pióro – wymiany stalówki, Mazak – ślinienia… Muzyka na żywo i dużo dobrej zabawy.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

10.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
„WSZYSTKO O MIŁOŚCI” – walentynkowy wieczór literacko-muzyczny w wykonaniu sekcji artystycznej kobiet PRO 50+ z Józefowa. Scenariusz: Bernard Belka. Scenografia i prowadzenie: Jolanta Drawnel.
Po wydarzeniu, ok. godz. 19:00, zapraszamy na zabawę prowadzoną przez DJ-a i sekcję taneczną kobiet PRO 50+ . Uczestników zabawy prosimy o przyniesienie małego poczęstunku.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK, Galeria RAMA i hol MOK.

11.02.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU Z TRIO WOKALNYM „THE CHANCE” – finalistkami Programu X–FACTOR
Zespół tworzą: Agnieszka Latusek, Magdalena Adamiak i Monika Marcol.
Od 5 lat dziewczyny są zgranym zespołem i sukcesywnie udowadniają, że girlsbandy w Polsce mają w pełni zasłużoną rację bytu na rynku muzycznym. To pełne energii trzy kobiety, świetnie odnajdujące się w muzyce lat 80-tych, 90-tych. Kontakt z publicznością daje im mnóstwo satysfakcji, a wspólne wykonanie znanych utworów sprawia, że każdy koncert staje się wyjątkowy i niepowtarzalny.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 29.01. do 09.02 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

12.02.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
NOWY CYKL: FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: to historia życia geniusza matematycznego Johna Nasha (Russell Crowe), który dzięki podważeniu doktryny Adama Smitha zdobywa uznanie środowiska naukowego i stanowisko uniwersyteckiego wykładowcy. Gdy Wiliam Pacher (Ed Harris) z wywiadu wojskowego, zleca mu wykrycie komunistycznego spisku w USA, życie Johna zmienia się gwałtownie...
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

16.02.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL: „SIĘGNIJ PO ZDROWIE I RADOŚĆ ŻYCIA Z NATURY I KULTURY!” – SPOTKANIE pt. „CZYSTY ORGANIZM – jak pozostać pięknym i zdrowym dzięki odkwaszaniu i oczyszczaniu?”.
Prowadzenie – JOLANTA ROMASZEWSKA-HRYMNIAK.
Co szkodzi naszemu zdrowiu i urodzie? Czym jest zakwaszenie organizmu? Jak pozbyć się złogów? Praktyczne porady na wiosnę dla zachowania równowagi kwasowo-zasadowej!
Zapraszamy, czas na wiosenne zmiany!

Jolanta Romaszewska-Hrymniak – Mistrz Naturoterapeuta (dyplom z uprawnieniami europejskimi), Hirudoterapeuta (leczenie pijawką lekarską), Zielarz Fitoterapeuta współpracująca z Herbarium Św. Franciszka w Panewnikach (Katowicach), Zgłębiająca Medycynę Klasztorną (o. Sroka, o. Klimuszko), propagatorka unikalnej wizji zdrowia Św. Hildegardy z Bingen, praktyk w postach i głodówkach leczniczych, żona i matka.


16.02.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH „O stawie z nenufarami czyli MONET i IMPRESJONIZM”
Impresjonizm to najpopularniejszy kierunek w malarstwie. Ale czy wiemy na czym polegał, jakie były jego założenia teoretyczne? Skąd wzięła się nazwa kierunku? Podczas zajęć spotkamy się z prekursorem i największym mistrzem impresjonizmu Claude’m Monetem. Obejrzymy wspaniałe, rozświetlone słońcem dzieła sztuki. I odbędziemy podróż po tajemniczym ogrodzie tego mistrza migocącego światła i ulotnych barw natury. Zapraszamy na wspólne oglądanie pięknych, delikatnych pejzaży i zgłębienie tajemnic impresjonizmu! Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

17.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00 i 12:00
TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS – POKAZ FILMÓW ANIMOWANYCH DLA DZIECI 3-9 LAT
Dwa wyjątkowe programy prezentujące najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci najmłodszych. Wszystkie tytuły brały udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.
GODZ. 11:00 PROGRAM PRZEDSZKOLNY: Pamiętnik Florki 3: Torba (2016, 11’), Dorota Cieśla (Anima-Pol); Basia i upał w zoo (2016, 11’), Marcin Wasilewski (Grupa Smacznego); Wilczek Lupi i Baranek Bobek (2016, 10’), Aleksadra Chrapowicka; Wiking Tappi: Zamieszanie z zimowymi zapasami (2016, 10’31”), Andrzej Piotr Morawski (EGoFILM); Buźka i Dzióbek: Buźka robi zdjęcia (2017, 5’), Maciej Pestka (Mapepi Animacje)
GODZ.12:00 PROGRAM WCZESNOSZKOLNY: Kuba i Śruba: Pięciu Rozbójników (2016, 12’30”), Andrzej Orzechowski, Bronisław Zeman (Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej); Mami Fatale: Wielkie mycie (2015, 10’), Marcin Wasilewski (Studio Miniatur Filmowych w Warszawie/Grupa Smacznego); Kostka i Kulka: Flaga (2015, 4’26”), Tomek Niedźwiedź (Badi Badi); Kacperiada: On ma, a ja nie (2016, 7’), Kuba Tarkowski (Human Ark); Pan Maluśkiewicz i Wieloryb (2016, 9’), Andrzej Gosieniecki (Studio Mansarda).
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

17.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL MUZYCZNY: „KRAINA ŁAGODNOŚCI” – KONCERT BASI BŁASZCZYK Z ZESPOŁEM QUARTET.
Zagrają: Barbara Błaszczyk – wokal; Przemysław Pankiewicz – fortepian; Mateusz Szewczyk – kontrabas; Damian Szajkowski – perkusja.
Basia Błaszczyk Quartet to grupa młodych muzyków, artystów, przyjaciół i studentów Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół wykonuje kompozycje liderki Barbary Błaszczyk. Jej muzyka wyraża prawdę o niej samej, bogactwo uczuć, prostotę połączoną z rozkwitem bujnej wyobraźni. Traktując wokal instrumentalnie, bawi się jego barwą. Kreuje wdzięczne melodie, splatając je z autorskimi tekstami, inspirowanymi poezją. W swoich kompozycjach, wykorzystując ciepłe brzmienie instrumentów akustycznych, szuka przestrzeni, wolności, szczerości, oddechu, intymności i odrobiny ciszy.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.


18.02.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI SERIALI TELEWIZYJNYCH W SPEKTAKLU KOMEDIOWYM „MAYDAY 2”.
Zapraszają: KATARZYNA CICHOPEK, KAMILA POLAK, DARIA KRZYŻANIAK, MAREK WŁODARCZYK, MICHAŁ KOTERSKI, MARCIN MROCZEK, MARIUSZ KRZEMIŃSKI.

„Mayday 2”, czyli jak w 120 minut umrzeć ze śmiechu... i przeżyć. Czy macie Państwo ochotę przeżyć coś nadzwyczajnego i poprawić swój nastrój? Jeśli tak, to ta sztuka powstała właśnie dla Was!
Którą kobietę powinien wybrać John? Seksowną Barbarę czy doskonale gotującą Mary? Co się stanie, jeśli jego dwójka dzieci z innych małżeństw pozna się? Jak poradzi sobie z nieustającymi kłamstwami i krętactwami przyjaciel rodziny, Stanley? Na te wszystkie nurtujące pytania aktorzy odpowiedzą we własnym, wyjątkowym, komicznym i zawrotnym tempie.
Niebezpieczeństwo wynikające z tej sztuki może być jedno. Państwa humor zmieni się nieodwracalnie, a śmiać się będziecie nawet po ostatnich ukłonach! Czy jesteście Państwo gotowi zmierzyć się z prawdziwą i jedyną słuszną formą żartu?
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 29.01.2018 do 16.02.2018 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

19.02.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 NOWY CYKL: FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: klasyczny wyciskacz łez zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. Dwoje pensjonariuszy domu opieki umila sobie czas czytając pamiętnik, w którym opisana jest historia wielkiej miłości. Jak to bywa w rzewnych melodramatach kochankowie napotkają wiele przeszkód, lecz prawdziwa miłość pokona wszystkie niedogodności – płomienne uczucie nie zgaśnie mimo przeciwności losu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.02.2018 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 CHWILA ZAMKNIĘTA W OBIEKTYWIE – FINISAŻ WYSTAWY PRAC UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

23.02.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 NOWY CYKL PRZYRODNICZY: „KULTURA I NATURA – PRZYRODA OKOLIC JÓZEFOWA” - II SPOTKANIE: „PRZEZ MAZOWIECKIE ŁĄKI I POLA”.
Mieszkańcy Józefowa mają niezwykłe szczęście. Niby obrzeża stolicy, ale… kilka kroków i znajdujemy się na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego! Tym razem przespacerujemy się polnymi drogami. Po prawej łąki, po lewej pola, nad nami świergot skowronków, ale uważnie patrzymy pod nogi, bo ropuchy się już obudziły i nie chcielibyśmy jakiejś zdeptać. Prowadzący: Konrad Malec – z wykształcenia przyrodnik, specjalizuje się w ornitologii i herpetologii, choć zdarza mu się wykraczać poza swoją „działkę”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

24.02.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY – „Świet(l)ny pokaz” o luminescencji i fluorescencji.
Informacje i zapisy www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

24.02.2018 (SOBOTA)
GODZ. 14:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „Przyprószone śniegiem czy księżycowy krajobraz, czyli Wisła zimową porą”
Bez względu na aurę każdy z uczestników będzie miał okazję uwiecznić na zdjęciu zimową panoramę Wisły na rogatkach Józefowa. Zbiórka: na parkingu przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: ul. Kard. Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej. Ubierzcie się ciepło i pamiętajcie o termosie z ciepłą herbatą. Oprócz aparatu koniecznie zabierzcie też statyw i dobry nastrój. Zaprasza Sekcja Fotograficzna Józefów wraz z instruktorami.
Udział w plenerze jest bezpłatny.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

WEEKEND Z FILMAMI EMIRA KUSTURICY

24.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
Opis filmu: niezwykła historia dziejów małej społeczności, która aby przetrwać okrucieństwa II Wojny Światowej postanawia skryć się w podziemiach. Tam rozpoczynają produkcję broni i materiałów wybuchowych dla walczących na powierzchni partyzantów. Dla ukrywających się jedynym oknem na świat jest łącznik Marko, który wczuł się w swoją rolę do tego
stopnia, że nie poinformował współtowarzyszy o końcu wojny. Dopiero po ok. pięćdziesięciu latach bohaterom udaje się wyjść na wolność, gdzie jak się okazuje, jedna wojna się zakończyła, ale rozgorzała następna...
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.02.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
Opis filmu: Matko Destanov to drobny złodziejaszek mieszkający nad brzegiem Dunaju wraz ze swoim nastoletnim synem. Aby wyjść z kłopotów finansowych Matko decyduje się zwrócić się o pomoc do lokalnego mafioso – Dadana. Jednak okazuje się, że gangster nigdy nic nie robi bezinteresownie. Dadan ma młodszą siostrę, którą usilnie chce wydać za mąż, dlatego też obaj zawierają umowę, iż zaaranżują małżeństwo pomiędzy Zariją a Afroditą. Problem w tym, że serce nie sługa, Zare jest zakochany w innej kobiecie, a siostra Dadana czeka na swojego wymarzonego księcia z bajki.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

26.02.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
NOWY CYKL: FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: opowieść o tym, że serce nie sługa. Miłość nie pojawia się na zawołanie, kiedy jest najwygodniej, lecz kiedy nadchodzi jej czas. W przypadku Rosie Dunne i Aleksa Stewarta nie bardzo się spieszyła, choć zapowiedziała się wcześnie. Przyjaciele z dzieciństwa razem wyrastali z początkowo jedynie platonicznej więzi. Ale ich niezdarność, trudność z przyznaniem się do tego, co czują, sprawiła, że nie potrafili zgrać się w czasie. Większość filmu jest więc historią tego, jak mijają się ich życiowe ścieżki. Gdy jedno z nich jest gotowe, drugie nagle jest niedostępne.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

Więcej artykułów…

  • 1
  • 2
facebook