Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez październik 2016

GALERIA WEJŚCIE
RDZAWKI – WYSTAWA FOTOGRAFII EWY GRZESZCZUK
Fotografie Ewy Grzeszczuk pt. RDZAWKI są realizacją ciekawego pomysłu na cykl zdjęć, a może w ogóle pomysłu na fotografowanie. Autorka kieruje obiektyw ku drobnym przedmiotom - detalom. Przedstawia kłódki, klamki, skoble, łańcuchy, zawiasy, wieko metalowej beczki, dzwonek rowerowy, jakieś blachy... Są podniszczone, zardzewiałe, zakurzone, niektóre otoczone pajęczynami. Patrząc uważnie - przekonuje Ewa Grzeszczuk - dostrzegamy wartości i piękno w rzeczach, które nie są ładne, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Żeby dostrzec ich urodę, trzeba przestać się spieszyć, trzeba się zatrzymać, trzeba się bardziej skupić (artykuł o wystawie Jerzego Rochowiaka ,Toruń).

01.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 10:00
ROWERKIEM PO JÓZEFOWIE. WIĄZOWNA – WĘZEŁ HISTORYCZNY.
Kolejna wycieczka rowerową z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Przybliżony czas trwania wycieczki ok. 4 godziny. Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


01.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
MAŁY PRZEDSIĘBIORCA – TWORZYMY FIRMĘ (DZIECI 8+) – NOWOŚĆ !
Nowy cykl zajęć o ekonomii podczas których uczestnicy dowie się jaka jest rola pieniądza, skąd go brać i jak gospodarować, oswoją się z przedsiębiorczością, przejdą drogę od pomysłu do biznesu a dzięki autorskim metodom i materiałom będą rozwijać swoją kreatywność i pewność siebie.
Wstęp wolny . Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 789 22 84.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

01.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
Recital „SAMA SOBIE NAPISZĘ TĘ ROLĘ”, czyli klasyka polskiej piosenki literackiej - Osiecka - Kaczmarski - Młynarski - Achmatowa - Kofta i in. w wykonaniu - AGATY GRZEŚKIEWICZ (wokal) przy akompaniamencie MICHAŁA ZAWADZKIEGO (fortepian).
JEDNA KOBIETA, WIELE MASEK - „Świat jest teatrem, aktorami ludzie” napisał kiedyś Shakespeare, który naturę ludzką odmalowywał barwnie w swych sztukach, ale i on nie był do końca świadom tego, jak wyrafinowaną aktorką tego teatru potrafi/musi być kobieta. Jak wdzięcznie zmienia maski, jak starannie ukryć pod nimi potrafi/musi prawdziwą, kruchą siebie…
Recital ten jest swego rodzaju przewodnikiem po zakamarkach kobiecej duszy. Opowieścią, która chciałaby być obiektywna, dlatego „pisana” jest zarówno z perspektywy kobiecej (m.in. A. Osiecka, A. Achmatowa, M. Czapińska, A. Kitschman ), jak i męskiej (m.in. W. Młynarski, B. Maj, J. Kaczmarski, W. Dymny, W. Shakespeare). Perspektywy te łączy na scenie w swej filigranowej postaci Agata Grześkiewicz, która potrafi wydobyć z ofiarowanych jej tekstów rozległy diapazon emocji. A niemało ich, gdy śpiewa się o kobiecych snach i marzeniach, mężczyznach i miłościach… Jest też w tym recitalu coś osobistego, wszak artystka „sama sobie napisała tę rolę”… Nad jego stroną muzyczną czuwa znakomity pianista Michał Zawadzki, który dzięki świeżym aranżacjom potrafi tchnąć w, czasem nieco przykurzone, utwory nowe życie.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż od 19.09. do 30.09 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

02.10.2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI - spotkanie z MAJĄ KOMOROWSKĄ – pt.” PYTANIA, KTÓRE SIĘ NIE KOŃCZĄ”

Spotkanie z wybitną aktorką teatralną i filmową, podczas którego usłyszymy w jej niezwykłej interpretacji wiersze znanych polskich poetów – m.in. Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka, ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej.
Komorowska przeplata prezentację utworów opowieściami o autorach, jak też osobistymi historiami, pokazującymi wewnętrzny świat artystki, ale też matki, córki i aktorki, traktującej swój zawód jako powołanie. Wybór wierszy nie jest przypadkowy – każdy z nich wiąże się z jakimś przeżyciem i doświadczeniem artystki. Dzięki temu nabierają one nowego znaczenia, a między aktorką i widzami powstaje niezwykła więź.
Podczas spotkania przedstawimy fragmenty filmów Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego z niezapomnianymi rolami Mai Komorowskiej. Wszystkich chętnych zapraszamy także do kupienia książki Mai Komorowskiej i Tadeusza Sobolewskiego „Pytania, które się nie kończą”. Będzie to wyjątkowa okazja do zdobycia autografu i osobistej dedykacji od autorki.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 19.09 do 30.09 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spotkania od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

07.10.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY ZBIOROWEJ - KATARZYNY SKOCZYŃSKIEJ, TERESY MURACKIEJ I ANDRZEJA SKARZYŃSKIEGO.
Katarzyna Skoczyńska – Studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Plastycznym, Studia na ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jacka Siennickiego, aneks z tkaniny w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego.
Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Europie i USA. Aktualnie zajmuje się malarstwem olejnym, collage i pastelą, projektuje wnętrza i grafikę użytkową.
Teresa Muracka – Ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – dyplom w 1984r z wyróżnieniem w pracowni Jacka Siennickiego (malarstwo) i Zbigniewa Gostomskiego (tkanina).
Andrzej Skarzyński – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracownia malarstwa prof. Rajmunda Ziemskiego. Autor prezentował swoje obrazy na wielu indywidualnych wystawach w Polsce/Warszawa, Kraków, Tarnów, Zakopane, Antonin, Konstancin/ i za granicą: Berlin, Lulea/Szwecja/, Hamburg, Lipsk, Lubeka, Genewa, Jodoigne i Racour /Belgia/.
Wstęp wolny.

Miejsce: Galeria RAMA MOK

08.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
„BAJKA O GRAJĄCYM DRZEWIE”- SPEKTAKL DLA DZIECI OD 3 LAT
Zapraszamy na prawdziwie jesienną bajkę o perypetiach Drwala Olbrzyma co miał muchy w nosie, strażniczki lasu Florentyny i historii niezwykłego, grającego drzewa.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Przedsprzedaż biletów od 26.09.2016 w godz. 14.00 – 18.00 w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury. W dniu wydarzenia od godz. 10:00.

Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

KONCERT ODWOŁANY
08.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
MUZYCZNE INSPIRACJE - KONCERT – pt. „MUZYCZNY SEANS FILMOWY” - w wykonaniu zespołu w składzie: Anna Ozner – wokal, Piotr Kopietz – akordeon, bandoneon, akordina, Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian.
Muzyczny Seans Filmowy, czyli największe przeboje muzyki filmowej w nowych, niebanalnych i zaskakujących, a przede wszystkim w bardzo kameralnych aranżacjach. Trio Ozner/Machowska/Kopietz proponuje niezapomnianą podróż w magiczny świat filmu i muzyki filmowej. Podczas tego „Muzycznego Seansu Filmowego” artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki i tematy filmowe jakie powstawały od lat 30. XX wieku, aż po czasy nam współczesne.
W programie koncertu piosenki m.in. z filmów: „Deszczowa piosenka”, „Hallo Szpicbródka”, „Moulin Rouge”, „New York, New York”, „James Bond”, „Lista Schindlera”, „Czarnoksiężnik z Oz”, „Frantic”.
Anna Ozner – wokalistka, aktorka scen muzycznych, pedagog. Laureatka konkursów oraz festiwali w kraju i za granicą, m.in.: „Tańczące Eurydyki”, „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Studencki Festiwal Piosenki”, „Szansa na sukces”, „The Voice of Poland”, „Międzynarodowy Festiwal Duetów Musicalowych Face To Face”, „Słowiański Bazar” na Białorusi. Jest pedagogiem w Studium Piosenki Rozrywkowej i Jazzowej w Centrum ArtBem w Warszawie.
Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl
Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Cena biletu: 10zł. Przedsprzedaż od 26.09. do 07.10 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

09.10.2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL „LATARNIK” W WYKONANIU ARTYSTÓW I ORKIESTRY TEATRU PIJANA SYPIALNIA.
Scenariusz: Sławomir Narloch, kierownik muzyczny: Daniel Zieliński, reżyser: Stanisław Dembski. Występują: Wojciech Gawrych/Adam Hadi/Katarzyna Lasota/Sławomir Narloch/Jakub Pawlak/Dorota Ptaszek/Sebastian Słomiński oraz ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA.
„Latarnik” – to kabaret muzyczny, którego inspiracją stała się twórczość Henryka Sienkiewicza. Akcja spektaklu rozpoczyna się w tajemniczym studiu telewizyjno-radiowym, w którym młodzi dziennikarze otrzymują zadanie: historię Skawińskiego – bohatera sienkiewiczowskiej noweli „Latarnik” – muszą przerobić na gorącego newsa, wiadomość, która ma porazić i zaszokować opinię publiczną. W finale spektaklu przenosimy się do „Baobabu” – knajpy, której właścicielem jest latarnik. W lokalu spotykają się postaci z dzieł Sienkiewicza – bohaterowie „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu”, „Ogniem i mieczem”.
Teatr Pijana Sypialnia – to jeden z najgłośniejszych teatrów niezależnych w kraju. Mimo, że teatr powstał dopiero cztery lata temu z inicjatywy młodych artystów zdobył już wiele głównych nagród na prestiżowych festiwalach teatralnych, a ich występy w całym kraju cieszą się ogromną popularnością.
Cena biletu: 15zł, studencki 10 zł. Przedsprzedaż od 26.09. do 07.10 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

14.10.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL PODRÓŻNICZY PT. „PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH PO POLSCE” – VI SPOTKANIE - „PIENINY I PRZEŁOM DUNAJCA. GÓRY RZEŹBIONE WIATREM I WODĄ”
Autorska prelekcja multimedialna połączona z pokazem filmu SEBASTIANA R. BIELAKA
Opis prelekcji: Prelekcja trwa 90 minut i składa się z pokazu slajdów (ponad 500 fotografii) oraz filmu (w jakości Full HD), wspólnie zatytułowanych „Pieniny i Przełom Dunajca. Góry rzeźbione wiatrem i wodą”. Film prezentuje krajobrazy, walory przyrodnicze oraz wybrane atrakcje turystyczne Pienin i okolic, natomiast prezentacja szczegółowo opisuje przyrodę Pienińskiego Parku Narodowego (florę, faunę i ekosystemy), krajobrazy polskich i słowackich Pienin oraz Pienińskiego Przełomu Dunajca, infrastrukturę ułatwiającą turystom zwiedzanie parku, tradycyjną kuchnię regionalną, styl życia i kulturę górali szczawnickich, lokalną architekturę oraz atrakcje turystyczne regionu. Bazując na własnym doświadczeniu udostępniam szczegółowe informacje potrzebne każdemu turyście do przyjemnego i bezpiecznego zwiedzania Pienin Właściwych i Małych Pienin, dzielę się ze słuchaczami praktyczną wiedzą, opowiadam ciekawostki, a także wspominam o przygodach, jakie spotkały mnie w trakcie wypraw.

Parę słów o autorze: Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, wykładowca, fotograf, autor książek, filmów, wystaw fotograficznych oraz ponad 130 artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Prowadzi stronę internetową poświęconą podróżom przyrodniczym po świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże bliskie Naturze”.
Wstęp wolny.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

15.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
NAM SIĘ NIE NUDZI – PAPIEROWE FANTAZJE, CZYLI RÓŻYCZKI Z KREPINY DLA CAŁEJ RODZINY.
Spotkanie z pełną pomysłów i optymizmu nauczycielką, mieszkanką Józefowa Panią Anną Zielińską. Każdy uczestnik pozna niezwykle praktyczną metodę pracy z krepiną oraz wykona swój niepowtarzalny bukiet.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 789 22 84

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

15.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 19:00
FESTIWAL NAJPIĘKNIEJSZYCH TAŃCÓW ŚWIATA – TAŃCE SENEGALSKIE – TANIEC WYRAZU I EKSPRESJI – SABAR w wykonaniu TANCERZY I MUZYKÓW GRUPY „YAYE DIB SABAR”.
Artyści z Senegalu przedstawią na scenie muzyczne i taneczne tradycje o nazwie Sabar. Sabar to nazwa bębna, rodzaj tańca jak również tym terminem określamy ogólnie rytmy z danej rodziny. Instrumenty i taniec to element bogatej tradycji Senegalu i Gambii, stały się one bardzo popularne i są obecnie szeroko wykorzystywane w afrykańskiej muzyce współczesnej i tańcu.
Taniec Sabar znacznie różni się od innych stylów afrykańskich. Składa się on z kombinacji ekspresyjnych ruchów, swingów, twistów i przede wszystkich skoków. Bardzo wyraźne znaczenie w ogólnym wyrazie tańca odgrywają biodra i kolana. Jest to taniec wyrazu i ekspresji, który angażuje każdą część ciała.
Taniec Sabar jest teraz bardzo popularny w USA, prowadzone są tam zajęcia w udziałem setki uczestników, wykorzystuje się go scenach teatralnych w Nowym Jorku, Chicago i Kalifornii. Popularność tego stylu rośnie również w Europie, dzięki senegalskim artystom szerzących swoją kulturę szczególnie w krajach takich jak Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Belgia, Szwajcaria, Szwecja, Finlandia, Niemcy. A teraz czas na Polskę
Artyści zostali zaproszeni przez Fundację African Roots i poprowadzą warsztaty tańca również w ramach festiwalu Afro Revolution www.afrodancefestival.pl
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.10 do 14.10 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

16.10.2016r (NIEDZIELA) GODZ. 17:00
„OPERA W BAŚNI – BAŚŃ W OPERZE” - FAMILIJNY SPEKTAKL MUZYCZNY DLA DZIECI OD 5 LAT
Spektakl, poruszający emocje i wyobraźnię dziecięcą, dzięki kostiumom i scenografii. Jednocześnie w sferze muzycznej może zachwycić najbardziej wybrednych melomanów, dzięki artystom, prezentującym najwyższy poziom i kunszt wokalny i aktorski. Podczas spektaklu usłyszymy kompozycje m.in.: Moniuszki, Rossiniego, Lehara, Humperdincka, Mozarta, Różyckiego. Przepiękne kostiumy, interakcja z publicznością, oraz charakter edukacyjny to główne zalety tego spektaklu!!!
Obsada: Katarzyna Laskowska – sopran – solistka scen polskich i zagranicznych, Jeanette Bożałek – sopran – solistka Teatru Wielkiego, Bogusława Dziel-Wawrowska – sopran – solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, Robert Szpręgiel – baryton – solista Opery Kameralnej, Piotr Rafałko – tenor – solista scen polskich i zagranicznych oraz Maciej Gąsiorek – aktor Teatru Rampa w Warszawie, Monika Polaczek-Postrzelska/Małgorzata Piszek – fortepian. Reżyseria – Maciej Gąsiorek/Katarzyna Laskowska, Scenografia – Elżbieta Tolak. Kostiumy – laureaci ogólnopolskiego konkursu kostiumograficznego.
Ceny biletów: dzieci – 20 zł, dorośli – 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.10 do 14.10 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.

Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

17.10.2016 r. (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 18:30
LATARKA (DZIECI OD 5 LAT)
Po letniej przerwie wznawiamy jesienno-zimowy cykl literackich spotkań dla dzieci. Zapraszamy na szaloną wędrówkę po najpiękniejszych i najdziwniejszych ogrodach świata wg planu podróży O.G.R.O.D.Y. Ewy Kołaczyńskiej.
Wstęp wolny I TYLKO Z LATARKAMI. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 789 22 84.

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7

21.10.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH. XX WIEK. Spotkanie II. SECESJA CZYLI OBRAZ JAK KLEJNOT.
Secesja to styl, który rozkocha w sobie miłośników ornamentów, złota i płynnych linii. Dzieła jej głównego przedstawiciela Gustawa KLIMTA towarzyszą nam na co dzień! Jeśli w tym momencie zadajecie sobie pytanie „Gdzie?” i „Które to?”, koniecznie przyjdźcie na spotkanie o sztuce XX wieku. Podczas zajęć wspólnie rozwikłamy zagadki stylu, poznamy wspaniałych artystów i obejrzymy przepiękne dzieła sztuki secesyjnej. Prowadzenie mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 789 22 84.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

21.10.2016 r. GODZ. 18:00
CYKL - LITERACKI PIĄTEK – WIECZOREK POETYCKI pt. „DWIE TWARZE” EWY JAROSIŃSKEJ ”.
Od autorki: Pierwsze nieporadne strofy powstały w latach szkoły podstawowej, następne pojawiły się w okresie pierwszych randek, miłości....czasy liceum. W tamtym okresie pisałam głównie pamiętniki, by przelać na papier to co grało w mej duszy, wypełniało głowę... by zastanowić się nad sobą, otaczającą rzeczywistością, poskarżyć na życie....
Ostatnie lata to powrót do pisania w różnej formie : rymowane smsy, życzenia okolicznościowe w formie wiersza, czy słowa piosenki ułożonej i śpiewanej od kilku lat przez dzieci w szkole z okazji "Dnia chleba"( o chlebie oczywiście :-)
Zachęcona przez przyjaciół do pisania, którym pokazałam pierwsze współczesne formy, śmielej zaczęłam tworzyć. Powstały wiersze z potrzeby serca, utrwalenia chwili, myśli, refleksji nad życiem, otaczającym światem....
Napisałam ostatnio wiersz specjalnie dla swoich dzieci świetlicowych i być może doczekają się całej kolekcji :-)
Moje wiersze to tylko zwykłe rymowanki, tak ujęłam moje pisanie :
" Bo gdy słowo z duszą i sercem się spotyka, tam budzi się do życia i z rymem potyka, proces tworzenia, budowania, odpowiednich słów dobierania."

Kilka słów o autorce: „Kończąc szkołę podstawową, byłam przekonana o tym, że chcę pracować z dziećmi w przedszkolu i grać na pianinie. Ukończyłam więc Studium Nauczycielskie w Warszawie ze specjalizacją - Wychowanie przedszkolne. Następnie pracowałam szereg lat w przedszkolu. Założyłam rodzinę, urodziłam dzieci. Następnie były różne perturbacje zawodowe, ale powróciłam do zawodu kończąc wydział pedagogiki o kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza a następnie pedagogikę wczesnoszkolną. Obecnie od 9 lat pracuję w Szkole Podstawowej w Józefowie, z którą jestem związana na stałe od 1989 roku. Włączam się czynnie w życie mojego miasta działając w organizacji charytatywnej, uczestnicząc w ważnych wydarzeniach miasta i ludzi.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
SZYDEŁKOWE SPLOTY W PLENERZE.
Zapraszamy na plenerowe warsztaty szydełkowe, podczas których przyozdobimy most. Sekcja szydełkowa działająca przy MOK zapewnia materiały i pomoc Pani Ewy – instruktorki zajęć. W przypadku niepogody spotkanie zostanie odwołane.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 789 22 84.

Miejsce: stary most kolejki wąskotorowej na Świdrze

22.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
NIEZAPOMNIANY SPEKTAKL MUZYCZNY „THE VIOLIN SYMPHONY SHOW” W WYKONANIU BOGDANA KIEREJSZY (wirtuoza skrzypiec, multiinstrumentalisty ) - Z ZESPOŁEM.
W 2011 roku Bogdan Kierejsza stworzył projekt muzyczny „Violin Symphony Show”, będący współczesnymi, nowoczesnymi interpretacjami znanych hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej. Muzyk prowadza słuchacza w świat magii skrzypiec, czarując niezwykle energetyzującymi interpretacjami i aranżacjami tang, czardaszy, muzyki rozrywkowej, filmowej i repertuaru klasycznego oraz własnych kompozycji. Repertuar koncertów to magiczna podróż po różnych miejscach, zakątkach świata, epokach i stylach muzycznych, ukazujących wielobarwność skrzypiec w bardzo różnych odsłonach, mieszających style, brzmienia i kultury. Łączy tradycję z nowoczesnością, elegancję z szaleństwem, flamenco z orientem, klasykę z rockiem. Charyzma artysty oraz unikalne połączenie skrzypiec z muzyką rockową, filmową i klasyczną, wzbogacone subtelnym brzmieniem zespołu, rozbudza zmysły najbardziej wymagającej publiczności.
Bogdan Kierejsza – skrzypek, multiinstrumentalista, kompozytor, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończył w klasie skrzypiec wybitnego polskiego wirtuoza prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Od wielu lat jest koncertującym skrzypkiem. Jako kameralista i solista, koncertował niemalże na wszystkich kontynentach. Za krzewienie kultury polskiej, od Ministra Kultury i Sztuki otrzymał stypendium artystyczno-naukowe, a w 2014 roku otrzymał nagrodę okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej, artystycznej i animacyjnej.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 10. 10 do 21.10 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

23.10. 2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
MUSICAL - „SKRZYPEK NA DACHU” – w wykonaniu ARTYSTÓW WIĄZOWSKIEGO TEATRU MUZYCZNEGO.
Musical „Skrzypek na dachu” już od 50 lat uwodzi swoim urokiem kolejne pokolenia widzów i kolejne pokolenia aktorów. Urzekają piosenki, z których każda jest pełną uczucia i emocji życiową historią. W tych muzycznych opowieściach można odnaleźć siebie, swoje kłopoty, swoje smutki i radości. Fabuła musicalu ogromnie porusza emocje. Perypetie głównych bohaterów – ich zmagania z brakiem pieniędzy, z życiowymi problemami, proste rozmowy z Bogiem o kłopotach i radościach życia, dzieci, które dokonując życiowych wyborów nie liczą się ze zdaniem rodziców i wielowiekową tradycją – czyż to wszystko nie brzmi znajomo? Reżyseria: Artur Niedziółka, opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne: Malwina Borkowicz. Opracowanie choreograficzne i przygotowanie aktorów: Natalia Ciąćka. W rolach głównych: Marek Darewski i Karolina Poszwald – Smolińska.
Wiązowski Teatr Muzyczny powstał w listopadzie 2011 r., przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie, z inicjatywy, ówczesnej dyrektor Ośrodka, pani Anny Przeździeckiej. Do współpracy zaprosiła Artura Niedziółkę, który już od 2004r animował i prowadził teatry amatorskie, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, w Otwocku i Wiązownie. Teatr przygotowuje i wystawia musicale, bajki muzyczne i spektakle oparte na piosenkach. To właśnie towarzysząca muzyka i choreografia sprawiają, że przedstawienia, nawet te całkiem długie, ogląda się z wielkim zainteresowaniem i bez zmęczenia. Na spektakle zapraszamy w październiku i listopadzie – Dom Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, MOK Józefów i PMDK Otwock. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie www.gok-wiazowna.pl oraz fb: Wiązowski Teatr Muzyczny.
Cena biletu: 10 zł. . Przedsprzedaż biletów od 10.10. do 21.10.2016 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

28.10.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
FINISAŻ WYSTAWY RDZAWKI - FOTOGRAFIE EWY GRZESZCZUK
Zapraszamy na spotkanie z autorką wyjątkowych fotografii, które mogliśmy podziwiać cały miesiąc w naszym Ośrodku. Ewa Grzeszczuk artystka o wielu pasjach i zainteresowaniach, maluje, śpiewa i fotografuje, mieszka w Grudziądzu. W twórczości plastycznej wyraża siebie na wiele sposobów, między innymi poprzez grafikę, rysunek, pastele ... Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, a jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Zawodowo też jest związana ze sztuką, pracuje w Grudziądzkim Centrum Kultury TEATR. Jako kurator wystaw promuje twórczość innych artystów.
Wstęp wolny .
Miejsce: Galeria WEJŚCIE

28.10.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 19:00
NOWY CYKL - „ZDROWO I KULTURALNIE”
Cykl kilkunastu spotkań prozdrowotnych połączonych z mini-warsztatami, ciekawymi wystawami, prezentacjami multimedialnymi, promocją książek itp., które w przystępny sposób przybliżą wiedzę z zakresu: dieto-terapii, dietetyki, żywienia, zachowania zdrowia a także zdrowej kosmetyki. II spotkani z tego cyklu: “Jak oczyścić organizm i uruchomić naturalne mechanizmy samoleczące”.
Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać, to musisz pomyśleć również o oczyszczeniu swojego ciała z toksyn, które przez lata były tam odkładane. Toksyny pochodzą z wielu produktów spożywczych, leków, kosmetyków, wody czy powietrza i powodują, że czujesz się źle – ciągłe zmęczenie, bóle głowy, częste choroby, problemy ze schudnięciem i wiele innych. Przyjdź i dowiedz się, jak przeprowadzić oczyszczanie organizmu i odzyskać zdrowie”.
Wstęp wolny

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

29.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 10:00
PLENER FOTOGRAFICZNY” CMENTARZ ŻYDOWSKI W OTWOCKU”.
Zapraszamy na plener przygotowany przez sekcję fotograficzną działającą przy MOK. Udział w plenerze możliwy z aparatami fotograficznymi, przydatny może być też statyw. Czas pleneru to ok. 3 godz.
Wstęp wolny . Obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 789 22 84.

Miejsce zbiórki: pod Urzędem Miasta w Józefowie.

29.10.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
CYKL - ŚWIATOWE IKONY MUZYKI – PODRÓŻ MUZYCZNA ŚLADAMI MIŁOŚCI pt. „d:Amore” – NICOLA PALLADINI z ZESPOŁEM. Nicola Palladini słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo - czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka - stawia pytania o to, czym byłby świat gdyby nie miłość. Jednak w tym przypadku pytanie to nabiera zupełnie innego kontekstu. To rodzaj hołdu, lub chociaż ukłonu w stronę twórców i ich artyzmu. „d:Amore” to spektakl nie tylko dla zakochanych, bo też nie jest to widowisko jedynie o miłości. To historia o wierze w siebie, w swoje marzenia, o chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo, o potrzebie wolności i samorealizacji. Akcja rozgrywa się w latach 60 tych XX wieku, więc poruszana jest w nim nie tylko tematyka miłości ale i wojny w Wietnamie, wolności obyczajowej a nawet strajków '68. Nierozerwalną częścią składową przedstawienia są oczywiście wyjątkowe utwory powstałe właśnie w latach 60tych - DALIDY, ELVISA PRESLEY'A, THE BEATLES, CZY ROBERTY FLACK. Tłem będą wideo projekcje.
NICOLA PALLADINI - po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio.
W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu "CABARET", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu "Kiss Me, Kate".
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 17.10 do 28.10 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

30.10.2016 r. ( NIEDZIELA) GODZ. 18:00
FESTIWAL NAJPIĘKNIEJSZYCH TAŃCÓW ŚWIATA - TANIEC KLASYCZNY - "GISELLE" - filmowy pokaz tańca baletu francuskiego.
w paryskiej inscenizacji zwraca uwagę to, że tancerz ma powierzone określone zadanie aktorskie. Poza tańcami, w scenach wymagających reakcji zespołu baletowego widać logikę i przygotowanie. Jest to ważne ze względu na pantomimę baletową, która często jest dla widza niezrozumiała. Świadome działania solistów i zespołu, którzy zgodnie z muzyką wykonują powierzone im sceny pantomimiczne, zapewniają spektaklowi sukces, gdyż balet romantyczny, tylko wtedy oprze się upływowi czasu, gdy pozostanie zrozumiały i jak za dawnych lat będzie wzruszał widzów.
Wstęp wolny .

Miejsce: sala widowiskowa MOK
facebook