Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez Listopad 2016

04.11.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY ZBIOROWEJ: TATIANY PYTKOWSKIEJ, ANNY SOBOL I JULII MYGI PT. „NA OBCASACH I PUENTACH – MALARSKIE IMPRESJE TANECZNE”.
Tatiana Pytkowska - urodziła się, mieszka i tworzy w Warszawie.
W latach 1976-81 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskała w pracowniach: prof. Stefana Gierowskiego (malarstwo) i prof. Wojciecha Sadleya (tkanina). Zajmuje się malarstwem sztalugowym, malarstwem ściennym, grafiką komputerową i ceramiką. Prace swoje prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i zagranicą. Brała udział w wielu plenerach i aukcjach charytatywnych. W 1983 r. otrzymała nagrodę BWA na XXXVII Ogólnopolskim Salonie Zimowym w Radomiu. Od 1982 roku należy do OW Związku Polskich Artystów Plastyków.
Anna Sobol - absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. i Academie des Beaux Arts w Liege (Belgia).
Uprawia malarstwo sztalugowe, litografię, fotografię artystyczną i tradycyjne tematy: portrety, pejzaże, akty, kompozycje metaforyczne. Eksperymentuje z unikalną techniką enkaustyki, tworzy spektakle multimedialne na bazie własnej twórczości, oraz komiksy, filmy animowane i teatr plastyczny wspólnie z małymi uczestnikami zajęć plastycznych w DK Kadr, gdzie od 20 lat uczy malarstwa i kieruje galerią. Jest organizatorem licznych wystaw (w tym m. in cykl "Sacrum Novum" w Polsce i w Belgii), prowadzi Salonik Artystyczny „Nowa Deotyma”, oraz dyskusyjny klub Art_Cafe. Jest członkiem grupy artystycznej Art. Visual Dance, brała udział w projekcie Taniec w Malarstwie, taniec i muzyka są częstym motywem jej obrazów.
Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Belgii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, U.S.A, Korei Płd, Australii i Arabii Saudyjskiej. W kościele ewangelickim w Wallsbull (płn Niemcy) znajduje się jej Św. Krzysztof z cyklu "Apokalipsa".
Julia Myga - urodziła się na południu Rosji. W 1978 roku ukończyła z wyróżnieniem Liceum plastyczne im. Grekowa w Rostowie-nad-Donem. W 1983 roku ukończyła Moskiewską Akademie Sztuki Użytkowej im. grafa Stroganowa ( dawnej MWHPU), dyplom na Wydziale Projektowania Wnętrz u profesor Zoi Nesterowej. Od roku 1984 mieszka w Warszawie, zajmuje się malarstwem i grafiką. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Uczestniczy w plenerach.
Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE i Galeria RAMA.

05.11. 2016 r. (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
„Językowe łamigłówki, czyli jak pięknie mówić?” – warsztaty o języku polskim. Informacje i zapisy na www.naud.edu.pl
Miejsce: Klub Hydrofornia

05.11. 2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
„NIEZWYKŁE ŻYCIE SZACHRAJKI” SPEKTAL W WYKONANIU TEATRU „GENERACJA”
Najsłynniejsza Pchła na świecie – Szachrajka wymyśla niestworzone historie i przeżywa szalone przygody. W swój wielobarwny świat sprytna Pchła wciąga wiele równie niezwykłych, jak ona sama postaci, które ulegają jej niecodziennej fantazji. A Ona… Pchła nieposkromiona spełnia w ten sposób wszystkie swoje niebanalne zachcianki. Na to dynamiczne i zabawne przedstawienie zapraszamy zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 7 do 107 lat. Występują: Weronika Rupniewska, Klaudia Niedźwiecka, Julia dzierżak, Nadia Barczyńska, Gabrysia Salzman, Szymek Mańkowicz, Bartek Dębecki, Mikołaj Kubiak, Daniel Kankowski – młodzi aktorzy Teatru „GENERACJA”. Reżyseria: Krzysztof Czekajewski
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

05.11. 2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT PT. „DOBRY WIECZÓR JAZZ” w wykonaniu E-MOTION TRIO w składzie: Anna Peterek – wokal, Sławomir Pielech – piano i Arkadiusz Kaliński – saksofon.
W programie: NAJPIĘKNIEJSZE STANDARDY MUZYKI JAZZOWEJ I ROZRYWKOWEJ ( „Fly me to the moon”, „Stand by me”, „Georgia” – i wiele, wiele innych)
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 24.10 do 04.11 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

06.11.2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL – „TEATR JEDNEGO BOHATERA” - MONODRAM „PEWNIAK” - w doskonałej roli aktorskiej zobaczymy SEBASTIANA CYBULSKIEGO.
Monodram zainspirowany został spektaklem Teatru Telewizji „Sammy” Kena Hughesa w reżyserii Jerzego Gruzy, zrealizowanym w ramach uwielbianego przez widzów Teatru Sensacji Kobra. Napisany na nowo, zreaktualizowany, ukazuje odwieczny problem i człowieka i uzależnienia od ….. czegokolwiek.
O spektaklu: Sławomir Głodek jest głównym i jedynym bohaterem sztuki który, jak każdy, ma w swoim życiu moment, chwilę, że jest czegoś na sto procent pewny. Poznajemy go w jego najważniejszym dniu – w dniu jego ślubu. Przed nim fortuna, beztroskie szaleństwo, bogata narzeczona, najlepszy przyjaciel – jednym słowem „hajlajf”. Ten dzień ma zmienić cały jego świat. Odmieni, ale nie do końca tak, jakby sobie tego życzył. Jak mówi odwieczne prawo natury: mały kamień wywołuje ogromną lawinę, czy też – ruch skrzydeł motyla może wywołać tsunami na drugim krańcu świata. Jeden błąd, jedno niedopatrzenie, zbyt pewna wiara w siebie i w swoje możliwości, i cały misterny plan jego życia zaczyna się walić, niczym domek z kart. Sławek jest jednak człowiekiem, który łatwo nie sprzedaje swojej skóry. Podejmuje walkę ze swoim losem i próbuje przywrócić wszystko do ładu i składu tak, jak miało to wyglądać. Czas płynie nieubłaganie, zegar tyka, a on musi walczyć o swoje przetrwanie. Czy mu się uda?
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 24.10 do 04.11 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

08.11. 2016 r. (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH
Ozdabiamy dekoracyjne talerze, kubeczki czy filiżanki. Malowanie gotowych wyrobów to często dobry sposób na rozpoczęcie przygody z ceramiką. Ręcznie malowane przez nas talerze czy kubki mogą służyć jako ozdoby ale też umilić nam poranek przy kubku kawy.
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki


OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


11.11.2016r (PIĄTEK) GODZ. 12:30
INSCENIZACJA PLENEROWA pt. „Jest Polska” w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie. Miejsce: skwer im. Św. Jana Pawła II. Po zakończeniu inscenizacji start Biegu Niepodległości – ul. Polna – Józefów.

12.11.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
III część FESTIWALU NAJPIĘKNIEJSZYCH TAŃCÓW ŚWIATA – POLSKI TANIEC NARODOWY – POLONEZ
Polonez uznawany jest za najstarszy taniec narodowy. Znany był pod nazwami: chodzony, pieszy, wielki a do końca XVIII wieku występował niemal w całej Europie jako taniec polski. Od ludu przejęła poloneza drobna szlachta, a następnie magnaci oraz dwór królewski. Tradycja tańczenia poloneza podczas ważnych uroczystości przetrwała do dziś. Zapraszamy na widowisko, podczas którego przekonamy się czym polonez urzekł tak wybitnych kompozytorów jak: Michał Kleofas Ogiński, Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Karol Kurpiński, czy Franciszek Liszt. Podczas koncertu zobaczymy polonezy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz usłyszymy polonezy kompozytorów z całego świata w wykonaniu kwartetu smyczkowego na skrzypce, fortepian, harmonię i fagot i inne.
Bilety w cenie 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.11 do 10.11 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

13.11.2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SEANS FILMOWY „PILECKI” – polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w mojej 1948r. Część fabularna: Rotmistrz Witold Pilecki – Marcin Kwaśny, żona rotmistrza Maria Pilecka – Małgorzata Kowalska, Tomasz Serafiński – Piotr Głowacki. Część dokumentalna: specjalny udział syna Rotmistrza – Andrzeja Pileckiego oraz historyka Adama Cyry.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

12.11.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
MAŁY PRZEDSIĘBIORCA – ZRÓBMY TEATR (DZIECI 8+)
Czy teatr to również firma? Czy ktoś zarabia tam pieniądze? Stwórzmy zatem teatr i sprawdźmy to. Na tych zajęciach poprzez kreatywną zabawę dzieci na własnej skórze doświadczą kolejnych możliwości pozyskiwania pieniędzy, otworzą swoje głowy na różnorodne formy zarabiania, aby radziły sobie w każdej sytuacji. Niech problemy i wyzwania będą bodźcem do działania!.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy, tel. 22 789 22 84 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

18.11.2016r (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL PODRÓŻNICZY PT. „PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH PO POLSCE” – VII SPOTKANIE – „TAJEMNICA KAZIMIERZA DOLNEGO”
Jest w Polsce wiele miast, które warto, a może nawet trzeba zobaczyć. Żadne jednak nie ma takiej magicznej siły przyciągania, jak Kazimierz Dolny. Przyjedziesz raz, podumasz na Rynku, pospacerujesz brzegiem Wisły, zanurzysz się w zieleni lessowych wąwozów i nie wiedzieć kiedy spacerujesz tymi wąwozami po raz drugi, piąty…
Co decyduje o sile przyciągania Kazimierza? Panorama miasta, której nie oparł się żaden malarz? Wyniosłe mury fary oświetlone ciepłym słońcem jesiennego wieczoru? Leniwy spokój monumentalnych spichlerzy rozsianych nad brzegiem rzeki? Na te i inne pytania nurtujące bywalców Kazimierza spróbujemy znaleźć odpowiedzi razem z MIECZYSŁAWEM SZCZEPAŃSKIM - pisarzem i dziennikarzem, autorem albumu o Kazimierzu Dolnym oraz kilkunastu innych książek, w tym powieści "Godzina barrakudy" i "Dellago", "Pożegnania z armią" - wywiadu-rzeki z gen. Z. Ostrowskim, pełnomocnikiem rządu RP ds. wycofania wojsk rosyjskich z Polski, reportaży „Z pielgrzymiego szlaku Jana Pawła II”, albumów o Polsce, Warszawie, Wietnamie.
SWOJĄ OPOWIEŚĆ O HISTORII, ARCHITEKTURZE, LUDZIACH I TAJEMNICACH KAZIMIERZA AUTOR ZILUSTRUJE POKAZEM SLAJDÓW.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

18.11.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH. XX WIEK.
Spotkanie III. OKO NA UCHU I WIELKIE WĄSY czyli KUBIZM I SURREALIZM.
Jedni podziwiają, inni nienawidzą. O kogo chodzi? Oczywiście o Picassa. Artystę, który postaci w swoich obrazach składał z fragmentów. Podczas zajęć rozszyfrujemy hasło kubizm i poznamy ciekawe dzieła sztuki - także polskiej - które nie powstałyby, gdyby nie ten kontrowersyjny dla wielu osób malarz. Aby dopełnić wrażeń porozmawiamy też o kolejnym kierunku sztuki XX-wiecznej czyli surrealizmie. Zagłębimy się w senne odmęty prac surrealistów, w tym najsłynniejszego z nich, Salvadora Dali.
Prowadzenie mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

19.11.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
„Dlaczego w przyrodzie jest tak głośno?” – warsztaty przyrodnicze. Informacje i zapisy na www.naud.edu.pl
Miejsce: Klub Hydrofornia

19.11.2016 r. (SOBOTA) GODZ. GODZ. 11:00
„ZAKOCHANI W GĘSI” SPEKTAKL DLA DZIECI OD 5 r.ż.
Teatrzyk Czekoladowy Słoń zaprasza wszystkie dzieci na bajkę. Opowiemy o miłości wilka, lisa i sępa do niewinnej gąski. Kto zdobędzie ptasie serce? O tym rozstrzygnie mądra i pomysłowa sowa. Historia ozdobiona muzyką i piosenkami kończy się szczęśliwie.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun. Przedsprzedaż od 07.11 do 18.11 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 10:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

19.11.2016 r. (SOBOTA) GODZ: 18:00
CYKL – „ŚWIATOWE IKONY MUZYKI” – KONCERT PT. „NAD DACHAMI PARYŻA”
w wykonaniu: BEATY MARCZEWSKIEJ – wokal, ADAMA SNOPKA – piano, MARKA ANDRYSKA – akordeon.
W programie usłyszymy najpiękniejsze piosenki francuskie wszech czasów EDITH PIAF, JACQUES BREL, CHARLES AZNAVOUR, JOE DASSIN, PATACHOU, YVES MONTAND i in.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.11 do 18.11 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.11.2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL – „ŚPIEWAJĄCY AKTORZY” – JUBILEUSZ 30-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ AKTORKI - KATARZYNY ŻAK uświetniony KONCERTEM pt. „BARDZO PRZYJEMNIE JEST ŻYĆ”. Aktorce towarzyszyć będzie ZESPÓŁ w znakomitym składzie: Hadrian Filip Tabęcki (pianista), Witold Cisło (multiinstrumentalista), Bartłomiej Krauz (akordeonista) i Piotr Malicki (gitara).
Uwaga! Wydarzenie połączone jest ze sprzedażą najnowszej płyty artystki z możliwością otrzymania autografu.
Cena biletu: 30zł. Przedsprzedaż od 07.11 do 18.11 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.22.11.2016 r. (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH
Przygotowania do świąt czas zacząć… Zaczarowane Cotton Balls. Przez kilka kolejnych spotkań będziemy przygotowywać się do świąt. Na pierwszym z tego cyklu spotkaniu zrobimy łańcuch z tzw.: cotton balls.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Dom Nauk i Sztuki


26-27.11. 2016 r. (SOBOTA - NIEDZIELA)
II KONKURS DOWOLNYCH KOMPOZYCJI TAŃCA POLSKIEGO „NARODOWA PULSACJA”
Wydarzenie inspirowane narodową tradycją taneczną. Jego celem jest prezentacja współczesnych interpretacji polskich tańców narodowych, tworzonych przez młodych choreografów. Konkurs to spotkanie tancerzy i choreografów z całej Polski. PATRONAT HONOROWY: Polski Komitet d.s. UNESCO, Polska Sekcja CIOFF, Marszałek Województwa Mazowieckiego. Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach tytułu „Stolica Kultury Mazowsza 2016”.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Powiat Otwocki – stolicą Kultury Mazowsza 2016

PROGRAM:
26.11 (SOBOTA) GODZ. 16:00-18:00 – UROCZYSTE OTWARCIE I RUNDY ELIMINACYJNE
27.11 (NIEDZIELA)
GODZ. 11:00 – 13:30 – FINAŁY i CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD
GODZ. 17:00 – KONCERT GALOWY
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
facebook