Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez luty 2017

02.02.2017 r. (CZWARTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY „ZAMROŻONE CHWILE, CZYLI JÓZEFÓW I JEGO OKOLICE W OBIEKTYWIE MŁODYCH FOTOGRAFÓW”

Wernisaż prac uczestników kursu fotograficznego „Pierwszy krok na drodze do dobrych zdjęć, czyli jak zapanować nad lustrzanką” prowadzonego przez Zofię i Mirosława Nowaczyków. Czy w ciągu 3 miesięcy można zapanować nad lustrzanką i nauczyć się robienia fajnych zdjęć? Oceńcie sami. Na zdjęciach zostaną zaprezentowane zarówno okolice Józefowa, które odwiedziliśmy podczas wspólnych plenerów jak i domowe ogródki, które były przedmiotem zainteresowań uczestników podczas wykonywania prac domowych. A jak powiedział jeden znany fotograf: „Fotografia jest absolutnie legalnym narkotykiem, który sprawia, że udajemy się w pogoń za coraz lepszymi i ciekawszymi ujęciami. Chcemy więcej, więcej i więcej, i w efekcie zaczynamy inaczej patrzeć na świat.”
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

03.02.2017 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY STOWARZYSZENIA PLASTYKÓW ZIEMI OTWOCKIEJ PT. „NOWE ODSŁONY”

Będziemy mieli okazję obejrzeć nowe prace członków Stowarzyszenia.
Wstęp wolny.
Miejsce: galeria RAMA MOK.

03.02.2017 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH. XX WIEK. „O POLSKICH ARTYSTACH WYBITNYCH. Strzemiński i Wróblewski”

„POWIDOKI” i „ROZSTRZELANIE” to tytuły obrazów, które natychmiast przynoszą skojarzenia z dwoma wielkimi artystami naszego kraju. Władysławem Strzemińskim i Andrzejem Wróblewskim. Z ich trudnymi losami, niełatwym życiem i wspaniałą sztuką. Strzemiński, malarz „powidoków”, był jednym z czołowych twórców awangardy polskiej okresu 20-lecia międzywojennego. Wróblewski zaś, to artysta, na którego twórczości piętno odcisnęły dramatyczne wydarzenia II wojny światowej. Zapraszamy na spotkanie z postaciami, które odegrały ważną rolę w historii sztuki polskiej XX wieku i emocjami wywołanymi przez ich niezwykłe prace. Prowadzenie mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

04.02.2017 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
„KIEDY PADA ŚNIEG” – SPEKAKL DLA DZIECI OD LAT 3

Lubicie zimę? Lubicie lepić bałwanka? Lubicie przygody? Ta? To zapraszamy do wspólnej zabawy. Wyruszymy w nieprzewidywalną i niezapomnianą podróż przez zimowe krajobrazy. Przygotujcie swoje czapki, szaliki i rękawiczki niezbędne do zimowych zabaw. Zapraszamy na zimowy spektakl dla dzieci na podstawie rumuńskiej bajki „Słońce i ludzie ze śniegu”.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun. Przedsprzedaż od 23.01 do 03.02.2017 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 10:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

04.02.2017 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
WYKŁAD DLA RODZICÓW – TERAPIA SENSOMOTORYCZNA DZIECKA

Współczesna moda czy efektywna metoda pracy z dzieckiem? Wykład ma na celu pomoc w zrozumieniu czym są i czemu służą tak modne obecnie zajęcia integracji sensorycznej dla dzieci. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jakie wymierne korzyści rozwojowe mogą przynieść zajęcia integracji sensorycznej dzieciom , jakie umiejętności rozwijają w dziecku .Czas trwania to ok półtorej godziny. Prowadzenie: Agnieszka Sosnowska, Syntezja – Centrum Edukacyjno-Rozwojowe.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

04.02.2017 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI – ŚPIEWAJĄCA AKTORKA – IZABELA TROJANOWSKA

piosenkarka znana z takich utworów jak: „Wszystko czego dziś chcę”, „Tyle samo prawd ile kłamstw” i wielu innych przebojów. Aktorka znana z serialu „Klan”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 23.01 do 03.02.2017 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

05.02.2017 r. ( NIEDZIELA) GODZ. 11:00
ZESPÓŁ ISADORA ZAPRASZA NA WIDOWISKO TANECZNO-TEATRALNE PT. „BYĆ JAK PIPI LANGSZTRUNG”, czyli rzecz o samodzielności i kreatywności”.

W programie tańce, piosenki oraz rekwizyty i scenografia według projektów członków zespołu z przesłaniem – bawmy się razem i odpocznijmy od komputerów.
Cena biletu: 6 zł. Przedsprzedaż w poniedziałki i środy w godz. 17:00 – 18:00. W dniu przedstawienia od godz. 10:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

05.02.2017 r. ( NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL „MISTER ENIGMA”

W rolach głównych: Magdalena Mroszkiewicz i Jarosław Gruda.
To przewrotna komedia o tym, jak bardzo jesteśmy bezradni, gdy brakuje nam miłości. Bohaterowie sztuki to Karina – trzydziestolatka z bujną fantazją, zafascynowana plastikowym światem celebrytów, która próbuje rozkręcić swoją firmę projektującą ubranka dla psów oraz Norbert – porzucony przez żonę, pięćdziesięcioletni szef kuchni jednej z najlepszych restauracji w Warszawie. Ich pierwsze biznesowe spotkanie staje się niespodziewanie początkiem burzliwej przyjaźni. Karina chce dzięki Norbertowi dostać się do świata, którego on jest reprezentantem, a w ramach wdzięczności pragnie pomóc Norbertowi odzyskać radość życia.
Czy metamorfoza, którą przejdą oboje pomoże osiągnąć im upragnione szczęście? Czy zakładanie masek pomaga nam w znalezieniu prawdziwej miłości?
Sztuka zaprasza widza do refleksji dotyczącej szukania własnej drogi oraz niejednoznacznych motywacji, które kierują życiem każdego człowieka. Aktorzy odsłaniają kulisy świata tak bliskiego, że pozwala to na ujrzenie samych siebie w jego odbiciu.
Reżyseria: Maciej Robakiewicz
Tekst: Malwina Chojnacka
Muzyka: Tomasz Bieliński
Scenografia i kostiumy: Beata Dąbska
Cena biletu: 25 zł. Przedsprzedaż biletów od 30.02. do 03.02 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

07.02.2017 r. (WTOREK) GODZ. 17:00
NOWY PROJEKT – ART-MAPA
Jeszcze przed feriami zapraszamy na pierwsze zajęcia z nowego projektu przygotowanego dla dzieci w wieku 5 – 7 lat. Uczestników zbierzemy w artystyczną podróż do ciekawych miast, miejscowości w Polsce, m.in.: Torunia, Łowicza, Krakowa, Katowic, Wieliczki, Bielska-Białej, Łodzi, Malborka. Dzieci będą poznawać specyfikę danego miejsca, jego kulturę, sztukę, obyczaje. Za pomocą współczesnych mediów takich jak: happening, asamblaż, videoart oraz tradycyjnych form działania w sztuce, jak: malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, powstaną prace, które będą artystycznym pamiętnikiem, impresją z danej podróży. Na pierwszym spotkaniu wspólnie wykonamy plakaty promujące nowy projekt. Prowadzenie: Maria Uryga.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel.: 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

10.02.2017 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL – „PODRÓŻE NA KRAŃCE ŚWIATA” – II SPOTKANIE – „WYSPA THASSOS. SZMARAGDOWA KRAINA W SŁONECZNEJ GRECJI”

autorska prelekcja multimedialna połączona z pokazem filmu SEBASTIANA R. BIELAKA.

Opis prezentowanego miejsca: Thassos położona jest w północnej części basenu Morza Egejskiego, a mając prawie 380 km2 powierzchni plasuje się jako jedna z największych wysp tego regionu. Jest mało znana wśród turystów odwiedzających Grecję, którzy najczęściej wybierają Kretę, Rodos czy Zakynthos. Dzięki temu ruch turystyczny na wyspie jest niewielki, a na plażach i w nadmorskich kurortach nie widać dzikich tłumów nawet w środku sezonu. Największym atutem Thassos jest krystalicznie czyste morze oraz piaszczyste, malownicze plaże. Tutaj każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dla osób, które lubią łączyć wypoczynek ze zwiedzaniem czekają duże, szerokie plaże położone w nadmorskich kurortach pełnych zabytków i atrakcji, takich jak Limenas, Limenaria czy Skala Potamias. Z kolei turyści, którzy wolą ciszę i spokój mogą wybrać jedną z kilkunastu małych plaż, położonych najczęściej na uboczu lub ukrytych w niewielkich, skalistych zatoczkach. Na wyspie panuje typowy dla Grecji klimat, na który składa się specyficzny styl życia mieszkańców, portowe tawerny pełne ryb i muzyki, pięknie oświetlone kawiarenki, w których towarzyskie życie zaczyna tętnić dopiero po zmroku, rozległe gaje oliwne oraz wszechobecne kapliczki i stare kościoły.

Opis prelekcji: Prelekcja trwa 90 minut i składa się z pokazu slajdów (ponad 500 fotografii) zatytułowanego „Wyspa Thassos. Szmaragdowa kraina w słonecznej Grecji” oraz filmu pt. „Wyspa Thassos. Wspinaczka na Ipsarion”. Film (w jakości Full HD) jest relacją autora z kilkugodzinnej wspinaczki na najwyższy szczyt na wyspie, natomiast prezentacja szczegółowo opisuje przyrodę Thassos (florę i faunę), tutejsze krajobrazy oraz malownicze, piaszczyste plaże, nadmorskie miasteczka i porty, górskie wioski przypominające żywe skanseny, tradycyjne potrawy kuchni greckiej, styl życia i kulturę Tasyjczyków, lokalną architekturę, atrakcje turystyczne oraz infrastrukturę ułatwiającą turystom zwiedzanie wyspy. Bazując na własnym doświadczeniu udostępniam szczegółowe informacje potrzebne każdemu turyście do przyjemnego i bezpiecznego zwiedzania Thassos, dzielę się ze słuchaczami praktyczną wiedzą, opowiadam ciekawostki, a także wspominam o przygodach, jakie spotkały mnie w trakcie podróży.

Parę słów o autorze: Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, wykładowca, fotograf, autor książek, filmów, wystaw fotograficznych oraz ponad 130 artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, z zawodu nauczyciel akademicki, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą podróżom przyrodniczym po świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże bliskie Naturze”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.


11.02.2017 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
„SEKRET ELEONORY” FILM DLA DZIECI OD LAT 6

Siedmioletni Nathaniel jeszcze nie umie czytać i wydaje mu się, że nigdy nie opanuje tej sztuki. Ekscentryczna ciocia Eleonora zapisuje mu w spadku bibliotekę pełną starych książek. Nathaniel odkrywa, że woluminy służą za schronienie bohaterom dziecięcej literatury. Okazuje się, że postacie z pierwszych wydań książek potrzebują jego pomocy: jeżeli opuszczą bibliotekę, znikną na zawsze wraz ze swoimi historiami. Kiedy rodzice postanawiają sprzedawać książki, chłopiec stawia czoła wielkim niebezpieczeństwom, aby ocalić nowych przyjaciół. Reżyseria: Dominique Monfery, Francja 2009.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

11.02.2017 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL – UTALENTOWANI, MŁODZI WOKALIŚCI POLSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ – BARBARA BŁASZCZYK Z ZESPOŁEM

Koncert złożony z autorskich kompozycji Barbary Błaszczyk. Wieczór pełen pięknych melodii oraz piosenek prosto z serca. A w nich bogactwo uczuć i mądrości zawartych w tekstach pisanych przez autorkę. Wszystko to zatopione w ciepłym brzmieniu fortepianu, kontrabasu i instrumentów perkusyjnych wprowadzi każdego w miły nastrój.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 30.01. do 10.02 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

12.02.2017 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
KOMEDIA DLA DOROSŁYCH “CZAS NA MIŁOŚĆ”

w rolach głównych: Anna Marzanna Graff, Paweł Aleksander Mikołajczak, reżyseria: Karol Stępkowski, muzyka: Danuta Błażejczyk, produkcja: MamTeatr.
Po 25 latach małżeństwa, gdy dzieci opuściły rodzinne gniazdo, Anna pragnie na nowo ułożyć relacje z mężem. Paweł jednak nie rozumie jej starań. Podoba mu się to, w czym tkwi. Zastanawia się, czego chce Anna skoro przed laty już go uwiodła na dowód czego ma obrączkę. Czy uda się na nowo wykrzesać namiętność w związku? Zmiany nie są łatwe ponieważ jest jeszcze ktoś obecny w tym związku…Ktoś bardzo ważny dla Pawła. Przyzwyczajenia prawnicze Pawła do porządku i podporządkowania życia zasadom też nie pomogą. Czy poukładany prawnik znajdzie porozumienie z nową-starą żoną? Tego nie wiemy, ale widzowie na pewno znajdą ogromną dawkę doskonałej zabawy.
Cena biletu: 25 zł. Przedsprzedaż biletów od 30.01. do 10.02 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

13 – 24.02.2017 r.
„ARTYSTYCZNY LUTY W MOK-u”

Kto w lutym nie wyjedzie z Józefowa, niech przyjdzie do nas! Każdy znajdzie coś dla siebie i może spotka kogoś miłego. Zmieniamy godziny stałych zajęć i przed południem organizujemy ciekawe spotkania i pokazy filmowe. Zapraszamy dzieci (od 6 r.ż.) wraz z rodzicami oraz młodzież we wtorki, środy i piątki do Domu Nauki i Sztuki na artystyczne i ekonomiczne spotkania. Chętnie powitamy młodzież na warsztatach realizacji filmu niezależnego. Nie zabraknie również spektaklu teatralnego, ciekawych filmów dla dzieci i młodzieży.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, na spotkania obowiązują zapisy. Szczegółowy program na www.mokjozefow.pl

17.02.2017 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL AKADEMIA FILMU DOKUMENTALNEGO – II FILM Z CYKLU „PROBLEMY WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA” – „W (NIE) REALU”

Czym tak naprawdę jest Internet i jaki ma wpływ na nasze dzieci? Aż 90% młodzieży w wieku od 14 do 17 lat posiada dziś konto na portalu społecznościowym, a 62% z nich korzysta z gier online. 40% dzieci spędza więcej czasu w Internecie niż w realnym życiu z rodziną i przyjaciółmi, bo wirtualny świat jest dla nich równoprawny z rzeczywistym i staje się integralnym elementem życia. Reżyserka zabiera nas w podróż do świata współczesnych brytyjskich nastolatków, sugerując wyraźnie, że zamiast obietnicy wolności i otwartego łącza, Internet usidla, a co więcej – silnie uzależnia od komercyjnego rynku i reklam. Omamiając fałszywym blaskiem, jaki pozornie bije z internetowych witryn, staje się dla młodych ludzi źródłem alienacji i uzależnienia, a w dodatku naraża na wiele niebezpieczeństw, w tym m.in. pornografię, cyberprzemoc i grooming. W filmie pojawiają się wypowiedzi samych nastolatków na temat wirtualnego świata, jak również specjalistów w tej dziedzinie. Jeden z badaczy z Massachusetts Institute of Technology proponuje nawet nieco bardziej optymistyczne spojrzenie na Internet, który jest dla niego częścią rozwoju ludzkości, a jego wady, zarówno w wymiarze jednostkowym, jak i społecznym, wirtualna sieć i tak rozwiąże samoistnie. Krytykuje on również potrzebę ochrony młodych ludzi przed zagrożeniem ze strony Internetu, gdyż jego zdaniem jest ona równie niedorzeczna, jak zabranianie młodzieży oglądania filmów dla dorosłych. Z drugiej strony mamy jednak szansę posłuchać niezwykle emocjonalnych wypowiedzi rodziny pewnego 14-latka, który popełnił samobójstwo najprawdopodobniej w wyniku zbyt silnego uzależnienia od internetu. Obserwujemy również uzależnionych od sieci młodych ludzi, którzy opowiadają o stosunku do pornografii, gier komputerowych oraz portali społecznościowych. Bardzo wyraźnie widać, że internet to po prostu wielki biznes, w którym młodzi ludzie traktowani są przedmiotowo i stają się bezsilni w zetknięciu z jego machiną. Czy jako dorośli potrafimy jednak przeciwstawić się niebezpiecznej pułapce, jaką jest dla naszych dzieci łatwy i całodobowy dostęp do niczym niekontrolowanej sieci?
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.02.2017 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
„BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. CIENIE NAD VALLEBY” FILM DLA DZIECI OD LAT 6

Lasse i Maja spróbują pomóc swemu przyjacielowi policjantowi, rozwiązując zagadkę kryminalną. Sprawa z każdą chwilą staje się trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jak zakończy się próba schwytania Cienia Sztuki? Jedno jest pewne – nic nie jest takie, jakie się wydaje. Młodzi detektywi muszą wykorzystać swój spryt i umiejętność logicznego łączenia drobnych faktów oraz przechytrzyć nieuczciwych dorosłych. Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2014.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.02.2017 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
MUZYCZNE INSPIRACJE – „MUZYCZNY SEANS FILMOWY” –
KONCERT W WYKONANIU ZESPOŁU W SKŁADZIE: ANNA OZNER – WOKAL ; PIOTR KOPIETZ – BANDONEON, AKORDEON ; GABRIELA MACHOWSKA-KOPIETZ – FORTEPIAN
„Muzyczny Seans Filmowy” czyli największe przeboje muzyki filmowej w nowych, niebanalnych, a przede wszystkim kameralnych aranżacjach. Trio Ozner/Machowska/Kopietz proponuje niezapomnianą podróż w magiczny świat filmu i muzyki filmowej. Artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki i tematy filmowe powstałe w okresie: od lat 30-tych XX wieku, aż po czasy współczesne, łączone ciekawymi opowieściami.
W programie koncertu piosenki m.in. z filmów: „Deszczowa piosenka”, „Hallo Szpicbródka”, „Moulin Rouge”, „New York, New York”, „James Bond”, „Lista Schindlera”, „Czarnoksiężnik z Oz”, „Frantic”.
Anna Ozner – wokalistka, aktorka scen muzycznych, pedagog. Laureatka konkursów oraz festiwali w kraju i za granicą, m.in.: „Tańczące Eurydyki”, „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Studencki Festiwal Piosenki”, „Szansa na sukces”, „The Voice of Poland”, „Międzynarodowy Festiwal Duetów Musicalowych Face To Face”, „Słowiański Bazar” na Białorusi. Współpracowała z Teatrem Lubuskim, Rampa w Warszawie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Współpracuje z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Kabaretem Moralnego Niepokoju, warszawskim Teatrem Dramatycznym oraz Fundacją „Młodzi Artyści”. Jako backing vocal wspiera artystów sceny muzycznej i aktorów podczas licznych koncertów telewizyjnych, w tym: Festiwal „Zaczarowana Piosenka”, „Kabaretowa Noc Listopadowa”, „Dzień Papieski”, Przegląd Piosenki Aktorskiej. Jest pedagogiem w Studium Piosenki Rozrywkowej i Jazzowej w Centrum ArtBem w Warszawie.
Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl
Gabriela Machowska-Kopietz – pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności doskonaliła także na studiach w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky'ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Jeszcze w czasie studiów swoje zainteresowania skierowała w stronę muzyki kameralnej. Duży wpływ na to miała współpraca z "The Jacques Thibaut String Trio" i "The Talich String Quartet". Na stałe gra w zespole Sentido del Tango wykonując muzykę tangową. Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut. Współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje mało znane pieśni wybitnego ucznia F. Chopina - Karola Mikulego. W 2011 roku razem z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną "Tradycje Chopinowskie we Lwowie", nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 06.02 do 17.02. w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.


19.02.2017 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL TEATRU MAZOWIECKIEGO „MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE”
W ROLACH GŁÓWNYCH: EMILIA KOMARNICKA, REDBAD KLIJNSTRA  Autor: Éric-Emmanuel Schmitt. Przekład: Barbara Grzegorzewska. Reżyseria: Marek Pasieczny Scenografia i kostiumy: Katarzyna Stochalska. Opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny. Światło: Damian Pawella. Fotografie: Tomek Tyndyk
…Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą – ostrzega Éric-Emmanuel Schmitt, autor sztuki Małe zbrodnie małżeńskie. To jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On, dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja cofnęła się i, jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią. Grają, by odrodzić własne małżeństwo po latach. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 06.02 do 17.02. w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

24.02.2017 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SPOTKANIE ODWOŁANE
CYKL „ZDROWO I KULTURALNIE” – IV spotkanie: „JAK RADZIĆ SOBIE Z PASOŻYTAMI?”

Omówimy rodzaje pasożytów, objawy i choroby jakie wywołują oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Na spotkaniu otrzymasz konkretną wiedzę, jak dokonać zmian, jak rozpoznać co jest zdrowe dla Twojego ciała, gdzie szukać zdrowych produktów oraz zdrowe przepisy stosowane przez rodzinę autorki spotkań – Joanny Krawiec.
Joanna Krawiec – z wykształcenia inżynier środowiska oraz dietetyk, z zamiłowania ogrodnik i pasjonatka zdrowego życia, prywatnie mama dwójki dzieci.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.02.2017 r. (SOBOTA) GODZ. 7:30
PLENER FOTOGRAFICZNY „UROKI DREWNIANEJ KAPLICZKI O WSCHODZIE SŁOŃCA”

Tym razem postaramy się Wam pokazać jak ciekawie sfotografować jeden z najbardziej malowniczych obiektów na Mazowszu. Wczesnym rankiem wybierzemy do Radachówki (to zaledwie 25 minut od Józefowa, powiat Otwocki, gmina Kołbiel) gdzie stoi drewniana kapliczka wpisana do rejestru zabytków, a stara, piękna, parasolowata sosna rosnąca obok jest już pomnikiem przyrody. Oprócz aparatu i statywu koniecznie zabierzcie ze sobą termos z ciepłą herbatą i pamiętajcie, by ubrać się bardzo ciepło. ZBIÓRKA NA MIEJSCU, DOJAZD WE WŁASNYM ZAKRESIE.
Udział w plenerze jest bezpłatny, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel.: 22 789 22 84.
Na plener zaprasza Sekcja Fotograficzna Józefów.

25.02.2017 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
„WIELKA WYPRAWA MOLLY” FILM DLA DZIECI OD LAT 4

„Wielka wyprawa Molly” to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Pełna fantazji opowieść o niesamowitej podróży przez góry, kaniony i morza. Tytułowa bohaterka wraz ze swoją przyjaciółką Edison wyrusza na wyprawę po prezent dla jej wyczekiwanego rodzeństwa. Reżyseria. T. Siegers, Niemcy 2015. Film prezentować będziemy dzień po polskiej premierze.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.02.2017 godz. 18:00 – 22.00 (SOBOTA)
Zabawa karnawałowa przy dźwiękach muzyki mechanicznej.
Zabawa - w parze i bez pary oraz , będzie można również pośpiewać z karaoke.
Zgłoszenia do 15 lutego pod numerem telefonu: 22 789 20 26 w godz. (11:00 – 18:00) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Cena wejściówki: 15 zł.
Zapewniamy świetną muzykę, napoje i słodkie przekąski. Każdego uczestnika zabawy prosimy o przyniesienie własnego „koszyczka przysmaków” na stół.


26.02.2017 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL „DOM NA GRANICY” wg SŁAWOMIRA MROŻKA
Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Czekajewski, Muzyka: Bolesław Błaszczyk, Scenografia: Joanna Dębecka.
Obsada: Eliza Głuszko, Monika Aniszewska, Aldona Marton-Skoczek, Natalia Wojciechowska, Magda Charczuk, Przemek Skoczek, Łukasz Błaszczak, Arkadiusz Żelazko, Marcin. Herubin, Mateusz Prządka, Szymon Mańkowicz. 
„Dom na granicy” to zaproszenie do groteskowego, ukazanego w krzywym zwierciadle świata, w którym, jak to u Mrożka… bywa śmieszno i straszno. Dom, to miejsce, które kojarzy nam się z normalnością, zaciszem, spokojem, ciepłem. Co się jednak może wydarzyć, kiedy do naszego domu przyjdą obcy…? Intruzi, którzy mają wielką pokusę, by z miejsca nam najbliższego uczynić strategiczny punkt graniczny. By skonfrontować zwykłe ludzkie wartości z nowymi ideami i przebudować… „nasz Dom”. Czy zwyczajni domownicy mają szansę w starciu z nieproszonymi gośćmi, którzy nie cofną się przed niczym dla osiągnięcia własnych celów?
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 13.02 do 24.02 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
facebook