Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez marzec 2017

GALERIA WEJŚCIE
Wystawa PLAKATÓW I LALEK TEATRALNYCH to zaledwie fragment skarbów jakie znajdują się w magazynie Teatru LALKA w Warszawie. U nas zaprezentujemy przepiękne lalki z trzech spektakli: „Tajemnicze dziecko”, „Urodziny pieska i kotki” oraz „O diabełku, który chciał być dobry”. Te dzieła sztuki zaprojektowane zostały przez wielu wybitnych scenografów a wykonali je rzemieślnicy-artyści, mistrzowie zanikającej już sztuki lalkarskiej.

03.03.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA BOŻENY STAWIKOWSKIEJ PT. „SKRZYDLATE”
O autorce: ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Rysuje i maluje, portrety, kwiaty oraz pejzaże. Wieloletnia projektantka opakowań dla przemysłu kosmetycznego, laureatka wielu międzynarodowych konkursów opakowań i akcji promocyjnych. Autorka projektów plakatów, kalendarzy i ilustracji. Wielokrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Miłośniczka i kolekcjonerka roślin. Autorka artykułów na tematy botaniczne. Znalazła się w ekskluzywnym międzynarodowym klubie „Ludzi o zielonych palcach” grupującym osoby o specjalnych umiejętnościach ogrodniczych. Brała udział w wielu wystawach, m.in. w Zachęcie i Łazienkach. Jej prace znajdują się w muzeach oraz wielu prywatnych galeriach.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.


04.03.2017 (SOBOTA)
GODZ. 10.00 NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY – INAUGURACJA II SEMESTRU
„Życie codzienne na stacji kosmicznej”. Pokaz o życiu astronautów na stacji kosmicznej, przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i ich rodziców.
Zapisy na www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub HYDROFORNIA.

GODZ. 11:00 i 12:30
VI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY” – INAUGURACJA.
Spektakl „JABŁONKA”, dzieci 1 – 5 lat.
„Jabłonka” to spektakl teatralno-muzyczny dla najmłodszej publiczności. Inspiracją do spektaklu jest tekst „Wczora z wieczora” zapisany w zbiorach Oskara Kolberga. Prosta opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. Pieje kogut, zawiał wiatr, kto zerwie jabłko z jabłonki? Spektakl wypełniony śpiewem, tańcem i ludowymi zabawami. Teatr ATOFRI, Poznań.
Patronat Honorowy: Starosta Otwocki, Burmistrz Miasta Józefowa. Sponsor materiałów drukowanych: firma Poligrafia SP.J. KŁYSZEWSKI, POŁOSAK.
Partnerzy Przeglądu: Teatr Lalka, Hotel Wiktoria.
Patronat Medialny: e-teatr.pl, qlturka.pl, Linia Otwocka, Gazeta Samorządowa.
Bilety: 10 zł/ dziecko, 15 zł/ opiekun. Karnety na cały przegląd (przy zakupie karnetu jeden spektakl gratis): 30 zł/dziecko, 45 zł/ opiekun. Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 20.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Dodatkowa przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem. W dniu przedstawienia od godz. 10:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

GODZ. 18:00
CYKL „ŚPIEWAJĄCY AKTORZY” – RECITAL ARTURA GOTZA PT. „TANGO D`AMORE”
przy akompaniamencie zespołu w składzie: Dariusz Igielski – instrumenty klawiszowe, akordeon; Łukasz Jerzykowski – gitara basowa; Kacper Kaźmierski – perkusja.
„Tango d’amore” to koncert, który łączy w sobie elementy komizmu, jak również nostalgii i zadumy nad otaczającą nas rzeczywistością. Na program składają się niezapomniane przeboje Kabaretu Starszych Panów, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej i Bułata Okudżawy oraz piosenki z dwóch płyt Artura Gotza: „Obiekt seksualny” i „Mężczyzna prawie idealny” w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji. Podczas koncertu widzowie usłyszą m.in.: „Addio pomidory”, „Jeżeli kochać, to nie indywidualnie”, „Ballada z trupem”, „Już kąpiesz się nie dla mnie”, „Nie dokazuj”, „Świat w obłokach”, „Motorek”, „Modlitwa”, „Polka kryminalna”.
Prostota formy znakomicie uwydatnia siłę poetyckiej treści. Z tego magicznego spotkania z pewnością nikt nie wyjdzie obojętny.
ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006 r.).
Występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach. Aktualnie aktor scen Warszawy (Teatr „6 Piętro” Michała Żebrowskiego) i Łodzi (Teatr Nowy im. K. Dejmka), w latach 2006-09 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie, współpracował z Teatrem Współczesnym i Teatrem Kamienica Emiliana Kamińskiego w Warszawie. Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w sierpniu 2010 odbyła się premiera jego debiutanckiej płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W Walentynki 2015 r. ukazała się jego druga płyta „Mężczyzna prawie idealny” z piosenkami, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska. Patronem medialnym płyty jest TVP 2.
Artur Gotz zagrał ponad 280 solowych recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournée po USA (m.in. Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Boston, Cincinnati, Portland, San Diego, Seattle), a także podczas trasy po Australii (Sydney, Melbourne, Perth, Adelajda, Newcastle i Hobart na Tasmanii). Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenie Radia RDC w Warszawie, Radia Kraków, Radia Gdańsk, Radia Łódź, Radia PiK w Bydgoszczy, Radia Olsztyn i Radia Rzeszów.
Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi.
Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean'a Connery.
Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013 r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, a w 2014r. Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy. Laureat nagrody „Wokalista Roku 2015”.
Zagrał kilka ról filmowych, m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol –człowiek, który został papieżem” (reż. G.Battiato), Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach m.in. „Na Wspólnej”. Jest głównym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów w dniach: 20.02. – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

PREZENT NA DZIEŃ KOBIET – LEPSZY OD KWIATKÓW

05.03.2017 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 CYKL „WIECZÓR Z GWIAZDAMI” – EMOCJONUJĄCY SPEKTAKL „LUNCH O PÓŁNOCY”
Z UDZIAŁEM: JOANNY KUROWSKIEJ, PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO, PIOTRA GĄSOWSKIEGO I ANNY OBERC.
W szesnastą rocznicę ślubu Roman zaprasza do swojego jeszcze niewykończonego domu poznaną przez internetowy portal parę, by urządzić frywolne party. Tajemnicze spotkanie ma być niespodzianką i prezentem dla jego żony Barbary. Nieoczekiwany zwrot akcji sprawia, że do ich nowego lokum trafiają niewłaściwi ludzie. Omyłkowe spotkanie staje się pretekstem do opowieści o małżeńskich związkach, miłości, seksie i marzeniach, głęboko skrywanych w naszej podświadomości.
Najnowsza sztuka Jakuba Przebindowskiego, autora takich sztuk, jak „Antoine”, „Botox”, czy „Hiszpańska Mucha” to próba przyjrzenia się temu co nas podnieca, bawi i intryguje.
Choreografia: Anna Głogowska, kostiumy: Anna Czyż, scenografia: Witek Stefaniak.
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 13.02 do 03.03. w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. Dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

07.03.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH – ZAJĄCE

Rozpoczynamy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Zające zrobione ze sznurka, papieru czy siana ozdobią nasze stoły lub będą wspaniałą dekoracją półek. Należy zabrać ze sobą kulę styropianową.
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy: 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

08.03.2017 (ŚRODA)
GODZ. 18:00 NOWA EDYCJA KURSU FOTOGRAFICZNEGO „Jak zapanować nad lustrzanką” -– SPOTKANIE INFORMACYJNE
Rozpoczynamy kolejną edycję kursu poświęconą podstawom robienia dobrych zdjęć i posługiwania się aparatem fotograficznym. Kurs to 12 spotkań oraz sobotnie plenery. Konieczne jest posiadanie własnego aparatu cyfrowego.
Obowiązują zapisy: 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Opłata miesięczna (3 spotkania): 75 zł, opłata za cały kurs 270 zł.
Miejsce: Klub Port.

10.03.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „PODRÓŻE NA KRAŃCE ŚWIATA” – III SPOTKANIE – „WIETNAM DLA POCZĄTKUJĄCYCH”
– autorska prelekcja multimedialna i opowieść o legendach, historii i życiu codziennym mieszkańców Wietnamu.
Prowadzący: Mieczysław Szczepański – pisarz i dziennikarz, autor albumu „Wietnam dla początkujących”, a także kilkunastu innych książek, w tym m.in. albumu „Kazimierz Dolny”, „Pożegnania z armią” – wywiadu-rzeki z gen. Z. Ostrowskim, pełnomocnikiem rządu RP ds. wycofania z Polski wojsk rosyjskich, reportaży „Z pielgrzymiego szlaku Jana Pawła II”, powieści: „Dellago” i „Godzina barrakudy” oraz tomu opowiadań „Diabelskie szczęście”.

Ze wstępu do książki „Wietnam dla początkujących”:

O najstarszych dziejach Wietnamu najpiękniej opowiada legenda, według której jego mieszkańcy narodzili się ze związku mieszkającej w górach córki Ognia, boskiej urody Au Co oraz władcy Wód smoka Lac Long Quana, który dla niej pod ludzką postacią wyburzył się z morza. Władca Wód i córka Ognia mieli stu synów, którzy dali początek kilkunastu wietnamskim plemionom, a jeden z nich został pierwszym z osiemnastu królów rządzącej nimi dynastii Hung. Wszystko to miało dziać się około trzy tysiące lat przed naszą erą, zaś dynastia Hung, co potwierdzają historyczne przekazy, panowała w dzisiejszym północnym Wietnamie, nad Rzeką Czerwoną, do III wieku p.n.e. Rządzone przez nią państwo nazywało się Van Lang. W 258 roku p.n.e. państwo Van Lang padło pod mieczami mongolskich sąsiadów - wojowników państwa Tay Au i jako terytorium zależne otrzymało nazwę Au Lac. Król Tay Au nie cieszył się jednak długo nową zdobyczą. W 221 roku p.n.e. do Au Lac wkroczyły wojska cesarza Chin. I pozostały tam ponad tysiąc lat.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

11.03.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
VI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY”. Spektakl „MIĘDZY OWADAMI”, dzieci 5 – 12 lat
W spektaklu pantomima, taniec, teatr fizyczny oraz sensoryczna scenografia i grana na żywo muzyka przybliżają widzom życie insektów, które rzadko na co dzień dostrzegamy. Jak przez lupę zobaczymy na scenie ich prywatny świat – bliższy nam niż się spodziewamy. Fundacja „SZTUKA CIAŁA”, Warszawa.
Bilety: 10 zł/ dziecko, 15 zł/ opiekun. Przedsprzedaż pojedynczych biletów od 30.02 do 10.03 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu przedstawienia od godz. 10:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

GODZ. 18:00
CYKL „WIECZÓR Z GWIAZDAMI”– RECITAL JOANNY TRZEPIECIŃSKIEJ
przy akompaniamencie BOGDANA HOŁOWNI – wybitnego pianisty jazzowego.
Joanna Trzepiecińska – Aktorka filmowa i teatralna, niezapomniana Alutka w serialu „Rodzina zastępcza”. Recital, który nie został jeszcze opatrzony konkretnym tytułem jest drugim recitalem przygotowanym przez artystkę. Z pierwszym, wydanym na płycie „Żarcik a propos” odwiedziła kilkadziesiąt miast w Polsce. W programie nowego recitalu znalazły się utwory szczególnie bliskie Joannie, często nie całkiem znane, odnalezione na starych płytach. Pochodzą one zarówno z dwudziestolecia międzywojennego, z lat 50-tych czy 60-tych, jak również czasów bardziej współczesnych. Są wśród nich m.in. „Lubię być szczęśliwa” z muzyką Jerzego Wasowskiego czy „Krzyżówka” Mariana Hemara. Wszystkie utwory spaja liryczno-kabaretowa aura Hemara, Przybory, Młynarskiego i Tuwima oraz tworzona przez aktorkę między-piosenkowa opowieść o relacjach, które kobieta buduje z mężczyzną, światem, a nade wszystko z samą sobą. Nowe aranżacje „piosenek odnalezionych” opracował Bogdan Hołownia, wybitny pianista jazzowy, znawca twórczości Jerzego Wasowskiego.
Cena biletu: 35 zł. Przedsprzedaż biletów od 27.02 do 10.03 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

12.03.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
CYKL „WIECZÓR Z GWIAZDAMI” – ALDONA JANKOWSKA W TRAGIKOMEDII PT. „LATAJ Z KRYSTYNĄ”

Aldona Jankowska – ciesząca się niesłabnącą sympatią widzów aktorka dramatyczna i komediowa oraz mistrzyni metamorfozy. Swoje parodystyczne zdolności odkryła przed światem w „Rozmowach w tłoku” w programie „Szymon Majewski Show”. Aktorka od lat wypracowuje własny styl i repertuar. Jej spektakle komediowe mają zawsze formę mieszczącą się na pograniczu monodramu, elementów stand-up, improwizacji, spektaklu muzycznego pełnego brawurowo wykonanych piosenek i wcielania się w różne postaci, ale zawierają też bardzo silny ładunek dramatyczny. Na VI Katowickim Karnawale Komedii aktorka otrzymała najcenniejszą nagrodę, czyli nagrodę publiczności.
Spektakl Aldony Jankowskiej to tragikomedia opowiadająca o tym, do czego może doprowadzić pozornie błaha idea, brana absolutnie na poważnie. Jak to się dzieje, że przeciętni, dobrzy ludzie, żyjący "tu i teraz", nie mogąc znieść rzeczywistości są w stanie posunąć się do radykalnych rozwiązań, żeby ją zmienić? – na to pytanie Aldona Jankowska szuka odpowiedzi, a przy tym opowiada niezwykle zabawną historię, mając jak zwykle mocnego asa w rękawie.
Reżyseria – Andrzej Sadowski, asystent reżysera – Elżbieta Depta, pomysł na spektakl – Aldona Jankowska, Elżbieta Depta, tekst – Agnieszka Kasprzyk, muzyka – Helge Iberg, teksty piosenek – Rafał Dziwisz, kostiumy – Małgorzata Zwolińska, konsultacja wokalna – Grażyna Naszkiewicz-Smukalska, układy piosenek – Ewa Kaim, światło i dźwięk – Leszek Odzieniec, producent – Henryk Pasiut Kancelaria Artystyczna FARO.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 27.02 do 10.03 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.


17.03.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH. XX WIEK – „MARYLIN DO POTĘGI, CZYLI ANDY WARHOL I SZTUKA POP-ARTU”

Biała grzywa i zupa pomidorowa to znaki rozpoznawcze amerykańskiego artysty Andy’ego Warhola – najsłynniejszego przedstawiciela pop-artu. Na czym pop-art polegał? Co wspólnego z nim mieli królowa Brytyjska, Elvis Presley i Coca-Cola? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź na zajęciach o sztuce dla osób dorosłych. Prowadzenie: Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

GODZ. 18:00
I ODSŁONA CYKLU FILMÓW DOKUMENTALNYCH „SZTUKA I KULTURA” – FILM „NOWOJORSKA ULICA W OBIEKTYWIE”.
Film oddaje hołd zanikającej dziś sztuce fotografii ulicznej. Autorka rozmawia z największymi jej gwiazdami, z niedowierzaniem słuchając opowieści o wielogodzinnym czekaniu i wytrwałości godnej myśliwych. Różne strategie służą jednemu celowi: uchwycić ten jeden, ulotny moment.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.03.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
VI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY”. Spektakl „BAJKI Z MALOWANEJ SKRZYNI”, dzieci 3 – 10 lat
Pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla młodszych dzieci. Na kolorowym kaszubskim podwórku spotykamy niesfornego kurczaka Szałaputka, jego mamę Kwokę, przyjaciółkę Myszkę i podstępnego Lisa. Wartka akcja, jasna fabuła i czytelny morał, mówiący o przyjaźni i sile tkwiącej we wspólnym działaniu. Teatr WŁADCA LALEK, Słupsk.
Bilety: 10 zł/ dziecko, 15 zł/ opiekun. Przedsprzedaż pojedynczych biletów od 06.03 do 17.03 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu przedstawienia od godz. 10:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

GODZ. 15:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „SZUKAMY WIOSNY”

Tym razem wyruszymy w teren aby sprawdzić jak natura szykuje się na powitanie wiosny. Pobawimy się również promieniami zachodzącego słońca. Zapraszamy z aparatami i rodzinami. To świetna okazja na wspólny, wiosenny spacer.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Zbiórka pod Urzędem Miasta. Obowiązują zapisy: 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

18.03.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00
IMIENINY MIASTA JÓZEFOWA.
W części artystycznej: koncert zespołu CZERWONY TULIPAN – grupy muzycznej i kabaretu z Olsztyna. Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Józefowa. Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa. Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Józefowa.
Wstęp wolny.
Miejsce: aula Gimnazjum nr 1. im. Łączniczek Armii Krajowej, ul. Leśna 39

21.03.2017 (WTOREK)
GODZ. 10:00 KLUB KOBIET MIEJSKICH – WIELKANOCNE OZDOBY
Wciąż można do nas dołączyć – zapraszamy! Z kolejnego spotkania wyjdziemy z głową pełną pomysłów na ozdabianie jajek, koszyczków, robienie stroików czy wielkanocnych wieńców lub świątecznych ozdób okiennych. Prosimy nie zapomnieć o styropianowych jajkach.
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy: 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript...
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

24.03.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „ZDROWO I KULTURALNIE” – V spotkanie: "Zdrowe jelita - zdrowy człowiek", czyli wykład medycyny naturalnej, który poprowadzi Grażyna Duszkiewicz - lekarz medycyny, otolaryngolog, specjalista w zakresie żywienia.
Czego nauczą się Państwo?
Przede wszystkim tego, jak można zbudować swoją naturalną odporność, jak emocje wpływają na nasz układ odporności oraz jak to, co jemy wpływa na nasze zdrowie. Pod czas wykładu usłyszymy również o wpływie różnych alergenów na nasz organizm oraz dowiemy się, jak duże znaczenie dla jakości naszego życia mają nasze jelita. Pani Grażyna przeprowadziła tysiące pacjentów na ścieżkę zdrowia, uczy odpowiedzialności za swoje zdrowie, promuje proste zasady życia. Jest założycielką Centrum Medycyny Holistycznej w Warszawie, gdzie jej pasją jest całościowe podejście do zdrowia. W swojej pracy wykorzystuje różne naturalne sposoby leczenia i terapie. W czasie spotkania odpowie na Państwa pytania i zaproponuje rozwiązania.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.03.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
VI OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY”. Spektakl „MORSKIE OPOWIEŚCI”, dzieci 4 – 12 lat
Spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina. Jego atutem, poza niezwykle ekspresyjną grą aktorów jest „żywa”, zmieniająca się scenografia, wprowadzająca widza w magię prawdziwego teatru. Nasi bohaterowie zbudują statek, stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie…Spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Teatr „ŁATA”, Poznań.
Bilety: 10 zł/ dziecko, 15 zł/ opiekun. Przedsprzedaż pojedynczych biletów od 13.03 – 24.03 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu przedstawienia od godz. 10:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

GODZ. 18:00
WEEKEND FILMOWY – „JAK KINO OPOWIADA O TEATRZE” 
Seans I: satyra opowiadająca o tym, z iloma problemami trzeba się zmierzyć, żeby sztukę w ogóle zrealizować. Aktorzy mogą mieć na nią swój własny pomysł i życie prywatne, które jeszcze bardziej zagmatwa całą sprawę…
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

26.03.2017 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WEEKEND FILMOWY – „JAK KINO OPOWIADA O TEATRZE”
Seans II: historia tak zwanego aktora jednej roli, czyli człowieka, który zyskał ogromną popularność grając superbohatera i nie zdołał przebić się do świadomości widzów z niczym innym. Po latach wraca na scenę i próbuje stworzyć coś wielkiego. Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

28.03.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH – PALMY WIELKANOCNE

Jeśli ktoś chce na Święta mieć własnoręcznie wykonaną palmę, tego dnia powinien być z nami. Naturalne czy z krepiny? A może mieszane lub zrobione na szydełku? Małe czy duże? To zależy tylko od nas.
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy: 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

31.03.2017 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 CYKL „SALON SZTUKI” – SPOTKANIE PT. „POETA Z KSIĘŻYCA, CZYLI BALLADA O ZIELONYM KONSTANTYM” w wykonaniu ADAMA TKACZYKA.
Spotkanie poprowadzone w formie gawędy o poecie. Piosenki ze słowami Zielonego Konstantego (Ildefonsa Gałczyńskiego – bo to o nim mowa) przetykane będą wierszami, opowieściami o życiu poety, anegdotami z nim związanymi. Serdecznie zapraszamy do zielonego, tajemniczego świata poezji.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
facebook