Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz na kwiecień 2017

Kwiecień

Galeria WEJŚCIE
WYSTAWA PLAKATÓW FESTIWALOWYCH AUTORSTWA PROF. ADAMA KILIANA
jednego z czołowych polskich scenografów, znakomitego artysty i wykładowcy. Na przestrzeni mijającego półwiecza trwania Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych Adam Kilian był nie tylko autorem większości festiwalowych plakatów, ale również wielu projektów scenografii.
Organizator wystawy: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

01.04.2017 (SOBOTA) GODZ.10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
„3 000 lat na godzinę historii starożytnego Egiptu” – spotkanie z panią egiptolog.
Zapisy na www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

01.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
„CUDA WIANKI – WYCINANKI” – SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARIANNĄ OKLEJAK.
Rozmowa, warsztat i koncert – wszystko to podczas jednego spotkania z ilustratorką Marianną Oklejak. Artystka rysuje, projektuje książki, plakaty i okładki płyt. Jej ilustracje zdobywały przyznane przez Polską Sekcję IBBY nagrody („Cuda wianki” w 2015, „Jestem miasto. Warszawa” w 2012) i wyróżnienia („Król Maciuś Pierwszy” i „Król Maciuś na Wyspie Bezludnej” w 2011), są wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Nas zachwyciła książka pt.: „Cuda wianki” o folklorze i właśnie o nim porozmawiamy – czym jest, z czym się kojarzy, a czym nas może zaskoczyć. Warsztat skupiony będzie wokół wycinanek, podejdziemy twórczo do ich tradycyjnych wzorów, a efektem będą Wasze kompozycje. Utwory z Mazowsza przygrywać będzie gość spotkania: KAPELA NIWIŃSKICH w składzie: Agnieszka Niwińska (bęben obręczowy, śpiew), Mateusz Niwiński (skrzypce), Mar Iza Nawrocka (śpiew).
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

01.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00
POLSKI JEAN-MICHEL JARRE – MACIEJ HANUSEK W NIEZWYKŁEJ, MUZYCZNEJ PODRÓŻY PT. „MUZYKA SFER”.
Koncert jest wyjątkową kombinacją uzdrawiających, tybetańskich gongów i mis dźwiękowych z muzyką elektroniczną; to połączenie najstarszych instrumentów w naszej cywilizacji z syntezatorami, looperami czy gitarą elektryczną. Stylistycznie wydarzenie dotyka takich gatunków jak ambient, glitch, muzyka relaksacyjna czy eksperymentalna. Koncert charakteryzuje przestrzeń i minimalizm, pojawią się na nim również ściany dźwięku i cisza.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

02.04.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
ŻYWA LEGENDA – „JUDY” – SPEKTAKL MUZYCZNY INSPIROWANY ŻYCIEM ORAZ TWÓRCZOŚCIĄ LEGENDARNEJ AMERYKAŃSKIEJ AKTORKI I WOKALISTKI JUDY GARLAND W ZNAKOMITYM WYKONANIU KATARZYNY MISIEWICZ-ŻUREK I LESŁAWA ŻURKA.

Para aktorska znana jest z polskich filmów i seriali m.in. „Na Wspólnej”, „Klan”, „Mała Moskwa”, „Randka w ciemno”.
Judy Garland na trwałe zapisała się w pamięci widzów dzięki roli i piosence z filmu „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” Victora Fleminga. Ozdobą spektaklu są piękne i ponadczasowe piosenki śpiewane niegdyś przez tę artystkę.
Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku w garderobie kopenhaskiej sali koncertowej tuż przed ostatnim wyjściem Judy Garland na scenę – trzy tygodnie później zmarła na skutek przedawkowania barbituranów. Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu „tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie”, refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy, próbą rozliczenia się z całego życia. Zaglądając do garderoby Judy Garland podglądamy intymny świat schowany przed publicznością, słuchamy piosenek śpiewanych „tylko dla siebie”, śmiejemy się z anegdot, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, stajemy się adresatem zwierzeń ze świata znajdującego się „gdzieś tam ponad tęczą”. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 20.03 do 31.03 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

04.04.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH
WIKLINOWY ZAJĄC WIELKANOCNY
Zapraszamy wszystkich chętnych na tworzenie wielkanocnego zająca z wikliny, który ozdobi drzwi naszych domów lub wypełniony kwiatami udekoruje ogród.
Wstęp 10 zł. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

07.04.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA EWY ANDRUSZKIEWICZ PT. „LUBIĘ KOLOR”.
Podczas wernisażu artystka zaprezentuje również inne swoje wyroby artystyczne: torby i biżuterię.

Ewa Andruszkiewicz – malarka, projektantka toreb i biżuterii. Otrzymała tytuł artysty plastyka w 1990 r. Jej pasja to projekty wnętrz, do których maluje obrazy. Maluje również na tkaninach. Jest autorką cykli: ''Kwiaty'', ''Ptaki'', ''Afryka'', ''Kobiety'', ''Botanika'', ''Prehistoria''. W malarstwie najważniejszy jest dla niej kolor – jest kolorystką.
Wystawy: 2001 – Galeria Avocado, 2009 – Galeria Rama MOK Józefów, 2010 – Galeria Avocado, 2013 – Klub Kultury Anin, Warszawa, 2014 – Galeria Rama MOK Józefów
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

08.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
„Piramidy – grobowce faraonów” – historia i warsztat tworzenia starożytnych konstrukcji.
Zapisy na www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

08.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „55 LAT JÓZEFOWA W FOTOGRAFII”
Z okazji zbliżającego się jubileuszu Józefowa chcielibyśmy pokazać na zdjęciach uroki naszego miasta. W imieniu MOK Józefów i Sekcji Fotograficznej zapraszamy wszystkich ambitnych fotoamatorów na wspólny plener fotograficzny pt. „55 lat Józefowa”. Najlepsze zdjęcia uczestników zostaną zaprezentowane na plenerowej wystawie fotograficznej. Czekamy również na propozycje miejsc, które powinniśmy odwiedzić podczas spaceru. Serdeczne zapraszamy z aparatami i rodzinami.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Zbiórka pod Urzędem Miasta Józefów. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

08.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00–13:00
PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY RODZINNE

Klub Kobiet Miejskich serdecznie zaprasza na rodzinne warsztaty tworzenia dekoracji wielkanocnych: wieńców, palemek z krepiny, malowania gipsowych jajek i kurczaków, pisanek ze sznurków oraz sianowania.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

08.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 15:00
ŚWIĄTECZNE TWORZENIE – „SZTUKA MALOWANIA ŚWIĄTECZNYCH JAJEK”.
Wśród gości zaproszonych na nasze spotkanie są plastycy z powiatu otwockiego. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, które organizuje corocznie akcje charytatywne. Ich celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję artystów z innych dziedzin sztuki: muzyków, wokalistów, fotografów, grafików oraz osoby dobrej woli, które chcą wspomóc ten szczytny cel w miłej i rodzinnej atmosferze. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o telefoniczne lub mailowe potwierdzenie swojego przybycia: tel. 22 789 20 26 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Prowadzenie: Małgorzata Kruk.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.


08.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL – UTALENTOWANI MŁODZI WOKALIŚCI POLSKIEJ SCENY MUZYCZNEJ
CLAUDIA KUCZAJ W POLSKICH I ZAGRANICZNYCH PRZEBOJACH Z GATUNKU POP, SOUL, FUNK I JAZZ w specjalnie przygotowanych na ten wieczór aranżacjach.
Claudia Kuczaj – studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Z muzyką związana jest od dzieciństwa – uczestniczyła w wielu konkursach i festiwalach wokalnych. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie wiele muzycznych doświadczeń, m.in. śpiewała w zespole wokalnym ICON wraz z orkiestrą symfoniczną jako solistka, brała udział w koncertach znanego muzyka jazzowego Piotra Barona oraz była wokalistką cover bandu. Zaangażowana w działania charytatywne – śpiewała m.in. w koncertach na rzecz Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

09.04.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SŁYNNA KOMEDIA ALEKSANDRA FREDRY – „DAMY I HUZARY” W REŻ. LAURY ŁĄCZ. OBSADA – AKTORZY TEATRU „KARTA”.
Akcja przedstawienia toczy się w wiejskiej posiadłości Majora. Odpoczywa w niej grupa huzarów, umilając sobie czas grą w szachy oraz polowaniami. Taki stan nie trwa jednak długo. Majora odwiedzają jego trzy siostry razem ze świtą młodych dziewcząt. Żołnierski honor nakazuje godnie przyjąć niewiasty. Huzarzy dwoją się i troją jednak nie wszystko wychodzi po ich myśli. Ich wysiłki odnoszą inny skutek niż zamierzali. Tymczasem damy niezrażone nieokrzesaniem gospodarzy, postanawiają wprowadzić w życie swoje plany dotyczące ożenku Majora. Początkowo wszelkie próby pań spełzają na niczym, ale z czasem intryga kończy się małżeństwem Zofii i porucznika, któremu bezdzietny Major postanowił zapisać swój majątek.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 27.03 do 07.04 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARY MOK.

21.04.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „PODRÓŻE NA KRAŃCE ŚWIATA” –
IV SPOTKANIE: „W DRODZE NA NAJWYŻSZE SZCZYTY AFRYKI – TANZANIA, KENIA, UGANDA, RWANDA, BURUNDI”.
AUTOR OPOWIEŚCI I POKAZU PODRÓŻNICZEGO: ROBERT GONDEK.
Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 17 afrykańskich krajów. O pięciu z nich opowie podczas pokazu. Będzie to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki. Odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy. Dowiemy się, czy trudno zdobywać góry w Burundi. Zobaczymy jak różna jest Afryka. Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie. Będziemy podziwiać afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków. Odwiedzimy masajskie wioski w Tanzanii i Tamburyniarzy z Burundi. Przy klimatycznej afrykańskiej muzyce zrelaksujemy się na rajskim Zanzibarze. A na koniec spróbujemy prawdziwych afrykańskich przysmaków... Robert Gondek: Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach: Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili. Prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
„Czy to szkodzi jak się słodzi?” – warsztat o zdrowym żywieniu dla dzieci i ich rodziców.
Zapisy na www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

22.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
„RYTMICZNE ABC” – MUZYCZNA AUDYCJA DLA DZIECI 5+
KONCERT ODWOŁANY

Program jest pomyślany jako efektowna prezentacja podstawowych zależności rytmicznych, które występują w muzyce – klasycznej i nieco bardziej rozrywkowej. Główną ideą jest pokazanie na czym polega proces komponowania, ale podstawą jest tym razem rytm. Chodzi o zwrócenie uwagi na jego rolę w rozmaitych utworach, na to jak jest realizowany, jakimi środkami, jakie ma znaczenie. Podczas koncertu usłyszymy instrumenty: flet, skrzypce, akordeon.
Wejście rodzinne: 20 zł. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

22.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00
„AMERICAN EVENING” – KONCERT W WYKONANIU EWY GAPON (WOKAL), PRZY AKOMPANIAMENCIE ANDRZEJA SAJDAKA (PIANO I ORGANY HAMMONDA).
W programie usłyszmy najpopularniejsze standardy jazzowe, ballady i nie tylko.
Ewa Gapon – wokalistka, spędziła wiele lat za granicą podróżując i występując na kontraktach. Koncertowała również w Polsce, w ostatnim okresie także w zespole wokalnym MOKKA. W ostatnich latach związana z różnorodną działalnością w Józefowie.
Andrzej Sajdak – pianista, aranżer, pedagog, akompaniator. Przed laty związany z estradą krakowską. W latach 2008–2013 prezenter organów Hammonda. Niedawno obchodził 50-lecie pracy artystycznej. Od 10 lat mieszkaniec Otwocka.
Ewa i Andrzej spotkali się w Józefowie, połączyła ich miłość do muzyki, która im w duszach gra.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

23.04.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL „SUPERMENKA” – INTELIGENTNA OPOWIEŚĆ O ŻYCIU WSPÓŁCZESNEJ POLKI W ZNAKOMITYM WYKONANIU JOWITY BUDNIK,
znanej z „Placu Zbawiciela”, „Nikifora”, „Jezioraka”, „Papuszy”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”, nagradzanej za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową.
„Supermenka” to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej.
W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. „Supermenka”, to opowieść inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołują salwy śmiechu.
Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym. Tytułowa Supermenka, bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie!
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.04. do 21.04 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

25.04.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH – PRZEDMIOTY UŻYTKOWE Z GAZET
Stare, zalegające nam w domach gazety wykorzystamy na zrobienie kosza na śmieci, zegara ściennego, podkładki na stół lub ramki na zdjęcia. Należy przynieść ze sobą zbędne gazety.
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy: 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.
facebook