Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

TERMINARZ NA MAJ 2017

GALERIA WEJŚCIE
„Konstanty Ildefons Gałczyński w 50 rocznicę śmierci poety” – wystawa planszowa o tematyce biograficznej, przygotowana i udostępniona przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza.

GALERIA RAMA 
WYSTAWA FOTOGRAFICZNA PT. „MATKA POLKA” – projekt autorstwa Magdaleny BŁASZCZYK.
od 5 maja 2017r.
Cykl składa się z czterech ujęć każdej z bohaterek: dwóch portretów w stanie błogosławionym – na początku i w zaawansowanej ciąży, zdjęcia mamy około rok po narodzeniu dziecka oraz fotografii przedstawiającej mamę ze wszystkimi dziećmi na tle ich rodzinnego domu. Projekt wyraża sposób widzenia świata, cel życia oraz źródła szczęścia i radości autorki.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

06.05.2017 (SOBOTA)

GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
„Czy zawsze wyglądaliśmy tak samo?” – zajęcia z antropologiem.
Zapisy na: www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

GODZ. 10:00
ROWERKIEM PO JÓZEFOWIE „W STRONĘ OTWOCKA – GÓRA MERAN”

Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 25 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny).
Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

GODZ. 11:00
„WOJNA NA DESKI” – FESTIWALOWE FILMY DLA DZIECI 8+
Zbliżają się wakacje. Ziggy i Bas jak co roku biorą udział w letnim obozie i konkursie na budowę najwyższej drewnianej fortecy. Seria nieporozumień doprowadza jednak do sporu między chłopcami. Najlepsi przyjaciele staną się przeciwnikami, a walka toczyć się będzie o znacznie więcej niż tylko o najwyższą obozową konstrukcję. Reżyser umiejętnie pogłębia problem, ukazując, jak wiele czynników składa się na zaistnienie sporu. Widz ma jednak nadzieję, że dla chłopców wygrana to nie wszystko i że dużo ważniejsza jest przyjaźń. Reżyseria: Margien Rogaar, Holandia 2014, czas trwania: 87 min.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

GODZ. 18:00
WEEKEND FILMOWY PT. „FILMOWE OSKARY”
 
I seans: historia rozgrywająca się w latach 50-tych XX wieku. Głowa rodziny, mężczyzna, który niegdyś marzył o karierze baseballowej, zostaje śmieciarzem w Pittsburghu. Z czasem narasta w nim poczucie rozczarowania i frustracji, w efekcie czego cierpią jego żona i syn. W rolach głównych: Denzel Washington i Viola Davis (Oskar za rolę drugoplanową).
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

07.05.2017 (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00
WEEKEND FILMOWY PT. „FILMOWE OSKARY”
II seans: po śmierci Joe'go, starszego brata, Lee Chandler zszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną i opuścił miasteczko, w którym wyrastał… W roli głównej: Casey Affleck (Oskar dla najlepszego aktora) oraz Kenneth Lonergan (Oskar za najlepszy scenariusz oryginalny).
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

09.05.2017 (WTOREK )
GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH – SZYDEŁKOWE KOSZYKI
Każdy chciałby je mieć, ale nie każdy potrafi je zrobić. Nauczymy się jak i z czego może powstać piękny i sztywny koszyczek na drobiazgi, który zawsze można uprać.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

12.05.2017 (PIĄTEK)

GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH. XX WIEK – Kanciasty Mickiewicz i figury „na wylot”, czyli co nieco o RZEŹBIE XX-go wieku.
Czy w rzeźbie ważny jest tylko kształt? Czy plastik albo tkanina są odpowiednim tworzywem do rzeźbienia? Czy rzeźba kubistyczna może wzruszać? Spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania dotyczące rzeźby, a w szczególności rzeźby XX-go wieku. Spotkamy się z największymi artystami ubiegłego stulecia, takimi jak: Xawery Dunikowski, Henry Moore i Constantin Brancusi! Poszukamy sztuki XX-wiecznej wokół nas!
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

GODZ. 18:00
CYKL „PODRÓŻE NA KRAŃCE ŚWIATA”
IV SPOTKANIE: „GABON, SAO TOME – GÓRY, GORYLE, SZYMPANSY, MANDRYLE” – autorska prelekcja multimedialna i opowieść ROBERTA GONDKA – podróżnika, fotografa, miłośnika Afryki.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

13.05.2017 (SOBOTA)

GODZ. 11:00
ZOOM NA TRADYCJE – TAŃCOGRAJKA DLA DZIECI 3+

Inspiruje nas tradycja, kumplujemy się z dziedzictwem materialnym i niematerialnym. Dlatego zapraszamy na nowy cykl międzypokoleniowych spotkań. Zaczynamy od Tańcograjki, czyli dawnych zabaw ze skarbnicy polskiej kultury tradycyjnej i folkloru dziecięcego. Wspólnie z rodzicami, babciami i dziadkami będziemy śpiewać, skakać, tańczyć i grać na prostych instrumentach. Zabawom będzie towarzyszyć kapela grająca na: cymbałach, skrzypcach, bębenku obręczowym, barabanie oraz glinianych ptaszkach–okarynach.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

GODZ. 18:00
„ITALIANO SHOW” W WYKONANIU MATTEO MAZZUCCA.
W programie: najpiękniejsze włoskie przeboje m.in. „Volare”, „Azzurro”, „Che sara” i wiele innych.
Matteo Mazzucca urodził się w Rzymie. Uczył się śpiewu u najlepszych nauczycieli z Włoch, Stanów Zjednoczonych, Irlandii i Kanady.
Wstęp wolny.
Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.

14.05.2017 (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00
PROGRAM KABARETOWY PT. „U GRUBEGO JOSKA, CZYLI BAL NA GNOJNEJ” W WYKONANIU KABARETU „SZCZĘŚLIWA SZEŚĆDZIESIĄTKA”.

Miejscem akcji jest słynna przedwojenna Knajpa, w której poznajemy środowisko warszawskich cwaniaków i typów spod ciemnej gwiazdy. „U Grubego Joska” spotykamy przekupki, panie lekkich obyczajów, a także przedstawicieli wyższych sfer. Dowcipy i szlagiery prezentowane w programie przywołują specyficzny warszawski folklor z tamtych lat.
Wstęp wolny.
Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.

ZDROWY WEEKEND, CZYLI O ZDROWYM JEDZENIU, ZBILANSOWANYCH DIETACH, KONCEPCJI ŻYWIENIOWEJ VIANESSE, PROMOCJA KSIĄŻKI O MĄDRYM ODCHUDZANIU ORAZ SPEKTAKL MUZYCZNY O SMAKACH, APETYTACH, FILOZOFII JEDZENIA NA WESOŁO.

19.05.2017 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI CENTRUM DIETETYCZNEGO NATURHOUSE.
Wykład pt. „Zbilansowana dieta kluczem do długowieczności” prowadzony przez dietetyka klinicznego Patrycję Hołowko. Po prelekcji będzie można skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała wraz z omówieniem wyników przez dietetyka. Każdy ze słuchaczy będzie mógł wziąć udział w konkursie z wyjątkowymi nagrodami Naturhouse oraz zakupić inspirującą książkę kulinarną „Gotuj zdrowo i ze smakiem”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.05.2017 (SOBOTA)

GODZ. 11:00 „BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. SEKRET RODZINY von BROMS” – FESTIWALOWE FILMY DLA DZIECI 6+
Lasse i Maja, młodzi detektywi z Valleby, rozpoczynają kolejne śledztwo. Spróbują dowiedzieć się, co może kryć w sobie tajemnicza szkatułka, pamiątka rodziny von Broms. Pewnego dnia nie tylko tajemnicza szkatuła znika, ale też zaczynają ginąć rodowe pierścienie rodziny von Broms. Jak Lasse i Maja poradzą sobie z tą zagadką? Kto zabrał pamiątkę i czy uda się ją otworzyć? Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2013, czas trwania: 80 min.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

GODZ. 17:00
ZDROWY WEEKEND – SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KONCEPCJI ŻYWIENIOWEJ VIANESSE.
Wykład pt. „Odkryte terapie – żyj świadomie” prowadzony przez specjalistę żywieniowego Alinę Pawlik oraz przedstawienie produktu, który w naturalny sposób pobudza nasz organizm do „samonaprawy”: oczyszczenia, regeneracji i prawidłowego dożywienia na poziomie komórkowym i tym samym wytworzenia własnej immunoterapii.

GODZ. 18:00
ZDROWY WEEKEND – SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ WĘGIEL – COACHEM, TRENEREM ROZWOJU OSOBISTEGO, PSYCHOLOGIEM I AUTORKĄ BLOGA O ROZWOJU OSOBISTYM.
Wykład pt. „To wszystko przez stres, czyli drożdżówko przytul mnie”. Wyjaśnimy co sprawia, że nas mózg dokonuje za nas wyborów wbrew naszej silnej woli, a my mimo postanowień nie potrafimy zmienić naszych przyzwyczajeń. Porozmawiamy o tym, czy da się schudnąć jedząc to, co się lubi i jak to zrobić, o stresie i jego wpływie na (nad)wagę, o produkowaniu hormonu szczęścia, o tym na co mamy wpływ, czyli czy na co dzień jestem pszczołą czy muchą. Ponadto w programie promocja najnowszej książki Agnieszki Węgiel pt. „Jak nie masz w głowie to masz w biodrach” (z możliwością zakupu).
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

21.05.2017 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
ZDROWY WEEKEND – SPEKTAKL MUZYCZNY PT. „KOBIETA DO ZJEDZENIA” W WYKONANIU MAGDY SMALARY Z ZESPOŁEM.

„Kobieta do zjedzenia” to muzyczna opowieść o smakach, apetytach, zachciankach, dietach, witaminach, owocach, warzywach i wielu innych wymyślnych rozkoszach podniebienia. Będzie o prawdziwym pięknie, będzie zabawnie, lirycznie, na pewno nie będzie nudno.
Cena biletu: 10 zł.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

23.05.2017 (WTOREK)
GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH – KREPINOWE KWIATY
Spróbujemy swoich sił w robieniu przepięknych kwiatów z krepiny. Przydadzą się nam do ozdabiania wieńców na Boże Ciało lub po prostu do udekorowania domu.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Dom Nauk i Sztuki.

26.05.2017 (PIĄTEK) GODZ.18:00
FINISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ PT. „MATKA POLKA” – projekt autorstwa MAGDALENY BŁASZCZYK.
Wstęp wolny.
Miejsce:
Galeria RAMA.

27.05.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
„Stoi na stacji lokomotywa” – historia kolei.
Zapisy na: www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia

GODZ. 15:00-22:00
PIKNIK URODZINOWY 55 lat Miasta Józefowa & 10 lat Holiday Inn Warszawa Józefów na terenie hotelu Holiday Inn w Józefowie przy ul. Telimeny 1.
Podczas pikniku Goście wybiorą się samolotem w podróż dookoła świata. W każdym odwiedzanym kraju napotkają kolejne zaskakujące atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert zespołu Perfect, pokaz sztucznych ogni i degustacja ogromnego urodzinowego tortu. Na plenerowej scenie oprócz Grzegorza Markowskiego wystąpią również zespoły działające w Miejskim Ośrodku Kultury, a także utalentowane grupy dziecięce i młodzieżowe z miejskich szkół i przedszkoli.
Bilety: mieszkańcy Józefowa mogą odebrać bezpłatną wejściówkę w Urzędzie Miasta i w Miejskim Ośrodku Kultury od 8 maja 2017 r. Pozostali uczestnicy mogą zakupić bilety w Recepcji Głównej w hotelu od 15 maja 2017 r. lub w dniu imprezy w cenie 10 zł/osoba dorosła i 5 zł/dziecko.

28.05.2017 (NIEDZIELA)

GODZ. 17:00
TERENOWA GRA MIEJSKA DLA CAŁEJ RODZINY „JÓZEFÓW WCZORAJ I DZIŚ”

Gra miejska ulicami Józefowa. Odkryjemy na nowo dawno zapomniane miejsca, wybierzemy się śladami kolejki wąskotorowej oraz oddamy cześć lokalnym bohaterom. Uczestnicy będą mogli nie tylko lepiej poznać miasto, ale i zacieśnić więzi międzypokoleniowe. Tym razem zachęcamy do zabrania roweru, hulajnogi, rolek, a może jeszcze innych pojazdów, które ułatwią Wam poruszanie się po wyznaczonej trasie. START: skwer im. św. Jana Pawła II. Partner: Koło Wolontariatu „Serce dla serca” działające przy Gimnazjum nr 1. Im. Łączniczek Armii Krajowej.

GODZ. 18:00
KONCERT PT. „NIEWINNIE I ŁAGODNIE” W WYKONANIU MARKA POŁYNKO PRZY AKOMPANIAMENCIE MARIUSZA KOZŁOWSKIEGO – SAKSOFON ORAZ FLET. W KONCERCIE GOŚCINNIE WYSTĄPI MAŁGORZATA MARKIEWICZ.
W programie usłyszymy ballady i piosenki niebanalne, pełne ciepła, wspomnień, płynące prosto z serca. Ze względu na bliskość Dnia Matki koncert to także ukłon w stronę wszystkich mam.
Marek Połynko – muzyk, pedagog, laureat konkursów i festiwali muzycznych. Od wielu lat koncertuje w kraju i za granicą współpracując ze znanymi artystami. Wyróżnia go wyjątkowy klimat jaki buduje podczas koncertów.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony będzie do sali widowiskowej MOK.
facebook