Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

WRZESIEŃ 2017

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 55-LECIA MIASTA JÓZEFOWA

FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – IX EDYCJA – „BLUES Z ORKIESTRĄ W TLE”

  • 09.2017 (NIEDZIELA)

GODZ. 17:00 Otwarcie Festiwalu – Wernisaż zbiorowej wystawy malarstwa pt. „KIERUNEK → BLUES” Grupy Malarskiej „Kierunek”.

Miejsce: Galeria RAMA i Galeria WEJŚCIE oraz Galeria PARK (w plenerze).

GODZ. 18:00 Wielki koncert plenerowy: „HARMONIJKOWY ATAK” – w wykonaniu supergrupy bluesowej w składzie: Michał Kamiński, Michał Kielak, Bartosz Łęczycki – harmonijki, Łukasz Wiśniewki – harmonijka, śpiew oraz Jacek Jaguś – gitara, śpiew, Piotr Grząślewicz – gitara, Adam Partyka- perkusja, Aleksander Sroka – bas.

Miejsce: Scena Plenerowa MOK.

 

  • 09.2017 (SOBOTA)

GODZ. 18:00 Wielki koncert plenerowy: „BLUES SYMFONICZNIE” z udziałem Marzeny Ugornej – wokal wraz z sekcją dętą orkiestry Tomka Filipczaka, chórkiem towarzyszącym i sekcją rozrywkową.

Miejsce: Scena Plenerowa MOK.

 

17.09.2017 (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 BRAZYLIJSKI WIECZÓR z wirtuozem gitary klasycznej – Amilcarem Batistą Cruzem z zespołem. Koncert uświetni występ tancerzy z formacji Samba Art. (Artyści wystąpią dla Państwa nieodpłatnie – za co szczególnie dziękujemy).

Wstęp wolny.
Miejsce:
sala widowiskowa MOK.

 

 (SOBOTA)

  • UROCZYSTA SESJA RADY MIASTA

 

30.09.2017 (SOBOTA) 

GODZ. 18:00 NIEZAPOMNIANY SPEKTAKL MUZYCZNY „THE VIOLIN SYMPHONY SHOW” W WYKONANIU uwielbianego przez józefowską publiczność wirtuoza skrzypiec, mulitiinstrumentalisty i kompozytora BOGDANA KIEREJSZY z Zespołem, który wprowadza słuchacza w świat magii skrzypiec, czarując niezwykle energetyzującymi interpretacjami i aranżacjami własnych kompozycji.

Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 09.09.2017 (SOBOTA)

GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO JÓZEFOWIE – „ZBÓJNA GÓRA”

Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 15 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy
: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

10.09.2017 (NIEDZIELA)

GODZ. 16:00-19:00 DZIEŃ OTWARTY W MOK

 Czekamy na wszystkich zainteresowanych nową ofertą programową przygotowaną przez MOK Józefów na sezon 2017/2018. To wyjątkowa okazja aby poznać naszą kadrę instruktorską, porozmawiać o programie zajęć oraz projektach i wziąć w nich udział, wybrać coś z bogatej oferty artystycznej, a także zapisać się na miejscu. Będą również z nami organizacje pozarządowe działające przy Ośrodku. Program uświetnimy filmami i fotorelacją z licznych wydarzeń. Musisz być z nami tego dnia!

Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury

 

15.09.2017 (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 NOWY CYKL: „SIĘGNIJ PO ZDROWIE I RADOŚĆ ŻYCIA Z NATURY I KULTURY!” – I SPOTKANIE pt. „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH… I TWOJA SIŁA ŻYCIOWA!”. Prowadzenie – JOLANTA ROMASZEWSKA-HRYMNIAK – Mistrz Naturoterapeuta, Hirudoterapeuta oraz Zielarz Fitoterapeuta.

Zagadnienia związane z dążeniem do zdrowia i harmonii będziemy rozwijali i praktykowali zgodnie z naturalnym cyklem pór roku, wsparci wiedzą leczniczą Medycyny Klasztornej (m.in. św. Hildegardy z Bingen), ziołolecznictwa i najnowszych badań i trendów zdrowotnych. „A wszystko to po to, żeby sięgnąć po ZDROWIE i RADOŚĆ życia. Zapraszam do wejścia na drogę zdrowia i harmonii…”

Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

16.09.2017 (SOBOTA)

GODZ. 11:00 CZAS BAJKI – PODRÓŻ DO FRANCJI I HISZPANII

Zapraszamy dzieci od 3 do 9 lat wraz z rodzicami do wspólnej zabawy w kontekście podróży po Francji i Hiszpanii. Poznamy kilka zabytków, nauczymy się tej samej piosenki w dwóch językach, obejrzymy mini-teatrzyk interaktywny z Owieczką Minią i Psem Yaroslavem, zagramy w gry i wykonamy pracę plastyczną. Projekt realizowany przez Centrum Języka Francuskiego i Hiszpańskiego LA PETITE FRANCE www.petitefrance.pl.

Wstęp wolny. Miejsce: Klub Hydrofornia.

 

19.09.2017 (WTOREK)

GODZ. 10:00 KLUB KOBIET MIEJSKICH „MAKRAMA”

Spotkanie z rękodziełem w ramach działalności Klubu. Pani Krysia pokaże jak wykonać kwietniki z węzełków i supełków ze sznurka.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

 

22.09.2017 (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH „PŁONĄCA ŻYRAFA, czyli SALVADOR DALI i SURREALIZM”

Niezwykłe obrazy, fantastyczne wizje i senne majaki to cechy surrealizmu. Najsłynniejszym przedstawicielem tego kierunku XX-wiecznej sztuki był Salvador Dali. Artysta równie kontrowersyjny w życiu, co w sztuce. Skąd wziął się surrealizm? Kto jeszcze był jego przedstawicielem? Czy wśród surrealistów byli Polacy? I co wspólnego z tą sztuką ma „Afera Thomasa Crowna”? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na pierwszym po wakacjach spotkaniu o SZTUCE DLA DOROSŁYCH.

Na prośbę uczestników rozszerzamy zakres tematyczny spotkań. Zajmiemy się sztuką dawną i bardziej współczesną, czyli XIX i XX wieku. Prowadzenie: Katarzyna Białkowska-Cacko.

Wstęp wolny. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

 

23.09.2017 (SOBOTA)

GODZ. 05:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „WSCHÓD SŁOŃCA NAD WISŁĄ”

Jeśli lubisz zachody słońca a nie miałeś wystarczająco dużo motywacji aby odważyć się na wędrówkę przed wschodem słońca, w ciemności, bez pewności, czy ten trud okaże się wartym zachodu, dołącz do nas. Zapraszamy wszystkich ambitnych fotoamatorów, którzy chcieliby malować światłem obrazy natury. ZBIÓRKA o godzinie 5:00 na parkingu przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: ul. Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej. Aparaty i statywy w zakresie uczestników. Na plener zaprasza Sekcja Fotograficzna Józefów oraz instruktorzy NowaczykFoto.pl.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

23.09.2017 (SOBOTA)

GODZ. 11:00 INAUGURACJA NADWIŚLAŃSKIEGO UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO: „Cztery żywioły – zjawiskowy spektakl chemiczno-fizyczny”.
Informacje i zapisy na: www.naud.edu.pl. Miejsce: sala widowiskowa MOK

 

23.09.2017 (SOBOTA)

GODZ. 18:00 FILMOWE OSKARY 2017 – Opis filmu: Los Angeles. Pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce. Znajdziecie tu zarówno brawurowy musical w duchu złotej ery Hollywoodu, jak i kameralną historię o uczuciu pary marzycieli. Baśń o spełnianiu snów i słodko-gorzką opowieść o akceptowaniu tego, co nieodwracalne. Zawieszony między tradycją a nowoczesnością, rozmachem klasycznych widowisk a intymnością kina niezależnego…

Seans niebiletowany. Miejsce: sala widowiskowa MOK

24.09.2017 (NIEDZIELA)

GODZ. 18:00 FILMOWE OSKARY 2017 – Opis filmu: Film Stephena Frearsa to nie jest zwykła biografia. Nie jest to też komedia, ani dramat. To ciekawa mieszanka różnych stylów i tematów. Głównym wątkiem, wokół którego zbudowana jest fabuła, jest kariera Florence i jej brak talentu. Jest to typowy wątek komediowy wykorzystujący komizm postaci, w którą wciela się Meryl Streep oraz postaci Helberga. Kolejnym wątkiem jest życie prywatne śpiewaczki, która cierpi z powodu choroby. Boi się również o relacje ze swoim mężem. Małżeństwo nie mieszka ze sobą, a to, co wyprawia St. Clair Bayfield, czyli mąż madame Florence, stanowi trzeci wątek. Wszystkie wątki wspaniale się ze sobą krzyżują i przeplatają. Jednak to nie scenariusz jest najmocniejszym aspektem tej produkcji, a jej aktorzy.

Seans niebiletowany. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

29.09.2017 (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 CYKL „PODRÓŻE NA KRAŃCE ŚWIATA”: VII SPOTKANIE: „OPOWIEŚĆ O LUDZIACH DRZEW– KOROWAJACH KANIBALACH MIESZKAJĄCYCH W DOMACH W KORONACH DRZEW” – prelekcja multimedialna i opowieść ZOFII NOWACZYK.

Od autorki: „Opowiem Wam o moich spotkaniach z ostatnimi wyizolowanymi plemionami naszej planety, które zamieszkują jedną z największych połaci lasu deszczowego świata. Czasami trudno było się zorientować czy to ja byłam bardziej zaskoczona ich widokiem czy oni moim. Zdradzę Wam jak się czułam śpiąc w domach na drzewach, czasami nawet kilkanaście metrów nad ziemią i jaki smak ma pieczony robaczek oraz jak go samemu przyrządzić. Dowiecie się jak poznawałam codzienne życie w dżungli nie znając lokalnego języka i czy to była duża przeszkoda oraz dlaczego podziwianie gwiazd w środku nocy okazało się takie trudne…

Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 

30.09.2017 (SOBOTA) 

GODZ. 11:00 PAPIEROWE FANTAZJE – HERB JÓZEFOWA

Warsztat rodzinny, podczas którego każdy uczestnik wykona techniką kolażu herb miasta. W trakcie zajęć prowadząca Pani Ania Zielińska, przypomni symbolikę elementów herbarzowych. Jesteś mieszkańcem Józefowa – przyjdź i wykonaj herb.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

 

facebook