Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez - listopad

GALERIA WEJŚCIE – WYSTAWA „FORTEPIANY Z PRZESZŁOŚCIĄ”
Wystawa prezentuje najpiękniejsze zdjęcia wykonane w 2015 roku podczas prac nad projektem „Fortepian w zbiorach polskich” Instytutu Muzyki i Tańca i jest wizytówką portalu dokumentującego ponad 120 obiektów pochodzących z Kolekcji im. Andrzeja Szwalbego w Ostromecku k. Bydgoszczy, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu (www.instrumenty.edu.pl). Wystawa prezentuje to, co kryje się pod skrzynią fortepianu - mechanizmy instrumentów budowane z niemal zegarmistrzowską precyzją, pięknie zdobione ramy, szlachetnie profilowane klawisze, fortepiany rozebrane na części i zawarte w nich zaskakujące urządzenia, wnikliwe oko dojrzy także ślady niechcianych lokatorów w obiektach, które w przeszłości nie miały dostępu do prawidłowej opieki konserwatora. Autorem fotografii jest Waldemar Kielichowski, kuratorem wystawy Agata Mierzejewska.

03.11.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „CIEPŁO-ZIMNO” – ARTYSTEK Z GRUPY MALARSKIEJ KIERUNEK – ELŻBIETY CZERWIŃSKIEJ, LUCYNY KRZYWIK I KATARZYNY WASILEWSKIEJ.
„CIEPŁO-ZIMNO” to przenikanie dwóch sfer, wewnętrznej – duchowej i zewnętrznej – fizycznej, wynika z potrzeby reagowania na wszystko, co jest związane z ludzką egzystencją. Jest rozważaniem o tym, z czym mierzymy się na co dzień, co nas otacza – o życiu i stracie, miłości i nienawiści, radości i smutku. Na pozór ambiwalencja, w rzeczywistości raczej tęsknota. Jest relacją między tym co było, a tym co jest i będzie. Jest poszukiwaniem.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

04.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 ZOOM NA TRADYCJĘ: „GRAJ GRACYKU” – WARSZTATY RODZINNE
Spotkanie muzyczno-taneczne bazujące na dawnych grach i zabawach, w które bawiły się dzieci, młodzież i dorośli na mazowieckiej wsi, umilając sobie wolny czas po pracy i podczas wioskowych świąt. Tańce w kręgu i parach, gonitwy i zręcznościowe zmagania to tylko niektóre elementy tradycyjnych zabaw wiejskich, w których śpiew i ruch odgrywają kluczową rolę. Wszystkim zabawom towarzyszy akompaniament skrzypiec, basetli i bębna obręczowego – instrumentów typowych dla dawnych, mazowieckich kapel. Warsztaty poprowadzi Mateusz Niwiński z kapelą – doświadczeni muzycy z wiejskiego podwórza, dokumentujący i praktykujący od lat muzykę tradycyjną Polski centralnej.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

04.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 14:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „CMENTARZE W OTWOCKU”
Dzień Wszystkich Świętych to czas refleksji i zadumy. Wiele osób odwiedza wtedy cmentarze, my wybierzemy się na cmentarz żydowski w Otwocku oraz pobliski cmentarz katolicki. Postaramy się pokazać świąteczny urok tych miejsc na zdjęciach. Zapraszamy z aparatami i rodzinami.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce spotkania: ul Andriollego 90 w Otwocku, na parkingu naprzeciwko Zespołu Medycznych Szkół Policealnych. Na plener zaprasza: MOK Józefów, Sekcja Fotograficzna Józefów oraz instruktorzy: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

04.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00 „MUZYCZNY SEANS FILMOWY – CZ. II” – koncert w wykonaniu zespołu w składzie: Anna Ozner – wokal; Piotr Kopietz – bandoneon, akordeon, akordina; Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian
Muzyczny Seans Filmowy, czyli największe przeboje muzyki filmowej w nowych, niebanalnych, a przede wszystkim kameralnych aranżacjach. Tri Ozner/Machowska/Kopietz proponuje niezapomnianą podróż w magiczny świat filmu i muzyki filmowej. Artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki i tematy filmowe (w większości nagrodzone Oscarem), powstałe w okresie: od lat 30-tych XX wieku, aż po czasy współczesne.
W programie koncertu m.in. piosenki z filmów: „Deszczowa piosenka”, „Hallo Szpicbródka”, „Moulin Rouge”, „New York, New York”, „James Bond”, „Lista Schindlera”, „Czarnoksiężnik z Oz”, „Frantic”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 23.10 do 03.11 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

05.11.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI – PARODYSTKA Z programu „SZYMON MAJEWSKI SHOW” – ALDONA JANKOWSKA W SPEKTAKLU „LATAJ Z KRYSTYNĄ, CZYLI WSZYSTKO DOBRE CO SIĘ DOBRZE KOŃCZY”
Spektakl Aldony Jankowskiej opowiada o tym, do czego może doprowadzić pozornie błaha idea, brana absolutnie na poważnie. Jak to się dzieje, że przeciętni, dobrzy ludzie, żyjący „tu i teraz”, nie mogąc znieść rzeczywistości są w stanie posunąć się do radykalnych rozwiązań, żeby ją zmienić? – na to pytanie Aldona Jankowska szuka odpowiedzi, a przy tym opowiada niezwykle zabawną historię, mając jak zwykle mocnego asa w rękawie.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

07.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00 KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 1 – drzewko świąteczne. W trakcie pierwszych spotkań poświęconych artystycznym przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia zrobimy świąteczne drzewka na nóżkach. Będą one miały kształt choinki lub bombki.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

07.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00 KREATYWNY MALUCH I TY – NOWOŚĆ! ZAJĘCIA DLA DZIECI 0-3 LAT WRAZ Z OPIEKUNAMI
Jak pielęgnować wrodzoną postawę twórczą swojego dziecka? Podczas spotkań muzyka, plastyka, elementy teatru połączą się, aby kultura stała się naturalnym środowiskiem Twojego dziecka. Edukacja przez sztukę od najmłodszych lat to skuteczny sposób wychowania wrażliwego i kreatywnego człowieka. Twórczy ludzie wychowują kreatywne dzieci więc przyjdź, aby spędzić czas na multidyscyplinarnej zabawie ze swoim dzieckiem.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

09.11.2017 (CZWARTEK) GODZ. 17:00 MAGICZNA PRACOWNIA LALKOWA – NOWOŚĆ!
Zapraszamy na nowy kurs tworzenia autorskich zabawek i lalek ręcznej roboty. Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy nauczą się szycia na maszynie, podstaw wykroju, doboru tkanin. Zajęcia dla uczestników od 10 r. ż.
Opłata za cały kurs: (10 spotkań) 350 zł, pojedyncze zajęcia: 35 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 12:15 INSCENIZACJA PLENEROWA pt. „NIEPODLEGŁOŚĆ – TRUDNE SŁOWO” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie. Miejsce: skwer im. Św. Jana Pawła II. Po zakończeniu inscenizacji start Biegu Niepodległości – ul. Polna – Józefów.

12.11.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 KONCERT POEZJI JACKA KACZMARSKIEGO W WYKONANIU MŁODYCH, UTALENTOWANYCH WYKONAWCÓW.
O artystach: „Ci trzej Panowie na scenie z twórczością Jacka Kaczmarskiego są związani od pokoleń. Jako pragmatyczni romantycy cierpią za miliony, lecz będąc skrajnymi centrystami za dwieście również mogą. Duża dawka abstrakcyjnego humoru oraz specyficzne podejście do świata nie przeszkadza im w poważnej interpretacji poezji Mistrza. I do tego całkiem nieźle grają”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

17.11.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH „UCHO i SŁONECZNIKI, czyli po prostu VAN GOGH”
„Słoneczniki” to tytuł jednego z najsłynniejszych obrazów świata. Ale czy wiedzą Państwo, że istnieje kilka wersji tego wspaniałego obrazu? Co jeszcze malował van Gogh? Jakie tematy pojawiają się w jego pracach? Jak podpisywał swoje dzieła? Kim był ten mistrz koloru i wielkich emocji? Podczas naszego spotkania obejrzymy słynne dzieła malarza, takie jak: „Nocna kawiarnia”, „Sypialnia”, autoportrety. Te zajęcia poświecimy wyłącznie słynnemu artyście i wielkiemu mistrzowi, jakim był VINCENT van GOGH. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

17.11.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 NOWY CYKL: „SIĘGNIJ PO ZDROWIE I RADOŚĆ ŻYCIA Z NATURY I KULTURY!” – III SPOTKANIE pt. „POST – droga do zdrowia, wzmocnienia i witalności”.
Prowadzenie – JOLANTA ROMASZEWSKA-HRYMNIAK.
„Zapraszam jako praktyk w postach krótkich i dłuższych (m.in. 40 dni o wodzie). Podczas spotkania dowiesz się: jaką formę postu wybrać; jak bezpiecznie pościć – praktyczne porady i zalecenia dla poszczących; zioła i produkty wspierające organizm w poście, oraz wiele innych praktycznych sekretów leczniczych”.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY

„Hieroglify – staroegipska sztuka pisania” – warsztat piśmienniczy, podczas którego uczestnicy dowiedzą się na czym, w jaki sposób i o czym dawniej pisano.
Zapisy na stronie: www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

POWIATOWA AKCJA „ZA KULISAMI” – cykl spotkań, warsztatów i spektakli, podczas których będzie można podglądać aktora i proces tworzenia, a także zapoznać się z tajnikami sztuki i uczestniczyć w powstaniu krótkich form teatralnych.

18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 „BAJKA O GAJOWYM CHROBOTKU” – SPEKTAKL DLA DZIECI OD LAT 3
Poznajcie Chrobotka, bohatera bajki Vaclava Ctvrtek’a, autora dobrze nam znanych bajek: „Rumcajs”, „Bajek z mchu i paproci” (o Żwirku i Muchomorku) czy „Makowa Panienka”. Bohater spektaklu, dobry gajowy, nauczy was jak zachowywać się w lesie i tego, że nie warto się kłócić.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 14:00–17:30 WARSZTATY „EMOCJE W SCENIE” – CZ. II – WSTĘP WOLNY
Jak tworzyć sceny, w które publiczność uwierzy od pierwszych sekund. Jak czytać partnera i tworzyć relacje między postaciami. Będziemy robić sceny mocno osadzone, mięsiste i często dotykające rozmaitych uczuć. Weźcie chusteczki.
Wstęp wolny, zapisy: tel. 22 788 15 34 wew. 387.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.


18.11.2017 (SOBOTA) 18:00–19:00
„ZROZUMIEĆ KOBIETĘ” – Teatr GENERACJA

Ilu mężczyznom udało się odkryć tajniki kobiecej natury? Czym się różnią chłopaki od dziewczyn? Czy jest jakiś klucz, którym można otworzyć serca i umysły kobiet? Czy istnieje uniwersalny kod porozumienia między płciami? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi, lub nie…Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

19.11.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 NOWY CYKL: KLASYKA W TEATRZE – II SPEKTAKL: „SZCZĘŚCIE FRANIA” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU PARABUCH.
„Szczęście Frania” – refleksyjna komedia z początku XX wieku to obraz mieszczańskiego świata, w którym króluje pozór i zakłamanie. Szczęście tytułowego Frania okupione jest gorzką refleksją nad tym, czym jest rzeczywiście szczęście, które go spotyka… Tę niegdyś bardzo popularną komedię, dziś nieco zapomnianą, wypełniają soczyste postaci, które stanowią świetny materiał aktorski. Postać Frania grali najwięksi, między innymi Stefan Jaracz.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 06.11 do 17.11. w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

21.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00 KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 2 – Świąteczne stroiki i girlandy. Na spotkaniu zobaczymy jak się robi wiszący stroik bożonarodzeniowy z bawełnianego sznurka oraz girlandę z szyszek i aromatycznych suszonych skórek po cytrusach.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

25.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY

„Łapiemy elektrony” – warsztat o elektrostatyce, podczas którego dowiemy się co to jest ładunek elektryczny, sprawdzimy, jak ładunki elektryczne oddziałują na siebie i w jaki sposób naelektryzować rożne przedmioty.
Zapisy na stronie www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

25–26.11. 2017 (SOBOTA–NIEDZIELA) III KONKURS DOWOLNYCH KOMPOZYCJI TAŃCÓW POLSKICH „NARODOWA PULSACJA”
Wydarzenie inspirowane narodową tradycją taneczną. Jego celem jest prezentacja współczesnych interpretacji polskich tańców narodowych, tworzonych przez młodych choreografów. Konkurs to spotkanie tancerzy i choreografów z całej Polski. Koncert pokazowy dla mieszkańców godz. 13:00.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
facebook