"Sąsiedzki Blues" Idea IV festiwalu

IV Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy "Lep na Bluesa" - edycja europejska "Sąsiedzki Blues".
Józefów miasto położone pomiędzy Warszawą a Otwockiem. Przez blisko 20 lat życia Tadeusza Nalepy, było Jego miejscem zamieszkania i twórczości. Tu właśnie powstały Jego największe przeboje, które weszły do historii polskiego bluesa. Józefów jak każde inne miasto poczuwa się do kultywowania pamięci o Tadeuszu Nalepie, Jego twórczości i wpływu na rozwój muzyki bluesowej w Polsce. Przy Miejskim Ośrodku Kultury ukonstytuował się społeczny komitet organizacyjny zadaniem, którego od 2009r są coroczne prace nad organizacją cyklu wydarzeń pod wspólną nazwą „Lep na Bluesa” – Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy. W skład komitetu organizacyjnego weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, okolicznie zamieszkali muzycy związani z bluesem i przede wszystkim Grażyna Dramowicz - Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty. Celem IV edycji organizowanej pod hasłem „"Sąsiedzki Blues" jest prezentacja odcieni muzyki bluesowej która powstaje w sąsiedzkich państwach Wyszechradzkich: Czech, Słowacji ,Węgier, nie zabraknie również reprezentanta z Polski.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Festiwalu.

Polub nas