Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna
  • Start
  • Galeria RAMA
  • WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA pt. „PRZESTRZEŃ” MAI JAGLIŃSKIEJ.

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA pt. „PRZESTRZEŃ” MAI JAGLIŃSKIEJ.

08.01.2016 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 

Maja Jaglińska urodziła się w Warszawie. Będąc zyskującą swą świadomość początkującą artystką, związała się z Otwockiem i powstałym tam Stowarzyszeniem Plastyków Ziemi Otwockiej. Brała aktywny udział w wernisażach i plenerach Stowarzyszenia.
Wszechstronność tematyki którą porusza ta młoda malarka budzi podziw i zmusza do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka. Motyw podróży do pełnych kolorów światów niewidzialnych dla zwyczajnych ludzi, pojawia się w wielu pracach malarki.
Związana z nimi ulotność chwili dotyczy zarówno kontrastów barw, jak i nasycenia światła. Obrazy pełne pasji z efektownym wnętrzem nie wynikają z działań dekoratorskich. Żółcienie na przemian z mroźnym błękitem, ugry, kadmy, pulsujące zielenie, rozwinięte działanie niebieskiego kobaltu są fenomenalnym zapisem i trwałym śladem w jej obrazach. Nadaje im osobiste, tętniące wewnętrzną ekspresją życie. Próbuje rozwoju w różnych kierunkach, by na ten czas wybrać malarstwo nieprzedstawiające.
Jej obrazy są często nasycone w nastroju i kolorze. Transformują rzeczywistością pokazując indywidualne koncepcje.
Artystka zajmuje się też malarstwem na porcelanie i jej twórczość w miniaturowej wersji jest również interesująca. Zapraszamy na wystawę tej niezwykłej, utalentowanej wszechstronnie młodej artystki.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA
facebook