Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna
  • Start
  • Galeria RAMA
  • WERNISAŻ WYSTAWY MALARSKIEJ PN. „PASJA – WYZWANIE” ELŻBIETY BUDREWICZ

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSKIEJ PN. „PASJA – WYZWANIE” ELŻBIETY BUDREWICZ

GALERIA RAMA

05.02.2016 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 
Z wykształcenia ekonomistka, prywatnie zawsze interesowała się malarstwem, zwłaszcza impresjonistami. Lubiła chodzić na wystawy, gdzie spędzała dużo czasu wpatrując się w każdy obraz. Ponad dziesięć lat temu zaczęła zbierać kurs Sztuka malowania i Rysunku DeAgostini. Pierwsze próby malowania nie były zbyt udane. Dopiero trzy lata temu kupiła zestaw miękkich pasteli, sięgnęła po farby akrylowe i wreszcie farby olejne. Pogłębiała wiedzę poprzez książki i kursy DVD, a także lekcje malowania dostępne w Internecie.
Tam też odkryła kilku artystów współczesnych, których podziwia i próbuje ich sposobu malowania, palety kolorów, techniki, stylu. Obecnie stara się malować tak często, jak to możliwe, i robić to najlepiej jak tylko potrafi. Maluje głownie współczesne pejzaże, w tym miejskie, kwiaty, ale także martwe natury, zwierzęta, ludzi.
Jeśli chodzi o formalne wykształcenie to posiada tytuł magistra na Wydziale Finansów i Bankowości SGH. Skończyła także Studia Podyplomowe z Wyceny Przedsiębiorstw. Ma za sobą kilkanaście lat pracy w dużej firmie na rynku kapitałowym.
Obecnie uczęszcza na warsztaty malarskie w GOK w Celestynowie.

Wystawy/Osiągniecia
Przygotowanie ołtarza (kielich i ryby) na Boże Ciało
Prezentacja prac podczas Dnia Gminy Celestynów
Wystawa malarstwa E. Budrewicz w Sali GOK Celestynów"
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA
facebook