Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna
  • Start
  • Galeria RAMA
  • WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA ANNY POLANOWSKIEJ pt. „5 [FAJF] – 5 LAT TWÓRCZOŚCI”

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA ANNY POLANOWSKIEJ pt. „5 [FAJF] – 5 LAT TWÓRCZOŚCI”

Wystawa malarstwa Anny Polanowskiej

Wystawa malarstwa Anny Polanowskiej

Wystawa malarstwa Anny Polanowskiej

Wystawa malarstwa Anny Polanowskiej

02.06.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
Wystawa obejmuje przegląd twórczości ostatnich pięciu lat działalności artystycznej Anny Polanowskiej (od drugiej połowy 2012 roku aż po najnowsze prace z ostatnich miesięcy).

Wśród zaprezentowanych prac znajduje się m.in. najnowsza kolekcja kolaży na płótnie, w których Polanowska odważnie zestawia formy i modeluje obrazy przez włączenie w ich płaszczyznę obcych materiałów (tj. drut czy sznurek). W kolażach artystka w surrealistyczny sposób prowokuje motywami zainspirowanymi współczesnym światem, społeczeństwem, jego przekształceniami oraz relacją człowieka z otoczeniem.
Eksponowana będzie także popularna i ciesząca się uznaniem wśród odbiorców Domu Aukcyjnego DESA kolekcja geometryczna Anny Polanowskiej, czyli kompozycje wielobarwnych ostrokątów układające się w syntetyczne sceny figuratywne.
Nie zabraknie też propozycji dla tych, którzy cenią sobie świeżość spojrzenia na sztukę. Przełamując standardy powszechnie przyjętych norm artystka przedstawia również cykl obrazów przeznaczonych do zawieszenia nie w sposób tradycyjny, lecz pod określonym, unikalnym kątem.
Wśród prac typowych dla twórczości lat ubiegłych artystki zaprezentowane zostaną ekspresyjne, malowane z dużym rozmachem abstrakcje, obfitujące w spontaniczne i czytelnie zaznaczone pociągnięcia pędzla oraz bogatą fakturę farby nakładanej na płótno. Symbolicznie stylizowane przedstawienia człowieka, nagich kobiecych sylwetek, emocji uchwycenie momentu na płótnie stanowią cykl będący swoistą afirmacją współzależności światła i koloru.
Wystawę uzupełnia kolekcja monochromatyczna oparta na palecie barw z kontinuum bieli i czerni z charakterystycznym motywem złotych refleksów.
Anna Polanowska (1981) – WARSZTAT FORM. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wydział Grafiki i Malarstwa, 2015), dyplomowany plastyk (Studium Sztuk Plastycznych i Technik Wizualnych, dyplom z wyróżnieniem, 2006). Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (2005). Członek Związku Polskich Artystów Plastyków – Okręg Warszawski.
Artystka wszechstronna – w swojej działalności artystycznej Anna porusza się na styku różnych dziedzin sztuki. Swobodnie łączy i wykorzystuje doświadczenia grafiki komputerowej, projektowania przestrzeni, aranżacji wnętrz i wystawiennictwa.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA
facebook