Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
07.10.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00 NIESAMOWITY KONCERT W WYKONANIU ZORIANY ŁUŻECKIEJ-GRZYBOWSKIEJ.

07.10.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00
NIESAMOWITY KONCERT W WYKONANIU ZORIANY ŁUŻECKIEJ-GRZYBOWSKIEJ.

NIESAMOWITY KONCERT wokalno-instrumentalny z utworami LUDOWYCH, DWUDZIESTOWIECZNYCH i WSPÓŁCZESNYCH UKRAIŃSKICH KOMPOZYTORÓW W WYKONANIU ZORIANY ŁUŻECKIEJ-GRZYBOWSKIEJ.
Artystka akompaniuje sobie na bandurze – ukraińskim instrumencie strunowym.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
21.10.2017 GODZ. 18:00 KONCERT – MUZYCZNA PODRÓŻ Z KWINTETEM „THE SOUND”

21.10.2017 GODZ. 18:00
KONCERT – MUZYCZNA PODRÓŻ Z KWINTETEM „THE SOUND”

w składzie: Sebastian Smędra – trąbka, Michał Gidziński – trąbka, Kornel Majchrzak – waltornia, Łukasz Hodor – puzon tenorowy, Grzegorz Zmysłowski – tuba.
W programie: standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Kwintet Dęty Blaszany „The Sound” został powołany do życia niedawno i ma na celu zwiększenie zainteresowania brzmieniem instrumentów blaszanych. Prezentuje on szeroki repertuar. Od muzyki renesansu począwszy, przez muzykę romantyczną po współczesną i rozrywkową. W jego dorobku artystycznym znaleźć można szereg nagrań radiowych oraz telewizyjnych. Członkowie zespołu na co dzień współpracują z orkiestrami takimi jak Sinfonia Varsovia, Sinfonia Iuventus, Polska Orkiestra Radiowa, Filharmonia Narodowa oraz Opera Narodowa.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
28.10.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00 KONCERT PT. „MANEWRY MIŁOSNE, CZYLI POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT” W WYKONANIU JAROSŁAWA TYRANA.

28.10.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT PT. „MANEWRY MIŁOSNE, CZYLI POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT”
W WYKONANIU JAROSŁAWA TYRANA.

 Wokaliście towarzyszą muzycy Akademii Muzycznej w Katowicach pod nazwą RETRO BAND.
Recital oparty na piosenkach z repertuaru Eugeniusza Bodo oraz Andrzeja Boguckiego i Mieczysława Fogga. Okraszone ciekawym komentarzem przeboje zabiorą nas w zaczarowany świat lat 20-tych i 30-tych, gdzie w zadymionej kawiarni można wypić lampkę koniaku, porozmawiać o poezji albo się zakochać. Magiczny czas poprzedniej epoki, gdzie uczucia znaczyły znacznie więcej niż dzisiaj, mężczyźni obdarowywali kwiatami, a kobiety pozwalały skraść sobie pocałunek.
Podczas recitalu będzie można wsłuchać się w utwory, takie jak:
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 16.10 do 27.10. od godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
12.11.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00KONCERT DUETU SETA & MICHAŁOWSKI PT. „BY WOLNYCH POZNAĆ PO TYM, ŻE KULAWI” – Z JACKIEM KACZMARSKIM PRZEZ HISTORIĘ

12.11.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
KONCERT DUETU SETA & MICHAŁOWSKI PT. „BY WOLNYCH POZNAĆ PO TYM, ŻE KULAWI” – Z JACKIEM KACZMARSKIM PRZEZ HISTORIĘ

Jacek Kaczmarski w swojej poezji zawsze odwoływał się do polskiej historii i rzeczywistości. Podczas koncertu z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości przypomniane zostaną utwory dotyczące różnych okresów w dziejach naszego kraju, od „Stańczyka” po „Wojnę postu z karnawałem”. Teksty, które poprzez nawiązania do przeszłości odnoszą się również do czasów współczesnych, warte są słuchania i przemyślenia. A jeżeli ktoś ich jeszcze nie poznał, to koncert będzie do tego znakomitą okazją. Serdecznie zapraszamy. 
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
facebook