Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna
  • Start
  • Powrót do oferty koncertów

Koncerty - program na kwiecień

20.04.2018 (PIĄTEK)  GODZ. 18:00 PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA BARTŁOMIEJA BUDZYŃSKIEGO W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT LAUREATÓW IV SZKOLNEGO KONKURSU MUZYCZNEGO „DWA TAŃCE”.

20.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA BARTŁOMIEJA BUDZYŃSKIEGO W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT LAUREATÓW IV SZKOLNEGO KONKURSU MUZYCZNEGO „DWA TAŃCE”.

Wystąpią uczniowie szkoły nagrodzeni na konkursie oraz szkolne zespoły wokalne i klasy rytmiki.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
21.04.2018 (SOBOTA)  GODZ. 9:00 IV KONKURS MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW „SOSNOWE NUTKI” - PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE.

21.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 9:00 IV KONKURS MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW „SOSNOWE NUTKI” - PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE.

Otwarty konkurs dla dzieci i młodzieży grającej na instrumentach, uczących się w różnorodnych placówkach edukacyjnych, takich jak: szkoły muzyczne, ogniska muzyczne, domy kultury oraz pobierających lekcje indywidualnie. Organizatorami konkursu są: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, Prywatna Szkoła Muzyczna Nr 1 w Otwocku, Starostwo powiatu otwockiego.

GODZ. 18:00 KONCERT PIANISTKI (MIESZKANKI JÓZEFOWA) MAMIKO UYEAMA I JEJ 10-LETNIEGO SYNA, RÓWNIEŻ PIANISTY – na zakończenie przesłuchań konkursowych.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

22.04.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 12:00 KONCERT LAUREATÓW IV KONKURSU MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW „SOSNOWE NUTKI”.

Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
14.04.2018 (SOBOTA)  GODZ. 18:00 RECITAL PT. „PIAF” w wykonaniu PATRYCJI ZYWERT-SZYPKIEJ

14.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
RECITAL PT. „PIAF” w wykonaniu PATRYCJI ZYWERT-SZYPKIEJ

Recital-monodram złożony z największych przebojów niezapomnianego Wróbelka. Przepleciona opowieścią o jej życiu mini-inscenizacja jest wspomnieniem o mężczyznach, tęsknotach, wzlotach, upadkach i odwiecznej pogoni za miłością, która była dla niej sensem istnienia, a której miała tak mało.
Opowieść ta to kreacja. Piaf jest obecna na scenie. Charakteryzacja, kostium, żywe wcielenie w osobę Piaf, sprawia, że Patrycja Zywert przenosi nas w najbardziej skryte zakątki Paryża, przenosi w czasie, abyśmy mogli spotkać się z Piaf taką jaka była. Prawdopodobnie...

Patrycja Zywert-Szypka - aktorka, wokalistka jazzowa, pedagog, wykładowca Wyższej Szkoły Sztuk Filmowych i Teatralnych w Warszawie, współpracuje z Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Midraszowym w Krakowie; od ponad 15 lat na scenach teatrów i estrad w Polsce i zagranicą. Można było ją zobaczyć w przedstawieniach teatralnych i musicalach takich jak: Siostrunie, Korporacja, Carmen Latina, Przedostatnia instancja, Pokojówki, Pinokio, Tajemniczy ogród, Hiob, Alicja w krainie czarów, Pamiętnik narkomanki czy w jej najukochańszym Skrzypku na dachu, gdzie wciela się w postać jednej z córek Tewiego Mleczarza - Hudel i demonicznej zmarłej żony Lejzora Wolfa - Frumy Sahry. Swoją drogę wokalną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH. (Bardzo Atrakcyjny Chór), który był nazywany polskim Manhattan Transfer. Potem współpraca z absolutną śmietanką polskiej i światowej sceny muzycznej: Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem. Kiedy gra na scenie, śpiew dodaje jej skrzydeł. Kiedy śpiewa, teatr jest dla niej dopełnieniem dźwięków.
Patrycja Zywert-Szypka zagrała również Edith Piaf w spektaklu „Trzy Razy Piaf” w reżyserii Artura Barcisia w Teatrze Muzycznym w Lublinie.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.04 do 13.04.2018 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
07.04.2018 (SOBOTA)  GODZ. 18:00 KONCERT WOKALNO-INSTRUMENTALNY „MUZYKA PISANA SŁOŃCEM” w wykonaniu Zespołu „IMPRESSJA” w składzie: Daniel Dwornik – gitara; Joanna Błażej-Łukasik – fortepian, słowo wiążące oraz wokalistka.

07.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT WOKALNO-INSTRUMENTALNY „MUZYKA PISANA SŁOŃCEM” w wykonaniu Zespołu „IMPRESSJA” w składzie: Daniel Dwornik – gitara; Joanna Błażej-Łukasik – fortepian, słowo wiążące oraz wokalistka.

To wyjątkowy koncert ukazujący artystyczną spontaniczność artystów krajów Południa. Gorąca i częstokroć spontanicznie grana, a następnie spisywana muzyka odkrywająca niezwykle plastycznie przed słuchaczami całą swoją narrację o burzy uczuć, namiętnościach, tęsknotach, gniewie, smutku i rozpaczy.
W programie znajdą się kompozycje znanych i nieznanych autorów, nierzadko oparte na ludowych melodiach: pieśniach i tańcach krajów takich jak: Meksyk, Hiszpania, Argentyna, Portugalia, Italia, Gruzja, Armenia, itp.
Cały koncert okraszony będzie informacjami o utworach, anegdotami lub legendami z nimi związanymi. Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.
facebook