Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna
  • Start
  • Powrót do oferty koncertów

Koncerty - program na maj

27.05.2018 (NIEDZIELA)  „SĄSIEDZKIE ŚNIADANIE z MAMĄ” GODZ. 18:00 FINAŁ – KONCERT ZESPOŁU KRZIKOPA

27.05.2018 (NIEDZIELA)
„SĄSIEDZKIE ŚNIADANIE z MAMĄ”
GODZ. 18:00 FINAŁ – KONCERT ZESPOŁU KRZIKOPA

– reprezentanta Polski w Pyeongchang podczas Olimpiady Kulturalnej towarzyszącej Igrzyskom Olimpijskim. Krzikopa to nowoczesny zespół odradzający muzyczne tradycje Górnego Śląska. Muzycy używają akustycznych instrumentów (akordeon, skrzypce) i tradycyjnych technik śpiewu (biały śpiew), lecz owo akustyczne brzmienie wspomagane jest przez nowoczesne dźwięki elektroniki oraz nietypowy zestaw perkusyjny. To powoduje, że muzyka ta odżywa i ma szanse znów cieszyć się popularnością jaką miała pierwotnie, co czyni przygodę z Krzikopą unikatową podróżą w czasie i przestrzeni.
Wstęp wolny.
Miejsce: Skwer im. św. Jana Pawła II.

24.06.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 – 21:00 WIANKI – NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W JÓZEFOWIE.

W programie: warsztaty wicia wianków, konkurs na naj¬piękniejszy wianek, animacje przy fontannie, muzyczny korowód, pokaz taneczny w wykonaniu Zespołu Assaya.
GODZ. 20:00 WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI SOBÓTKOWYCH
Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II.
18.06.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 19:00 SPEKTAKL TANECZNY W WYKONANIU ZESPOŁU TAŃCA POLSKIEGO

18.06.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 19:00 SPEKTAKL TANECZNY W WYKONANIU ZESPOŁU TAŃCA POLSKIEGO

Spektakl „Szewczyk” jest inspirowany bajką Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”, opublikowanej w 1973 r., opartej na podaniach ludowych. Spektakl opowiada o chłopcu, który wcielił się w postać Szewczyka. Jest on symbolem skromności, pracowitości, dobroci i dziecięcej radości, dzięki której nawet najbardziej smutne i ponure osoby mogą choć na chwilę uśmiechnąć się i zapomnieć o codziennych smutkach. Spektakl ukazuje dziecięcą chęć poznawania tego, czego jeszcze nie znamy, a być może czegoś poszukujemy i za tym tęsknimy.
Tańcem, śpiewem, a także żywą muzyką wykonawcy przeniosą widza w kolorowy świat baśni. Podczas spektaklu będzie można podziwiać premierę „Tańców Pasterskich”, „Mazura”, oraz kilku nowych utworów muzycznych. Spektakl jest również okazją do świętowania 10-lecia pracy artystycznej Zespołu Tańca Polskiego w Józefowie, które przypada na trwający sezon artystyczny. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne, wokalne, a także grupa instrumentalna Zespołu. Premiera spektaklu odbyła się 16 października 2017 roku.
Kierownik artystyczny, reżyseria, choreografia – Łukasz Neter, Kapelmistrz – Mateusz Chmielewski, Korepetytor śpiewu – Mikołaj Gąsiorek, Szewczyk – Jan Kwaśniewski, Dziewczynka – Małgorzata Kuźma, Taniec, śpiew – Zespół Tańca Polskiego.
Cena biletu: 15 zł. Odbiór biletów w godz. 14:00 do 18:00 w Sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
GODZ. 20:00 KONCERT WIECZORU – STANISŁAW SOYKA TRIO.

GODZ. 20:00 KONCERT WIECZORU – STANISŁAW SOYKA TRIO.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.
Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i… nie tylko.
Podczas koncertów można więc usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać... Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 9 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z płyty „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.
Tym razem z zespołem o nazwie Soyka Trio. Towarzyszyć mu będą: syn Kuba na perkusji, Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej. Trio stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.
Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, a przekonacie się o tym osobiście.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II

17.06.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00 – 19:00 TWÓRCZA EUROPA – OBCHODY 45-LECIA MOK JÓZEFÓW I EUROPEJSKIEGO ROKU DZIEDZICTWA

Plenerowe wydarzenie edukacyjno-artystyczne przygotowane w partnerstwie ze szkołami i przedszkolami z Józefowa, które przedstawią kulturę wybranych krajów europejskich: Polski, Francji, Irlandii, Czech, Rumunii, Hiszpanii, Niemiec, Anglii oraz Kresów Polskich. Placówki przygotują liczne warsztaty plastyczne, muzyczne i kulinarne, a także program artystyczny na scenie plenerowej.

10.06.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00 – 19:00 RODZINNY PIKNIK NAUKOWY – ASTRONOMIA. GODZ. 19:00 KONCERT WIECZORU – PRZEMYSŁAW RUDŹ

– solowy projekt muzyki elektronicznej dedykowany nasłuchowi Wszechświata przez radioastronomów.
Przemysław Mieszko Rudź – kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej, wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego.
Popularyzację astronomii realizuje poprzez działalność wydawniczo-literacką, wykłady i prelekcje, pokazy nieba oraz uczestnictwo w zlotach astronomicznych na terenie całego kraju. Jest specjalistą w Departamencie Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej.
Ukończył Wydział Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia jest geografem klimatologiem.

Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II
09.06.2018 (SOBOTA)  GODZ. 18:00 KONCERT „MOKKA NA 5!”

09.06.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT „MOKKA NA 5!”

- w tym roku Mokka obchodzi 5-te urodziny. Koncert jest podsumowaniem pracy i historii zespołu oraz przewodnikiem po pięknych, różnorodnych utworach polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.
Mokka to teoretycznie amatorski żeński zespół wokalny z Józefowa, jednak ponieważ wszystko w życiu jest względne, ten opis również wymaga szerszego wytłumaczenia. Zespół jest „amatorski”, bo nie składa się z zawodowych muzyków – są tu za to uczennice, studentki, matki, pedagodzy, lingwistki, artystki, pracownik naukowy, pracownik służby zdrowia, a nawet wykwalifikowana księgowa. Całością dyryguje Ewa Jurkiewicz – absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, przy akompaniamencie Natalii Pystiny, studentki Wydziału Fortepianu UMFC. I tyle, jeśli chodzi o amatorskość. Zespół porywa się na coraz trudniejsze utwory, większość z nich śpiewa w trzygłosie biorąc sobie do serca wszystkie dyrygenckie wskazówki dotyczące emisji głosu, oddechu, wymowy i ekspresji. Mokka powstała w Józefowie, ale pasja do śpiewania jest tak wielka, że wokalistki przyjeżdżają na cotygodniowe próby z Otwocka, Wawra i odległych dzielnic stolicy. Koncertują na terenie powiatu otwockiego i całej Warszawy – mają za sobą występy w PMDK w Otwocku, MOK w Józefowie, DK Praga, Starej Prochowni, a także okazjonalne koncerty w kościołach. Reszta się zgadza. Zespół jest wokalny, a w skład wchodzą same kobiety. Obecnie jest ich już ponad 20, ale grupa jest otwarta dla wszystkich chętnych. Wiek, doświadczenie, a nawet umiejętności wokalne nie grają roli. Ewenementem jest brak przesłuchań wstępnych – jedynym warunkiem dołączenia do zespołu są chęci i zaangażowanie.
WSTĘP WOLNY. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W SEKRETARIACIE MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W JÓZEFOWIE.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

02.06.2018 (SOBOTA) GODZ. 10:00–18:00 DZIEŃ DZIECKA – WYDARZENIE PLENEROWE PRZYGOTOWANE PRZEZ INTEGRACYJNE CENTRUM SPORTU I REKREACJI WSPÓLNIE Z MIEJSKIM OŚRODKIEM KULTURY

W programie: koncert dla najmłodszych w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” z największymi przebojami m.in.: Majki Jeżowskiej, Natalii Kukulskiej, Zespołu „Fasolki”, Zbigniewa Wodeckiego; występ Zespołu Tańca Polskiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie zabraknie również zabaw z konkursami i animacjami. Zapraszamy na: malowanie buziek, dmuchane zabawki, warsztaty garncarskie, stanowiska gier i zabaw zręcznościowych (m.in.: strącanie wiader, rzuty ringo) oraz słodkości dla dzieci.
W trakcie pikniku odbędzie się także wyprzedaż garażowa oraz prezentacja Klubów sportowych z terenu Józefowa, do których będzie można zapisać dzieci.
Podczas imprezy nastąpi rozdanie nagród i dyplomów laureatom miejskich eliminacji Konkursu „Warszawska Syrenka”.
Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II.
facebook