BALDIGO - Mózg. Ciało. Rozwój

baldigo 9–12, czyli psychomotoryka dla młodego zawodnika.
Okres rozwoju dziecka między 9. a 12. rokiem życia to tzw. złoty wiek sportowy. Lekarze i specjaliści nazywają go też złotym wiekiem motoryczności. W tym czasie dzieci mają już na tyle rozwiniętą koordynację, że są w stanie uczyć się nowych, coraz bardziej skomplikowanych ruchów, a co najważniejsze – aktywność fizyczna w tym czasie daje im najwięcej radości! Dlatego według psychologów dziecięcych i sportowych kluczowe jest aby właśnie w tym okresie rodzice zadbali o różnorodność dyscyplin dla swoich pociech. Poprzez podejmowanie nowych aktywności i obserwowanie swoich postępów dzieci kształtują wiarę we własne możliwości, zamiłowanie do ruchu oraz ogólną sprawność, która zostanie z nimi na zawsze i będzie pomagać im w różnych dziedzinach życia, nie tylko związanych ze sportem. Podczas zajęć będziemy podejmować różne ciekawe wyzwania mentalno-zręcznościowe. Zaczniemy od prostych ćwiczeń, tak aby stopniowo zdobywać punkty doświadczenia, rozwoju i osiągnięć. Będziemy wchodzić na kolejne poziomy i podnosić swoją sprawność – krok po kroku, każdy w swoim tempie. UWAGA!!! Zapisy na własną odpowiedzialność – efektem ubocznym udziału w zajęciach może być super refleks i niezwykle rozwinięta koordynacja ruchowa! 

baldigo 13–17, czyli jak się uczyć żeby się nauczyć.
Co zrobić, aby nasz mózg łatwiej przyswajał nowe informacje, szybciej uczył się nowych ruchów i zapamiętywał istotne rzeczy na dłużej? Jak radzić sobie z frustracją i niepowodzeniami? Uczestnicy poznają szereg ciekawostek z zakresu neurobiologii i efektywnego uczenia się, a także dowiedzą się jak polubić błędy i zwiększyć potencjał swojego mózgu. Podczas zajęć będziemy podejmować różne ciekawe wyzwania mentalno-zręcznościowe. Zaczniemy od prostych ćwiczeń, tak aby stopniowo zdobywać punkty doświadczenia, rozwoju i osiągnięć. Będziemy wchodzić na kolejne poziomy i podnosić swoją sprawność – krok po kroku, każdy w swoim tempie.
UWAGA!!! Zapisy na własną odpowiedzialność ­– efektem ubocznym udziału w zajęciach może być zwiększona neuroplastyczność i niezwykła szybkość przyswajania nowych informacji! 

baldigo 18+, czyli aktywna medytacja w ruchu.
Mnóstwo czasu w pozycji siedzącej i długotrwałe patrzenie w ekran, a do tego stres i ogrom obowiązków może prowadzić do spadku energii życiowej i innych nieprzyjemnych efektów. Dlatego niezwykle ważne jest aby regularnie dawać sobie czas na aktywność fizyczną, odświeżenie umysłu i ładowanie wewnętrznych akumulatorów. Podczas zajęć będziemy podejmować różne ciekawe wyzwania mentalno-zręcznościowe, które pomogą nam skupić się na tym co tu i teraz. Zaczniemy od prostych ćwiczeń, tak aby stopniowo zdobywać punkty doświadczenia, rozwoju i osiągnięć. Będziemy wchodzić na kolejne poziomy – krok po kroku, każdy w swoim tempie. W ten sposób pobudzimy ciało i uspokoimy umysł. 
UWAGA!!! Zapisy na własną odpowiedzialność – efektem ubocznym udziału w zajęciach może być wspaniałe samopoczucie i znaczny wzrost energii życiowej! 

baldigo 60+, czyli gimnastyka dla mózgu.
Ludzki mózg zaprojektowany jest do uczenia się nowych rzeczy i przystosowywania się do środowiska. Choć ta zdolność słabnie wraz z wiekiem, można (i należy!) ją pobudzać poprzez: – częstsze używanie niedominującej ręki; – aktywność i ekspresję artystyczną; rozwiązywanie łamigłówek; uprawianie sporu. Podczas zajęć będziemy podejmować różne ciekawe wyzwania mentalno-zręcznościowe, które skutecznie pobudzą pracę naszego mózgu. Zaczniemy od prostych ćwiczeń, tak aby stopniowo wchodzić na kolejne poziomy i podnosić swoją sprawność – krok po kroku, każdy w swoim tempie. W ten sposób zadbamy o utrzymanie naszego „centrum dowodzenia” w dobrej kondycji, zmniejszając ryzyko demencji czy choroby Alzheimera. UWAGA!!! Zapisy na własną odpowiedzialność – efektem ubocznym udziału w zajęciach może być znaczna poprawa pamięci i zwiększona liczba połączeń neuronalnych!

Instruktor: Miłosz Bałdyga

Wiek: 9 – 100 lat

Termin: środy, seniorzy 60+ godz. 15:00 – 16:00; dzieci 9–12 lat godz. 16:00-17:00; młodzież 13–17 lat godz. 17:00 – 18:00; dorośli 18+ godz. 18:00 – 19:00 

Opłata miesięczna: 80 zł; seniorzy 50 zł

Miejsce: sala teatralna MOK

Skip to content