Mężczyzna w średnim wieku przy mikrofonie z gitarą. Czarno-biała fotografia.

Dylan.pl czyli Bob Dylan po polsku

Czerń i biel. Czterech mężczyzn w średnim wieku stoi w grupie.

28 marca czeka nas muzyczna uczta online z piosenkami Boba Dylana w wykonaniu Filipa Łobodzińskiego i jego zespołu. Bob Dylan – ojciec-założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek-zagadka, człowiek-legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Laureat literackiego Nobla za rok 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach. Ale piosenki to nie tylko słowa, choć one liczą się tu, jak mało kiedy.

Zespół Dylan.pl to akustyczny kwintet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.

Płyta zespołu dylan.pl: Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru, nagrana z udziałem znakomitych gości (m.in. Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Pablopavo, Organek, Martyna Jakubowicz) ukazała się na rynku 17 marca 2017 r.

Dylan.pl tworzą:
Filip Łobodziński – vocal, gitary, ukulele (m.in. :Zespół Reprezentacyjny)
Jacek Wąsowski – gitary, banjo (m.in.: Elektryczne Gitary)
Marek Wojtczak – kontrabas, gitara basowa (m.in.: Zespół Reprezentacyjny)
Krzysztof Poliński – perkusja, perkusyjne (m.in.: E. Bartosiewicz, Urszula)

Gość specjalny:  Jerzy  Runowski  – kompozytor, aranżer, realizator dźwięku, producent muzyczny, gitarzysta. Współpracował z takimi artystami, jak: Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Monika Brodka, Kasia Kowalska, Stanisław Sojka, Urszula, Grzegorz Markowski i inni.

Od momentu premiery płyty (marzec 2017) – zespół zagrał szereg koncertów w domach kultury, teatrach, klubach, muzeach oraz na Festiwalach (Malta w Poznaniu, Jarocin, Targi Dominikańskie w Gdańsku).

Doskonałe tłumaczenia, oryginalne brzmienie, doskonały kontakt z publicznością, zróżnicowane aranżacje, duży wybór utworów powodują, że zespół Dylan.pl świetnie wypada na imprezach otwartych jak i bluesowych, rockowych czy poetyckich.

Skip to content