Mężczyzna i dwie kobiety z instrumentami muzycznymi.

„Chodziliśmy po dyngusie”/Rodzinny Koncert Wielkanocny

Wiosna to radosny czas odradzania się życia w świecie przyrody z niebytu zimy. Jest to też w kulturze chrześcijańskiej najdonioślejszy moment oczekiwania na zmartwychwstawanie Chrystusa, świętowanego podczas świąt Wielkiejnocy. W kulturze tradycyjnej okres ten był otoczony wyjątkowymi pieśniami i muzyką, odtwarzającymi mity powstania świata. Mają one symbolicznie wspomóc odwieczny cykl odradzania życia, podtrzymać świat w jego trwaniu. Koncert przybliża bogate muzyczne tradycje wsi mazowieckiej związane z czasem okołowielkanocnym i szerzej wiosennym. Zabrzmią pieśni wiosenne, dyngusowe przyśpiewki, wielkanocne racyjki, a także taneczne mazurki i kujawiaki.

Muzycy to uczniowie wiejskich muzykantów, praktycy i badacze muzycznych tradycji Polski poszukujący rdzennego brzmienia starej muzyki wiejskiej, inicjatorzy i uczestnicy licznych działań na rzecz ożywiania tradycji muzycznych. W koncercie wystąpią ze swoimi dziećmi. Koncert w wykonaniu KAPELI NIWIŃSKICH z zaproszonymi gośćmi:

Skład: Mateusz Niwiński – skrzypce, lira, śpiew; Marysia Niwińska – skrzypce, śpiew; Agnieszka Niwińska – baraban, bęben, śpiew; Witold Niwiński – bęben, śpiew; Justyna Piernik- śpiew; Jan Tarkowski – basetla, śpiew. UWAGA – na spektakl przeznaczyliśmy pulę bezpłatnych wejściówek dla mieszkańców Ukrainy goszczących w Józefowie.

Bilety: 15 zł dziecko/20 zł opiekun.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

kw. 09 2022
Expired!

Czas

11:00 - 12:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: kw. 09 2022
  • Czas: 05:00 - 06:00

Lokalizacja

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content