15. Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy „Lep na Bluesa”

1 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 Otwarcie Festiwalu i wernisaż wystawy „Postscriptum: Nalepa i Wilk”

Gość specjalny wernisażu – autor zdjęć Mariusz Wilczyński

Wystawa składa się z nieznanych szerszej publiczności zdjęć bluesmana – twórcy zespołów Blackout i Breakout. Autorem większości fotografii jest Mariusz Wilczyński, zafascynowany w młodości gitarzystą, wokalistą i kompozytorem, z którym połączyła go trwająca blisko 30 lat przyjaźń.

Ekspozycja stanowi aneks do wystawy „Mariusz Wilczyński. Zabij to i wyjedź z tego miasta” poświęconej filmowi z muzyką Tadeusza Nalepy.

Wystawa zrealizowana dzięki uprzejmości Muzeum Kinematografii w Łodzi.

GODZ. 19:00 Bundy Blues Band/koncert

Zespół z Otwocka, którego liderką jest wokalistka Isobelle Bundy. Urodziła się w Wielkiej Brytanii, potem przeprowadziła się do Polski. Tu ukończyła szkołę w klasie fortepianu. Uwielbia blues, soul, jazz. Uczestniczyła w programie „The Voice of Poland” – trafiła do grupy Marka Piekarczyka, a potem została „skradziona” przez Tomsona i Barona. Wykonuje standardy bluesowe i jazzowe, pieśni Miry Kubasińskiej i własne utwory.

Skład zespołu: Isobelle Bundy – śpiew, pianino; Roman Sadowski – gitary; Jacek Prokopowicz – instrumenty klawiszowe; Darek Świtalski – gitara basowa, kontrabas; Kacper Górski – perkusja, Tomasz Grzechnik – gitara.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

wrz 01 2023
Expired!

Czas

18:00 - 21:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: wrz 01 2023
  • Czas: 12:00 - 15:00

Lokalizacja

Scena plenerowa MOK
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content