„25 lat w 25 kawałkach”/Mumio/spektakl jubileuszowy

Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego.

Aktorzy Jadwiga i Dariusz Basińscy oraz Jacek Borusiński po doświadczeniach z repertuarem dramatycznym (od Eurypidesa, Szekspira, po Jarry’ego, Buchnera, Nabokowa czy Ghelderode) stworzyli projekt autorski. Wtedy, jeszcze jako Teatr Epty-a, wystawili w 1998 roku spektakl pt. „Kabaret Mumio”. Grupa, wkrótce po debiucie, została nazwana jednym z największych odkryć sceny polskiej … i było to 25 lat temu.

Przez te 25 lat „Kabaret Mumio” zagrany był setki razy, na deski teatrów trafiły: „Lutownica, ale nie pistoletowa, tylko taka kolbowa”, „Welcome Home Boys”, „Taki miks”, „Ktoś zapukał mi do buta” oraz „Przybora na 102”. Aktorzy pokazywali się w wielu projektach filmowych, teatralnych oraz reklamowych. Darek Basiński stworzył RadioWizję Mumio, a Jacek Borusiński odkrył w sobie rzadki dar odczytywania sytuacji uwiecznionych na zdjęciach, czyli „Fotosłysze”.

Specjalnie dla Państwa, po 25 latach, aktorzy grupy Mumio – Darek, Jacek i Jadzia zaprezentują przegląd twórczości – 25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…

Bilety: 100 zł.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

wrz 29 2024

Czas

18:00 - 19:00

Czas lokalny

 • Strefa czasowa: America/New_York
 • Data: wrz 29 2024
 • Czas: 12:00 - 13:00

Lokalizacja

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content