BRAK MIEJSC Bogdan Kierejsza: „The Violin Symphony Show” / dodatkowy koncert

Bogdan Kierejsza – wirtuoz, skrzypek, multiinstrumentalista, kompozytor.

„The Violin Symphony Show” to niezapomniane przeżycie wychodzące daleko poza klasyczny koncert skrzypcowy. To niezwykła, muzyczna podróż po wielu miejscach, barwnych zakątkach świata, epokach i stylach muzycznych, ukazujących wielobarwność skrzypiec w bardzo różnych odsłonach, mieszających style, brzmienia i kultury, łącząc tradycję z nowoczesnością, elegancję z szaleństwem, flamenco z orientalem, klasykę z rockiem. Usłyszycie Państwo wspaniałe melodie filmowe i oklaskiwane na całym świecie najpiękniejsze standardy muzyczne w niezwykle energetyzujących aranżacjach, będących nowoczesnymi interpretacjami znanych hitów muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej, a połączenie brzmienia skrzypiec wzbogacone subtelnym brzmieniem bandu, rozbudzi zmysły najbardziej wymagającej publiczności.

Bogdan Kierejsza wprowadza słuchaczy w świat magii skrzypiec, czarując własnymi aranżacjami i interpretacjami tang, czardaszy, muzyki rozrywkowej i repertuaru klasycznego oraz własnych kompozycji. Jak sam artysta twierdzi, skrzypce są instrumentem niezwykłym, pełnym subtelnych niuansów i skrytych tajemnic, a których odkrywanie przez te wszystkie lata jego pracy na scenie, było i wciąż jest dla artysty niezwykłym, wręcz mistycznym doświadczeniem. Skrzypce posiadają duszę, niczym ludzka istota, a dusza ta jest zarówno piękna, jak i kapryśna. Jednego dnia potrafią być krnąbrne i nieznośne, a innego otwierają się niczym pąk najpiękniejszej róży, po to, by zagrać najcudowniejszą paletą barw, pieszcząc nasze zmysły. Ta energetyczna aura potrafi nadać rzeczywistości, lepszy, magiczny wymiar, zmywając z naszych dusz kurz codzienności. Wraz z artystą wystąpią dla państwa wybitni artyści polskich scen: Zdzisław Kalinowski na fortepianie, Jakub Kujawa na gitarze, Wojciech Bergander na basie oraz Maciej Wojcieszuk na perkusji.

Mam nadzieję, że koncert „The Violin Symphony Show” Państwa zainspiruje, a miłość do skrzypiec udzieli się również i Państwu, czyniąc Państwa życie pełniejszym i szczęśliwszym. Tego Państwu z całego serce życzę! Bogdan Kierejsza

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

mar 19 2023

• Data: mar 19 2023