Ubrany na biało mężczyzna z mikrofonem przy ustach i podniesioną ręką.

CYGAŃSKI KONCERT ROMANO IŁO

Program wspólnego koncertu zrodził się w 2019 roku podczas charytatywnego projektu Angela na rzecz dzieci i młodzieży romskiej pod patronatem Fundacji Salvator Wałbrzych.

Koncert zatytułowany ROMANO IŁO czyli Cygańskie Serce zawiera stare cygańskie pieśni z repertuaru najstarszego zespołu polskich Cyganów ROMA a także inne tradycyjne, czyli prawdziwie cygańskie piosenki w wykonaniu Angela. Na próżno wyczekiwać ogólnie znanego disco polo.

Tancerki i tancerz zaprezentują tradycyjne tańce cygańskie w stylu najbardziej w Polsce znanym, czyli Polska i Ruska Roma w odsłonie taborowej, estradowej, a nawet weselnej: taniec z chustami, Serbianki, Polka Cygańska oraz oprawa taneczna wokalu Angela.

Wykonawcy: Angelo Ciureja, Ula Jarosiewicz, Agnieszka Tenderenda, Otylia Ciureja, Andrzej Ciureja.

Angelo Ciureja:

• młody, niezwykle utalentowany romski wokalista
  • stypendysta Ministra MSWiA
  • laureat wielu nagród w konkursach utalentowanej młodzieży romskiej
  • mimo młodego wieku, doświadczony, charyzmatyczny artysta świetnie realizujący się śpiewie klasycznym jak i tradycyjnym repertuarze cygańskim
  • założyciel i wokalista cygańskiego zespołu Romano Drom
  • inicjator i organizator co rocznego Festiwalu Muzyki Romskiej Romano Dzipen w Wałbrzychu
  • działacz na rzecz dzieci i młodzieży romskiej jako asystent romski w szkołach i świetlicach

Ula Jarosiewicz:

• tancerka,
  • instruktorka tańca cygańskiego w różnych stylach: Polska/Ruska Roma, Roman Havasi, Kowli, Kalbelia i in.
  • propagatorka historii, tradycji i kultury społeczności romskiej,
  • założycielka zespołu MIRO IŁO prezentującego tańce cygańskie z różnych krajów: Polska, Rosja, Węgry, Turcja, Iran, Indie.
  • choreografka kilku zespołów cygańskich i niecygańskich działających przy Domach Kultury
  • autorka wielu projektów edukacyjnych i rozrywkowych o tematyce romskiej

Więcej o: LETNIE KONCERTY OGRODOWE

lip 18 2021