„Dziadek do orzechów. Historia niezwykła” / spektakl 4+

Zimowy świąteczny wieczór. Mała Klara razem z bratem oczekują na ten cudowny czas, pełen świateł i zapachów. Wtedy do domu Klary przybywa niecodzienny gość, postać z opowiadania „Dziadek do Orzechów” E.T.A. Hoffmanna. Pan Drosselmajer przynosi tajemnicze pudło, w którym dziewczynka znajduje drewnianą figurkę, a zaraz potem odkrywa niezwykłą tajemnicę jaką skrywa tytułowy Dziadek do orzechów. Magiczna opowieść o budzącej się przyjaźni, tęsknocie, odpowiedzialności i samotności małego dziecka w pokoju pełnym zabawek.

Czy lęki małej Klary znajdą ukojenie? Czy rodząca się przyjaźń wzmocni Klarę? Spektakl poprowadzi widzów przez obrazy teatru marionetkowego. Tak jak w dawnym teatrze wędrownym, wspólnie z widzami będziemy szukali odpowiedzi na najtrudniejsze dziecięce pytania.

Czy warto oddać wszystkie swoje zabawki, aby uratować swojego przyjaciela? Rodzice oglądając spektakl razem z dziećmi, będą mogli usłyszeć od nich odpowiedź na to trudne pytanie…

W spektaklu wykorzystano replikę XVIII wiecznej scenki marionetkowej, marionetki płaskie w kostiumach z epoki oraz lalki porcelanowe. Scenariusz, reżyseria i scenografia: Alina Więckiewicz – Teatr w Lesie. Muzyka: P. Czajkowski.

Bilety: 15 zł ulgowy/20 zł normalny. Miejsce: sala widowiskowa MOK

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

gru 10 2022
Expired!

Czas

11:00 - 12:30

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: gru 10 2022
  • Czas: 05:00 - 06:30

Lokalizacja

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content