SPEKTAKL ODWOŁANY „Giaur”/ Teatr Nemno / spektakl 16+/ Spotkania z Teatrem Józefów 2023

Z przyczyn niezależnych od Organizatora spektakl zostaje odwołany. Zwrot biletów w kasie MOK od poniedziałku do piątku w godz. 14-18.

Klasyczny utwór Byrona „Giaur” w odsłonie przygotowanej przez Teatr Nemno jest kombinacją wypowiedzi wierszem, doskonałego aktorstwa, projekcji audiowizualnych i bardzo współczesnej tematyki. Spektakl jest zrealizowany w formie ostatniej spowiedzi, w której uczestniczy Giaur – pokutnik i Ojciec Spowiednik – Widownia. Zderzając formę klasyczną utworu Byrona ze współczesną formą wypowiedzi teatralnej i eksponując równocześnie różne estetyki wizualne, spektakl ma na celu pokazanie konfliktu, braku przystosowania i wyobcowania głównego bohatera, do otaczającego go współczesnego świata.

Projekt zrealizowano w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego. W spektaklu wykorzystano materiały filmowe dzięki uprzejmości Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

Reżyseria: Henryk Hryniewicki; scenografia i projekcje video: Dagmara Jemioła-Hryniewicka; muzyka: Piotr Zygma.

Bilety: 30 zł normalny/20 zł ulgowy.

mar 12 2023

• Data: mar 12 2023