„Ino się orientuj, nie tylko w lesie”/ imprezy na orientację

Spotkanie poświęcone tematyce orientacji w terenie. Prezentacja zasad, wyposażenia, specjalistycznych map i imprez organizowanych w okolicy Józefowa.

Orientacja (orienteering) to otwarta i szeroka formuła spędzania czasu w ruchu. Jest to nieolimpijska dyscyplina sportu, polegająca na pokonywaniu trasy wyznaczonej za pomocą punktów kontrolnych z użyciem mapy i kompasu. Planowanie trasy pomiędzy punktami to istota orientacji, która może być piesza, rowerowa, narciarska, kajakowa, rolkowa. Długości i trudności tras są pod każdym względem bardzo zróżnicowane, od kilkusetmetrowych zabaw dla dzieci, po kilkusetkilometrowe rajdy przygodowe dla najwytrwalszych, także każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku i wydolności fizycznej. Prawidłowe posługiwanie się mapą zazwyczaj jest ważniejsze niż szybkość przemieszczania, więc wcale nie trzeba być biegaczem, żeby się dobrze bawić.

Zapraszamy na spotkanie w formie wykładu z rekwizytami. Prowadzenie: Tomasz Mikulski, mieszkaniec Józefowa, od wielu lat uczestnik rozmaitych imprez na orientację.
Wstęp wolny.

Miejsce: Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

mar 10 2023
Expired!

Czas

18:00 - 19:30

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: mar 10 2023
  • Czas: 12:00 - 13:30

Lokalizacja

Willa Frankówka
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content