Rysunek detalu architektonicznego w stylu świdermajer.

„JÓZEFOWSKI RENESANS ŚWIDERMAJERÓW”/WERNISAŻ WYSTAWY

W ramach konkursu grantowego „ÓW JÓZEFÓW. INICJATYWY Z KULTURĄ 2021” zrealizowane został pionierski projekt pt:. „Nowy świdermajer”, polegający na fotograficznym uwiecznieniu wybranych józefowskich domów, nie starszych niż 15-20 lat, wybudowanych w nawiązaniu do stylu świdermajer. Organizatorzy projektu przeprowadzili rekrutację, podczas której wyłonili 16 miłośników fotografii z Józefowa i okolic, następnie przeprowadzili dla nich warsztaty dotyczące fotografowania architektury oraz spacer edukacyjny śladami józefowskich świdermajerów oraz letnisk. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał zadanie sfotografowania wybranego domu: jeden dom – jeden fotograf.

Efekty ich pracy prezentujemy podczas wystawy fotografii pt. „Józefowski renesans świdermajerów”.  Organizatorzy bardzo dziękują Właścicielom domów – nowych świdermajerów, za wyrażenie zgody na wykonanie zdjęć oraz ich prezentację.

Autorzy zdjęć: Iza Goc, Halina Kipa, Aleksandra Bem, Maciek Michałowski, Magdalena Dzierzęcka, Helena Chorzewska, Leszek Adamczyk, Beata Sawicka, Beata Podlecka, Wanda Rachaus-Lewandowska, Norbert Górski, Edyta Girgiel, Bożena Samojluk-Ślusarska, Anna Świerkuła, Agnieszka Rosińska oraz foto-team: Weronika Girys-Czagowiec i Daniel Jurczak.

Autorzy projektu i kuratorzy wystawy: Marzenna Szymańska i Robert Lewandowski

Miejsce: Galeria Plenerowa MOK Józefów