KObieta na scenie w dekoracji teatralnej z kukiełką.

„Krawiec Niteczka”/spektakl dla dzieci 3+

Oparta na opowiadaniu Kornela Makuszyńskiego historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem, zaszywając dziurę w niebie. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Jest pochwałą przyjaźni i wytrwałego dążenia do celu. Przedstawienie trwa ok. 50 min i znakomicie bawi widzów w każdym wieku.

Spektakl doceniony został przez recenzentów i krytyków teatralnych. Otrzymał wyróżnienie na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy oraz nagrodę na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek. Jest zapraszany na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci w kraju i za granicą.

Bilety: 15 zł dziecko/20 zł opiekun. Miejsce: sala widowiskowa MOK

lis 27 2021