Rysunek. Kolorowe kwiaty na żółtym tle.

Mikro Festiwal „Otwarte ogrody Józefów 2021” / dzień 1

29.05.2021 (SOBOTA)

GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO JÓZEFOWIE „Szlakiem bunkrów”. Zapraszamy na wycieczkę rowerową z Panem Januszem Prządką – józefowianistą i pasjonatem miasta. Obowiązują zapisy, tel.: 602 110 557, mail: : a.parzych-bucka@mokjozefow.pl. Ilość miejsc ograniczona. Start: pod Willą Balbinów (placówka MOK Józefów), ul. Kard. Wyszyńskiego 11.

GODZ. 10:30 ODKRYWAMY HISTORIĘ – MIESZKAŃCY, ARCHITEKTURA. Zapraszamy na pierwszy spacer Śladami dawnych pensjonatów. Zaczynamy przy Willi Balbinów. Odszukamy i poznamy pensjonaty: Balbinów, Maria w willi Ringa, Patrię, Warszawiankę, Hankę, Zdrój, Saturn. Wrócimy do punktu wyjścia zerkając na budynek stacji kolejki wąskotorowej. Spacer poprowadzi Lidia Głażewska-Dańko, autorka opracowań i wystaw o Józefowie. Start spod Willi Balbinów (ul. Kard. Wyszyńskiego 11).
Obowiązują zapisy: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl. Liczba miejsc ograniczona.

GODZ. 11:00 – 13:00 „ANIMACJA Z BALBINĄ”. Otwarta Pracownia Ilustracji Magdaleny Car zaprasza na wyjątkowy plener rysunkowy. Będziemy rysować Willę Balbinów. Każdy uczestnik zostanie poproszony o zajęcie konkretnego miejsca i wykonanie – tak jak potrafi i czuje – rysunku przedstawiającego budynek Balbinówki, wraz z tłem. Podczas pleneru będę pomagać i odpowiadać na pytania. Po skończonej pracy (około 2 h ale jeśli ktoś potrzebuje mniej lub więcej czasu – nie ma problemu) zrobię zdjęcia wszystkich rysunków. Z powstałych prac stworzę animację – krótki film pokazujący Willę Balbinów jakbyśmy szli dookoła niej. Animacja się uda jeśli w plenerze weźmie udział, około 20 osób (może być więcej). Prowadzenie: Magda Car. Wiek uczestników: bez ograniczeń, ważna jest chęć rysowania i wspólnego działania. Zachowamy bezpieczną odległość – wyznaczę miejsca.
Zapisy do 28.05.2021 mailowo: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl , w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika.30.05.2021

Strona festiwalu:

maj 29 2021