„Naturalnie z kulturą”. 50-tka MOK-u

W 2023 roku mija 50 lat od rozpoczęcia publicznej działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. MOK powstał w czynie społecznym, dzięki ofiarności i zaangażowaniu mieszkańców miasta, dlatego celebrujemy tę rocznicę z dużą uważnością na historię lokalną, angażując rodzimych artystów i czerpiąc z najlepszych tradycji 50-letniej pracy Ośrodka.

2–4 CZERWCA ZLOT LOKALNYCH FOOD TRUCKÓW (pt.-nd. w godz. 15-22)
2 CZERWCA GODZ. 21:00 KINO POD GWIAZDAMI

3 CZERWCA GODZ. 12:00–17:00 animacje na skwerze, prezentacje sceniczne zespołów i sekcji działających w MOK-u, wykłady i rozmowy o historii miasta, stoiska lokalnych artystów i rękodzielników; GODZ. 20:30 URODZINOWA POTAŃCÓWKA NA SKWERZE Z WARSZAWSKĄ ORKIESTRĄ SENTYMENTALNĄ

4 CZERWCA

GODZ. 10:00–14:00 GRA MIEJSKA „JÓZEFOWSKA OLIMPIADA”

GODZ. 16:00 KONCERT/WARSZTATY RODZINNE „DOTYK AFRYKI”

GODZ. 20:30 KONCERT FINAŁOWY: ATANAS VALKOV CINEMATIC WORLD

Nadzwyczajny koncert, będący połączeniem muzyki filmowej oraz world music. Usłyszcie wiele utworów w specjalnych kameralnych aranżacjach, pełnych muzycznych fuzji, synergii zaskakujących estetyk, zróżnicowanych narracji i szalonych improwizacji. Wszystko to z wykorzystaniem klasycznych i etnicznych instrumentów muzyki świata oraz w wykonaniu oryginalnego sekstetu. Zabierzemy Was w niezapomnianą podróż ilustracji muzycznych, towarzyszących bohaterom znanych szerokiej publiczności i nagradzanych polskich seriali i filmów, do których Atanas Valkov stworzył muzykę. Ten wybitny artysta, wraz z zespołem utalentowanych solistów-multiintrumentalistów, wezmą na warsztat dźwięki i melodie z takich produkcji, jak: „Król”, „Belfer”, „Deep Love”, „Ostatnia Rodzina” oraz z cyklu „Legend Polskich”. W programie pojawią się również premierowe utwory, promujące nadchodzący album kompozytora.

Na scenie, obok Atanasa Valkova (fortepian, cytra, flet tenorowy, elektronika), wystąpią: Oliwier Andruszczenko (klarnet basowy, klarnet bb, tenor sax, duduk); Jan Michalec (trąbka, harmonium); Paweł Zalewski (viola da gamba, gitara elektryczna); Roman Chraniuk (kontrabas); Krzysztof Gradziuk (perkusja, instrumenty perkusyjne).

PATRONAT HONOROWY: Burmistrz Miasta Józefowa.

Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II, Dom Nauki i Sztuki/Willa Frankówka.

cze 02 - 04 2023

• Data: cze 02 - 04 2023