Dwie kobiety na czarnym tle. Kobieta z lewej z wiankiem na głowie trzyma na rękach lalkę. Kobieta po prawej trzyma w rękach kontrabas.

„Senjawazabawa”/koncert

W oparciu o starodawne kołysanki i słowa archaicznych dziecięcych zabaw, autorki koncertu zabierają nas w muzyczną, wielowymiarową podróż po krainie snu. Wędrują od momentu zaśnięcia do chwili przebudzenia, z Polski przez Afrykę na wyspy Salomona, od oryginalnych źródłowych tekstów i melodii do minimalistycznej, transowej audiosfery „stanu przejścia”.

Wykorzystując niezwykłe, bogate instrumentarium, na które składają się polskie instrumenty ludowe, ale też niezwykłości jak polifon, trąbkoskrzypce, czy przedmioty codziennego użytku podkreślają wagę śpiewu – głosu, który jest tu niezaprzeczalnym przewodnikiem. Dźwiękom towarzyszy projekcja starych portretowych fotografii przedstawiających dzieci i zabawki, oraz utworzonych z nich kalejdoskopowych kolaży. 

Wystąpią: Agata Harz, Paula Kinaszewska, Katarzyna Szurman. Instrumentarium: skrzypce, trąbkoskrzypce, harmonia trzyrzędowa, bęben obręczowy, polifon.

Kolaże: Katarzyna Szurman. Realizacja graficzna: Maria Puzyna. Realizacja stypendium: Katarzyna Szurman. „Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Miejsce: sala widowiskowa MOK. Wstęp wolny.
Obowiązuje limit miejsc (90). Wejściówki do odbioru od 1 marca.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

mar 06 2021
Expired!

Czas

18:00 - 19:30

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: mar 06 2021
  • Czas: 12:00 - 13:30

Lokalizacja

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content