spektakl Teatru Promyk „Bajka o szczęściu”

Spektakl dla dzieci 6+. Głównym bohaterem inscenizacji jest ubogi staruszek mieszkający razem z gromadką zwierzątek: myszką, kogucikiem i świnką. Wspólnie wiodą ubogie, ale pełne ciepła i radości życie. Zmienia się ono jednak wraz z pojawieniem się handlarza. Za jego namową staruszek sprzedaje swoje zwierzaki w zamian za różne przedmioty. Jednak samotność, tęsknota i poczucie winy nie pozwalają mu spokojnie żyć. Wyrusza w świat by odnaleźć swoich przyjaciół. Po różnych perypetiach, dzięki napotkanym życzliwym postaciom w końcu udaje się staruszkowi odszukać i odzyskać zwierzątka.

To niezwykle mądra i pouczająca opowieść o poszukiwaniu tego, co najcenniejsze w życiu, o przyjaźni, miłości, o dążeniu do szczęścia. We współczesnym, stechnicyzowanym i skomercjalizowanym świecie często zapominamy o tym, że to nie dobra materialne mają dla nas prawdziwą wartość. Spektakl „Bajka o szczęściu” nie tylko nam o tym przypomina, ale przede wszystkim uświadamia to najmłodszym widzom.

Warto także podkreślić, że zastosowana forma przedstawienia, pojawianie się postaci zarówno w planie aktorskim jak i lalkowym, wzruszający tekst oraz nastrojowa muzyka czynią, że pomiędzy bohaterami przedstawienia i widzami wytwarza się niezwykła, bliska więź. Sprawia ona, że prawdziwymi bohaterami spektaklu stają się nie tylko postaci sceniczne, ale wszyscy jego uczestnicy.

Scenariusz: Izabela Degórska
Reżyseria: Grzegorz Ociepka
Scenografia, kostiumy, lalki: Grzegorz Fijałkowski
Muzyka: Robert Stul
Aktorzy: Iwona Fijałkowska i Grzegorz Ociepka

Miejsce: sala widowiskowa MOK

*Spektakl w ramach akcji letniej „Naturalnie z kulturą”.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lip 14 2023
Expired!

Czas

11:00 - 12:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: lip 14 2023
  • Czas: 05:00 - 06:00

Lokalizacja

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content