BRAK MIEJSC/spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem

BRAK MIEJSC

Prowadzenie: Przemysław Skoczek.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK i na stronie: www.biletyna.pl.

Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Rozmowa wokół książki: „Bralczyk o sobie. W rozmowie z Pawłem Goźlińskim i Karoliną Oponowicz” Wydawnictwo Agora.

Dlaczego woli być Bralczykiem niż Jerzym?  Dlaczego z „cyckiem” miał kłopot a koleżankowania się nie wstydzi?   Czego w życiu żałuje i z czego nie zamierza się tłumaczyć?  Jak godzi kompleks niższości z kompleksem wyższości?  Dlaczego z Miłoszem nie miał konwersacji a zakochał się w pewnym Gustawie?  Dlaczego ojcem jest łatwo zostać, a trudno nim być, a z profesorami jest odwrotnie?  Dlaczego lepiej nie mówić wszystkiego, co pomyśli głowa?  Jak to jest być otwieraczem uniwersalnym? Czy istnieje jakieś życie pozagrobowe?  I co w jego życiu znaczą ślimak z myszką. 

Takiego Bralczyka nie znacie. Dobrodusznego wobec świata, nawet tego popełniającego językowe błędy i krytycznego wobec siebie. Urodzonego nie tam, gdzie się urodził i zupełnie nie wtedy. Szukającego swojego miejsca w świecie, gdzie się czuje prowincjuszem osiągającym sukcesy, na które wcale nie zasługuje.   

Profesor Jerzy Bralczyk w szczerej (o ile to w ogóle możliwe – zastrzega), błyskotliwej i pełnej humoru rozmowie z Pawłem Goźlińskim i Karoliną Oponowicz opowiada o tym, jak to się bywało cudownym dzieckiem, pełnym kompleksów nastolatkiem, samotnym ojcem w Szwecji, tropicielem absurdów propagandy, gwiazdą uniwersytetów i mediów, redaktorem konstytucji, ale też niepewnym siebie synem, bratem, ojcem, dziadkiem i mężem.  

„Moim największym marzeniem w dzieciństwie było stać się takim jak inni. Tak na dobrą sprawę w bardzo wielu dziedzinach mojego życia do tej pory mnie to motywuje. Robię to, co robię, żeby zostało mi jakoś zaliczone i żebym nie czuł się przy tym dużo gorszy od reszty”.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

lut 24 2024
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: lut 24 2024
  • Czas: 12:00 - 14:00

Lokalizacja

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content