Kobieta w ciemnych okularach z czerwoną chustą na głowie siedzi przy stoliku kawiarnianym..

Spotkanie z aktorką Ewą Kasprzyk + muzyczna niespodzianka

Artystka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po ukończeniu studiów aktorskich dołączyła do zespołu gdańskiego Teatru Wybrzeże, w którym występowała do 2000 roku, grając w przedstawieniach m.in. Kazimierza Kutza, Stanisława Różewicza, Mikołaja Grabowskiego, Krzysztofa Babickiego i Barbary Sass. Dużą popularność przyniosły jej filmy Romana Załuskiego – „Kogel-mogel” (1988) i „Galimatias, czyli kogel-mogel II” (1989). Do jej najważniejszych aktorskich dokonań należy postać matki w „Bellissimie” (2000) Artura Urbańskiego. Kreacja spotkała się z uznaniem jurorów XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego w Wenecji, gdzie przyznano jej nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą dla najlepszej aktorki. Wielką popularność przyniosła jej rola ekstrawaganckiej Ilony Clark-Kowalska w popularnym serialu TVP „Złotopolscy”.

Podczas spotkania poznamy kulisy ról filmowych i teatralnych Ewy Kasprzyk, np. dowiemy się, jak to się stało, że nie zagrała w „Zemście” u Andrzeja Wajdy, porozmawiamy też m.in. o filmie Kogel Mogel. Prowadzenie spotkania: Andrzej Kurdziel.

Bilety: 30 zł. Miejsce: sala widowiskowa MOK

mar 12 2022