Kaligraficzne białe litery na brązowym tle.

Świdermajer kaligraficznie/wernisaż wystawy

„Świdermajer kaligraficznie”/wystawa plenerowa

Tytuł wystawy jest jednocześnie nazwą projektu, który został zrealizowany w ramach konkursu grantowego „ÓW JÓZEFÓW. INICJATYWY Z KULTURĄ 2021”. Polegał on na przeprowadzeniu cyklu warsztatów kaligraficznych oraz opracowaniu tekstu wiersza K.I. Gałczyńskiego „Wycieczka do Świdra”. W trakcie dwunastu cotygodniowych spotkań uczestniczki warsztatów poznały podstawy kilku krojów pisma. Przy tworzeniu wielkoformatowych plakatów wykorzystywały głównie cyryliczne pismo więź (vyaz) jako najbardziej pasujące do stylu świdermajer, ale przekształcone na alfabet łaciński.

Podczas wystawy zostaną zaprezentowane efekty pracy uczestniczek zajęć: Emilii Białobrzeskiej, Anny Kilis, Magdaleny Kilis-Sokołowskiej, Joanny Kilis, Marty Sadurskiej oraz autorki projektu i kuratorki: Barbary Galińskiej.

Wernisaż wystawy: 2 czerwca, godz. 18:00. Miejsce: Galeria Park przy MOK-u.

cze 02 2022

• Data: cze 02 2022