Walicki-Popiolek Duo grają Piazzolę / koncert

Astor Piazzolla to kompozytor, którego twórczość jest niezwykle eklektyczna. Twórczość Piazzolli grywają przeróżne składy, o rozmaitym brzmieniu, ale nigdy jeszcze muzyka ta nie została zaprezentowana przez duet gitarowo-fortepianowy. Walicki-Popiolek Duo tworzą aranżacje utworów tego argentyńskiego mistrza, wydając je w prestiżowym wydawnictwie nutowym Universal Editions. Artyści są stypendystami programu Młoda Polska realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury i jedynym w Polsce klasycznym duetem gitarowo-fortepianowym. Podczas tego wieczoru usłyszą Państwo najsłynniejsze tanga Astora Piazzolli. Słynne „Libertango” zabrzmi razem z majestatycznym „Oblivion” z filmu „Henryk IV”, Lato z „Czterech pór roku” oszołomi wyrazistością i mozaiką motywów. Nie zabraknie również i utworów kompozytorów europejskich, których korzenie twórczości sięgają folkloru hiszpańskiego i portugalskiego połączonego z jazzem.

Bilety: 20 zł. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

lis 19 2022

• Data: lis 19 2022